Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nové místo nevytvořili

ČESKÁ LÍPA - Na projektu Zdravé město měl pracovat koordinátor. Zatím není.

4.11.2007
SDÍLEJ:

Zprava: Tomáš Vlček, Hana Moudrá, Jan StejskalFoto: Deník

Postupem prací na projektu Zdravé město se zabývali českolipští zastupitelé. V příštím roce vyčlení na tento projekt 60 tisíc korun jako příspěvek města do NSZM. Samostatně bude v rozpočtu částka na přípravu, realizaci projektů v rámci Zdravého města a grantový program ve výši 200 tisíc Kč.
Tento projekt měli připomínkovat občané města. Podle zprávy Tomáše Vlčka, místostarosty, došlo několik připomínek. Jedna z mála konkrétních požaduje začlenit do projektu úpravu vnitrobloku mezi ZŠ Klíč a MŠ Roháče z Dubé.
Místostarosta předložil návrh rozpočtu pro příští rok. Podle usnesení z června v něm měly být i náklady spojené s vytvořením dalšího úřednického místa na částečný úvazek.
„Vzhledem ke skutečnosti, že na MěÚ Česká Lípa probíhá nyní personální audit, není dosud vyřešeno začlenění koordinátora Zdravých měst do organizační struktury městského úřadu,“ vysvětlil Tomáš Vlček.
Toto vysvětlení považuje za nedostatečné zastupitel Oldřich Panc. „Audit začal před měsícem. Co se tedy dělo od února do září?“ ptal se.
„Koordinátora jsme mohli přimout na smlouvu nebo na částečný úvazek. Ale vzhledem k tomu, že projekt je v přípravné fázi, vidím toto řešení jako ekonomické,“ vysvětlil Tomáš Vlček.
Podle něj projekt pokračoval podle plánů. „Je to běh na dlouhou trať, zatím mohli občané projekt připomínkovat a na listopad připravujeme veřejné zasedání podle zásad projektu,“ vysvětloval dále místostarosta.
Zatím práci koordinátora převzal sám. „Sešel jsem se s odbornicí na trvale udržitelný rozvoj a také jsem zjišťoval, kdy ministerstvo životního prostředí přijde s výzvami, které může využít jen Zdravé město nebo Agenda 21,“ shrnul Tomáš Vlček.
Opozice už od počátku považovala projekt za formální a zbytečný. Například Jitka Lukášková připomněla generel silniční dopravy, podle kterého by měly části komunikací patřit cyklistům pro bezpečnější jízdu. Ačkoliv je již několik let k dispozici, změnilo se jen málo.

Další zprávy z regionu najdete zde

4.11.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Jaderná elektrárna Temelín. Ilustrační foto.

ANKETA: Měla by se rozšířit jaderná elektrárna v Temelíně?

Firma Bombardier je největším světovým výrobcem letadel a vlaků.

Vyrábějí vlaky pro Rakousko. V České Lípě vznikne až tři sta jednotek vlaků

Mimoň vede tabulku, stoupá i Lokotka

Českolipsko - Příjemný je pohled na tabulky krajské I. B třídy po odehraném devátém dějství.

ANKETA: Měly by být pravomoci prezidenta posíleny?

Liberecký kraj - Dvacet zásadních otázek položil Deník hlavním volebním tvářím devíti stran v Libereckém kraji. Jejich odpovědi vám mohou pomoci při rozhodování, koho budete volit. Sami si také můžete v naši anketě postupně odpovědět na všechny tyto otázky. 

Úředníci budou držet volební pohotovost

Českolipsko – V případě ztráty občanského průkazu mohou voliči využít pohotovosti na českolipském pracovišti osobních dokladů.

Lípa Musica nabídne Hravého Harlekýna

Česká Lípa - Šestý týden 16. ročníku MHF Lípa Musica má jen jednu zastávku, Centrum textilního tisku v České Lípě.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení