Po roce je tu opět slepice. Dopravní policisté jsou o Velikonocích bdělí a na Českolipsku jejich pozornosti neunikla neobvyklá posádka motocyklu. „Její dechová zkouška ukázala, že pod vlivem alkoholu není. Stejnou posádku jsme na silnici I/9 kontrolovali i loni o Velikonocích,“ uvedli policisté na síti X s tím, že ze stanoviště u Sosnové přejí všem šťastný návrat domů. Lidé v maskách kuřete a beránka si na Českolipsku vyjeli na hodovačku s pomlázkou už loni, jak tehdy informoval i Deník.

Lidé v maskách vyrazili na motorce v Libereckém kraji na Velikonoční pondělí.
Velikonoce na silnici. Na motorce si vyjeli kuře a beránek s pomlázkou

Příslušníci u Sosnové nestáli náhodou, strážci zákona totiž po roce připravili dopravně bezpečnostní opatření, probíhající už od pátku 29. března. „Akce Velikonoce bude pokrývat celé území naší republiky a zahrne rozšířenou přítomnost policie na silnicích,“ vysvětlila mluvčí Policejního prezídia ČR Hana Rubášová s tím, že cílem akce je aktivně předcházet dopravním nehodám a zlepšit bezpečnost na silnicích v období zvýšeného pohybu vozidel, ať už kvůli cestám za rodinou, dovolenou či jiným rekreačním aktivitám. Velikonoce jsou totiž podle zkušeností policistů jedním z nejrizikovějších období na českých silnicích.

Policie o velikonoční pondělí 2024 opět kontrolovala řidiče na Českolipsku. Foto Policie ČR na síti XPolicie o velikonoční pondělí 2024 opět kontrolovala řidiče na Českolipsku. Foto Policie ČR na síti XZdroj: Policie ČR

Mohlo by vás zajímat: Zákupský zámek zpřístupnil nové komnaty. Co je nového na Bezdězu a Lemberku?

Zdroj: Ladislava Sdrzallek