o nedávné demolici zbyl z nevyužívané budovy pouze komín a na jejím místě vznikne parkoviště.

„Demolici předcházely různé snahy kotelnu zachránit. Hledali jsme dotace na její sanaci. Pár nadšenců se záměrem, aby v ní byly skladovací prostory nebo dokonce bowlingová dráha, ale odradila výše nákladů na sanaci ekologické zátěže a nutných statických úprav objektu,“ vysvětluje starostka Doks Eva Burešová.

A co dál? O využití plochy, která se nachází v blízkosti mateřské školy, autobusového nádraží a místního sídliště, radnice diskutovala na sociálních sítích s obyvateli města. „Nejraději bych tam viděla park, ale na druhou stranu musím dát za pravdu těm, kteří říkají, že pro park jsou u nás hezčí a klidnější místa a že je stále žalostně málo parkovacích míst,“ uvádí Burešová.

Doksy jsou jedním z míst, odkud odjíždějí svozové autobusy pro zaměstnance firem do Mladé Boleslavi i České Lípy a řada lidí z okolních obcí nechává svá auta právě v samotném centru města. Plné už od brzkého rána bývá parkoviště u autobusového nádraží i na stání na sídlišti. „I proto jsem do návrhu rozpočtu předložila záměr na vybudování parkoviště,“ dodává starostka.