Lidé z města se budou mít letos kde koupat. Vedení TJ Jiskra Nový Bor dostalo totiž možnost napustit novoborské koupaliště. Aby se tak mohlo stát, schválili zastupitelé pro tělovýchovnou jednotu mimořádný stotisícový příspěvek pro využití na nejnutnější opravy dna nádrže a části chodníku kolem koupaliště.
„Sto tisíc řeší základní nedostatky, abychom mohli koupaliště vůbec napustit,“ uvedl zastupitel Jan Vojta. „Jiskra nemá na to, aby areál zvelebila,“ dodal.

Jako funkcionář TJ Jiskra zastupitele informoval, že koupaliště každoročně generuje ztrátu 160 až 180 tisíc korun. Stanislavu Valdmanovi se částka sto tisíc zdála nízká, a tak navrhl, aby město dalo z rozpočtu na koupaliště dvojnásobek. „Nemám problém mávnout sto tisíc, ale je to fakt málo,“ přidal se Radek Nastič.

Peněz mají málo

Na koupališti je třeba celková rekonstrukce,“ shrnul stav areálu a objektů starosta Jaromír Dvořák. Jenže na rozsáhlou investici, kterou by koupaliště spolklo, nemá ani město ani majitel – TJ Jiskra Nový Bor.

Jan Vojta také informoval, že v areálu bydlí jeden ze zaměstnanců TJ Tomáš Mánek. Jednota se rozhodla, že dům prodá a jako prvnímu jej nabídla současnému nájemci za 750 tisíc korun. „Ten ale nabídku neakceptoval, a tak budeme hledat způsob prodeje, například obálkovou metodou,“ informoval Jan Vojta.

Na koupališti je také restaurace, kterou hodlají na letní sezonu pronajmout. Jindřich Mareš připomněl slib novoborského podnikatele Dušana Gorola, který vloni řekl, že s opravami koupaliště jeho firma městu vypomůže bezplatně.

„Tuto nabídku jsme vloni akceptovali, bohužel ale přišla až ve chvíli, kdy začalo napouštění koupaliště. V té době už žádné betonování nemohlo proběhnout,“ odpověděl Jan Vojta. „Letos jsme takovou nabídku nedostali.“

Zastupitelé nakonec odsouhlasili sto tisíc korun, které musí být využity na nejnutnější opravy novoborského koupaliště.