Součástí modernizace za celkem 54 milionů korun je výstavba nového venkovního bazénu a brouzdaliště pro děti. Jestli vše půjde dobře, mohli by Českolipané využívat areál již napřesrok.

Úplně nové zázemí

Příští návštěvníci se mohou těšit na venkovní relaxační bazén o 507 m2, jehož součástí bude masážní vybavení v podobě vodního chrliče, vzduchového lůžka a masážních trysek. Menší a mělčí dětský bazén o rozloze 76 m2 bude mít skluzavku. Nedílnou součástí obou bazénů budou také klasická brodítka, která zabrání nadměrnému znečišťování vody v bazénech.

„Kvůli modernizaci se počítá s demolicí stávajícího zázemí a vybudování zcela nového zděného objektu, kde vzniknou nové šatny, moderní sociální zařízení a občerstvení či zázemí pro obsluhu i pro umístění bazénové technologie,“ upřesnila mluvčí českolipské radnice Kateřina Kotková.

Na střeše objektu by měly být sluneční kolektory, které budou sloužit k ohřevu vody. Moderní elektronickou technologii dostane rovněž recepce.
„Do rekonstrukce jsou zařazeny také přeložky inženýrských sítí, tedy kanalizace, vodovodu a kabelů nízkého napětí. Nové objekty jsou řešené tak, aby obstály před stoletou vodou,“ řekla Hana Ezrová z odboru rozvoje města, majetku a investic.