Zákupská radnice už nehledá nájemce koupaliště. Městští zastupitelé totiž rozhodli, že ho město bude provozovat ve vlastní režii.
Až do konce loňského roku ho měl v pronájmu a provozoval ho podnikatel Jan Špindler a podle slov mnoha místních obyvatel to nebyl od města úplně ten nejlepší krok, který s koupalištěm mohlo podniknout. „Byl tam jeden prodejní stánek a v něm ceny vyšší než na pláži v Doksech,“ hovořili nelichotivě místní obyvatelé na adresu bývalého provozovatele. Také vstupné a parkovné bylo podle nich na tak malé koupaliště s minimem atrakcí nehorázně vysoké. S tím, že se bývalý provozovatel nestaral o koupaliště tak, jak by měl, svědčí i slova starostky města Miloslavy Hudakové.
„Už dva roky věděl, že koupaliště dále provozovat nebude. Podle toho to také vypadalo. Za ty dva roky neinvestoval do oprav téměř nic a městu to odůvodňoval špatným počasím a výskytem sinic,“ říká starostka. „Nyní je na nás, abychom vše dohnali. Od prvního března jsme určili zaměstnance technických služeb, který se bude o areál starat,“ dodává. Už nyní zde začali vysekávat přerostlé keře, plánují opravit lavičky i prodejní stánek, opraví elektroinstalaci v rekreačních chatkách a přivezou sem i nový písek. Na jaře podle slov starostky vysadí také novou zeleň.
Jediné, o co se v areálu koupaliště město starat nebude, je restaurace, pro kterou bude hledat vhodného nájemníka.
Špatný technický stav areálu však není jediným problémem, se kterým se bude muset zákupská radnice popasovat. Dalším zádrhelem jsou sinice, se kterými musel bojovat i bývalý provozovatel. „Krajský úřad nám přislíbil, že dostaneme podrobný plán jak se o koupaliště starat, aby se zde sinice nevyskytly. Dostaneme ale také pokyny co dělat v případě, že se sinice ve vodě přece jen objeví,“ vysvětluje starostka. „Pokud bude boj proti sinicím nad naše finanční možnosti, máme od kraje přislíbenou také dotaci,“ dodává na závěr.