V Jižní Americe se právě rozhořel ostře sledovaný Dakar 2018. Diváci po celém světě napjatě sledují výsledky jednotlivých etap a ti čeští se soustředí především na výkony velmi početné české výpravy na této proslulé dálkové rally.

Jihoamerický Dakar odstartoval v těchto dnech z Limy a závodníci dorazí do cíle v Córdobě 20. ledna. Týmy pak lodí přepraví svou techniku zpět do Evropy a hned první velkou akcí pro ně bude březnové MOGUL Dakar Setkání v Sosnové, které si za čtyři roky existence vybudovalo již oblibu jak u samotných dakarských týmů, tak u diváků.

Pořadatelé i v tomto roce zvou všechny dakarské týmy a i další závodníky, kteří se věnují dalším cross country rally. „Chceme i letos všem týmům z Dakaru či Africa Eco Race nabídnout možnost ukázat se domácím divákům a partnerům na jedné velké společné akci,“ říká ředitel Autodromu Sosnová Pavel Dušánek.

NĚCO NOVÉHO

„Nerozlišujeme, z které cross country disciplíny jezdci jsou. Předjednanou máme letos opět účast největších českých týmů s kamiony, auty i motorkami, a chceme divákům opět nabídnout něco navíc oproti předchozím ročníkům. Teď držíme našim borcům palce, jak v Jižní Americe, tak v Africe, a věříme, že se s nimi setkáme v neděli 18. března u nás na Autodromu v Sosnové,“ dodává Dušánek.

Fotogalerie: Dakar naplnil autodrom

Česká republika patří mezi země, které nesmazatelně otiskly svou stopu v dakarském písku, ať už to bylo v dunách v Africe, či Jižní Americe. Tradice dakarského závodění u nás sahá až do 80. let minulého století, a proto není divu, s jak velkým diváckým ohlasem se na autodromu v Sosnové konají exhibice českých dakarských závodníků. Loňskou akci navštívilo v Sosnové kolem osmi tisíc lidí.

VELKÉ SKOKY

Dakar Setkání nabídne českým fanouškům jedinečnou a v celém středoevropském regionu ojedinělou možnost vidět tak velké množství dakarských závodníků na jednom místě, včetně jejich techniky a zázemí. V akci se představí na atraktivní trati autodromu, kde nechybí offroadové pasáže a množství velkých skoků.