Provoz na trati z Liberce do Hrádku nad Nisou byl dopoledne obnoven. „Vlaky budou z bezpečnostních důvodů jezdit sníženou rychlostí. Z tohoto důvodu bude docházet ještě ke zpožděním," informoval dopravce Die Länderbahn.

Zprovozněná už je i silnice do Kryštofova Údolí, řidiči by si ale měli dát pozor na zbytky popadaných stromů a větví na krajnici.

Následky orkánu zaměstnaly i Hasičský záchranný sbor Libereckého kraje. Nejvíceudálostí eviduje v zásahovém obvodu stanice Raspenava. Od čtvrtéhodiny ranní do 7:00 se počet událostí souvisejících se silným větrem navýšil na 60. Nejvíce se jedná o popadané stromy. 

Hasiči odstraňují následky orkánu.

Krajský úřad doporučuje rodičům, aby v pondělí 10. února nechali svoje děti doma (týká se všech typů škol). Hrozí zastavení dopravy, pády stromů a další komplikace. Provoz škol bude v omezeném režimu zajištěn. Absence bude omluvena.

Liberecké nádraží bylo ráno klidnější než obvykle. Místo ranního vlaku do Německa byl vypravený autobus, ten ale podle řidiče vynechával většinu zastávek. Největší problémy na železnici v regionu jsou na Frýdlantsku, vlaky tam jezdí sníženou rychlostí a nabírají i hodinová zpoždění. Některé spoje jsou zrušeny bez náhrady.

Kvůli polomu je do odvolání uzavřena silnice mezi Machnínem a Kryštofovým Údolím na Liberecku. Kvůli tomu jsou zrušeny i spoje liberecké MHD linky 16 do Noviny. 

Liberecká zoologická zahrada zůstane dnes kvůli bezpečnosti návštěvníků uzavřená.