Místní i návštěvníci sklářského města se v pátek 14. června od 10 do 22 hodin mohou těšit na bohatý kulturní a zábavný program pro děti i dospělé. Hlavním hostem bude kapela BLUE EFFECT s Radimem Hladíkem.

Slavit se po celý den bude v prostoru náměstí Míru v Novém Boru.Slavnosti zahájí vystoupení kejklíře Vojty pro děti. Diváky jistě pobaví vystoupení skupiny historického šermu Grex-Sever. Na své si přijdou také milovníci hudby všech žánrů a věkových kategorii. Čekají na ně koncerty a vystoupení kapel a hudebních uskupení Řemdich, Bigband při ZUŠ v České Lípě, koncert ska kapely Cháska nebo romské kapely Gulo Čar. O ukázku tanečních dovedností se postará skupina Black Shadow.

Doprovodný program nabídne kurzy první pomoci ZZS, prezentace cestovního ruchu v kraji, prodej regionálních výrobků, ukázka řemesel, skákací hrad a zábavné soutěže pro děti, mapa vůní, výstava historických kostýmů z Národního památkového ústavu a další. Pro kešaře připravili liberečtí skauti a skauti z Nového Boru hru geocachingového typu.

Slavnosti se připojí k benefici

Krajské slavnosti se ponesou v duchu benefice pro obec Dobříň u Roudnice nad Labem. Malou obec před pár dny poškodila velká voda, podobně jako v roce 2002. Město Nový Bor se proto na základě doporučení humanitární organizace Adra rozhodlo pomoci právě Dobříni. A nezůstane v tom samo.

„Vzhledem k událostem posledních dnů jsme přemýšleli, zda slavnosti úplně nezrušíme. Nakonec jsme se ale rozhodli, že daleko lepší bude konáním této přispět tam, kde je to třeba. Připojujeme se proto k iniciativě Nového Boru. Ten veřejnou sbírkou podpoří obec zasaženou povodní, která, ač s velkými škodami, nevzbudila velkou pozornost médií a tím pádem ani vlnu solidarity občanů," vysvětluje hejtman kraje Martin Půta s tím, že výtěžek z celé akce půjde na speciální povodňové konto, které založil pro Dobříň Nový Bor.

Veřejná sbírka Benefice pro Dobříň probíhá již nyní. Kdokoliv tak může přispět na povodňové konto – č. ú.: 3320237/0100. V průběhu Krajských slavností se po náměstí Míru budou pohybovat hostesky s kasičkami a formou dobrovolného vstupného budou vybírat peníze od návštěvníků akce.

„Krajské slavnosti jsou akcí, která se připravuje půl roku dopředu, takže nyní je vše ošetřeno smluvně s nutným finančním plněním. Přesto ale nyní jednáme také s interprety, kteří budou na slavnostech vystupovat, zda by byli ochotni věnovat alespoň část svých honorářů na odstranění následků povodní v obci Dobříň," sdělil hejtman.

Do benefiční akce se zapojí také regionální výrobci, kteří budou na slavnostech nabízet své produkty. Z každého prodaného produktu pak část věnují do veřejné sbírky.

Benefiční povahu budou mít také Sklářské slavnosti, které se konají hned v sobotu 15. června opět na náměstí Míru v Novém Boru.

Veřejná sbírka bude ukončena během sobotního večera a výtěžek bude vyhlášen přímo na podiu v rámci Sklářských slavností. Symbolický šek předá místostarostce obce Dobříň u Roudnice nad Labem Šárce Mrázkové hejtman Libereckého kraje Martin Půta společně se starostou Nového Boru Jaromírem Dvořákem.