VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Krajskému ředitelství budou chybět lidi. Není na platy

Liberecký kraj – Konečně se Liberecký kraj odtrhne od Ústí i na policejní úrovni. Zrod Krajského ředitelství Policie České republiky včera nejvyšší představitelé policie oficiálně posvětili v Liberci.

11.12.2009
SDÍLEJ:

MEDAILE ZA ZÁSLUHY. Při setkání policistů z kraje s vedením z Ústí i Prahy se rozdávaly medaile za zásluhy. Jednu z nich dostal i ředitel liberecké krajské policie Milan Franko.Foto: Deník/ Jan Škvára

Při příležitosti odtržení obou krajů od sebe udělilo vedení policistů patnácti strážcům zákona medaile za zásluhy. Ocenění byli ti, kteří se zasloužili o vznik krajského ředitelství. Tak dostal medaili i hejtman Stanislav Eichler.

“Krajské ředitelství policie bude ustanoveno oficiálně od 1. ledna příštího roku. Zatím, než postavíme novou budovu, budou pracovníci sídlit v provizorních podmínkách,“ řekl policejní prezident Oldřich Martinů.

Sídlo krajské policie vyroste v liberecké Pastýřské ulici, tam, kde je dnes okresní ředitelství. Nejprve budou muset stavbaři zbourat jednu ze dvou starých budov v Pastýřské, a pak na jejím místě začnou stavět dům nový. Krajské ředitelství spolkne kolem 320 milionů korun, a mělo by být hotové v roce 2011, nejpozději v roce 2012.

„Budeme mít v Libereckém kraji podstav. Lidi ale chybějí i jinde. Není to proto, že by k policii nechtěl nikdo jít. Nemáme na nové lidi peníze, proto jich budeme mít méně i v příštím roce,“ poznamenal Oldřich Martinů.

Nebyly spory

Jak upozornil krajský policejní ředitel Milan Franko, k prvnímu lednu příštího roku bude policistům v kraji chybět zhruba 150 lidí, což je asi 10 procent. Pro krajského ředitelství je vyčleněno 1455 míst pro policisty a dalších 322 míst pro občanské zaměstnance.

„Jsem moc rád, že Semilsko bude konečně patřit do Libereckého kraje. Dosud totiž tento okres spadal pod Hradec Králové. Krajské ředitelství tak bude obsluhovat celý kraj. Vznikne v něm několik nových odborů a do Liberce se převede asi jedna třetina techniky, aut a dalšího vybavení, která dřív patřila Ústí,“ vysvětlil Milan Franko.

Rozdělení jediné severočeské policie na dva kraje proběhlo podle ústeckého ředitele Jiřího Vorálka v klidu a bez jakýchkoli kritických připomínek.
„Liberecký kraj je ze všech šesti nových krajů, které v republice od ledna vznikají, jediným, kde při rozdělování nevznikaly žádné spory,“ zdůraznil Jiří Vorálek. „Není mi líto toho, že jsme přišli o Liberecký kraj. Osobně jsem velmi rád, že se Liberec osamostatnil,“ upozornil.

Pro novou budovu státní policie měl Liberecký kraj ještě vloni vyčleněno kolem 45 milionů korun. Pak ale přišla krize, tudíž příspěvek na ni zastupitelé zamítli.
„V roce 2008 jsme měli v hospodaření kraje přebytek 500 milionů korun, proto jsme byli rozhodnutí, že na stavbu přidáme ve třech etapách dohromady 45 milionů. Ale přišla krize, klesly příjmy z daní a naší prioritou se staly jiné oblasti. Například sociální služby a školství,“ řekl hejtman Stanislav Eichler.

Autor: Zuzana Minstrová

11.12.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Na Jedlovou už jen rychlíkem

Radek Baborák se na festivalu osobně představí v sobotu 28. října v Novém Boru se svou Orquestrinou a účastníky populární StarDance.

Baborák: Lípa Musica oživuje region, do kterého mě to už řádu let táhne

ON-LINE: Odvolili političtí lídři, hokejista i 103letá Českolipanka Anna Hejná

Liberecký kraj – Ve 14.00 hodin se otevřely dveře 583 volebních místností v kraji. Po čtyřech letech lidé volí své zástupce v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR. Bojuje se o 8 poslaneckých míst v Libereckém kraji. 

Historickou podobu Lípy promítnou ve 3D

Česká Lípa - K Mezinárodnímu dni archeologie si v českolipském Vlastivědném muzeu a galerii na sobotu připravili pestrý program, který obsáhne takřka celé historické centrum města.

Kam za sportem na Českolipsku

Českolipsko - Pozvánky na sportovní víkend u nás na okrese.

Kvůli úniku plynu muselo 60 lidí na ulici

Česká Lípa - Hasiči evakuovali panelový dům na sídlišti Sever v České Lípě. Byl zamořený oxidem uhelnatým. Po důkladném vyvětrání se lidé mohli vrátit domů.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení