V Šenově dnes uvidí inscenaci z Vinohradského divadla

Vinohrady v Šenově! V kulturním domě v Kamenickém Šenově se dnes od 19 hodin odehraje pod patronací společnosti Preciosa Lustry divadelní představení převzaté z Divadla Na Vinohradech v Praze, kde bylo v repertoáru několik sezón. V inscenaci Vrátila se jednou v noci se představí L. Švormová , V. Vydra , J. Malá , L. Hruška , M. Zahálka , L. Trojan a další. Režisérem incenace je známý divadelní i televizní režisér Radovan Lipus.

Biskup Baxant bude 17. listopadu celebrovat mši ve Cvikově

Oslavy 455. výročí vysvěcení kostela sv. Alžběty ve Cvikově se v pondělí 17. listopadu zúčastní také nejvyšší regionální církevní autorita, biskup litoměřický Jan Baxant. Pontifikální mše, kterou bude celebrovat, začne v 10 hodin za doprovodu místního chrámového sboru pod vedením Jana Šafránka. Při této mši také zazní nově pořízené digitální varhany, které musela cvikovská farnost zakoupit, protože originální nástroj dosloužil a potřebuje generální opravu.

Do Lípy se v sobotu sjedou naděje krasobruslení

Třetí ročník pohárového závodu Českého krasobruslařského svazu s názvem Českolipská pirueta pořádá oddíl SK Kraso Česká Lípa sobotu 15. listopadu od 8 hodin na zimní stadionu u Ploučnice. Přihlášeno je na 160 závodníků z klubů celé České republiky a představí se zde všechny dětské věkové kategorie od čtyř do patnácti let. Vstup pro veřejnost je zdarma. Pořadatelé očekávají, že prestižní závod tohoto třetího ročníku potrvá do 19 hodin.

Rvačku z autobusové zastávky v Boru řeší policie jako výtržnictví

Bitku dvou žen, jíž byli svědky v říjnu cestující na autobusové zastávce Náměstí Míru v Novém Boru, stále řeší policie. Osmadvacetiletá žena, která fyzicky napadla teprve sedmnáctiletou dívku tak, že skončila v nemocnici s mnohačetnými poraněními hrudníku, dolní končetiny a hlavy, se podle policie dopustila výtržnictví. Podle mluvčí českolipské policie šlo o osobní spor. „Ženu zezadu udeřila pěstí a několikrát ji kopla," popsala Baláková.

Českolipsko tankuje stále nejlevněji

Nejlevněji z celého Libereckého kraje tankují řidiči na Českolipsku. Litr benzinu je tu v průměru za 35,27 Kč a nafta dokonce jen za 34,57 Kč. Obecně benzin a nafta v Libereckém kraji už šestý týden zlevňují. Průměrná cena nafty už klesla pod hranici 35 korun, motoristé za litr aktuálně zaplatí 34,98 Kč. Před týdnem byl o 19 haléřů dražší.