VYBRAT REGION
Zavřít mapu

KRÁTCE: Auto nechal v řece a zmizel. Hasiči mají novou techniku

Českolipsko - Přinášíme krátké zprávy z celého regionu: zpravodajství z měst i obcí, krimi, kultura i sport.

28.1.2016
SDÍLEJ:

Nehoda z konce ledna. Dvaapadesátiletý řidič, který projížděl Horní Policí, neudržel auto na silnici. Od nehody navíc utekl.Foto: PČR

Nechal auto v korytě řeky a odešel

Horní Police - Vlivem požitého alkoholu sjel dvaapadesátiletý řidič v sobotu přibližně v jednu hodinu ranní do koryta řeky Ploučnice v Horní Polici. Automobil se převrátil na střechu a řidič i se svou spolujezdkyní opustil místo havárie, aniž by učinil jakéhokoliv opatření vozidla. O půl hodiny později však muže vypátrala policejní hlídka obvodního oddělení Žandov, která provedla u řidiče dechovou zkoušku. „První dechová zkouška u řidiče prokázala 0,91 promile, druhá a třetí poté stoupala až k 1,35 promile. Pokud takto dechová zkouška stoupá znamená to, že alkohol člověk požil těsně před jízdou, " uvedla Ivana Baláková, mluvčí českolipské policie. Nakonec tedy, i když se mu do toho nechtělo, musel řidič zajistit odtah vozidla. Škoda na autě byla vyčíslena na 15 000 korun. „Muž se bude v této souvislosti zodpovídat z ohrožení pod vlivem návykových látek," dodala Ivana Baláková.

Hasiči budou řezat vodním paprskem

Liberecký kraj - Nové moderní vybavení na zvládání náročných situací se podařilo získat Hasičskému záchrannému sboru Libereckého kraje. Jak potvrdila mluvčí Zdenka Štrauchová, brázdí v těchto dnech silnice čtyři nové cisternové vozy vybavené vodním paprskem, které, než budou nasazeny „do služby", musí najet potřebný počet kilometrů. Vodní paprsek umožňuje řezat stavební konstrukce a materiály, jako je zdivo, beton, ocel, sklo, pryž nebo dřevo. Vozy budou rozmístěny po celém kraji, tedy na stanicích v Liberci, Jablonci nad Nisou, České Lípě a v Semilech. Kupní cena jedné cisterny byla osm a půl miliónů korun.

Slavnosti ve Stráži se letos ponesou v duchu doby Karla IV.

Stráž pod Ralskem - Sedmisté výročí narození panovníka Karla IV. si letos připomenou i ve Stráži pod Ralskem. V historickém duchu jeho doby se ponesou letošní Vartenberské slavnosti, které město chystá na polovinu června a proběhnou v areálu velké pláže. V programu by tak neměla chybět historická muzika, šermířská vystoupení, sokolníci nebo loutková divadla.V současné době město prostřednictvím své příspěvkové organizace Panda Sport hledá organizátora, který se kompletní přípravy tradičních slavností ujme. Na program má město připravený rozpočet 200 000 korun.

Policie hledá nové posily

Česká Lípa  - U pořádkové a také dopravní služby českolipské policie jsou volná místa. Zájemci, kteří by chtěli posílit řady českolipských policistů, musí splňovat několik základních podmínek musí být starší 18 let, mít státní příslušnost České republiky. Dalšími požadavky jsou minimálně středoškolské vzdělání s maturitou, řidičské oprávnění na skupinu B a bezúhonnost. Přijímací řízení zahrnuje lékařské a psychologické vyšetření včetně testů fyzické zdatnosti. Nově přijaté policisty čeká měsíční kurz a poté základní odborná příprava na policejní škole v trvání 11 měsíců.

Podnapilou ženu okradli

Česká Lípa - V jednom z barů na Českolipsku někdo okradl čtyřiapadesátiletou ženu. Incident se měl stát v pondělí mezi devatenáctou hodinou večer až půlnocí. Neznámý pachatel využil podnapilosti ženy a z kapsy u kalhot jí odcizil telefon značky Samsung a peněženku, ve které měla žena uložené osobní doklady, kreditní kartu a finanční hotovost. Poškozené tak způsobil škodu vyčíslenou na celkově 9 700 korun. „Neznámý pachatel se dopustil trestného činu krádeže, za jehož spáchání mu v případě dopadení hrozí trest odnětí svobody až na dva roky," uvedla Dagmar Sochorová, mluvčí policie za Liberecký kraj.

Za vniknutí do emailové schránky muži hrozí až na rok vězení

Českolipsko - Dívka ze Žandovska oznámila na policii případ zásahu do jejího soukromí. Bývalý partner se jí naboural do emailové schránky. Muž to nijak přitom neskrýval a dokonce dívce poslal sms zprávu, ve které ji upozornil na to, že jí změnil heslo do emailové schránky, a napsal jí heslo nové. ,,Oznamovatelka se skutečně na své staré heslo přihlásit nemohla a musela použít heslo nové, které jí přidělil expartner. V dalších zprávách se jí vysmíval, že si může prohlížet v její poště cokoliv. Navíc jí vyhrožoval, že když se mu zachce, pronikne i na účet jejího internetového bankovnictví, " uvedla Iva Baláková, mluvčí českolipské policie. Policisté již zahájili úkony trestního řízení. Za vniknutí do emailu se mladík může dostat až na rok do vězení.

Věznice hledá strážného a dozorce

Liberecký kraj - Vězeňská služba České republiky přijme do služebního poměru ve Věznici Stráž pod Ralskem strážné a dozorce. Pozice nabízí řadu zajímavých výhod, úspěšný kandidát dostane městský nájemní byt v Mimoni a okolí, 30 dnů dovolené, nástupní příjem 19 840 Kč, příspěvek na stravování nebo rodinnou rekreaci v rekreačních zařízeních VS ČR. Vhodné i pro absolventy středních a vysokých škol bez předchozí praxe. Podrobnosti na hcerna@vez.spr.justice.cz.

Povolenky k vjezdu do Ralska se budou vyřizovat nově on-line

Mimoň - O povolení k vjezdu na účelové komunikace v lokalitách ve správě Vojenských lesů a statků ČR mohou zájemci žádat nově prostřednictvím elektronického formuláře na webu www.vls.cz. Lesnická firma vydává povolení k vjezdu do lokalit mimo výcvikové prostory, především se jedná o území zrušených vojenských újezdů Ralsko a Brdy, a také do okrajových částí v okolí stávajících újezdů. Pro žádost o povolení k vjezdu slouží přehledný elektronický systém. „Formulář pro zadávání žádosti je jednoduchý a obsahuje pole s nápovědou. Zájemci jej naleznou na webu v sekci „Pro veřejnost." Každá žádost bude z hlediska oprávněnosti vjezdu individuálně posouzena," říká mluvčí VLS Jan Sotona. K vjezdu do výcvikových prostor Armády ČR musí zájemci směřovat žádosti na místně příslušné újezdní úřady.

Mladíci neměli za volantem co dělat

Mimoň - Policisty v Mimoni zaujal v neděli před druhou hodinou ranní automobil Renault Clio, kterému nesvítila koncová světla. To ještě hlídka netušila, že posádkou auta jsou dva mladíci ve věku sedmnácti let, kteří dotyčné auto odcizili v tu samou noc ve Stráži pod Ralskem. Když chtěli policisté auto zastavit, řidič zareagoval tak, že zvýšil rychlost a začal na silnici s rozbředlým sněhem ujíždět. Ve chvíli, kdy se snažil předjet jiné vozidlo, dostal smyk, který neuřídil a čelně naboural do zdi. „Policisté poté zjistili, že za volantem sedí teprve sedmnáctiletý řidič a na sedadle pro spolujezdce jeho stejně starý kamarád. Mladíci měli obrovské štěstí, že tuto havárii vůbec přežili, protože ani jeden z nich nebyl ve vozidle připoutaný," uvedla Ivana Baláková, mluvčí českolipské policie. Chlapcům v této souvislosti hrozí trestní stíhání pro spolupachatelství na neoprávněném užívání cizí věci.

Vjel do výmolu a prorazil pneumatiku

Ralsko - Dopravní značení ignoroval řidič škodovky, který si v úterý odpoledne prorazil v Ralsku pneumatiku u svého vozu. Šofér octavie jel ve směru od Dolní Krupé do Kuřivod, kde najel do výmolu při pravém okraji vozovky, čímž si prorazil pneumatiku na předním pravém kole. Na nerovnost vozovky v daném úseku řidiče upozorňovala dopravní značka s dodatkovou tabulí, kde byla uvedena i délka nerovného úseku silnice. ,,Alkohol policisté u řidiče havarovaného vozu vyloučili provedenou dechovou zkouškou, která měla negativní výsledek," uvedla Dagmar Sochorová, policejní mluvčí za Liberecký kraj. Řidič si vykoledoval pokutu.

Výtvarnice z Lípy vystavuje ve Varech

Česká Lípa - Sklářská výtvarnice a rodačka z České Lípy Karolína Kopřivová (*1970) je první letošní umělkyní, která vystavuje v SUN Gallery lázeňského komplexu Sanssouci v Karlových Varech. Absolventka Středního odborného učiliště sklářského v Novém Boru, Střední uměleckoprůmyslové školy sklářské v Kamenickém Šenově a Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze v ateliérech profesorů Harcuby a Nováka, se ve své volné tvorbě věnuje především rytému sklu a šperku. Výstava nazvaná „Bez hranic" je v Sun Gallery v K. Varech volně přístupná až do 18. března.

V anketě „Kraj mého srdce" mohou lidé hlasovat do neděle

Liberecký kraj - Podpořit Liberecký kraj v anketě „Kraj mého srdce 2016" má veřejnost možnost ještě do konce ledna. Anketu již počtvrté vyhlásily Redakce KAM po Česku a veletržní společnost INCHEBA Praha pod záštitou Asociace krajů ČR a Ministerstva pro místní rozvoj ČR. Hlasování končí 31. ledna o půlnoci. Veřejnost může hlasovat v osmi kategoriích. V každé z nich může vybrat tři kraje. Hlasovat lze v kategoriích: pěší turistika; cykloturistika; tradice; zimní dovolená; letní dovolená; lázně, lázeňství, wellness; výlety s dětmi; památky. Každý, kdo odevzdá hlas, se automaticky zařadí také do slosování o cestovatelské ceny. Hlasovat lze na internetových stránkách www.kampocesku.cz/anketa. Výsledky ankety pořadatelé vyhlásí 18. února v rámci veletrhu cestovního ruchu Holiday World v Praze.

Volejbal: Muži Loko překvapili

Česká Lípa - Další dvě veledůležitá vítězství přivezli druholigoví volejbalisté českolipské Lokomotivy z palubovky Plzně. Poté, co doma zdolali Dansport Praha (3:1, 3:2), tak USK Slavii pořádně zaskočili a do tabulky si připsali plný počet bodů. Nyní jich Českolipští mají 28, tedy stejně jako devátá TJ Bižuterie Jablonec nad Nisou. Plzeň má o devět bodů víc a klesla na 7. příčku, Lokomotiva Česká Lípa je desátá.
Slavia Plzeň - Loko Česká Lípa 1:3 (-19, 9, -21, -22) a 0:3 (-19, -14, -16)

Do finálové pětky postoupili pouze Buldoci Nový Bor

Česká Lípa - Českolipská neregistrovaná liga hokejistů má za sebou základní část. Výsledek zápasu Buldoci Nový Bor HC BC Česká Lípa (14:5) rozhodl o tom, že novoborští Buldoci, jako jediný zástupce našeho okresu, budou reprezentovat Českolipsko v první pětce nejlepších týmů soutěže.

Basketbal: Kadetky neuspěly

Česká Lípa - Jalový víkend zažily kadetky (U17) klubu BK Česká Lípa v 1. lize basketbalu na palubovkách svých soupeřek.Českolipské hráčky nejprve nestačily na BK Klatovy, jemuž podlehly o plných 32 bodů, a druhý den utrpěly porážku od plzeňského DBaK.
BK Klatovy - BK Česká Lípa 68:36 (19:6, 32:17, 53:27)
DBaK Plzeň - BK Česká Lípa 54:42 (14:13, 30:23, 39:35)
V tabulce jsou kadetky BK Česká Lípa po 16. kole deváté a v příštích duelech (6. a 7. února) vyzvou týmy z Karlových Varů a Mostu.

Divizní stolní tenis

Výsledky krajské divize: Česká Lípa - Jablonec nad Jizerou 9:9, Nový Bor - Vesec 10:2, Nový Bor - Jablonec nad Jizerou 8:10, Česká Lípa - Vesec 10:6, Jablonec nad Nisou B - KMST Liberec B 9:9, Chrastava - SKST Liberec D 2:10, Depo Liberec B - Raspenava A 2:10, SKST Liberec E - SKST Cvikov 10:1, Chrastava - KMST Liberec B 8:10, Jablonec nad Nisou B - SKST Liberec D 3:10, SKST Liberec E - Raspenava 10:4, Depo Liberec B - SKST Cvikov 10:2.

Autor: Redakce

28.1.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Jírův Betlém už stojí. Rozsvěcet ho budou v sobotu.

Andělská Hora zve na sochy, Kryštofovo Údolí na betlém

Žáci 1. A ZŠ Dr. Miroslava Tyrše Česká Lípa s třídní učitelkou Olgou Žárskou.

Naši prvňáci ZŠ Dr. Miroslava Tyrše Česká Lípa

Rozloučili se s hrdinou, veterána uctily čestné salvy

Albrechtice v Jizerských horách - Stovky lidí se přišly rozloučit s válečným veteránem, hrdinou Jaroslavem Mevaldem na pohřeb do kostela v Albrechticích v Jizerských horách. V roce 2014 byl těžce zraněn na misi v Afghánistánu, 10. listopadu náhle zemřel. Bylo mu 39 let.

Sportovní střelkyně Aneta Brabcová vyhrála domácí závod a odlétá do Austrálie

Manušice - Střelecký klub SSK Manušice pořádal v České Lípě další ročník tradičního podzimního závodu ve střelbě ze vzduchových zbraní, a to Velkou cenu ZŠ Sever.

KRÁTCE: Tři sestry se valí do Crystalu. Lípa představila adventní program

Českolipsko - Přinášíme krátké zprávy z celého regionu: zpravodajství z měst i obcí, krimi, kultury a sportu.

Obětí dopravních nehod přibylo. Na silnicích v kraji letos zemřelo už 19 lidí

Českolipsko – Počet mrtvých od začátku roku je vyšší než v předchozích letech.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT