VYBRAT REGION
Zavřít mapu

KRÁTCE: Bor má Přívětivý úřad. Kraj pošle do nemocnice 9 milionů

Českolipsko - Přinášíme krátké zprávy z celého regionu: zpravodajství z měst i obcí, krimi, kultury a sportu.

18.5.2018
SDÍLEJ:

Českolipský deník.Foto: Deník

NOVÝ BOR

Bor má Přívětivý úřad

Přívětivý a otevřený vůči občanům. Takový je Městský úřad Nový Bor, který získal významné ocenění v podobě 3. místa v Libereckém kraji v soutěži Přívětivý úřad. Tu pořádá třetím rokem Ministerstvo vnitra ČR a do jejího letošního ročníku se přihlásilo 151 městských úřadů, tedy 66,5 % všech obcí s rozšířenou působností, a 22 městských částí Prahy. Novoborský úřad se soutěže zúčastnil poprvé. „Ocenění bereme jako potvrzení toho, že úřad jde správnou cestou. Zároveň je pro nás i motivací do další práce a k dalšímu zlepšování poskytovaných služeb,“ říká tajemnice městského úřadu Lenka Kazberuková, která převzala cenu při slavnostním vyhlášení v prostorách Národního archivu v Praze ve středu 9. května. „Jsem pyšná na všechny naše zaměstnance, kteří se o tento úspěch zasadili. Obzvlášť když se před námi za Liberecký kraj umístil Jablonec nad Nisou a Liberec, tedy magistrátní úřady, s nimiž se co do rozsahu a možností nemůžeme zdaleka měřit,“ doplňuje Lenka Kazberuková. 

Život s krajtou pro nemoc nehráli

Pro nemoc zrušili organizátoři divadelní představení Život s krajtou, které mělo v úterý večer hostit Městské divadlo v Novém Boru. Vstupenky však zůstávají v platnosti, náhradní termín vystoupení Davida a Jakuba Prachařových s Pavlem Fajtem je v jednání.

ČESKÁ LÍPA

Kraj pošle do nemocnice devět milionů

Kvalitnější zdravotní péči má zajistit investice Libereckého kraje do nemocnic. Mezi ně rozdělí 44 milionů korun. Českolipská nemocnice získá 9 milionů korun, bezmála polovina půjde na pořízení laparoskopické věže. Další peníze nemocnice využije na injekční systém nebo nákup osmometru. Finanční podporu schválila rada kraje už loni v listopadu, původní částku 39 milionů korun nyní ještě navýšila. Peníze mohou nemocnice využít výlučně na investiční projekty, které přímo vedou k poskytování kvalitnější, efektivnější a bezpečnější zdravotní péče. Nejvyšší sumu, 15 milionů korun, získala Krajská nemocnice Liberec na angiografickou linku.

Bezdomovci si zapálili tábořiště

Na tísňovou linku městských strážníků zavolal obyvatel z Dolní Libchavy, že vidí oknem kouř, který vychází z lesa. Strážníci na místě, které označil oznamovatel, skutečně nalezli ohořelou, ale dosud doutnající sedačku z auta a kolem mnoho lahví od různých alkoholických nápojů. Zřejmě tam přebývali bezdomovci, ale od ohně mohl chytit nedaleký les. Proto přivolali hasiče, kteří oheň prolili vodou a důkladně uhasili. O den později strážníci místo ještě zkontrolovali a už se tam nic nedělo.

Ředitel Obchodní akademie obhájil post

Rada kraje jmenovala 15 ředitelů středních škol. Většina stávajících ředitelů v konkurzním řízení svou pozici obhájila, mezi nimi i ředitel Obchodní akademie Rostislav Lád. „Jednalo se o první část konkurzních řízení v návaznosti na končící šestileté funkční období ředitelů dle školského zákona. Rada bude na příštích zasedáních rozhodovat o jmenování dalších 16 ředitelů. Bude se jednat především o změnu ve vedení základních škol, dětských domovů nebo pedagogicko-psychologické poradny,“ vysvětlil náměstek hejtmana pro školství Petr Tulpa.

DOKSY

Na sídlišti proběhne deratizace

Do každoroční jarní deratizace se v květnu pustí město Doksy. Pravidelná deratizace proběhne na sídlišti Pražská v sobotu 19. května. Návnady budou vkládány do zabezpečených vpustí dešťové a splaškové kanalizace. Za to, že se hlodavcům v kanalizační síti daří, mohou mnozí obyvatelé. Do kanalizace totiž často splachují odpad, který sem rozhodně nepatří. To se týká i zbytků jídla, kterými se pak potkani živí.

Z REGIONU

Během Noci kostelů se otevře 15 chrámů

V pátek 25. května otevřou své dveře stovky kostelů, kaplí a modliteben po celé České republice. Bude probíhat již desátý ročník akce Noc kostelů. Na dvě stovky objektů bude možné navštívit také na území litoměřické diecéze, na Českolipsku bude otevřeno 15 kostelů. Bohatý program se chystá například v kostele sv. Petra a Pavla ve Volfarticích, kde budou moci návštěvníci nahlédnout i do farní mýdlárny. Na komentované prohlídky zve kostel Narození sv. Jana Křtitele v Kamenickém Šenově, který byl postaven před 300 lety. Až v sobotu dopoledne bude z organizačních důvodů otevřen kostel ve Velenicích.

Vstupenky na Lípu Musicu rychle mizí

Předprodej vstupenek na 17. ročník MHF Lípa Musica je v plném proudu. Po prvních dvou týdnech je více jak polovina vstupenek na letošní koncerty prodaná. K největším lákadlům letošní festivalové přehlídky se zařadila nejen slavná mezzosopranistka Magdalena Kožená, k atraktivním titulům patří i Cimbálovka ve skanzenu, tedy vystoupení Varmužovy cimbálové muziky v nejmladším skanzenu v Čechách, Zubrnicích, a návštěvníky láká tradičně i koncert při svíčkách v Zahrádkách. Do “top desítky” sedmnáctého festivalového ročníku se podle ohlasu návštěvníků letos zařadí i provedení Komenského Labyrintu světa a ráje srdce v podání Marka Ebena.

CVIKOV

Dům seniorů začnou stavět o prázdninách

Komunitní dům s byty pro lidi nad 65 let by měli letos začít stavět ve Cvikově. Město získalo opětovně dotaci ve výši 8,4 milionu korun. Rekonstrukce budovy internátu na dům seniorů by měla měla začít v průběhu prázdnin.

Autor: Redakce

18.5.2018 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Obchod - Obchod Obchodní zástupce 15 000 Kč

Obchodní zástupci Obchodní referent pro Ústecký kraj. Požadované vzdělání: úsv. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč, mzda max. 40000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Přijmeme obchodního referenta pro naši firmu na pobočku v České Lípě. Požadavky: Bydliště V České Lípě a okolí výhodou, SŠ s maturitou nebo VŠ, řidičský průkaz skupiny B, komunikativnost, kultivovanost, schopnost řešit problémy, týmová spolupráce, praxe z obchodní činnosti výhodou, znalost práce s MS Office (Word, Excel, Power - Point, Internet), Náplň práce:obchodní činnost - komunikace se stávajícími zákazníky, získávání nových zákazníků, nabízení produktů, zpracování nabídek., Nabízíme: Firemní automobil, notebook, stravenky., Pozice je vhodná i pro absolventy., První kontakt emailem nebo telefonicky v době od 7:15 - 17:00 hod.. Pracoviště: Tradetex servis, s.r.o., Mánesova, č.p. 2055, 470 01 Česká Lípa 1. Informace: Helena Buštová, +420 775 284 044,487 874 171(7:15-17:00hod.).

Zdravotnictví - Zdravotnictví Sociální pracovník 21 300 Kč

Sociální pracovníci v oblasti poradenství (včetně pedagogicko-psychologických poraden) Sociální pracovník. Požadované vzdělání: bakalářské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 21300 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadujeme: , - vysokoškolské vzdělání sociálního směru, - komunikativnost a příjemné vystupování, empatická osobnost, - schopnost týmové práce a samostatného rozhodování, - zodpovědnost, spolehlivost, loajalita a diskrétnost , - trestní a občanská bezúhonnost , - řidičský průkaz sk. B, - aktivní řidič, - znalost práce na pc. , - praxe v sociální oblasti je vítána, není však podmínkou. , Jedná se o práci v domově, kde pomáháme propuštěným vězňům, kteří se chtějí vrátit do běžného života, Nabízíme: dovolená 25 dní, příspěvek na důchodové spoření,stravenky možnost seberealizace, První kontakt emailem., Vhodné i pro OZP a absolventy.. Pracoviště: Oblastní charita stráž pod ralskem, Dubnická, č.p. 86, 471 27 Stráž pod Ralskem. Informace: Ivana Davidová, +420 733 618 812.

Věda a výzkum - Věda a výzkum Výzkumný a vědecký pracovník 22 000 Kč

Výzkumní a vývojoví vědečtí pracovníci v chemických oborech Výzkumný pracovník pro vývoj membránových technologií zpracování vod a dalších organických i anorganických roztoků. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 22000 kč, mzda max. 40000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Chcete…?, -se podílet na vývoji a zavádění výsledků výzkumu do membránových technologií?, -se podílet na implementaci membránových technologií do reálných aplikací?, - při své práci využívat výzkumné vybavení na světové úrovni?, -neustále zvyšovat a doplňovat svoje znalosti, MemBrain je Váš správný cíl., MemBrain s.r.o. je dynamicky se rozvíjející výzkumná organizace, která je součástí skupiny MEGA (světového dodavatele elektromembránových technologií) a aktuálně hledá kolegu do svého teamu. , Náplň práce:, -vývoj, návrh, ověření a podíl na realizaci komplexní technologie upravující vodu nebo jiné organické i anorganické roztoky s využitím elektromembránových i tlakových membránových procesů, -návrh konceptů technologie včetně návrhových výpočtů, -laboratorní, pilotní a poloprovozní ověření technologie, -vypracování studií proveditelnosti a Basic desing, -podpora obchodních případů (technická část nabídek, příprava technické části projektů), -spolupráce s dalšími odděleními společnosti, které vyvíjejí membrány a moduly, Požadujeme: , -VŠ vzdělání chemicko-technologického zaměření (chemické inženýrství nebo technologie, fyzikální chemie), -zkušenosti s vedením inovačních nebo technologických projektů, -anglický jazyk na komunikativní úrovni, -znalost práce na základním aplikačním SW , -schopnost týmové práce, logického a analytického myšlení, schopnost tvořit, -řidičský průkaz skupiny B, -praxe v oboru vývoje či navrhování/projektování technologií výhodou, nikoli podmínkou, Nabízíme:, -Zázemí rychle se rozvíjející ryze české společnosti s vlastními výrobky a unikátním "know-how", -Zajímavou práci v perspektivním oboru s možností dalšího profesního rozvoje, doplňování odborných a jazykových dovedností, -Příjemné pracovní prostředí, moderní vybavení, -Příspěvek na firemní stravování, týden dovolené navíc, cafeterii Edenred, příspěvky na penzijní připojištění, telefon i k soukromým účelům, odměny k pracovním a život. jubileím, služební byty., Místo výkonu práce: Stráž pod Ralskem , Termín nástupu: dle dohody, Pokud Vás naše nabídka zaujala, zašlete nám Váš životopis včetně motivačního dopisu na kariera@membrain.cz, kontaktní osoba paní Lenka Košatová.. Pracoviště: Membrain, s. r. o., Pod Vinicí, č.p. 87, 471 27 Stráž pod Ralskem. Informace: Lenka Košatová, kariera@membrain.cz.

Ochrana a ostraha - Ochrana a ostraha Pracovník ostrahy 80 Kč

Pracovníci ostrahy, strážní Strážný, člen závodní stráže. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 80.8 kč, mzda max. 90 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Nehlásit se na Zámku v Zákupech, ale na sídle naší společnosti v České Lípě HENIG. , Jedná se o volné pracovní místo v Zákupech ostraha Zámku v Zákupech. Jedná se o zkrácený úvazek, jelikož pracovní doba je od 18.00 - 24.00 hod. Vhodné pro pracovníka se změněnou pracovní schopností. , Požadujeme - čistý výpis rejstříku trestů, certifikát strážný podmínkou pokud nebudete mít, je možné zprostředkovat. Služné chování, zodpovědnost. , Termín nástupu je 15. 6. 2018.. Pracoviště: Henig - security servis, s. r. o. - zámek zákupy, Borská, č.p. 1, 471 23 Zákupy. Informace: Jana Hebelková, +420 731 411 682.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Hejtman Libereckého kraje Martin Půta.

Soud rozhodl, kdy začne líčení s hejtmanem Půtou

Radek Jurnečka, Arciděkan Římskokatolické církve v Liberci.

Nejsme zas takoví ateisté, jak se zdá, říká arciděkan Radek Jurnečka

FOTO: Sochu na soudu musí po roce zase opravit

Česká Lípa – Drobné trhliny nalezla kontrola na loni opraveném sousoší, které dominuje čelnímu štítu historické budovy Okresního soudu v České Lípě.

Divadelní schody plné vody a mistři z Karviné a temný mok Ostravy: videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve dnech 24. až 25. května 2018.

Kam za fotbalem na Českolipsku

Českolipsko - Nadstavbová část krajského přeboru zve na derby Doksy - Skalice.

Tipy pro vás: Kam vyrazit o víkendu

Českolipsko - Noc kostelů už dnes, zítra velké hasičské oslavy ve Sloupu, Císařské slavnosti v Zákupech, koncert Martina Maxy na hradě Bezděz a mnoho dalšího.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT