Opravy přejezdu uzavřely průjezd Borem

Nový Bor - Částečnou uzavírku hlavní dopravní tepny Nového Boru si vyžádá generální oprava železničního přejezdu v Egermannově ulici. Začala ve středu ráno a skončí v pátek úderem 20. hodiny. Přejezd, který je v tuto chvíli ve špatném technickém stavu, bude tišší i bezpečnější. „Během výluky dojde ke snesení stávající konstrukce, rekonstrukci traťového svršku a položení nové celopryžové konstrukce," popsal mluvčí SŽDC Marek Iliáš. Řidiči mířící do centra nebo ven z města skrz Egermannovu ulici, budou muset využít objízdnou trasu, a to ulicemi Revoluční okolo městského divadla a dále ulicí Generála Svobody, kde mimo jiné sídlí dobrovolní hasiči.

Kupte si tykadla, startuje sbírka Světluška

Liberecký kraj – Dobrovolníky s tykadly, krovkami a kasičkou můžete potkat až do pátku v ulicích různých měst v Libereckém kraji. Začala totiž celonárodní sbírka Světluška na pomoc nevidomým a těžce zrakově postiženým. Vybrané peníze slouží na výcvik asistenčních psů, speciální pomůcky, studijní stipendia nebo osobní asistenty. Převážnou část dobrovolníků v ulicích tvoří žáci základních a středních škol, ale nechybí ani dobrovolní hasiči. Kolemjdoucím nabízejí píšťalku, náramek nebo tykadla. Loni lidé na sbírku přispěli pět milionů korun.

Policisté válí fotbal

Mšeno - Českolipští policisté v pátek vyhráli letošní Přebor Krajského ředitelství policie Libereckého kraje v malé kopané. Letošního ročníku se zúčastnilo pět družstev a tým z Územního odboru Česká Lípa za sebou nechal kolegy z Jablonce nad Nisou nebo družstvo Oddělení obecné kriminality v Liberci.

Českolipský sbor oslaví výročí novým CD

Česká Lípa - Dvacáté výročí svého vzniku si v letošním roce připomíná Českolipský dětský sbor, který začínal jako klasický pěvecký kroužek při ZŠ 28. října. Slavnostní výroční koncert, na který si sbor pozval řadu hostů a pokřtí během něj i své nové CD, se uskuteční už tento pátek 12. září od 17 hodin v Kulturním domě Crystal v Lípě.

S plným košíkem, ale bez auta

Horní Světlá - Výlet za houbami na Českolipsko se v pátek ráno nevyplatil osmatřicetiletému muži z Děčínska, který si šel nasbírat houby do lesa u Horní Světlé. Vůz Audi A5, který kolem půl sedmé zaparkoval poblíž odpočívadla U Jána, po více než dvou hodinách strávených v lese, už nenašel. Je si jistý tím, že svůj červený vůz zamkl, ale neznámému zloději to evidentně nebylo na překážku. Auto bylo šest let staré, majitel za něj v roce 2011 zaplatil v jednom švýcarském autobazaru 700 000 korun, nyní si vozu se švýcarskou registrační značkou cení na 400 000 korun. Po audině i současném uživateli pátrají policisté.

Kvůli rekonstrukci zmizela vývěska

Nový Bor - Za informacemi o zasedání zastupitelů, volných pracovních místech a dalším děním na novoborské radnici, musí lidé v Boru nově k budově Městského úřadu B v Egermannově ulici, kam radnice až do odvolání přemístila svou úřední desku. Kvůli postupující rekonstrukci náměstí Míru. Na novém místě bude deska až do odvolání.

Vrcholy Lužických hor budou patřit dětem

Lužické hory - Život v horách si na čtyři dny vyzkoušejí děti ze základní školy v Oknech. Od středy do soboty tento týden budou zdolávat jejich vrcholy, někdy i dva denně. „Nejdříve nás bude čekat výstup na Klíč, kterým si hory otevřeme. Po obědě a ubytování si vyjdeme na Luž. Ve čtvrtek navštívíme rozhlednu Jedlovou a hrad Tolštejn. V pátek budeme sportovat a relaxovat v okolí chaty. Sobotní den strávíme v Motýlím domě a na rozhledně Hvozd," popsala Iveta Myšková ze ZŠ Okna. Během svého čtyřdenního poznávání hor Českolipska budou školáci ubytovaní na chatě přímo pod Luží, nejvyšším vrcholem hor, na křižovatce červené a zelené turistické značky v nadmořské výšce 648 metrů.

Spar v Bardějovské se proměnil

Česká Lípa - Supermarket SPAR v Bardějovské ulici v České Lípě bude již ve středu 10. září otevřen v nové podobě. V souvislosti se spojením obchodních řetězců SPAR a Albert prošla prodejna velkou proměnou. Změnilo se složení sortimentu a rozložení prostoru prodejny. Zákazníci se mohou těšit na pohodlný nákup za výhodné ceny, produkty od regionálních dodavatelů, širokou nabídku čerstvého zboží a řadu výrobků vlastních značek. V den otevření jsou pro ně také připraveny speciální akce a ochutnávky.

Pozvánka: Myslivecký jarmark na Housce

Houska - Sérii letních jarmarků na hradě Houska zakončí už tuto neděli Myslivecký jarmark. Už po několikáté tak na návštěvníky čeká prezentace mysliveckých aktivit a program s tématikou myslivostí, například soutěže pro děti. Hrad bude otevřený od 10 do 17 hodin, domu se nebude chtít domů, může si od 19 hodin vyslechnout Hradní koncert, na kterém se představí Orchestr Dvořákova kraje pod taktovkou prof. Václava Mazáčka.

Zákupští bojovali ve finále OVOV

Zákupy, Praha - Přes okresní a krajská kola se školáci ze Zákup letos probojovali do finále 5. ročníku soutěže Odznak všestrannosti olympijských vítězů, které se konalo uplynulý víkend v Praze na Julisce. Závěrečného klání ve sportovním víceboji se zúčastnilo 39 nejlepších školních družstev z celé země. Zákupští obsadili pěkné 23. místo, v soutěži jednotlivců se blýskla Anna Středová, která mezi děvčaty rok narození 2003 vybojovala druhé místo.

Stráž začne rozdělovat stavební parcely

Stráž pod Ralskem - Radnice ve Stráži již brzy nabídne k prodeji dvaadvacet parcel, které připravuje k zástavbě. Zastupitelé na svém zasedání rozhodli o tom, že budou zahájeny práce spojené s prodejem pozemků v ulici Fibichova dle dříve odsouhlasené studie. Po zaměření 22 parcel dojde k jejich rozdělení a následnému prodeji. Rozloha jednotlivých parcel je cca 800 metrů čtverečních, odsouhlasená cena je 400,- Kč/m2.