VYBRAT REGION
Zavřít mapu

KRÁTCE: Dětské skupiny mají volná místa. Začala výluka směrem na Benešov

Českolipsko - Přinášíme krátké zprávy z celého regionu: zpravodajství z měst i obcí, krimi, kultury a sportu.

5.3.2018
SDÍLEJ:

Českolipský deník.Foto: Deník

ČESKÁ LÍPA

Dětské skupiny mají volnou kapacitu

Až do naplnění kapacity pokračuje zápis do dětských skupin MŠ Arbesova v České Lípě. Žádosti o přijetí mohou rodiče odevzdat v kanceláři ředitelky v Arbesově ulici. Dětské skupiny budou sídlit v nově opravené budově v Dolní Libchavě. V jedné třídě budou děti od jednoho do dvou let, ve druhé skupině pak dvouleté a tříleté děti. „Přílohou žádosti o přijetí dítěte do dětské skupiny je potvrzení o tom, že se dítě podrobilo stanovenému pravidelnému očkování,“ uvádí ředitelka školy Pavlína Černá.

Rekonstrukce vodovodu na Severu se blíží

Opakující se havárie vody znepříjemňují život obyvatelům českolipského sídliště Sever. Slibovanou rekonstrukci starých poruchových vodovodních rozvodů na tomto sídlišti zahájí Severočeská vodárenská ještě letos. „V investičním plánu SVS jsou proto rekonstrukce vodovodu a kanalizace v ulicích Luční a Šrámkova a dojde rovněž k obnově vodovodu v ulici Jáchymovská. Stavební a technologickou rekonstrukci pak čeká rovněž vodojem na Hůrce. Vyměněn bude také vodovod v ulicích Partyzánská, U Rybníčku a Českých bratří na Svárově. Dále budou pokračovat vloni zahájené opravy v ulicích Jiřího z Poděbrad a Tylova,“ vypočítává mluvčí SVS Jiří Hladík.

Centrum vystavuje dřevomalby

V Centru textilního tisku v České Lípě začala výstava dřevomaleb Tomáše Záborce ze Slaného. Výstava ukazuje obrazy na dřevěném podkladu. Metoda jeho práce spočívá ve využití různých zářezů, vrypů a dlabání do dřeva. Tento způsob tvorby umožňuje i zapojení jiných než jen zrakových smyslů. S obrazy je možné se seznámit i dotykem, tedy hmatovým vjemem. Výstava bude v CTT k vidění do konce května.

V hotelu se rvali jako koně

Dvojice štamgastů se rvala v českolipském hotelu Merkur, pročež obsluha zavolala na tísňovou linku 156 o pomoc. Rváči neměli dlouhou výdrž, a tak při příjezdu hlídky byl už mezi nimi mír, nicméně šrámy v obličejích obou mužů dokladovaly, že se rvali docela urputně. Příčina byla zdánlivě nicotná jeden z mužů se pokusil obejmout druhého. Nejenže se vzájemně pobili, při rvačce také skončily na kusy dva řetízky a oblečení. Záležitost dořeší správní orgán.

Neopatrní lidé nechali otevřenou garáž

Otevřenou garáž plnou materiálu objevili při své hlídkové činnosti českolipští strážníci. Pouhým nahlédnutím do garáže bylo jasné, že majitel by nebyl rád, kdyby mu ji někdo vykradl. Nicméně elektrické zavírání vrat nezafungovalo, a tak začali hledat majitele. To se zprvu nedařilo, protože nahlížení do elektronického katastru nemovitostí bylo kvůli odstávce na jejich serveru nefunkční. Strážníci přivolali hlídku Policie ČR a nakonec majitele dohledali prostřednictvím kolegy policisty, který bydlí nedaleko. Opět se prokázala důležitost místní znalosti. Majitel si garáž zabezpečil a oběma hlídkám poděkoval. Tentýž den, jen o dvě hodiny později, ohlásila žena, že při venčení psa našla neuzavřenou garáž. Hlídka dohledala majitelku, která svůj majetek zajistila.

ZÁKUPY

Prsten z ruky sundali až hasiči

Kuriózní případ řešili minulý týden dobrovolní hasiči ze Zákup. Před polednem dorazila na jejich základnu žena se synem, kterému nešel z prstu sundat prsten. Dvojice nejprve vyrazila do nemocnice, kde je ale odkázali na hasiče. „Chlapec už měl prst oteklý a prsten způsoboval bolest. Prsten byl za pomoci speciálního nářadí po chvíli odstraněn, bez zranění prstu,“ uvedli hasiči ze Zákup. Domácí pokusy o roztažení či přeštípnutí kleštěmi bývají marné. Lidé většinou několik dnů doufají, že otok zmizí, nakonec jim ale nezbude nic jiného než navštívit lékaře. Ti už ze zkušeností vědí, že pomoc v těchto případech dokážou poskytnout jen hasiči.

Bytové domy čekají opravy

Do obnovy městských bytů a domů se chtějí v letošním roce pustit v Zákupech. Radnice plánuje nové rozvody tepla a teplé vody a především zateplení městských bytových a panelových domů. „Na obě tyto akce se pokusíme získat dotace z fondů Evropské unie. Uděláme vše pro to, abychom v případě realizace těchto velkých investičních akcí zajistili jejich financování tak, aby nebylo ohroženo financování běžného provozu města,“ říká starosta Zákup Radek Lípa.

Z REGIONU

Začala výluka na trati z Lípy do Benešova

Další výluku kvůli kácení porostu přichystala na nadcházející dva týdny Správa železniční dopraví cesty na Českolipsku. Vlaky nejezdí od pondělního rána v úseku Česká Lípa hlavní nádraží Benešov nad Ploučnicí a s výjimkou víkendu tomu tak bude až do 16. března, výluka trvá ve všední dny v době od 7:30 do 13:30 hodin. Vlakovou dopravu nahradí autobusy. Předpokládané zpoždění náhradní dopravy může být až 10 minut.

Loňská úroda? Zemědělci z polí sklidili méně

Loňská sklizeň v kraji byla nižší než v roce 2016. Vyplývá to z nejnovějších údajů statistiků. Pokud jde o obiloviny, jejich sklizeň dosáhla 109 856 tun, tedy o 6 559 tun méně než v předcházejícím roce. „Hlavní obilovinou pěstovanou v Libereckém kraji je pšenice ozimá. Její úroda ve sledovaném roce dosáhla 64 337 tun, tj. o 10,9 procent méně než v roce 2016,“ uvedla statistička Stanislava Riegrová. Poklesla rovněž sklizeň brambor, luskovin, řepky či pícnin. Nepatrný nárůst sklizně zaznamenali zemědělci jen u technické cukrovky. „Přes meziroční pokles sklizňové plochy vzrostla o jednu desetinu procenta,“ uzavřela Riegrová.

NOVÝ BOR

Změna jízdních řádů

Několik změn pro cestující z Novoborska přinesly nové jízdní řády autobusů, které začaly platit v neděli 4. března. Autobusy od České Lípy a Sloupu v Čechách od neděle nově zastavovují na náměstí Míru v Novém Boru. Zastávka Nový Bor, Egermannova už nebude pro tyto linky fungovat. Nové jízdní řády přinesly také úpravy časů u některých linek nebo zavedení nových víkendových spojů s přepravou jízdních kol. Podrobně jsou změny vypsány na stránkách idol.cz nebo na webových stránkách města Nový Bor.

SLOUP V ČECHÁCH

ADRA hledá další dobrovolníky

Dobrovolnické centrum ADRA ve spolupráci s Domovem důchodců ve Sloupu v Čechách hledají dobrovolníky, kteří by se chtěli stát společníky pro seniory. Dobrovolník chodí za klienty a věnuje jim svou pozornost. Povídá si s nimi, čte jim, hraje s nimi společenské hry a podobně. Pokud to pacientův zdravotní stav dovolí, může ho vzít dobrovolník i na procházku. Školení dobrovolníků se uskuteční v úterý 10. dubna od 16 hodin v domově ve Sloupu. S ohledem na omezený počet míst se na školení mohou zájemci přihlásit telefonicky na tel. 777 088 871 nebo na e-mail: p.maska@tiscali.cz.

KAMENICKÝ ŠENOV

Preciosa vyhlašuje 11. ročník Master of Crystal

Mladým kreativcům, studentům a absolventům středních či vysokých škol, nejen uměleckého zaměření, kteří se chtějí posouvat vpřed a reálně zhmotňovat své nápady, je určená soutěž Master of Crystal. Už po jedenácté ji vyhlásila společnost Preciosa a jejím tématem je letos „IN and OUT“. Úkolem soutěžících je vytvořit unikátní světelný objekt, který lze samovolně přenášet. Vítěz letošního ročníku kromě toho, že se bude moci pyšnit titulem Master of Crystal, získá i odměnu 30 000 korun a podívá se na vybranou designovou akci v zahraničí. Preciosa dá navíc vítěznému nápadu reálnou podobu a vyrobí ho.

JABLONNÉ V PODJEŠTĚDÍ

Shánějí brigádníky na vyhlídkovou věž

Přivýdělek a zajímavou brigádu nabízejí v Jablonném. Hledají obsluhu na tamní vyhlídkovou věž. Práci nabízejí v dubnu, květnu a září jen na víkendové dny, v letních měsících pak na každý den. Více informací zájemci získají v tamním informačním centru nebo na webu města.

Autor: Redakce

5.3.2018 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Management - Management Vedoucí 22 050 Kč Vedoucí ostatních úředníků Vedoucí odboru finančního. Požadované vzdělání: bakalářské. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 22050 kč, mzda max. 30750 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Charakteristika pracovního místa: řízení a odpovědnost za činnost odboru finančního,, sestavování návrhu rozpočtu města s rozsáhlou vnitřní strukturou příjmových, a výdajových položek s náročnými podmínkami pro jeho sestavování, usměrňování, hospodaření podle tohoto rozpočtu a jeho vyhodnocování vč. provádění rozpočtových, opatření, legislativní zpracovávání návrhů právních předpisů města, Místo výkonu práce: Městský úřad Česká Lípa, Platové podmínky: 11. platová třída, která podle platného katalogu prací odpovídá nejvýše, zařazenému vykonávanému druhu práce (platová třída je v tarifním rozpětí od 22 050 Kč do, 30 750 Kč podle zápočtu let odborné praxe), osobní příplatek dle ust. § 131 zákoníku práce, a příplatek za vedení dle ust. § 124 zákoníku práce, Předpokládaný termín nástupu: dle dohody, Pracovní poměr bude sjednán na dobu: neurčitou, Zákonné předpoklady: úředníkem se může stát fyzická osoba, která je státním občanem, České republiky (případně i cizím státním občanem a má v České republice trvalý pobyt),, dosáhla věku 18 let, je způsobilá k právním úkonům, je bezúhonná, ovládá jednací jazyk, a splňuje další předpoklady pro výkon správních činností stanovené zvláštním právním, předpisem a předpoklady podle §§ 2 a 4 zákona č. 451/1991 Sb., kterým se stanoví některé, další předpoklady pro výkon některých funkcí ve státních orgánech a organizacích, ve znění, pozdějších předpisů (tj. lustrační osvědčení a čestné prohlášení), předpoklady podle tohoto, ustanovení neprokazují osoby narozené po 1. prosinci 1971, Kvalifikační předpoklady: vysokoškolské vzdělání v magisterském nebo bakalářském, studijním programu, Poznámka: úředník je povinen do 18 měsíců od vzniku pracovního poměru prokázat zvláštní, odbornou způsobilost dle vyhlášky č. 512/2002 Sb., Požadavky stanovené městem Česká Lípa pro uchazeče:, - vzdělání ekonomického směru, - odborná praxe min. 3 roky, - znalost související legislativy, - řídící schopnosti, - schopnost samostatného rozhodování, - organizační a komunikační schopnosti a dovednosti včetně dobrých vyjadřovacích, schopností v mluveném i písemném projevu, - kultivovanost a úroveň projevu, - asertivní vystupování, - přesnost, spolehlivost a psychická odolnost, - výborná znalost práce s MS Office, - řidičské oprávnění skupiny B – aktivní řidič, Nabízíme: 5 týdnů dovolené, 4 sick days, pružná pracovní doba, stravování formou jídelních kupónů, pravidelné zvyšování kvalifikace formou školení, služební telefon, příspěvek na doplňkové penzijní připojištění a další bonusy pro zaměstnance, Písemná přihláška uchazeče k vyhlášenému výběrovému řízení musí obsahovat:, jméno, příjmení, titul uchazeče – datum a místo narození – státní příslušnost – místo trvalého pobytu – číslo občanského průkazu (nebo číslo dokladu o povolení k trvalému pobytu, jde-li o cizího státního občana) – název příslušné funkce, o kterou se uchazeč uchází – datum a podpis uchazeče, K přihlášce uchazeč připojí:, - životopis, ve kterém jsou uvedeny údaje o dosavadních zaměstnáních a odborných znalostech a dovednostech, - výpis z evidence Rejstříku trestů ne starší 3 měsíce, u cizích státních příslušníků též obdobný doklad osvědčující bezúhonnost vydaný domovským státem (pokud takový doklad domovský stát nevydává, doloží se bezúhonnost čestným prohlášením), - úředně ověřenou kopii dokladu o nejvyšším dosaženém vzdělání, - osvědčení podle § 4 odst. 1 (nebo jeho úředně ověřená kopie) a čestné prohlášení podle § 4 od. Pracoviště: Město česká lípa, náměstí T. G. Masaryka, č.p. 1, 470 01 Česká Lípa 1. Informace: Hana Málková, +420 487 881 116. Výroba - Výroba Zámečníci strojů 25 000 Kč Zámečníci strojů Strojní mechanik - zámečník. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč, mzda max. 35000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadujeme: vyučení, praxe vítána., Nástup možný ihned.. Pracoviště: Aktivit, spol. s r.o., B. Egermanna, č.p. 245, 473 01 Nový Bor. Informace: Naďa Průšová, +420 487 722 208. Doprava a logistika - Doprava a logistika Logistik 24 830 Kč Specialisté v oblasti logistiky Zástupce vedoucího oddělení logistiky. Požadované vzdělání: bakalářské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 24830 kč, mzda max. 35130 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadujeme: vysokoškolské vzdělání v bakalářském studijním programu, organizační a řídící schopnosti, odolnost vůči stresu, manažerské schopnosti pro vedení pracovního týmu, bezúhonnost (výpis z rejstříku trestů), administrativní zdatnost, znalost práce na PC, vítané zkušenosti s veřejnými zakázkami a správou majetku, Zařazení do 11. platové třídy, platové rozpětí od 24 830 Kč do 35 130 Kč, nástupní plat v závislosti na délce započitatelné praxe, Nabízíme: 25 dnů dovolené v kalendářním roce, 5 dnů indispozičního volna, ubytování na ubytovně v místě pracoviště, možnost získání městského nájemního bytu v Mimoni a okolí, příspěvek na stravování, využití posilovny, sauny, využití zotavoven VS ČR k rekreaci, odměny při životním a pracovním výročí, lékařská péče, příspěvek na kulturní a sportovní vyžití, možnost čerpání bezúročných půjček z FKSP., První kontakt emailem nebo telefonicky v pracovních dnech od 6:30 do 15:00 hod.. Pracoviště: Vězeňská služba české republiky - věznice stráž pod ralskem, Máchova, č.p. 260, 471 27 Stráž pod Ralskem. Informace: Věra Košťálová, +420 487 878 213vdoběod6:30-15:00. Stavebnictví - Stavebnictví Stavební dělník 120 Kč Kvalifikovaní stavební dělníci hlavní stavební výroby Zámečník. Požadované vzdělání: bez vzdělání. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 120 kč, mzda max. 160 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadujeme platný svářečský průkaz.. Pracoviště: Sam silnice a mosty a.s. - 001, 470 01 Česká Lípa 1. Informace: Veronika Slavíková, +420 606 071 092.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační fotografie.
2

„Po volbách budou v obcích vznikat nesourodé koalice,“ říká politolog Zbořil

Kabelkový bazar v OC Foru. Třetí ročník bazaru pořádal tradičně Liberecký deník.

Kabelkový bazar i letos dětem z chudých rodin zaplatí obědy

Vernisáž výstavy Zaostřeno na Jizerky představí nejlepší snímky Jizerských hor

Liberecký kraj – V úterý 25. září se od 17 hodin uskuteční v libereckém Centru Babylon vernisáž výstavy Zaostřeno na Jizerky. Ta představí nejlepší snímky ze stejnojmenné fotografické soutěže, kterou vyhlásila Nadace Ivana Dejmala pro ochranu přírody.

Požár kulturního stánku a co všechno chybí Praze: prohlédněte si videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve dnech 19. až 21. září 2018.

Tipy pro vás: Kam vyrazit o víkendu

Česká Lípa - Po Lípě budou jezdit historické autobusy, za pohádkou můžete vyrazit na zámek do Horní Libchavy a v neděli pobaví v KD Crystal Lukáš Pavlásek.

Okresní přebor: Vedoucí Dubice jede na Polevsko

Česká Lípa / + KAM ZA FOTBALEM/ - Po 5. kole českolipského přeboru je stále na čele celek Dubice, který o víkendu zdolal těsně 2:1 Žandov.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT