VYBRAT REGION
Zavřít mapu

KRÁTCE: Dětské skupiny mají volná místa. Začala výluka směrem na Benešov

Českolipsko - Přinášíme krátké zprávy z celého regionu: zpravodajství z měst i obcí, krimi, kultury a sportu.

5.3.2018
SDÍLEJ:

Českolipský deník.Foto: Deník

ČESKÁ LÍPA

Dětské skupiny mají volnou kapacitu

Až do naplnění kapacity pokračuje zápis do dětských skupin MŠ Arbesova v České Lípě. Žádosti o přijetí mohou rodiče odevzdat v kanceláři ředitelky v Arbesově ulici. Dětské skupiny budou sídlit v nově opravené budově v Dolní Libchavě. V jedné třídě budou děti od jednoho do dvou let, ve druhé skupině pak dvouleté a tříleté děti. „Přílohou žádosti o přijetí dítěte do dětské skupiny je potvrzení o tom, že se dítě podrobilo stanovenému pravidelnému očkování,“ uvádí ředitelka školy Pavlína Černá.

Rekonstrukce vodovodu na Severu se blíží

Opakující se havárie vody znepříjemňují život obyvatelům českolipského sídliště Sever. Slibovanou rekonstrukci starých poruchových vodovodních rozvodů na tomto sídlišti zahájí Severočeská vodárenská ještě letos. „V investičním plánu SVS jsou proto rekonstrukce vodovodu a kanalizace v ulicích Luční a Šrámkova a dojde rovněž k obnově vodovodu v ulici Jáchymovská. Stavební a technologickou rekonstrukci pak čeká rovněž vodojem na Hůrce. Vyměněn bude také vodovod v ulicích Partyzánská, U Rybníčku a Českých bratří na Svárově. Dále budou pokračovat vloni zahájené opravy v ulicích Jiřího z Poděbrad a Tylova,“ vypočítává mluvčí SVS Jiří Hladík.

Centrum vystavuje dřevomalby

V Centru textilního tisku v České Lípě začala výstava dřevomaleb Tomáše Záborce ze Slaného. Výstava ukazuje obrazy na dřevěném podkladu. Metoda jeho práce spočívá ve využití různých zářezů, vrypů a dlabání do dřeva. Tento způsob tvorby umožňuje i zapojení jiných než jen zrakových smyslů. S obrazy je možné se seznámit i dotykem, tedy hmatovým vjemem. Výstava bude v CTT k vidění do konce května.

V hotelu se rvali jako koně

Dvojice štamgastů se rvala v českolipském hotelu Merkur, pročež obsluha zavolala na tísňovou linku 156 o pomoc. Rváči neměli dlouhou výdrž, a tak při příjezdu hlídky byl už mezi nimi mír, nicméně šrámy v obličejích obou mužů dokladovaly, že se rvali docela urputně. Příčina byla zdánlivě nicotná jeden z mužů se pokusil obejmout druhého. Nejenže se vzájemně pobili, při rvačce také skončily na kusy dva řetízky a oblečení. Záležitost dořeší správní orgán.

Neopatrní lidé nechali otevřenou garáž

Otevřenou garáž plnou materiálu objevili při své hlídkové činnosti českolipští strážníci. Pouhým nahlédnutím do garáže bylo jasné, že majitel by nebyl rád, kdyby mu ji někdo vykradl. Nicméně elektrické zavírání vrat nezafungovalo, a tak začali hledat majitele. To se zprvu nedařilo, protože nahlížení do elektronického katastru nemovitostí bylo kvůli odstávce na jejich serveru nefunkční. Strážníci přivolali hlídku Policie ČR a nakonec majitele dohledali prostřednictvím kolegy policisty, který bydlí nedaleko. Opět se prokázala důležitost místní znalosti. Majitel si garáž zabezpečil a oběma hlídkám poděkoval. Tentýž den, jen o dvě hodiny později, ohlásila žena, že při venčení psa našla neuzavřenou garáž. Hlídka dohledala majitelku, která svůj majetek zajistila.

ZÁKUPY

Prsten z ruky sundali až hasiči

Kuriózní případ řešili minulý týden dobrovolní hasiči ze Zákup. Před polednem dorazila na jejich základnu žena se synem, kterému nešel z prstu sundat prsten. Dvojice nejprve vyrazila do nemocnice, kde je ale odkázali na hasiče. „Chlapec už měl prst oteklý a prsten způsoboval bolest. Prsten byl za pomoci speciálního nářadí po chvíli odstraněn, bez zranění prstu,“ uvedli hasiči ze Zákup. Domácí pokusy o roztažení či přeštípnutí kleštěmi bývají marné. Lidé většinou několik dnů doufají, že otok zmizí, nakonec jim ale nezbude nic jiného než navštívit lékaře. Ti už ze zkušeností vědí, že pomoc v těchto případech dokážou poskytnout jen hasiči.

Bytové domy čekají opravy

Do obnovy městských bytů a domů se chtějí v letošním roce pustit v Zákupech. Radnice plánuje nové rozvody tepla a teplé vody a především zateplení městských bytových a panelových domů. „Na obě tyto akce se pokusíme získat dotace z fondů Evropské unie. Uděláme vše pro to, abychom v případě realizace těchto velkých investičních akcí zajistili jejich financování tak, aby nebylo ohroženo financování běžného provozu města,“ říká starosta Zákup Radek Lípa.

Z REGIONU

Začala výluka na trati z Lípy do Benešova

Další výluku kvůli kácení porostu přichystala na nadcházející dva týdny Správa železniční dopraví cesty na Českolipsku. Vlaky nejezdí od pondělního rána v úseku Česká Lípa hlavní nádraží Benešov nad Ploučnicí a s výjimkou víkendu tomu tak bude až do 16. března, výluka trvá ve všední dny v době od 7:30 do 13:30 hodin. Vlakovou dopravu nahradí autobusy. Předpokládané zpoždění náhradní dopravy může být až 10 minut.

Loňská úroda? Zemědělci z polí sklidili méně

Loňská sklizeň v kraji byla nižší než v roce 2016. Vyplývá to z nejnovějších údajů statistiků. Pokud jde o obiloviny, jejich sklizeň dosáhla 109 856 tun, tedy o 6 559 tun méně než v předcházejícím roce. „Hlavní obilovinou pěstovanou v Libereckém kraji je pšenice ozimá. Její úroda ve sledovaném roce dosáhla 64 337 tun, tj. o 10,9 procent méně než v roce 2016,“ uvedla statistička Stanislava Riegrová. Poklesla rovněž sklizeň brambor, luskovin, řepky či pícnin. Nepatrný nárůst sklizně zaznamenali zemědělci jen u technické cukrovky. „Přes meziroční pokles sklizňové plochy vzrostla o jednu desetinu procenta,“ uzavřela Riegrová.

NOVÝ BOR

Změna jízdních řádů

Několik změn pro cestující z Novoborska přinesly nové jízdní řády autobusů, které začaly platit v neděli 4. března. Autobusy od České Lípy a Sloupu v Čechách od neděle nově zastavovují na náměstí Míru v Novém Boru. Zastávka Nový Bor, Egermannova už nebude pro tyto linky fungovat. Nové jízdní řády přinesly také úpravy časů u některých linek nebo zavedení nových víkendových spojů s přepravou jízdních kol. Podrobně jsou změny vypsány na stránkách idol.cz nebo na webových stránkách města Nový Bor.

SLOUP V ČECHÁCH

ADRA hledá další dobrovolníky

Dobrovolnické centrum ADRA ve spolupráci s Domovem důchodců ve Sloupu v Čechách hledají dobrovolníky, kteří by se chtěli stát společníky pro seniory. Dobrovolník chodí za klienty a věnuje jim svou pozornost. Povídá si s nimi, čte jim, hraje s nimi společenské hry a podobně. Pokud to pacientův zdravotní stav dovolí, může ho vzít dobrovolník i na procházku. Školení dobrovolníků se uskuteční v úterý 10. dubna od 16 hodin v domově ve Sloupu. S ohledem na omezený počet míst se na školení mohou zájemci přihlásit telefonicky na tel. 777 088 871 nebo na e-mail: p.maska@tiscali.cz.

KAMENICKÝ ŠENOV

Preciosa vyhlašuje 11. ročník Master of Crystal

Mladým kreativcům, studentům a absolventům středních či vysokých škol, nejen uměleckého zaměření, kteří se chtějí posouvat vpřed a reálně zhmotňovat své nápady, je určená soutěž Master of Crystal. Už po jedenácté ji vyhlásila společnost Preciosa a jejím tématem je letos „IN and OUT“. Úkolem soutěžících je vytvořit unikátní světelný objekt, který lze samovolně přenášet. Vítěz letošního ročníku kromě toho, že se bude moci pyšnit titulem Master of Crystal, získá i odměnu 30 000 korun a podívá se na vybranou designovou akci v zahraničí. Preciosa dá navíc vítěznému nápadu reálnou podobu a vyrobí ho.

JABLONNÉ V PODJEŠTĚDÍ

Shánějí brigádníky na vyhlídkovou věž

Přivýdělek a zajímavou brigádu nabízejí v Jablonném. Hledají obsluhu na tamní vyhlídkovou věž. Práci nabízejí v dubnu, květnu a září jen na víkendové dny, v letních měsících pak na každý den. Více informací zájemci získají v tamním informačním centru nebo na webu města.

Autor: Redakce

5.3.2018 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Gastronomie - Gastronomie Vedoucí provozu 19 970 Kč

Vedoucí provozu v ubytování, stravování a pohostinství (kromě školních jídelen a menz) Provozní pracovník stravování a výživy. Požadované vzdělání: úso (vyučení s maturitou). Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 19970 kč, mzda max. 27400 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadujeme: střední vzdělání s maturitní zkouškou zaměřené na gastronomii a stravování, bezúhonnost, zdravotní průkaz, znalost přípravy dietní stravy výhodou, základní znalost práce na PC, orientace v právních předpisech a hygienických normách souvisejících s gastronomií a stravováním. Výkon práce je v přímém kontaktu s vězněnými osobami., Zařazení do 7. platové třídy, nástupní plat v závislosti na délce započitatelné praxe., Nabízíme: 25 dnů dovolené v kalendářním roce, 5 dnů indispozičního volna, příspěvek na stravování, lékařská péče, kulturní a sportovní vyžití, posilovna, sauna, rodinné a dětské rekreace v rekreačních zařízeních VS ČR, možnost čerpání bezúročných půjček z FKSP, ubytování na ubytovně VS ČR ve Stráži p. R., možnost získání městského nájemního bytu v Mimoni a okolí., První kontakt emailem nebo telefonicky v pracovních dnech od 6:30 - 15:00 hod.. Pracoviště: Vězeňská služba české republiky - věznice stráž pod ralskem, Máchova, č.p. 260, 471 27 Stráž pod Ralskem. Informace: Věra Košťálová, +420 487 878 213vdoběod6:30-15:00.

Výroba - Výroba Kvalitáři a testovači výrobků 21 500 Kč

Kvalitáři a testovači výrobků, laboranti (kromě potravin a nápojů) Výrobní kontrola. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 21500 kč, mzda max. 29000 kč. Volných pracovních míst: 15. Poznámka: Náplň práce:, - kontrola kvality skleněných asferických čoček pro automobilový průmysl, - práce s PC, - manipulace se skleněným produktem, Požadujeme:, - manuální zručnost, jemnou motoriku prstů, rychlost, -spolehlivost, samostatnost, - pozornost, trpělivost, - ochotu pracovat ve 3 směnném provozu, - kladný přístup k práci a učit se nové věci, Nabízíme:, - smlouvu na dobu určitou s možností přechodu na dobu neurčitou, - perspektivní zaměstnání v zázemí prosperující nadnárodní společnosti, - možnost dalšího rozvoje, - řadu zaměstnaneckých výhod (26 dní dovolené, stravenky, dopravné, příspěvek na školku a dětské hromadné rekreace, příspěvek na dioptrické brýle, poukázka na prací prostředky aj.), Pozice je vhodná i pro cizince a absolventy., Kontakt e-mailem: buresova@docteroptics.cz. Při osobním kontaktu životopisy s sebou!. Pracoviště: Docter optics s.r.o., Chelčického, č.p. 1932, 470 01 Česká Lípa 1. Informace: Dana Burešová, buresova@docteroptics.cz.

Zdravotnictví - Zdravotnictví Lékař 26 000 Kč

Ostatní lékaři specialisté Lékař/ka neurologického oddělení. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 26000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Požadujeme vysokoškolské vzdělání dle zákona č. 95/2004 Sb., specializovaná způsobilost a praxe výhodou, morální a občasnskou bezúhonnost, příjemné vystupování a zájem o obor. , Mzdové podmínky budou dohodnuty při osobním setkání. , Nástup možný ihned nebo dle dohody. , Nabízíme:, - zázemí stabilní společnosti, - zajímavou práci v moderním pracovním prostředí s možností seberealizace, - možnost profesního růstu, - významná podpora vzdělávání , - závodní stravování, - zaměstnanecké akce, - příspěvek na penzijní připojištění, - výhodný zaměstnanecký tarif od O2, - 5 týdnů dovolené, - slevová karta do lékárny a Centra zdraví, - odměny při pracovním výročí, Vhodné i pro absolventy, OZP a cizince!, První kontakt emailem!. Pracoviště: Nemocnice s poliklinikou česká lípa, a.s., Purkyňova, č.p. 1849, 470 01 Česká Lípa 1. Informace: Pavlína Pilařová, +420 487 954 035.

Obchod - Obchod Obsluha čerpacích stanic a mycích linek 16 500 Kč

Obsluha čerpacích stanic a mycích linek dopravních prostředků Obsluha čerpací stanice - prodavač/ka v kiosku. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 16500 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce: Liberecká 1, Česká Lípa, Místo je vhodné i pro osoby se zdravotním postižením., Nástup možný ihned., Kontakt telefonicky nebo emailem!. Pracoviště: Lubomír hudec, s.r.o. - 001, Liberecká, č.p. 1, 470 01 Česká Lípa 1. Informace: Lubomír Hudec, +420 602 457 552.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Videosouhrn 21. června 2018

Bagr v kině a marihuanové stanové městečko ve vile: prohlédněte si videa dne

Ilustrační fotografie.

Popadané stromy uzavřely silnice v kraji

Silný vítr zasáhl i Liberecký kraj. Stromy na trati i zastavená lanovka

Liberecký kraj – Silný vítr komplikuje ve čtvrtek odpoledne a večer dopravu především na železnici. Důvodem jsou popadané stromy na trati.

Dubice slaví titul přeborníka okresu

Českolipsko - Okresní přebor vyhrála Dubice, nejnižší fotbalovou soutěž ovládli hráči Starého Šachova.

FOTO: Během podpořili dobrou věc

Liberecký kraj – Různí běžci, různá místa, jedna myšlenka. Tak zní hlavní heslo T-Mobile Olympijského běhu, který se konal ve středu po celé České republice. 

Meteorologové varují před silnými bouřkami. Na severu Čech hrozí silný vítr

Severní Čechy - Na většině území České republiky se ve čtvrtek odpoledne vyskytnou bouřky s nárazy větru do 90 kilometrů v hodině, doprovázet je může krupobití. Vyplývá to z informací na webu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT