Na kurty nastoupili na podporu neslyšících

Česká Lípa - Patnáct tisíc korun vynesl sobotní benefiční turnaj Tenis celebrity cup 2014, který pořádala modelingová agentura REAS AGENCY a Sportovní centrum Česká Lípa na podporu nadačního fondu Ozvěna. Ten pomáhá neslyšícím dětem a dospívajícím. Za příznivého počasí nastoupilo na kurty šestnáct hráčů, mimo jiné bývalá hlasatelka Marie Retková, která byla jedinou ženou v soutěži a z Lípy si odvezla cenu šoumenka turnaje nebo vítěz Superstar Zbyněk Drda. Vítězem turnaje se stal českolipský hráč František Heřman. V rámci doprovodného programu proběhla exkluzivní módní přehlídka, ve které zazářily v plavkách a ve sportovním oblečení známé české Miss, jako například Kateřina Průšová nebo Jitka Válková. Fotografie najdete v galerii

Teplárna v Lípě zahájila sezonu

Česká Lípa - Poslední letní den zahájila teplárna v České Lípě topnou sezonu. Deštivý víkend s sebou přinesl chladné podzimní počasí. Domy už v sobě nemají dostatek tepla z okolního prostředí, aby zajistily lidem v bytech dostatečnou tepelnou pohodu bez vytápění. Českolipská teplárna obnovila v plném rozsahu dodávky tepla v průběhu pondělního večera. Pokud nedojde k výraznému oteplení, tak se bude topit až do příštího léta.

V Boru budou řešit dobrovolníky

Nový Bor - Změna. O stížnosti novoborských dobrovolných hasičů, kteří opakovaně tvrdí, že kraj plýtvá penězi lidí, když na místo zásahů vysílá více jednotek než je ve skutečnosti nutné, se bude v Novém Boru jednat až ve čtvrtek. Společnou schůzku odložil ředitel Hasičské záchranné stanice Libereckého kraje Roman Hlinovský z pracovních důvodů. Trvá ale přitom na svém a chystá se pomocí konkrétních materiálů doložit, že opakované stížnosti borské jednotky nejsou oprávněné. Vadí mu i způsob, jakým záležitosti řeší. Například, že vynechávají starostu Nového Boru Jaromíra Dvořáka, který jim velí. Místní dobrovolníci tvrdí, že kraj plýtvá penězi lidí, kdy na místo zásahu vysílá více jednotek, než je ve skutečnosti nutné.

Farmářské trhy opět ve čtvrtek

Česká Lípa - Velký výběr čerstvých zelných salátů, po čtrnácti dnech opět léčivé bylinné směsi paní Zdislavy, kvalitní český med, výrobky z rakytníku s vysokým obsahem vitamínu C a antioxidantů, kvalitní moravský burčák z českolipské vinotéky. To je jen malý výčet zdravých a přírodních dobrot na boj s podzimními nemocemi či špatnou náladou, které ve čtvrtek nabídnou farmářské trhy na Škroupově náměstí v České Lípě. Na stáncích zelinářů najdete kromě velkého výběru čerstvé české zeleniny a ovoce také slušný výběr vlašských ořechů, oblíbené dýně hokaidó a další druhy, spoustu řezaných květin, několik odrůd čerstvě načesaných podzimních jablek i český česnek odrůdy. Farmáři přivezou i vajíčka z volného chovu, přírodní šťávy a mošty, kvalitní uzeniny, výrobky z mléka nebo čerstvé pečivo. Trh bude otevřený od 8 do 13 hodin.

Hasiči chystají benefiční florbalový zápas

Skalice u České Lípy - Dějištěm významné benefiční akce se v sobotu stane Skalice u České Lípy. Ve zdejší tělocvičně se odehraje utkání ve florbale, jehož výtěžek poputuje na účet Nadace policistů a hasičů, jejímž posláním je zlepšit životní podmínky dětem po policistech a hasičích, kteří zahynuli nebo utrpěli vážné zranění při výkonu služby. Lidé mohou pomoci příspěvkem ve formě dobrovolného vstupného. Odměnou bude statečné zápolení dobrovolných hasičských jednotek ze Skalice a České Lípy, do kterého se zapojí i profesionální hasiči z čety „C". Zápas začíná v 15 hodin.

Na horácích jeli ve Stráži o poslední body

Stráž pod Ralskem - Finální závod oblíbeného seriálu SpinFit Dětský MTB Cup 2014 se jel v sobotu ve Stráži pod Ralskem. Závodníci na horských kolech ve věku od dvou do čtrnácti let bojovali o body od poloviny dubna, kdy seriál odstartoval v Osečné, letos nabídl i dva nové závody v Doksech a Mladé Boleslavi. Slavnostní vyhlášení se uskuteční ve středu v Liberci. Fotografie a video najdete v galerii

Radniční hodiny odbijejí jen celé hodiny

Doksy - Hodiny na radnici v Doksech od včerejška neodbíjejí čtvrthodiny, ale pouze celé hodiny. Odbíjení tak zazní jen čtyřiadvacetkrát za den. Změna je dočasná, souvisí s opravou hodin. Zvonek odbíjející čtvrthodiny musela odborná firma z věže snést, neboť jeho uchycení bylo nedostatečné. Nový by se měl vrátit asi za měsíc.

Zloději aut se přes víkend činili

Českolipsko - Policisté na Českolipsku zaznamenali o uplynulém víkendu nebývalou aktivitu zlodějů aut. Ti o sobě dali vědět v České Lípě, Doksech, Jestřebí, Zahrádkách a v Kamenickém Šenově. Mezi nedělním a pondělním ránem někdo z Žitavské ulice v České Lípě škodovkou Superb šedé barvy v hodnotě 130 000 korun. Od pondělního rána postrádá svůj vůz také majitel volkswagenu, který zaparkoval předešlý večer v Hálkově ulici v Doksech. Stříbrné auto mělo hodnotu 80 000 korun. Další tři pokusy o krádeže aut v Jestřebí, Zahrádkách a Šenově se k radosti majitelů pachatelům nezdařily, přesto na vozech zůstala škoda dohromady za téměř 19 000 korun.

Škola ve Stráži slaví výročí

Stráž pod Ralskem - Čtyřicáté výročí otevření si letos připomíná Základní a Mateřská škola ve Stráži pod Ralskem. Oslavy chystá na příští víkend, kdy proběhne den otevřených dveří školy i nově zrekonstruované mateřinky. Na programu bude i setkání s bývalými učiteli a také výstava o historii školní budovy.

Prysk chystá sbírku použitých oděvů

Prysk - Možnost darovat použité ošacení i další vybavení do domácnosti budou mít od příštího týdne obyvatelé Prysku. Občanské sdružení Diakonie Broumov, které pomáhá lidem z okraje společnosti, tam plánuje uspořádat sbírku. Do budovy úřadu mohou lidé nosit oblečení, lůžkoviny, nádobí, skleničky, vatované i péřové přikrývky, polštáře, deky, nepoškozenou obuv a hračky nebo také menší funkční elektrospotřebiče. Sbírka začíná v pondělí 29. září a potrvá do 17. října. Sběrné místo bude otevřené v pondělí a středu od 8.00 do 16.30 a v úterý, čtvrtek a pátek od 8.00 do 13.30.

Fond režiséra z Lípy startuje

Sokolov, Česká Lípa - Divadelní herec, autor a režisér František Zborník odstartuje v sobotu 27. září činnost svého fondu Hrajeme o život. V něm shromáždil finance, které se mezi ochotníky v celém Česku vybraly na jeho léčbu a on sám už je nebude potřebovat. Činnost fondu začne symbolicky před zahájením festivalu Sokolovská čurda, který pořádají tamní ochotníci, jež sami hodně pomohli.

Na Českolipsko míří nejlepší orientační běžci

Českolipsko - Čtrnáct stovek orientačních běžců bude o víkendu závodit v lesnatém terénu mezi Hamrem, Ralskem a Osečnou v rámci Mistrovství ČR, které letos pořádá sportovní klub OK Jiskra Nový Bor. Do závodu se přihlásili nejen tuzemští sportovci ze 120 klubů, ale také běžci všech věkových kategorií od dorostenců až po veterány z šesti evropských zemí. Proběhnout v nejkratším možném čase všechny připravené kontroly se budou snažit také závodníci z Německa, Finska, Maďarska nebo Ruska. Záštitu nad závody převzal hejtman Libereckého kraje Martin Půta, který nebude chybět při slavnostním vyhlášení výsledků. Natáčet záznam z národního šampionátu bude i Česká televize. Závody jsou součástí dlouhodobých soutěží, zejména Českého poháru 2014.

Za návštěvu matky jej čeká soud

Česká Lípa - Předběžné opatření soudu ignoroval pětadvacetiletý muž z České Lípy, který ve čtvrtek večer zvonil a klepal na dveře bytu své matky. Neotevřela mu a navíc na něj poslala policejní hlídku. Proč? Nemá s ním totiž dobré zkušenosti. Když s ním žila ve společné domácnosti, choval se k ní hrubě a také ničil vybavení bytu. Policisté ho proto v červenci vykázali ze společného obydlí na deset dní, ale vzhledem k závažnosti jeho chování tuto lhůtu předběžným opatřením prodloužil soud až do 30. listopadu letošního roku. V takovém případě se musí po celý čas držet od svého domova na vzdálenost nejméně 100 metrů a nesmí se žádným způsobem snažit navázat komunikaci s matkou, které předtím ubližoval. Zvoněním a klepáním na dveře jejího bytu se dopustil přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí, ze kterého se nyní zodpovídá.

Svojkov chystá velký jarmark

Svojkov - Tradičním Václavským jarmarkem ožije v sobotu 27. září už počtvrté zámecká zahrada ve Svojkově. Návštěvníci budou moci ochutnat staročeskou zabíjačku či bramborák a poznat kouzlo starých řemesel. K vidění budou ukázky práce s keramikou či sklem, své umění předvede košíkář, kovář nebo hrnčíř. Pořadatelé připravili na celý den bohatý kulturní program, který odstartují v půl jedenácté novoborské mažoretky, vystoupí kapela The Lusatian Grass či Ajeto Dixieland a na děti čekají kromě atrakcí, tvůrčí dílničky nebo projížděk na koni také dvě pohádky.