VYBRAT REGION
Zavřít mapu

KRÁTCE: Do Lípy dorazila výstava proměn. Cvikov otevřel letní kino

Českolipsko - Přinášíme krátké zprávy z celého regionu: zpravodajství z měst i obcí, krimi, kultury a sportu.

18.6.2018
SDÍLEJ:

Českolipský deník.Foto: Deník

ČESKÁ LÍPA

Lidé posbíraly přes čtyři tuny odpadu

Na 4,125 tuny odpadu posbírali v České Lípě a nejbližším okolí účastníci úklidové akce ke Dni Země pod názvem Za Českou Lípu krásnější. Ta probíhala po celý duben a zúčastnilo se jí cca 1 500 osob. V rámci tohoto projektu se Česká Lípa připojila k celorepublikové akci Ukliďme svět, Ukliďme Česko 2018. Úklid si vzalo na starost 23 organizátorů (1 střední škola, 5 základních škol, 4 mateřské školy, 8 organizací a 5 občanů se skupinou), kteří dohromady vydali 1 976 párů rukavic a 311 pytlů. Uklizeny byly oblasti sídlišť Lada (Stará Lada), Svárov (okolí ubytovny ul. Česká, Hůrka), Střelnice (okolí katastrálního úřadu, za garážemi, discgolfové hřiště), Špičák (pod mostem u obchodu Albert, cesta na vrch Špičák), Slovanka (u Svazarmu), park Milady Horákové, Dubice (kolem rybníků), cyklostezka Manušice, cyklostezka do Žízníkova, NPP Peklo, okolí bývalých kalových lagun za ČOV, Dobranov a okolí škol.

Bezdomovec ohrožoval nožem své okolí

U staré sportovní haly v Ceské Lípě se pohyboval známý bezdomovec, který bezdůvodně slovně napadal kolemjdoucí. Úplně ho rozlítil člověk, který měl v ruce notebook. Bezdomovec má pocit, že ho stále někdo sleduje, takže muž s počítačem byl jeden z nich. Proto na něj po krátké slovní šarvátce vytáhl nůž. Naštěstí si dal říct a z místa odešel, aniž by zbraň použil. Napadený spolu s dalšími dvěma kolemjdoucími přivolal hlídku strážníků městské policie. Udali tak přesný popis, že strážníci už cestou pachatele zadrželi. Na otázku, zda někoho s nožem v ruce ohrožoval, se přiznal, že ano. Údajně ho měl kolemjdoucí chtít praštit notebookem, a tak se bránil. Ještě dodal, že ho několik osob slovně napadlo kvůli vzhledu. Záležitost dořeší správní orgán jako přestupek.

Do Lípy dorazila výstava proměn

Putovní výstava Má vlast cestami proměn bude od dnešního dne k vidění u Vodního hradu Lipý v České Lípě, která prezentuje příznivé proměny zanedbaných míst Libereckého a Ústeckého kraje. Vernisáž proběhne v 16.00 hodin a výstava zde bude k vidění do 29. června. Mottem letošního ročníku je první republika a Českou Lípu na výstavě reprezentují proměny tří památek, secesní kavárny Union, Villy Hrdlička a vodního hradu Lipý. 

Zuří boj o parkovací místa

Sousedské spory mohou mít celou řadu podob. Jedna z nich se může dostat až na služebnu Městské policie Česká Lípa v podobě stížností na špatné parkování. Rozčilený starší muž přišel za strážníky s tím, že mu vadí zejména dvě auta, která patří sousedovi. Argument, že i když tam nebudou dvě sousedova auta, bude tam stát jiné, ho nepřesvědčil. Snaží se prý pomoci invalidnímu sousedovi, aby měl kde zaparkovat. Strážníci mu tedy vysvětlili, že invalidé mají možnost požádat o vyhrazené parkoviště. Ani to nepomohlo. Na místě strážníci zjistili situaci, která je na všech sídlištích: hodně aut, málo parkovacích míst. Obyvatelé domu potvrdili, že parkovací místa jsou jablkem sváru mezi sousedy. V současné době probíhají jednání o regeneraci sídlišť, a tak se obrátí se svými požadavky tam.

Ve dvou ulicích opraví vodovod

V ulicích Luční a Šrámkova v České Lípě začne oprava vodovodu a nevyhovujícího úseku kanalizace pro cca 120 napojených obyvatel. Potrubí ze začátku 70. let už dosluhuje, kamerové prohlídky odhalily praskliny a místy dokonce chybí části trub. SVS předá staveniště příští týden, samotné výkopové práce odstartují na začátku července a hotovo by mělo být do 18. listopadu. Zásobování pitnou vodou bude zajištěno provizorním povrchovým vodovodem.

Chtěly se krášlit, ale neměly na to

Strážníci českolipské městské policie musí řešit i drobné krádeže v obchodech. Jednou z nich bylo odcizení malé lahvičky make-upu v hodnotě 75 Kč. Vzaly ji dvě šestnáctileté dívky, ale jejich činu si všimla kamerová obsluha. Dívky nemají zatím záznam v registru přestupků, a tak jim strážníci vysvětlili, že pokračovat v tomto způsobu opatřování věci není pro jejich budoucnost dobré. Zboží zůstalo v obchodě, dívky dostaly pokutu.

CVIKOV

Cvikov otevřel letní kino

Český film Bajkeři zahájil v sobotu večer provoz zrekonstruovaného letního kina ve Cvikově. Areál za městskou knihovnou bude sloužit nejen pro promítání, ale také venkovní koncerty. Nechybí taneční parket a plocha pro stánky s občerstvením. Během léta město chystá osm filmových představení.

PRYSK

Vandalové řádili na nové plovárně

Neznámí vandalové už podruhé za sebou během noci zničili sloupky na nedávno opravené požární nádrži v Prysku. Obec již chystá opatření. „Nainstalujeme fotopasti, ale je smutné, že se něčím takovým vůbec musíme zabývat. Obdobný případ jsme zaznamenali na Meixnerově stezce, kde se terčem siláckých výstupů staly rozcestníky,“ uvedl starosta Prysku Jan Sviták.

SVOR

Chystají 4. ročník víceboje

Pro sportovní nadšence ze Svoru a okolí chystá tamní oddíl TJ Jiskra 4. ročník Svorského víceboje. Pětičlenné týmy budou bojovat v sobotu 30. června v několika disciplínách, například běhu, plavání, fotbale, ale třeba i v hodu kládou. Týmy se mohou registrovat do 20. června na e-mailech vrudinska@koop.cz nebo vpaleckova@koop.cz. V každém týmu musí být alespoň jedna žena, jednotliví členové družstev se pak musí zúčastnit minimálně třech disciplín. Víceboj odstartuje v 8.00 hodin v klubovně na fotbalovém hřišti.

Z REGIONU

Kraj přijímá nominace na Pocty hejtmana

Do pátku 29. června přijímá Liberecký kraj nominace na udělení Pocty hejtmana. Oceněni budou osobnosti, které se svým celoživotním dílem nebo významným skutkem zasloužily o dobré jméno Libereckého kraje. Slavnostní vyhlášení proběhne v pondělí 29. října u příležitosti Dne vzniku samostatného československého státu v Oblastní galerii Lázně v Liberci. Udělení Pocta hejtmana je poděkování lidem, kteří se zasloužili o věhlas Libereckého kraje. Zároveň je i připomenutím mimořádných nebo hrdinských činů. „Pokud znáte někoho z vašeho okolí, kdo si podle vás zaslouží ocenění za celoživotní práci či přínos našemu kraji, pošlete nám, prosím, svůj návrh,“ vyzývá hejtman Libereckého kraje Martin Půta.

SPORT

Malevil Cup nejlépe seděl Kristianu Hynkovi

Kristianu Hynkovi (Canyon Topeak) to na Malevilu sedí. Dokázal to i v devatenáctém ročníku mezinárodního závodu Malevil Cup by Author, do kterého v elitní kategorii nastoupilo 70 bikerů ze 13 zemí. Čerstvý mistr republiky si tak zopakoval vítězství po pěti letech, po dvou ročnících se vrátil malevilský triumf do českých rukou. V těsném spurtu ve finiši Kristian porazil Jana Škarnitzla (Mitas Trek). Závod žen na 100 km ovládla favoritka z Velké Británie Sally Bigham (Canyon Topeak).

Florbalisté Lípy zahájí sezonu doma

Tipsport Superliga florbalistů zná od včerejška rozlosování nového ročníku. Českolipský FBC zahájí sezonu v pátek 7. září na domácí půdě proti 1. SC Vítkovice. Už ve druhém kole se fanoušci mohou těšit na severské derby s FBC Liberec, které se odehraje v Liberci.

Autor: Redakce

18.6.2018 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Výroba - Výroba Strojírenští technici technologové, 25 000 Kč Strojírenští technici technologové, normovači Technolog, normovač. Požadované vzdělání: úso (vyučení s maturitou). Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 25000 kč, mzda max. 35000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadujeme:, - VŠ/technické - výhodou, - Aj. - výhodou, - Znalost metodiky APQP,FMEA,VDA 4,Orientace v normě ISO 9001 a IATF 16949, - Preciznost,zásadovost,samostatnost,flexibilita., Náplň práce:, Zpracování pracovních postupů pro výrobu dílů, volbu vhodných nástrojů pro výrobu dílů s ohledem na jakost vyráběných dílů, zpracování podkladů pro tvorbu k vyráběným dílům( časové normy) zpracování technologických a pracovních postupů, spolupráce při výběru nových strojů, spolupráci při tvorbě plánů jakosti atd.. Pracoviště: Kv final ralsko s.r.o., 471 24 Mimoň. Informace: Ludmila Velasová, +420 725 435 914(Po-Pámezi7:00a15:00). Zdravotnictví - Zdravotnictví Sociální pracovník 21 300 Kč Sociální pracovníci specialisté v oblasti péče o děti a mládež (kromě péče o zdravotně postižené) sociální pracovník / sociální pracovnice sociálně-právní ochrany dětí. Požadované vzdělání: vyšší odborné. Neurčeno, úvazek: . Mzda min. 21300 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce: Česká Lípa, Pracovní úvazek: plný, Kvalifikační předpoklady:, -způsobilost k právním úkonům , -trestní bezúhonnost , -zdravotní způsobilost , -vysokoškolské příp. vyšší odborné vzdělání v sociální oblasti dle § 110 zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách v platném znění , Požadavky:, -komunikativnost a schopnost empatie , -odpovědnost, spolehlivost, vstřícnost a časová flexibilita, -psychická odolnost , -schopnost pracovat v týmu , -uživatelskou znalost práce na PC (Word, Excel, internet, e-mail atd.) , -ochota cestovat (zejména v rámci Libereckého kraje), Nabízíme:, -smysluplnou práci v neziskovém sektoru, -příjemný pracovní kolektiv, -možnost dalšího profesního rozvoje, -pravidelné supervize, -odpovídající platové ohodnocení dle platových tabulek od 21 300 Kč, V případě zájmu doručte své nabídky obsahující:, -motivační dopis, -strukturovaný profesní životopis, ve kterém budou uvedeny údaje o dosavadních zaměstnáních a odborných znalostech a dovednostech, -výpis z evidence Rejstříků trestů ne starší než 3 měsíce, -ověřenou kopii dokladu o nejvyšším dosaženém vzdělání, poštou na adresu: Centrum pro zdravotně postižené Libereckého kraje, Konopeova 812, 470 01 Česká Lípa nebo e-mailem na adresu: spod.ceskalipa@czplk.cz, Termín pro zasílání nabídek: 12. 10. 2018, Pozvaní účastníci výběrového řízení absolvují psychologické testy a ústní pohovor., Předpokládaný nástup: listopad 2018, Vyhlašovatel si vyhrazuje právo kdykoli výběrové řízení zrušit, a to i bez udání důvodu.. Pracoviště: Centrum pro zdravotně postižené libereckého kraje o.p.s. - 001, Konopeova, č.p. 812, 470 01 Česká Lípa 1. Informace: Spod.ceskalipa@czplk.cz, . Výroba - Výroba Manipulační dělníci ve výrobě 15 800 Kč Manipulační dělníci ve výrobě Dělník ve výrobě. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15800 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Náplní práce je balení mražených zeleninových a ovocných směsí, přebalování produktů rybolovu. , Nabízíme stravenky., První kontakt osobně na adrese Česká 3351, Česká Lípa od 8:30 - 15:00 hod.. Pracoviště: Frigoexim spol. s r.o. - 002, Česká, č.p. 3351, 470 01 Česká Lípa 1. Informace: Pavla Chomátová, +420 773 416 220;kvalita@frigoexim.eu. Výroba - Výroba Provozní zámečníci, údržbáři 17 500 Kč Provozní zámečníci, údržbáři Údržbář. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 17500 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: - jednosměnný provoz, plný úvazek, 5/40, - vyučení podmínkou, - řidičské oprávnění "B", - výhodou průkaz svářeče a oprávnění dle vyhl. 50, - zaměstnavatel uvítá uchazeče znalého stavebně- , údržbářských prací. Pracoviště: "slévárna hliníku s.r.o", Rumburských hrdinů, č.p. 296, 473 01 Nový Bor. Informace: Jana Špindlerová, +420 487 833 222;487 833 211vdoběod8:00do14:00h.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Na šenovské škole vzniká Centrum odborného vzdělávání pro uměleckoprůmyslové obory.

Sklářské centrum v Kamenické Šenově už roste. V Lípě je téměř hotovo

Ilustrační fotografie.
3

„Po volbách budou v obcích vznikat nesourodé koalice,“ říká politolog Zbořil

Kabelkový bazar i letos dětem z chudých rodin zaplatí obědy

Liberecký kraj – Už popáté uspořádá Deník ve spolupráci s OC Forum Liberec charitativní Kabelkový bazar. Výtěžek půjde opět na dětské obědy.

Vernisáž výstavy Zaostřeno na Jizerky představí nejlepší snímky Jizerských hor

Liberecký kraj – V úterý 25. září se od 17 hodin uskuteční v libereckém Centru Babylon vernisáž výstavy Zaostřeno na Jizerky. Ta představí nejlepší snímky ze stejnojmenné fotografické soutěže, kterou vyhlásila Nadace Ivana Dejmala pro ochranu přírody.

Požár kulturního stánku a co všechno chybí Praze: prohlédněte si videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve dnech 19. až 21. září 2018.

Tipy pro vás: Kam vyrazit o víkendu

Česká Lípa - Po Lípě budou jezdit historické autobusy, za pohádkou můžete vyrazit na zámek do Horní Libchavy a v neděli pobaví v KD Crystal Lukáš Pavlásek.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT