VYBRAT REGION
Zavřít mapu

KRÁTCE: Do Lípy dorazila výstava proměn. Cvikov otevřel letní kino

Českolipsko - Přinášíme krátké zprávy z celého regionu: zpravodajství z měst i obcí, krimi, kultury a sportu.

18.6.2018
SDÍLEJ:

Českolipský deník.Foto: Deník

ČESKÁ LÍPA

Lidé posbíraly přes čtyři tuny odpadu

Na 4,125 tuny odpadu posbírali v České Lípě a nejbližším okolí účastníci úklidové akce ke Dni Země pod názvem Za Českou Lípu krásnější. Ta probíhala po celý duben a zúčastnilo se jí cca 1 500 osob. V rámci tohoto projektu se Česká Lípa připojila k celorepublikové akci Ukliďme svět, Ukliďme Česko 2018. Úklid si vzalo na starost 23 organizátorů (1 střední škola, 5 základních škol, 4 mateřské školy, 8 organizací a 5 občanů se skupinou), kteří dohromady vydali 1 976 párů rukavic a 311 pytlů. Uklizeny byly oblasti sídlišť Lada (Stará Lada), Svárov (okolí ubytovny ul. Česká, Hůrka), Střelnice (okolí katastrálního úřadu, za garážemi, discgolfové hřiště), Špičák (pod mostem u obchodu Albert, cesta na vrch Špičák), Slovanka (u Svazarmu), park Milady Horákové, Dubice (kolem rybníků), cyklostezka Manušice, cyklostezka do Žízníkova, NPP Peklo, okolí bývalých kalových lagun za ČOV, Dobranov a okolí škol.

Bezdomovec ohrožoval nožem své okolí

U staré sportovní haly v Ceské Lípě se pohyboval známý bezdomovec, který bezdůvodně slovně napadal kolemjdoucí. Úplně ho rozlítil člověk, který měl v ruce notebook. Bezdomovec má pocit, že ho stále někdo sleduje, takže muž s počítačem byl jeden z nich. Proto na něj po krátké slovní šarvátce vytáhl nůž. Naštěstí si dal říct a z místa odešel, aniž by zbraň použil. Napadený spolu s dalšími dvěma kolemjdoucími přivolal hlídku strážníků městské policie. Udali tak přesný popis, že strážníci už cestou pachatele zadrželi. Na otázku, zda někoho s nožem v ruce ohrožoval, se přiznal, že ano. Údajně ho měl kolemjdoucí chtít praštit notebookem, a tak se bránil. Ještě dodal, že ho několik osob slovně napadlo kvůli vzhledu. Záležitost dořeší správní orgán jako přestupek.

Do Lípy dorazila výstava proměn

Putovní výstava Má vlast cestami proměn bude od dnešního dne k vidění u Vodního hradu Lipý v České Lípě, která prezentuje příznivé proměny zanedbaných míst Libereckého a Ústeckého kraje. Vernisáž proběhne v 16.00 hodin a výstava zde bude k vidění do 29. června. Mottem letošního ročníku je první republika a Českou Lípu na výstavě reprezentují proměny tří památek, secesní kavárny Union, Villy Hrdlička a vodního hradu Lipý. 

Zuří boj o parkovací místa

Sousedské spory mohou mít celou řadu podob. Jedna z nich se může dostat až na služebnu Městské policie Česká Lípa v podobě stížností na špatné parkování. Rozčilený starší muž přišel za strážníky s tím, že mu vadí zejména dvě auta, která patří sousedovi. Argument, že i když tam nebudou dvě sousedova auta, bude tam stát jiné, ho nepřesvědčil. Snaží se prý pomoci invalidnímu sousedovi, aby měl kde zaparkovat. Strážníci mu tedy vysvětlili, že invalidé mají možnost požádat o vyhrazené parkoviště. Ani to nepomohlo. Na místě strážníci zjistili situaci, která je na všech sídlištích: hodně aut, málo parkovacích míst. Obyvatelé domu potvrdili, že parkovací místa jsou jablkem sváru mezi sousedy. V současné době probíhají jednání o regeneraci sídlišť, a tak se obrátí se svými požadavky tam.

Ve dvou ulicích opraví vodovod

V ulicích Luční a Šrámkova v České Lípě začne oprava vodovodu a nevyhovujícího úseku kanalizace pro cca 120 napojených obyvatel. Potrubí ze začátku 70. let už dosluhuje, kamerové prohlídky odhalily praskliny a místy dokonce chybí části trub. SVS předá staveniště příští týden, samotné výkopové práce odstartují na začátku července a hotovo by mělo být do 18. listopadu. Zásobování pitnou vodou bude zajištěno provizorním povrchovým vodovodem.

Chtěly se krášlit, ale neměly na to

Strážníci českolipské městské policie musí řešit i drobné krádeže v obchodech. Jednou z nich bylo odcizení malé lahvičky make-upu v hodnotě 75 Kč. Vzaly ji dvě šestnáctileté dívky, ale jejich činu si všimla kamerová obsluha. Dívky nemají zatím záznam v registru přestupků, a tak jim strážníci vysvětlili, že pokračovat v tomto způsobu opatřování věci není pro jejich budoucnost dobré. Zboží zůstalo v obchodě, dívky dostaly pokutu.

CVIKOV

Cvikov otevřel letní kino

Český film Bajkeři zahájil v sobotu večer provoz zrekonstruovaného letního kina ve Cvikově. Areál za městskou knihovnou bude sloužit nejen pro promítání, ale také venkovní koncerty. Nechybí taneční parket a plocha pro stánky s občerstvením. Během léta město chystá osm filmových představení.

PRYSK

Vandalové řádili na nové plovárně

Neznámí vandalové už podruhé za sebou během noci zničili sloupky na nedávno opravené požární nádrži v Prysku. Obec již chystá opatření. „Nainstalujeme fotopasti, ale je smutné, že se něčím takovým vůbec musíme zabývat. Obdobný případ jsme zaznamenali na Meixnerově stezce, kde se terčem siláckých výstupů staly rozcestníky,“ uvedl starosta Prysku Jan Sviták.

SVOR

Chystají 4. ročník víceboje

Pro sportovní nadšence ze Svoru a okolí chystá tamní oddíl TJ Jiskra 4. ročník Svorského víceboje. Pětičlenné týmy budou bojovat v sobotu 30. června v několika disciplínách, například běhu, plavání, fotbale, ale třeba i v hodu kládou. Týmy se mohou registrovat do 20. června na e-mailech vrudinska@koop.cz nebo vpaleckova@koop.cz. V každém týmu musí být alespoň jedna žena, jednotliví členové družstev se pak musí zúčastnit minimálně třech disciplín. Víceboj odstartuje v 8.00 hodin v klubovně na fotbalovém hřišti.

Z REGIONU

Kraj přijímá nominace na Pocty hejtmana

Do pátku 29. června přijímá Liberecký kraj nominace na udělení Pocty hejtmana. Oceněni budou osobnosti, které se svým celoživotním dílem nebo významným skutkem zasloužily o dobré jméno Libereckého kraje. Slavnostní vyhlášení proběhne v pondělí 29. října u příležitosti Dne vzniku samostatného československého státu v Oblastní galerii Lázně v Liberci. Udělení Pocta hejtmana je poděkování lidem, kteří se zasloužili o věhlas Libereckého kraje. Zároveň je i připomenutím mimořádných nebo hrdinských činů. „Pokud znáte někoho z vašeho okolí, kdo si podle vás zaslouží ocenění za celoživotní práci či přínos našemu kraji, pošlete nám, prosím, svůj návrh,“ vyzývá hejtman Libereckého kraje Martin Půta.

SPORT

Malevil Cup nejlépe seděl Kristianu Hynkovi

Kristianu Hynkovi (Canyon Topeak) to na Malevilu sedí. Dokázal to i v devatenáctém ročníku mezinárodního závodu Malevil Cup by Author, do kterého v elitní kategorii nastoupilo 70 bikerů ze 13 zemí. Čerstvý mistr republiky si tak zopakoval vítězství po pěti letech, po dvou ročnících se vrátil malevilský triumf do českých rukou. V těsném spurtu ve finiši Kristian porazil Jana Škarnitzla (Mitas Trek). Závod žen na 100 km ovládla favoritka z Velké Británie Sally Bigham (Canyon Topeak).

Florbalisté Lípy zahájí sezonu doma

Tipsport Superliga florbalistů zná od včerejška rozlosování nového ročníku. Českolipský FBC zahájí sezonu v pátek 7. září na domácí půdě proti 1. SC Vítkovice. Už ve druhém kole se fanoušci mohou těšit na severské derby s FBC Liberec, které se odehraje v Liberci.

Autor: Redakce

18.6.2018 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Zdravotnictví - Zdravotnictví Sociální pracovník 18 810 Kč

Sociální pracovníci specialisté v oblasti péče o děti a mládež (kromě péče o zdravotně postižené) Kurátor/kurátorka pro děti a mládež. Požadované vzdělání: vyšší odborné. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 18810 kč, mzda max. 28320 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Charakteristika pracovní pozice: sociální práce s dětmi, které spáchaly trestný čin nebo čin jinak trestný a s dětmi páchajícími přestupky. Plnění úkolů orgánu sociálně-právní ochrany dětí., Místo výkonu práce: Městský úřad Česká Lípa, Platové podmínky a platové zařazení: 10. platová třída, která podle platného katalogu prací odpovídá nejvýše zařazenému vykonávanému druhu práce (platová třída je v tarifním rozpětí od 18 810 do 28 320 Kč podle zápočtu let odborné praxe), osobní příplatek dle ust. , § 131 zákoníku práce, zvláštní příplatek dle ust. § 129 zákoníku práce, Předpokládaný termín nástupu: dle dohody, Pracovní poměr bude sjednán na dobu: neurčitou, Zákonné předpoklady: úředníkem se může stát fyzická osoba, která je státním občanem České republiky (případně i cizím státním občanem a má v České republice trvalý pobyt), dosáhla věku 18 let, je způsobilá k právním úkonům, je bezúhonná, ovládá jednací jazyk, a splňuje další předpoklady pro výkon správních činností stanovené zvláštním právním předpisem (např. kvalifikační předpoklady stanovené zákonem), Kvalifikační předpoklady: vysokoškolské vzdělání nebo vyšší odborné vzdělání dle ust., § 110 zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách, ve znění pozdějších předpisů, Poznámka: úředník je povinen do 18 měsíců od vzniku pracovního poměru prokázat zvláštní odbornou způsobilost dle vyhlášky č. 512/2002 Sb., Požadavky stanovené městem Česká Lípa pro uchazeče:, -znalost související legislativy (zákon č. 359/1999 Sb., o sociálně-právní ochraně dětí a jeho novelizované podoby, správní řád), -komunikační schopnosti, sociální cítění, vstřícnost, -výborná znalost práce s MS Office, znalost sociálních agend , -řidičské oprávnění sk. B - aktivní řidič, Nabízíme: 5 týdnů dovolené, 4 sick days, prémie, pružná pracovní doba, stravování formou jídelních kupónů, příspěvek na penzijní připojištění, pravidelné zvyšování kvalifikace formou školení, služební mobilní telefon. , Písemná přihláška uchazeče k vyhlášenému výběrovému řízení musí obsahovat:, jméno, příjmení, titul uchazeče - datum a místo narození - státní příslušnost - místo trvalého pobytu - číslo občanského průkazu (nebo číslo dokladu o povolení k pobytu, jde-li o cizího státního občana) - název příslušné funkce, o kterou se uchazeč uchází - datum a podpis uchazeče, K přihlášce uchazeč připojí:, -životopis, ve kterém jsou uvedeny údaje o dosavadních zaměstnáních a o odborných znalostech a dovednostech,, -výpis z evidence Rejstříku trestů ne starší 3 měsíce, u cizích státních příslušníků též obdobný doklad osvědčující bezúhonnost vydaný domovským státem (pokud takový doklad domovský stát nevydává, doloží se bezúhonnost čestným prohlášením),, -úředně ověřenou kopii dokladu o nejvyšším dosaženém vzdělání , Lhůta pro podání přihlášky do: 30.07.2018 - 12:00 hodin , Způsob podání přihlášky: obálku označenou "VŘ - kurátorka / kurátor pro děti , a mládež" zaslat na adresu: Tajemník MěÚ, Městský úřad, nám T. G. M. č. p. 1., 470 36 Česká Lípa nebo předat osobně v podatelně MěÚ Česká Lípa., Po ukončeném výběrovém řízení si mohou uchazeči svoje doklady a ostatní písemnosti osobně vyzvednout v oddělení personalistiky a mezd - následně budou tyto protokolárně skartovány., Vyhlašovatel si vyhrazuje právo zrušit toto výběrové řízení kdykoliv v jeho průběhu.. Pracoviště: Městský úřad česká lípa, náměstí T. G. Masaryka, č.p. 1, 470 01 Česká Lípa 1. Informace: Hana Málková, +420 487 881 116.

Doprava a logistika - Doprava a logistika Vedoucí odbytu 60 000 Kč

Řídící pracovníci v oblasti zásobování a nákupu CI Manager. Požadované vzdělání: úsv. Neurčeno, úvazek: . Mzda min. 60000 kč, mzda max. 80000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Máte zkušenosti se stabilizací výrobních procesů? Jste schopni vést tým kolegů? Pak hledáme právě Vás!, Co u nás budete dělat?, - stanovuje, ukládá a kontroluje činnost oddělení ci, -zajišťuje zlepšování a stabilizaci výrobních i pomocných procesů, redukce zmetků a snižování nákladů pomocí použití nástrojů Lean a Six Sigma, - zabezpečuje o osobní rozvoj svých podřízených, -je hnací silou pro činnost ve svěřené oblasti a rovněž pro všechny činnosti v rámci firmy i mimo ni, které vedou ke splnění úkolů ve svěřené oblasti, -vytváří a pečuje o systémovou funkci v oblasti řízení procesů, Co musíte znát a umět?, -SŠ/VŠ vzdělání, 3 roky praxe na obdobné pozici výhodou, -kurzy six sigma (minimálně certifikovaný green belt), lean manufacturing, -znalost výrobního procesu v oblasti automotive podmínkou, -manažerské dovednosti, vedení lidí, -znalost anglického jazyka na velmi dobré úrovni (denní komunikace) podmínkou, -analytické schopnosti, logické myšlení, technické myšlení, -organizační a komunikační dovednosti, prezentační dovednosti, Co u nás získáte?, -dobré finanční ohodnocení , -možnost seberealizace a dalšího profesního růstu ve stabilní a rozvíjející se společnosti, -uplatnění vašich zkušeností v mezinárodním prostředí , -zaměstnanecké výhody a benefity (13 tý plat, stravenky, flexipassy, dotovaná strava, dotované masáže, doprava do zaměstnání, zdravotní péče, náborový příspěvek), najdete nás v nových zákupech, na telefonních číslech 737 380 314/ 720 636 874 nebo na e-mailu: zpy-kariera@auriasolutions.com.. Pracoviště: Aah czech s.r.o., Nové Zákupy, č.p. 528, 471 23 Zákupy. Informace: Personální oddělení, +420 737 380 314,720 636 874.

Řemeslné práce - Řemeslné práce Sklenář, malíř skla 14 000 Kč

Malíři skla a keramiky Malíři skla - podkladáři. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 14000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Jedná se o malování podkladů zlatem. Vyučení není podmínkou - zaučíme., Alespoň částečná praxe nebo zkušenost s malováním skla velkou výhodou., Vhodné i pro OZP., , První kontakt osobně, telefonicky nebo e-mailem.. Pracoviště: Oldřich braha, Českých bratří, č.p. 2666, 470 01 Česká Lípa 1. Informace: Oldřich Braha, +420 602 417 745.

Výroba - Výroba Mechanici a opraváři osobních automobilů 120 Kč

Mechanici a opraváři nákladních automobilů Automechanik nákladních automobilů,osobních vozidel a stavebních strojů. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 120 kč, mzda max. 140 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadujeme:, -odborné vyučení bez maturity, -řidičský průkaz skupiny B, -praxe v oboru výhodou, Pracovní náplň:, - opravy a údržba osobních, užitkových a nákladních vozidel. Pracoviště: Sam silnice a mosty a.s. - 001, 470 01 Česká Lípa 1. Informace: Veronika Slavíková, +420 606 071 092.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Pracovníci kamenolomu a specializované firmy vytahovali 18. července pomocí jeřábu téměř 73 tunový žulový kvádr. Monolit o objemu 27,5 metrů krychlových bude sloužit jako materiál pro sochaře Jaroslava Rónu (na snímku vpravo).
19

FOTO: V lomu vytěžili obří žulový monolit. Vznikne z něj socha od Jaroslava Róny

V České Lípě proběhl další ročník předávání cen Křesadlo. Komise vybrala šest dobrovolníků z Libereckého kraje.

Znáte lidi, kteří nezištně pomáhají? Dejte o nich vědět

EuroHry Doksy chystají novinky

Doksy - Posledních devět míst zbývá do zaplnění kapacity letošního 15. ročníku EuroHer Doksy. 

Cyklostezka Panenský potok vznikne mezi městy Jablonné v Podještědí a Mimoň

Liberecký kraj – Do sedla. Liberecký kraj podpoří cyklisty, v plánu jsou nové trasy.

Usmrcené oči Berouskových tygrů a širý, černý lán: prohlédněte si videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve středu 18. července 2018.

Nelegální obchod s tygry bujel na Českolipsku

/VIDEO/ Čerstvě zastřeleného tygra, kůže kočkovitých šelem i zamražená těla dalších chráněných živočichů objevili celníci ve spolupráci s policií při raziích na Českolipsku. 

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT