VYBRAT REGION
Zavřít mapu

KRÁTCE: Do Lípy dorazila výstava proměn. Cvikov otevřel letní kino

Českolipsko - Přinášíme krátké zprávy z celého regionu: zpravodajství z měst i obcí, krimi, kultury a sportu.

18.6.2018
SDÍLEJ:

Českolipský deník.Foto: Deník

ČESKÁ LÍPA

Lidé posbíraly přes čtyři tuny odpadu

Na 4,125 tuny odpadu posbírali v České Lípě a nejbližším okolí účastníci úklidové akce ke Dni Země pod názvem Za Českou Lípu krásnější. Ta probíhala po celý duben a zúčastnilo se jí cca 1 500 osob. V rámci tohoto projektu se Česká Lípa připojila k celorepublikové akci Ukliďme svět, Ukliďme Česko 2018. Úklid si vzalo na starost 23 organizátorů (1 střední škola, 5 základních škol, 4 mateřské školy, 8 organizací a 5 občanů se skupinou), kteří dohromady vydali 1 976 párů rukavic a 311 pytlů. Uklizeny byly oblasti sídlišť Lada (Stará Lada), Svárov (okolí ubytovny ul. Česká, Hůrka), Střelnice (okolí katastrálního úřadu, za garážemi, discgolfové hřiště), Špičák (pod mostem u obchodu Albert, cesta na vrch Špičák), Slovanka (u Svazarmu), park Milady Horákové, Dubice (kolem rybníků), cyklostezka Manušice, cyklostezka do Žízníkova, NPP Peklo, okolí bývalých kalových lagun za ČOV, Dobranov a okolí škol.

Bezdomovec ohrožoval nožem své okolí

U staré sportovní haly v Ceské Lípě se pohyboval známý bezdomovec, který bezdůvodně slovně napadal kolemjdoucí. Úplně ho rozlítil člověk, který měl v ruce notebook. Bezdomovec má pocit, že ho stále někdo sleduje, takže muž s počítačem byl jeden z nich. Proto na něj po krátké slovní šarvátce vytáhl nůž. Naštěstí si dal říct a z místa odešel, aniž by zbraň použil. Napadený spolu s dalšími dvěma kolemjdoucími přivolal hlídku strážníků městské policie. Udali tak přesný popis, že strážníci už cestou pachatele zadrželi. Na otázku, zda někoho s nožem v ruce ohrožoval, se přiznal, že ano. Údajně ho měl kolemjdoucí chtít praštit notebookem, a tak se bránil. Ještě dodal, že ho několik osob slovně napadlo kvůli vzhledu. Záležitost dořeší správní orgán jako přestupek.

Do Lípy dorazila výstava proměn

Putovní výstava Má vlast cestami proměn bude od dnešního dne k vidění u Vodního hradu Lipý v České Lípě, která prezentuje příznivé proměny zanedbaných míst Libereckého a Ústeckého kraje. Vernisáž proběhne v 16.00 hodin a výstava zde bude k vidění do 29. června. Mottem letošního ročníku je první republika a Českou Lípu na výstavě reprezentují proměny tří památek, secesní kavárny Union, Villy Hrdlička a vodního hradu Lipý. 

Zuří boj o parkovací místa

Sousedské spory mohou mít celou řadu podob. Jedna z nich se může dostat až na služebnu Městské policie Česká Lípa v podobě stížností na špatné parkování. Rozčilený starší muž přišel za strážníky s tím, že mu vadí zejména dvě auta, která patří sousedovi. Argument, že i když tam nebudou dvě sousedova auta, bude tam stát jiné, ho nepřesvědčil. Snaží se prý pomoci invalidnímu sousedovi, aby měl kde zaparkovat. Strážníci mu tedy vysvětlili, že invalidé mají možnost požádat o vyhrazené parkoviště. Ani to nepomohlo. Na místě strážníci zjistili situaci, která je na všech sídlištích: hodně aut, málo parkovacích míst. Obyvatelé domu potvrdili, že parkovací místa jsou jablkem sváru mezi sousedy. V současné době probíhají jednání o regeneraci sídlišť, a tak se obrátí se svými požadavky tam.

Ve dvou ulicích opraví vodovod

V ulicích Luční a Šrámkova v České Lípě začne oprava vodovodu a nevyhovujícího úseku kanalizace pro cca 120 napojených obyvatel. Potrubí ze začátku 70. let už dosluhuje, kamerové prohlídky odhalily praskliny a místy dokonce chybí části trub. SVS předá staveniště příští týden, samotné výkopové práce odstartují na začátku července a hotovo by mělo být do 18. listopadu. Zásobování pitnou vodou bude zajištěno provizorním povrchovým vodovodem.

Chtěly se krášlit, ale neměly na to

Strážníci českolipské městské policie musí řešit i drobné krádeže v obchodech. Jednou z nich bylo odcizení malé lahvičky make-upu v hodnotě 75 Kč. Vzaly ji dvě šestnáctileté dívky, ale jejich činu si všimla kamerová obsluha. Dívky nemají zatím záznam v registru přestupků, a tak jim strážníci vysvětlili, že pokračovat v tomto způsobu opatřování věci není pro jejich budoucnost dobré. Zboží zůstalo v obchodě, dívky dostaly pokutu.

CVIKOV

Cvikov otevřel letní kino

Český film Bajkeři zahájil v sobotu večer provoz zrekonstruovaného letního kina ve Cvikově. Areál za městskou knihovnou bude sloužit nejen pro promítání, ale také venkovní koncerty. Nechybí taneční parket a plocha pro stánky s občerstvením. Během léta město chystá osm filmových představení.

PRYSK

Vandalové řádili na nové plovárně

Neznámí vandalové už podruhé za sebou během noci zničili sloupky na nedávno opravené požární nádrži v Prysku. Obec již chystá opatření. „Nainstalujeme fotopasti, ale je smutné, že se něčím takovým vůbec musíme zabývat. Obdobný případ jsme zaznamenali na Meixnerově stezce, kde se terčem siláckých výstupů staly rozcestníky,“ uvedl starosta Prysku Jan Sviták.

SVOR

Chystají 4. ročník víceboje

Pro sportovní nadšence ze Svoru a okolí chystá tamní oddíl TJ Jiskra 4. ročník Svorského víceboje. Pětičlenné týmy budou bojovat v sobotu 30. června v několika disciplínách, například běhu, plavání, fotbale, ale třeba i v hodu kládou. Týmy se mohou registrovat do 20. června na e-mailech vrudinska@koop.cz nebo vpaleckova@koop.cz. V každém týmu musí být alespoň jedna žena, jednotliví členové družstev se pak musí zúčastnit minimálně třech disciplín. Víceboj odstartuje v 8.00 hodin v klubovně na fotbalovém hřišti.

Z REGIONU

Kraj přijímá nominace na Pocty hejtmana

Do pátku 29. června přijímá Liberecký kraj nominace na udělení Pocty hejtmana. Oceněni budou osobnosti, které se svým celoživotním dílem nebo významným skutkem zasloužily o dobré jméno Libereckého kraje. Slavnostní vyhlášení proběhne v pondělí 29. října u příležitosti Dne vzniku samostatného československého státu v Oblastní galerii Lázně v Liberci. Udělení Pocta hejtmana je poděkování lidem, kteří se zasloužili o věhlas Libereckého kraje. Zároveň je i připomenutím mimořádných nebo hrdinských činů. „Pokud znáte někoho z vašeho okolí, kdo si podle vás zaslouží ocenění za celoživotní práci či přínos našemu kraji, pošlete nám, prosím, svůj návrh,“ vyzývá hejtman Libereckého kraje Martin Půta.

SPORT

Malevil Cup nejlépe seděl Kristianu Hynkovi

Kristianu Hynkovi (Canyon Topeak) to na Malevilu sedí. Dokázal to i v devatenáctém ročníku mezinárodního závodu Malevil Cup by Author, do kterého v elitní kategorii nastoupilo 70 bikerů ze 13 zemí. Čerstvý mistr republiky si tak zopakoval vítězství po pěti letech, po dvou ročnících se vrátil malevilský triumf do českých rukou. V těsném spurtu ve finiši Kristian porazil Jana Škarnitzla (Mitas Trek). Závod žen na 100 km ovládla favoritka z Velké Británie Sally Bigham (Canyon Topeak).

Florbalisté Lípy zahájí sezonu doma

Tipsport Superliga florbalistů zná od včerejška rozlosování nového ročníku. Českolipský FBC zahájí sezonu v pátek 7. září na domácí půdě proti 1. SC Vítkovice. Už ve druhém kole se fanoušci mohou těšit na severské derby s FBC Liberec, které se odehraje v Liberci.

Autor: Redakce

18.6.2018 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Řemeslné práce - Řemeslné práce Svářeč 23 600 Kč Svářeči Svářeči kovů. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 23600 kč. Volných pracovních míst: 77. Poznámka: Pracovní náplň, -svařování kovů, úprava a sestavování částí svařenců do celků, příprava pro svařování, jejich, spojování stehováním a úprava svárů broušením, -seřizování, ošetřování a údržba svařovacích zařízení, -čtení a používání výkresové dokumentace, Požadujeme, -výhodou platný svářecí průkaz, - výhodou zkouška dle EN ISO 9606-1 / 287-1, metoda 135, -úspěšné vykonání vstupního testu , -zdravotní způsobilost , Nabízíme, -Zázemí v rozvíjející se nadnárodní společnosti, -Možnost dalšího profesního růstu , -Týden dovolené navíc (tedy 25 dnů dovolené ročně), -Měsíční prémie za výsledky práce a odměny za Kaizeny (resp. změny k lepšímu), -Roční výkonnostní odměnu , -Příspěvek na životní a penzijní pojištění po odpracovaném roce , -Dotované závodní stravování, -Zdravotní péče včetně očkování proti chřipce, -Sportovní a kulturní aktivity , -Zvýhodněné mobilní tarify, První kontakt emailem., Pozice je vhodná i pro cizince.. Pracoviště: Bombardier transportation czech republic, a. s., Svatopluka Čecha, č.p. 1205, 470 01 Česká Lípa 1. Informace: Havlín Lukáš Knazovič Mádlová Michaela, lukas.havlin@rail.bombardier.com. Kultura a sport - Specialisté pro styk s veřejností Tisková/tiskový 18 810 Kč Specialisté pro styk s veřejností Tisková/tiskový mluvčí v odboru organizačním. Požadované vzdělání: vyšší odborné. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 18810 kč, mzda max. 28320 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Charakteristika pracovní pozice: komplexní zajišťování informačních a tiskových vztahů k veřejnosti a hromadným sdělovacím prostředkům, Místo výkonu práce: Městský úřad Česká Lípa, Platové podmínky: 10. platová třída, která podle platného katalogu prací odpovídá nejvýše zařazenému vykonávanému druhu práce (platová třída je v tarifním rozpětí od 18 810 do 28 320 Kč podle zápočtu let odborné praxe), osobní příplatek dle ust. § 131 zákoníku práce, Předpokládaný termín nástupu: 2. 1. 2019, popř. dle dohody, Pracovní poměr bude sjednán na dobu: určitou po dobu jednoho roku s možností prodloužení na dobu neurčitou, Kvalifikační předpoklady: vysokoškolské vzdělání v bakalářském studijním programu nebo vyšší odborné vzdělání, Požadavky stanovené městem Česká Lípa pro uchazeče:, -praxe v oblasti public relations, -znalost novinářského prostředí, -výborné organizační schopnosti, -stylistické, komunikační a prezentační dovednosti, -schopnost týmové práce, -časová flexibilita, -spolehlivost, zodpovědnost a kreativita, -výborná znalost práce s MS Office , -velmi dobrá orientace v sociálních sítích, Nabízíme: 5 týdnů dovolené, 4 sick days, pružná pracovní doba, příspěvek na stravování formou jídelních kupónů, zvyšování kvalifikace formou školení, příspěvek na penzijní připojištění a další bonusy pro zaměstnance., Náležitosti písemné přihlášky:, jméno, příjmení, titul uchazeče - datum a místo narození - státní příslušnost - místo trvalého pobytu - číslo občanského průkazu (nebo číslo dokladu o povolení k trvalému pobytu, jde-li , o cizího státního občana) - název pracovní pozice, o kterou se uchazeč uchází - datum , a podpis uchazeče, Přílohy přihlášky:, -životopis, ve kterém jsou uvedeny údaje o dosavadních zaměstnáních a odborných znalostech a dovednostech, -kopie dokladu o nejvyšším dosaženém vzdělání , Lhůta pro podání přihlášky (vč. příloh): 26. 11. 2018 - 12:00 hodin , Způsob podání přihlášky: obálku označenou "Tisková / tiskový mluvčí" zaslat na adresu: Tajemník MěÚ, Městský úřad Česká Lípa, nám T. G. M. č. p. 1, 470 36 Česká Lípa nebo předat osobně v podatelně MěÚ Česká Lípa., Po ukončeném výběrovém řízení si mohou uchazeči svoje doklady a ostatní písemnosti osobně vyzvednout v oddělení personalistiky a mezd - následně budou tyto protokolárně skartovány., Vyhlašovatel si vyhrazuje právo zrušit toto oznámení kdykoliv v jeho průběhu.. Pracoviště: Město česká lípa, náměstí T. G. Masaryka, č.p. 1, 470 01 Česká Lípa 1. Informace: Hana Málková, +420 487 881 116. Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič autobusu 35 000 Kč Řidiči autobusů, trolejbusů a tramvají Řidiči autobusu. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 35000 kč. Volných pracovních míst: 5. Poznámka: Místo výkonu práce: Česká Lípa, Nový Bor, Mimoň, Stráž pod Ralskem., Požadujeme: ŘP sk. D, platný profesní průkaz, psychotesty., Nabízíme:, - nabízíme možnost rekvalifikace z "C" na "D"., - 25 dnů dovolené, - jízdní výhody pro celou rodinu, - placené ošacení, - možnost zkrácených pracovních úvazků, - zaměstnanecká sleva pro rodinné příslušníky na nákup nafty a opravy soukromých vozidel, - možnost ubytování, Náborový příspěvek 20.000,- Kč., Nabízíme dlouhodobé perspektivní zaměstnání.. Pracoviště: Čsad česká lípa a.s. - 001, Konopeova, č.p. 2723, 470 01 Česká Lípa 1. Informace: Pospíšilová, +420 484 846 621. Věda a výzkum - Věda a výzkum Chemičtí technici, chemici 24 000 Kč Ostatní specialisté v oblasti chemie (kromě chemického inženýrství) Analytický chemik do laboratoře radiologie. Požadované vzdělání: vyšší odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 24000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Náplň práce: , - Měření, vyhodnocování a hodnocení analýz prováděných na oddělení radiochemie, které se zabývá detekcí a stanovováním radioaktivních prvků ve vodách, sedimentech, zeminách stavebních materiálech, odpadech a případné kontaminace hnojiv, krmiv či potravin , - Běžná údržba instrumentů , - Administrativní činnost spojená s měřením a vyhodnocováním vzorků, reporty výsledků , - Spolupráce na vývoji nových metod sekce a zefektivňování , - Spolupráce se supervizorem sekce v dalších oblastech činnosti sekce , - Spolupráce na systému kontroly kvality a na zaškolování nových pracovníků , Nabízíme:, - Příspěvek na penzijní spoření, Multisport karta, 5 týdnů dovolené, stravenky, osobní ohodnocení., Pozice je vhdná i pro absolventy a cizince.. Pracoviště: Als czech republic, s.r.o. - laboratoř česká lípa, Bendlova, č.p. 1687, 470 01 Česká Lípa 1. Informace: Markéta Hinaisová, +420 284 081 763.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Volných míst je na Českolipsku stále víc než lidí bez práce

Radek Krajcigr, opora florbalistů České Lípy.

Krajcigr patří České Lípě, návrat odmítl

Pedagog z Technické univerzity Václav Dvořák napsal sci-fi pro malé čtenáře

Liberecký kraj – Když vyrostete v sirotčinci na zaostalé planetě Písečnice, nemáte zrovna nejlepší vyhlídky. Všechno ale může změnit pozvánka na palubu mezihvězdné lodi. A velké vesmírné dobrodružství může začít… Dlouhých pět let psal pedagog Technické univerzity Václav Dvořák sci-fi knihu pro děti nazvanou Písečníci a bludný asteroid. A stejně jako jeho hlavní hrdinové Tomáš a Lucka projdou dlouhou anabází, neměl před sebou jednoduchou cestu ani samotný román.

Za vraždu bezdomovců dostal muž výjimečný trest 28 let. Hned se odvolal

Liberec - U krajského soudu skončilo v úterý 13. listopadu líčení s mužem obžalovaným z dvojnásobné vraždy.

FOTO: Vánoční koledu Charlese Dickense divadlo zpracovalo formou baletu

Liberecký kraj – Duše lakomce Vydřigroše je opět v ohrožení. Tedy pokud před přicházejícím Štědrým dnem nezmění své hamižné způsoby. Vánoční koleda Charlese Dickense neodmyslitelně patří k zimním svátkům. 

Hokejový víkend České Lípy: Prohra doma, body z Lomnice

Česká Lípa - Po sobotním domácím utkání proti Turnovu, které body domácím nepřineslo, hned v neděli vyrazil A-tým HC Česká Lípa k dohrávce do Lomnice nad Popelkou.

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT