Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

KRÁTCE: Doksy chystají pohádkovou expozici. Slavnosti Lípy se blíží

Českolipsko - Přinášíme krátké zprávy z celého regionu: zpravodajství z měst i obcí, krimi, kultura i sport.

8.6.2016
SDÍLEJ:

Českolipský deník.Foto: Deník

Doksy chystají pohádkovou expozici

Doksy - Příští rok v květnu se návštěvníci Doks mohou těšit na novou expozici v místním zámku. Již během letošního roku tu začne vznikat Labyrint strašidelných pohádek. „Bude to pohádková expozice se zaměřením na čertovskou tematiku," uvedla Eva Burešová, starostka města Doksy. Expozici připraví soukromník, který vyhrál soutěž na pronájem západního křídla. Zámek ze 16. století není zatím běžně přístupný. Město objekt získalo loni a chce to změnit. Město nyní společně s německým partnerem usiluje o evropskou dotaci. Pokud Doksy uspějí, v přízemí zámku vybudují turistické informační centrum s malým výstavním prostorem. O patro výš by měl být multifunkční sál, kterým by začínal prohlídkový okruh zaměřený na historii a prezentaci Doks a partnerského města Bad Muskau. Do zámku by se měly v budoucnu přesunout i Muzeum Čtyřlístku a knihovna.

Slavnosti Lípy se blíží

Česká Lípa - Kapela Monkey Business bude hlavní hudební hvězdou letošních Městských slavností v České Lípě, které proběhnou 24. a 25. června. Návštěvníci se letos mohou těšit také na koncerty účastníka Československé Superstar Mira Šmajdy nebo skupinu Gipsy CZ. Dvoudenní slavnosti odstartují v pátek 24. června slavnostním koncertem Symfonického orchestru divadla F. X. Šaldy v bazilice a také velkou přehlídkou mažoretkových souborů a lampionovým průvod. V sobotním programu nebude chybět tradiční Neckyáda a maraton 3D filmu v kině Crystal. Na hlavním pódiu se během dne představí také Jiří Schmitzer, Rangers, Pegas, Nezmaři, SuperHero Killers, Dj Pavel Cejnar, Big Band CL nebo Jazzová farma ZUŠ.

V nemocnici mění topení

Česká Lípa - Výměna veškerých topných těles odstartovala tento týden v budově českolipské nemocnice. Aby celá investiční akce proběhla co nejhladším způsobem a případná omezení se dotkla jak pacientů, tak lékařského personálu co nejméně, byl vypracován rámcový harmonogram prací. „Oddělení s nepřetržitým provozem či sterilně a hygienicky náročné provozy budou řešeny individuálně po důkladné přípravě a vhodném načasování," říká Kateřina Amrichová, referentka strategie a marketingu Nemocnice s poliklinikou Česká Lípa. Celková akce rekonstrukce horizontálních rozvodů bude dokončena do konce měsíce srpna.

Zloděj vyplenil kurník

Horní Libchava - O osmatřicet slepic a dva kohouty přišla majitelka domu v Horní Libchavě. Z kurníku na zahradě si je tento týden odnesl neznámý lapka. Majitelka do policejního protokolu uvedla, že někdo u kurníku vypáčil petlici, k čemuž došlo mezi úterým a středou. V úterý večer ještě krmila 42 slepic a o 24 hodin později tu pobíhaly jen čtyři. Navíc postrádá i dva kohouty. Odcizenou drůbež si cení na 6 800 korun. To, kde slípky skončily, mají nyní zjistit policisté ze Žandova.

Muž vyskočil z nemocničního balkonu. Lékaři ho zachránili

Česká Lípa - V pondělí v ranních hodinách dvaapadesátiletý muž vyskočil z třetího patra českolipské nemocnice. „Mohu potvrdit případ výskoku z okna, vzhledem k tomu, že incident řeší kriminální policie, nebudeme poskytovat žádné další informace," uvádí Kateřina Amrichová referentka strategie a marketingu Nemocnice s poliklinikou Česká Lípa. Muž se nejspíše rozhodl skoncovat se životem. „Vše nasvědčuje tomu, že se muž pokusil spáchat sebevraždu," potvrdila Ivana Baláková, mluvčí českolipské policie. Vzhledem k místu, kde se muž zřejmě rozhodl ukončit svůj život, mu byla ihned dopřána první pomoc. „Naše složka na místě ihned zasahovala, stabilizovali jsme jeho životní funkce a poté jsme ho s mnohočetnýma poraněním transportovali na traumatologii liberecké nemocnice," popisuje situaci Lenka Moravcová, tisková mluvčí záchranné služby Libereckého kraje. Muž se nyní nachází právě v liberecké nemocnici, kde podstoupil několik operací. Zatím vše podle lékařů nasvědčuje tomu, že bude do konce života ochrnutý.

Zmizela plastová želva za pět tisíc korun

Doksy - V květinářství v Doksech našla prodavačka doslova spoušť po zlodějích. Neznámý pachatel se do areálu prodejny vloupal v minulém týdnu během noci ze středy na čtvrtek. Odnesl si odtud metr velkou plastovou želvu. „Když jsem prodejnu večer uzavírala, bylo vše v pořádku a želva na svém místě," řekla policii prodavačka. Ráno, když žena do obchodu přišla, ihned si všimla poničeného plotu. „Pachatel nejen, že odcizil želvu v hodnotě pět tisíc korun, ale také aby se k ní dostal poškodil plot areálu prodejny, čímž způsobil škodu za dalších tisíc tři sta korun," popisuje Ivana Baláková, mluvčí českolipské policie. Dále neznámý rozbil keramické květináče v hodnotě přibližně 300 korun českých. Policisté po tomto neznámém nyní intenzivně pátrají.

Plánují koupit kompostéry

Mimoň - Vedení města Mimoň v těchto dnech zjišťuje, jestli mají obyvatelé města zájem o kompostéry. Pomoct by k tomu mohla anketa. „Dlouhodobě usilujeme o zavedení kvalitního systému nakládání s komunálním odpadem, který by zaručoval ekonomickou i ekologickou únosnost jeho likvidace," uvádí Jaroslava Vítková za odbor životního prostředí města Mimoň. Jelikož biologicky rozložitelný odpad tvoří významné procento (až 60 %) z celkového komunálního odpadu, který končí v popelnicích a následně na skládce, rozhodlo se město maximálně podporovat systém domácího kompostování. Proto chce radnice podat žádost o dotaci na pořízení domácích kompostérů. K tomu je ale potřeba zjistit hlavně zájem občanů města, zda o tyto kompostéry stojí. Cílem je poskytnout každému zájemci kvalitní domácí kompostér, který bude pořízen z dotace. Dotazník můžou obyvatelé vyplnit na webových stránkách města nebo v Mimoňském zpravodaji, čas na to mají do konce měsíce.

Děti si vyzkoušely Supermoto

Sosnová - Leotšní Supermoto "Academy" se skutečně podařila. Pořadatel akce, Autoklub Česká Lípa v AČR, na sosnovském autodromu v neděli zasvětil do základů tohoto mladého sportu téměř 40 mladých nadějí motorsportu. Prudká přeháňka v závěru programu neumožnila exhibici mistrů Supermoto Petra Vorlíčka, Pavla Kejmara a Pavla Kajgra, ale i přesto všechny děti odcházely nadšené a plné splnitelných přání do budoucna. Supermoto je krásný sport, stává se láskou na celý život.

Supermoto “Academy” se skutečně podařila. Pořadatel akce, Autoklub Česká Lípa v AČR, na sosnovském autodromu v neděli zasvětil do základů tohoto mladého sportu téměř 40 mladých nadějí motorsportu.

Sbírka pro zvířátka ve Stráži

Stráž pod Ralskem - Žákovský parlament ze Stráže pod Ralskem pořádá materiální sbírku pro opuštěné psy a kočky. Chvályhodnou iniciativu můžete podpořit naposledy zítra od 14.00 do 15.00. Do vestibulu ZŠ a MŠ Stráž pod Ralskem můžete přinést konzervy pro psy a kočky, granule, kapsičky, piškoty, misky na krmení, pelíšky, obojky a další věci, které pak žáci rozdělí mezi útulky.

Kraj opraví silnice

Českolipsko - Podle plánu pro letošní rok nechá Liberecký kraj opravit výtluky na mnohých silnicích na Českolipsku. Mezi Českou Lípou a Zákupy by měla proběhnout jedna z nejbližších akcí. Kraj dále opraví velice žalostné trasy jako je například úsek silnice III/2601 mezi Holany a Sosnovou, III/26214 mezi Bořetínem a Kozly, III/26212 mezi Slunečnou a Skalicí nebo III/2621 mezi Dobranovem a Vlčím Dolem. Opravených výtluků se dočkají i obyvatelé některých obcí, přes které vedou krajské silnice. Jsou to Dolní Prysk, Chotovice, Dubičná, Častolovice, Janovice a Nový Oldřichov. Kraj investuje nejen do oprav, ale i do celkových rekonstrukcí. V letošním roce už proběhly práce na silnici III/26210 mezi Pihelem a Skalicí nebo na trase III/2605 mezi Skalkou a Blíževedly. Na tyto investice získal kraj podporu ze Státního fondu dopravní infrastruktury ve výši zhruba 127 milionů korun, které jsou použity i na dalších místech po celém kraji. Zbytek hradí ze svého rozpočtu.

Sport Relax je druhým nejlepším klubem v ČR

Česká Lípa - Karate Sport Relax je druhým nejúspěšnějším klubem mezi 94 oddíly České republiky, a to v disciplíně Kata! Trenéra Pavla Znamenáčka o tom informovali představitelé svazu. „Je to cílená práce všech našich trenérů, která přináší své ovoce. Nejde jen o mety nejvyšší, ale především o celkový osobní rozvoj svěřenců. Náš oddíl má podobnost jako pyramida: pevné základy, na kterých můžeme stavět dále. Poděkování za to patří všem našim závodníkům a trenérům," prohlásil Pavel Znamenáček.

Rozhodnutí DK ze dne 2. června

ZÁKAZ ZÁVODNÍ ČINNOSTI NEPODMÍNĚNĚ:
VĚCHET Petr (Horní Police) - zákaz činnosti na 2 soutěžní utkání (§ 48/1).
HANUŠ Ferdinand (Tuhaň) - zákaz činnosti na 1 soutěžní utkání (§ 46/1).
POKUTY:
SOBOTKA Tomáš (Dubá) - pokuta 300,- Kč (za vyloučení § 46/2 + RS OFS ).
OSTATNÍ:
TJ JESTŘEBÍ - PROVODÍN - pokuta 2000,- Kč (§ 69/1e + RS OFS B/2). Neoprávněný start žáka, kontumace výsledku Jestřebí Doksy z 1:3 na 0:3 a přiznání 3 bodů družstvu Doksy.
KOLÁŘ Pavel (Jestřebí - Provodín), ved. družstva žáků - zákaz funkce vedoucího družstva žáků na 3 týdny nepodm. Od 3. 6. 23. 6. 2016 (umožnění neoprávněného startu hráče § 50/3). S).

Autor: Redakce

8.6.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Archeologické muzeum sídlí v budově bývalé městské šatlavy v historickém centru České Lípy.

Historickou podobu Lípy promítnou ve 3D

Ilustrační foto.

Kam za sportem na Českolipsku

Kvůli úniku plynu muselo 60 lidí na ulici

Česká Lípa - Hasiči evakuovali panelový dům na sídlišti Sever v České Lípě. Byl zamořený oxidem uhelnatým. Po důkladném vyvětrání se lidé mohli vrátit domů.

Cizinec boural pod vlivem drog a v kradeném autě

Cvikov – Až osmileté vězení hrozí jednatřicetiletému muži z Polska, který pod vlivem drog a s ukradeným autem boural u Kunratic u Cvikova.

OBRAZEM: Rybáři vylovili Horecký rybník ve Stráži

Stráž pod Ralskem - Především kapry, ale i sumce vylovili rybáři během tradičního výlovu z Horeckého rybníka ve Stráži pod Ralskem.

Agresivní psi zaútočili na automobil strážníků

Českolipsko - Pneumatiky služebního auta českolipských strážníků odnesly řádění dvou agresivních psů, kteří v týdnu utekli z firemního areálu nedaleko autodromu v Sosnové.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení