VYBRAT REGION
Zavřít mapu

KRÁTCE: Dopravní hřiště je otevřené veřejnosti. Benefice pomůže zámku

Českolipsko - Přinášíme krátké zprávy z celého regionu: zpravodajství z měst i obcí, krimi, kultury a sportu.

9.7.2018
SDÍLEJ:

Českolipský deník.Foto: Deník

ČESKÁ LÍPA

Muzeum je otevřené i v pondělí

Novinku připravilo na prázdniny Vlastivědné muzeum a galerie v České Lípě. Během července a srpna bude mít otevřeno také v pondělí. Muzeum návštěvníkům nabízí nedávno otevřenou stálou expozici o historii Českolipska, která nabízí nejnovější informace a výsledky historického výzkumu a prezentuje období let 5001 750 v regionu. K vidění tu je také výstava k výročí 100 let od ukončení Velké války, portréty ze sbírek muzea nebo obrazy Michala Janovského. V Maštálkově síni je od konce července otevřená nová výstava V rytmu dějin, která je dalším příspěvkem ke stému výročí našeho státu. Návštěvník bude mít příležitost pohledem na dokumentární snímky hledět do zdánlivě zastaveného času, který kdysi utvářel rytmus dějin. Nebyly jen velké události, které hnaly čas vpřed zrychleným tempem.

Koncert vynesl 10 tisíc do sbírky

Zahajovací koncert městských slavností v České Lípě měl také charitativní rozměr. Lidé mohli přispět do veřejné sbírky Cesta domů pro Dominika, která je určená na nákup schodišťové plošiny pro devítiletého Dominika z České Lípy. Koncert vynesl přes 10 000 korun a celková částka tak nyní činí 146 516 korun. Sbírka nadále pokračuje, potřeba je vybrat asi 300 000 korun. Přispět je možné na účet 283251941/0300 nebo do pokladniček v městském informačním centru, v Cafe Reunion nebo na recepci bazénu ve Sportareálu.

Dopravní hřiště otevřou veřejnosti

Během letních prázdnin bude dětské dopravní hřiště v České Lípě otevřené pro veřejnost, aby si děti mohly zajezdit v bezpečí a mimo automobilovou dopravu. Děti musí mít své vlastní vybavení a malí cyklisté do 10 let musí být v doprovodu dospělého. Nabídku mohou využít rodiče nebo prarodiče, a to po celé dva měsíce ve všední dny. Provozní doba dětského dopravního hřiště během července je pondělí pátek 9:00 15:30 hodin, v srpnu pondělí čtvrtek 9:00 15:30, pátek 9:00 12:45 hodin.

Sousedské spory se vyhrotily

U správního orgánu skončí rozepře dvou sousedských rodin z České Lípy, které se vzájemně osočují, kdo dělá v bytě větší rámus. Na dupání odpovídá soused ranami do topení. Setkání znesvářených párů obývajících sousední byty začalo nejprve hádkou a vyčítáním, vyvrcholilo plivancem do obličeje. „Postižený se rozhodl, že chce hrubé chování sousedky řešit oficiální cestou, což se stane,“ uvedla mluvčí českolipské Městské policie Eva Vlastníková.

Nemocncie nakoupila kompenzační pomůcky

Díky dotaci 300 000 od ministerstva zdravotnictví pořídila českolipská nemocnice téměř 60 nových kompenzačních pomůcek pro pacienty, které výrazným způsobem vylepší komfort pacientů s handicapem. K dispozici jim budou nová chodítka, invalidní a toaletní vozíky i kardiacká křesla. „Mechanické vozíky a čtyřkolová chodítka zabezpečí svobodný pohyb pacientům se specifickými potřebami a vážným postižením pohybového aparátu. Toaletní a sprchovací vozíky pak slouží pro komfortní a bezpečný přesun pacientů do koupelen a sociálního zázemí a umožňují snadnou hygienu pacienta,“ uvedla mluvčí nemocnice Kateřina Amrichová. Kardiacká křesla zajistí maximální odpočinek pacientů i jejich polohování.

Lípa pořádá zájezdy do partnerských měst

Od 2. července se mohou zájemci hlásit na zájezdy na městské slavnosti partnerských měst, do polského Boleslawiece a německé Mittweidy. Obě akce se konají 18. srpna. „Do každého města bude vypravený jeden autobus s kapacitou padesáti osob,“ říká mluvčí českolipské radnice Václav Šámal. Odjezd je v sobotu 18. srpna v 7:30 hodin od KD Crystal, návrat cca v 19:00 hodin. Zájemci se mohou hlásit na Regionálním informačním turistickém centru na nám. T. G. Masaryka. Zájezdy jsou zdarma.

ZAHRÁDKY

Benefiční koncert opět pomůže zámku

Letos se v sobotu 4. srpna na zámku Zahrádky uskuteční jubilejní 20. ročník benefičního koncertu Noc s hvězdami. Letos diváci uvidí např. Josefa Laufera, Ilonu Csákovou, Martina Franceho, Martina Haricha, Marcelu Laiferovou, Petra Vondráčka, Sabinu Křovákovou a další. Moderují Markéta Mayerová a Slávek Boura. Diváky čeká opět překvapení v podobě jednoho z účinkujících. Vstupenky za 300 Kč už jsou teď v předprodeji v sítích Ticketlive. Výtěžek z koncertu je určen na obnovu vyhořelého zámku.

DOKSY

Máj vyplouvá i v noci

O červenci zahájila provoz pravidelná lodní přeprava na Máchově jezeře. Má celkem osm zastávek. „Pro letní prázdniny máme připravené i noční plavby největší lodí Máj, a to vždy ve středu a v sobotu,“ říká Karel Málek z Regaty Máchovo jezero. Čtyři výletní lode, Jarmila, Hynek, Máj a Racek, jsou stále populárnější. Na první plavby vypluly už o Velikonocích, což byla letošní úspěšná novinka. „Už o květnových víkendech a svátcích jsme na jezero vyplouvali v rámci pravidelných vyhlídkových okružních plaveb a dále pak po celý týden se školními výlety, svatbami a dalšími soukromými akcemi. Hodně nám samozřejmě nahrálo nezvykle teplé počasí," dodává Málek.

Škola přes prázdniny vybuduje nové učebny

Základní škola v Doksech získala z evropských fondů více než tři miliony korun na nové učebny přírodních věd. Moderní zázemí dostanou učebny fyziky, přírodopisu a přírodovědy, zeměpisu a také chemie. Stavební úpravy a instalace techniky proběhnou během prázdnin.

DUBÁ

Upraví rybníček ve Lhotě

Téměř půl milionu korun dá město Dubá do nutných úprav rybníčku ve Lhotě u Dřevčic, který je biotopem pro řadu vzácných živočichů. Na práce, které budou probíhat v srpnu a v září, město získalo dotaci z Operačního programu životního prostředí. V plánu je odtěžení sedimentů, kterému bude předcházet vypuštění nádrže. „Čerpání je třeba provádět postupně tak, aby nedošlo k ohrožení nemovitostí ve směru toku,“ říká starostka Dubé Zdeňka Šepsová. Opravovat se bude také opevnění v jižní části, které je v havarijním stavu. „Oprava opevnění je nutná, protože na této části břehu nádrže se nachází příjezd k okolním nemovitostem a postupující eroze by tento příjezd mohla vážně poškodit,“ vysvětlila starostka.

HOLANY

Městys vydal kroniku

Bohatou historii Holan mapuje nová kronika, kterou vydal městys. Lidé v ní najdou informace nejen o o historii, ale také přírodě a obyvatelích městyse a přidružených částí Babylonu, Hostíkovic, Loubí, Oslovic, Rybnova. Kronika je k zakoupení na úřadu městyse Holany za 250 korun.

CVIKOV

Turistický vláček spojí Cvikov s Oybinem

Každé úterý a čtvrtek až do konce léta vyrazí v 9:30 hodin ze Cvikova do Oybinu a Jonsdorfu horský expres. Na místě si turisté vyberou, zda navštíví skalní město a hrad, či botanickou zahradu s Motýlím domem. Cesta potrvá hodinu a půl, zpět se vyhlídkový vláček rozjede v 15:30. Cena zpáteční jízdenky je 100 korun za osobu, rodinné jízdné pro dva dospělé a dvě děti stojí 300 korun. Jízdenky jsou v prodeji v Informačním centru Cvikov nebo na www.evstupenka.cz.

Z REGIONU

Tábory budou pod dohledem hygieniků

V Libereckém kraji se během prázdnin uskuteční 96 dětských táborů se 153 běhy, na které dorazí přes 10 000 dětí. Nejvíce akcí se chystá tradičně na Českolipsku, především ve Sloupu, Svoru, Hamru na Jezeře, Holanech nebo Doksech. Tábory budou i letos pod dohledem hygieniků. „Dozor nad letní dětskou rekreací je jednou z priorit letního období, resp. prázdnin. Plánujeme zkontrolovat zhruba polovinu akcí letní dětské rekreace a začneme hned první prázdninový týden,“ uvedla mluvčí Krajské hygienické stanice Libereckého kraje Zuzana Balašová. Kontroly se zaměřují hlavně na nedostatky nalezené v minulé sezoně tedy na stravování, zajištění zásobování pitnou vodou a na kontrolu zdravotní dokumentace.

Aleje začnou ošetřovat v srpnu

Rada Libereckého kraje vybrala dodavatele na ošetření 4 vybraných významných alejí na území kraje. Jedná se o lipovou alej u vlakového nádraží v Malé Skále, alej Karolíny Světlé vedoucí podél historické stezky ze Starého Dubu do Českého Dubu a o zámeckou lipovou alej ve Stvolínkách společně s Valteřickou alejí v Horní Branné v rámci jednoho projektu. Práce začnou během srpna.

Autor: Redakce

9.7.2018 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Řemeslné práce - Řemeslné práce Svářeč 23 600 Kč Svářeči Svářeči. Požadované vzdělání: bez vzdělání. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 23600 kč. Volných pracovních míst: 200. Poznámka: Pracovní náplň, -svařování kovů, úprava a sestavování částí svařenců do celků, příprava pro svařování, jejich, spojování stehováním a úprava svárů broušením, -seřizování, ošetřování a údržba svařovacích zařízení, -čtení a používání výkresové dokumentace, Požadujeme, -výhodou platný svářecí průkaz, - výhodou zkouška dle EN ISO 9606-1 / 287-1, metoda 135, -úspěšné vykonání vstupního testu , -zdravotní způsobilost , Nabízíme, -Zázemí v rozvíjející se nadnárodní společnosti, -Možnost dalšího profesního růstu , -Týden dovolené navíc (tedy 25 dnů dovolené ročně), -Měsíční prémie za výsledky práce a odměny za Kaizeny (resp. změny k lepšímu), -Roční výkonnostní odměnu , -Příspěvek na životní a penzijní pojištění po odpracovaném roce , -Dotované závodní stravování, -Zdravotní péče včetně očkování proti chřipce, -Sportovní a kulturní aktivity , -Zvýhodněné mobilní tarify, První kontakt emailem:vase.prace@cz.transport.bombardier.com, Pozice je vhodná i pro cizince.. Pracoviště: Bombardier transportation czech republic, a. s., Svatopluka Čecha, č.p. 1205, 470 01 Česká Lípa 1. Informace: Havlín Lukáš Knazovič Mádlová Michaela, lukas.havlin@rail.bombardier.com. Doprava a logistika - Doprava a logistika Skladník 108 Kč Skladníci, obsluha manipulačních vozíků Skladník - řidič VZV. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 108 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Popis pracovní činnosti:, -práce a činnosti ve skladu, kontrola zakázek uložených na paletách, balení palet ukládání do skladu, vydávání zakázek ze skladu a nakládání je na dopravní prostředek, zpracování měsíční inventury s nadřízeným a plnění dalších úkolů, Práce je ve dvousměnném provozu (6.00-14.00 hod a 10.00-18.00 hod) , Nástupní plat 108,- Kč/hod s možností navýšení po zapracování, příspěvek na stravování Vzdělání vyučení, průkaz na VZV a praxe v řízení VZV výhodou, Datum nástupu dle dohody Pracovní smlouva na dobu určitou (1 rok) s možností prodloužení se zkušební dobou na 3 měsíce. Pracoviště: Fol-obal, společnost s ručením omezeným (zkráceně fol-obal, s r.o.), Pražská, č.p. 548, 472 01 Doksy. Informace: Dagmar Šťásková, +420 487 882 311. Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič autobusu 35 000 Kč Řidiči autobusů, trolejbusů a tramvají Řidiči autobusu. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 35000 kč. Volných pracovních míst: 5. Poznámka: Místo výkonu práce: Česká Lípa, Nový Bor, Mimoň, Stráž pod Ralskem., Požadujeme: ŘP sk. D, platný profesní průkaz, psychotesty., Nabízíme:, - nabízíme možnost rekvalifikace z "C" na "D"., - 25 dnů dovolené, - jízdní výhody pro celou rodinu, - placené ošacení, - možnost zkrácených pracovních úvazků, - zaměstnanecká sleva pro rodinné příslušníky na nákup nafty a opravy soukromých vozidel, - možnost ubytování, Náborový příspěvek 20.000,- Kč., Nabízíme dlouhodobé perspektivní zaměstnání.. Pracoviště: Čsad česká lípa a.s. - 001, Konopeova, č.p. 2723, 470 01 Česká Lípa 1. Informace: Pospíšilová, +420 484 846 621. Zdravotnictví - Zdravotnictví Sociální pracovník 17 360 Kč Sociální pracovníci v oblasti veřejné správy Veřejný opatrovník v odboru sociálních věcí a zdravotnictví. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 17360 kč, mzda max. 26110 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Charakteristika pracovní pozice: zajišťování povinností vyplývajících ze zákona, č. 89/2012 Sb. v oblasti veřejného opatrovníka - v případech, kdy město Česká Lípa bylo ustanoveno opatrovníkem. Opatrovník jedná za opatrovance v rozsahu daném usnesením nebo rozsudkem soudu na základě pověření statutárního zástupce města (finanční zabezpečení osob a zajištění sociální pomoci, pomoc při hospodaření s movitým a nemovitým majetkem v souladu s platnými právními předpisy), Místo výkonu práce: Městský úřad Česká Lípa, Platové podmínky: 9. platová třída, která podle platného katalogu prací odpovídá nejvýše zařazenému vykonávanému druhu práce (platová třída je v tarifním rozpětí od 17 360 do, 26 110 Kč podle zápočtu let odborné praxe), osobní příplatek dle ust. § 131 zákoníku práce a zvláštní příplatek, Předpokládaný termín nástupu: 2. 1. 2019, popř. dle dohody , Pracovní poměr bude sjednán na dobu: určitou po dobu rodičovské dovolené , Kvalifikační předpoklady: vyšší odborné vzdělání nebo střední vzdělání s maturitní zkouškou, Poznámka: úředník je povinen do 18 měsíců od vzniku pracovního poměru prokázat zvláštní odbornou způsobilost dle vyhlášky č. 512/2002 Sb., Požadavky stanovené městem Česká Lípa pro uchazeče:, -znalost sociálních agend a občanského zákoníku, -orientace v právních předpisech a institucích, které zajišťují sociální pomoc, -organizační schopnosti a komunikační dovednosti, -sociální cítění a vstřícnost, -schopnost zvládat konflikty, zátěžové a krizové situace, -zodpovědný přístup a spolehlivost , -výborná znalost práce s MS Office, -řidičský průkaz skupiny B - aktivní řidič, Nabízíme: 5 týdnů dovolené, 4 sick days, pružná pracovní doba, příspěvek na stravování formou jídelních kupónů, zvyšování kvalifikace formou školení, příspěvek na penzijní připojištění a další bonusy pro zaměstnance., Náležitosti písemné přihlášky: , jméno, příjmení, titul uchazeče - datum a místo narození - státní příslušnost - místo trvalého pobytu - číslo občanského průkazu (nebo číslo dokladu o povolení k trvalému pobytu, jde-li , o cizího státního občana) - název pracovní pozice, o kterou se uchazeč uchází - datum , a podpis uchazeče, Přílohy přihlášky:, -životopis, ve kterém jsou uvedeny údaje o dosavadních zaměstnáních a odborných znalostech a dovednostech, -výpis z evidence Rejstříku trestů ne starší 3 měsíce, -úředně ověřená kopie dokladu o nejvyšším dosaženém vzdělání , Lhůta pro podání přihlášky (vč. příloh): 26. 11. 2018 - 12:00 hodin , Způsob podání přihlášky: obálku označenou "Veřejný opatrovník" zaslat na adresu: Tajemník MěÚ, Městský úřad, náměstí T. G. Masaryka 1/1, 470 36 Česká Lípa nebo předat osobně v podatelně Městského úřadu Česká Lípa , Po ukončeném výběrovém řízení si mohou uchazeči svoje doklady a ostatní písemnosti osobně vyzvednout v oddělení personalistiky a mezd - následně budou tyto protokolárně skartovány., Vyhlašovatel si vyhrazuje právo zrušit toto oznámení kdykoliv v jeho průběhu.. Pracoviště: Město česká lípa, náměstí T. G. Masaryka, č.p. 1, 470 01 Česká Lípa 1. Informace: Hana Málková, +420 487 881 116.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Dubá - Žibřidice 0:3 (0:1).

Fotbalová I. A třída měla poslední kolo. V I. B třídě dohrávala Dubá

Českolipský deník.

KRÁTCE: Kraj připravuje opravy silnic. Horní Police má nové vedení

Česká Lípa dostala dvanáct gólů venku a devět doma...

Česká Lípa - Florbalisté se vrátili na scénu nejvyšší soutěže. Za tři dny sehráli dva zápasy. Po páteční porážce na Bohemians v neděli doma nestačili na Znojmo.

FOTO: Čerti ožili v pekelných dolech

Českolipsko – Do ulic vyrazí čerti s Mikulášem a anděly až za dva týdny, ale v Pekelných dolech u Lindavy začali řádit už nyní. V největším pískovcovém podzemí v Evropě, kde se natáčela i pohádka S čerty nejsou žerty, vzniklo opravdové peklo a na děti tu každý pátek a sobotu čeká spousta čertů různých hodností, andělé i pekelná výheň.

Studenti děkujeme vám. V Lípě vzpomněli na 17. listopad

Česká Lípa - V centru České Lípy se v sobotu konaly oslavy 17. listopadu.

Vlajka z tisíců klíčů a poslední služba šedesátileté tramvaje: videa víkendu

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku o víkendu 17. až 18. listopadu 2018.

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT