VYBRAT REGION
Zavřít mapu

KRÁTCE: Dopravní hřiště je otevřené veřejnosti. Benefice pomůže zámku

Českolipsko - Přinášíme krátké zprávy z celého regionu: zpravodajství z měst i obcí, krimi, kultury a sportu.

9.7.2018
SDÍLEJ:

Českolipský deník.Foto: Deník

ČESKÁ LÍPA

Muzeum je otevřené i v pondělí

Novinku připravilo na prázdniny Vlastivědné muzeum a galerie v České Lípě. Během července a srpna bude mít otevřeno také v pondělí. Muzeum návštěvníkům nabízí nedávno otevřenou stálou expozici o historii Českolipska, která nabízí nejnovější informace a výsledky historického výzkumu a prezentuje období let 5001 750 v regionu. K vidění tu je také výstava k výročí 100 let od ukončení Velké války, portréty ze sbírek muzea nebo obrazy Michala Janovského. V Maštálkově síni je od konce července otevřená nová výstava V rytmu dějin, která je dalším příspěvkem ke stému výročí našeho státu. Návštěvník bude mít příležitost pohledem na dokumentární snímky hledět do zdánlivě zastaveného času, který kdysi utvářel rytmus dějin. Nebyly jen velké události, které hnaly čas vpřed zrychleným tempem.

Koncert vynesl 10 tisíc do sbírky

Zahajovací koncert městských slavností v České Lípě měl také charitativní rozměr. Lidé mohli přispět do veřejné sbírky Cesta domů pro Dominika, která je určená na nákup schodišťové plošiny pro devítiletého Dominika z České Lípy. Koncert vynesl přes 10 000 korun a celková částka tak nyní činí 146 516 korun. Sbírka nadále pokračuje, potřeba je vybrat asi 300 000 korun. Přispět je možné na účet 283251941/0300 nebo do pokladniček v městském informačním centru, v Cafe Reunion nebo na recepci bazénu ve Sportareálu.

Dopravní hřiště otevřou veřejnosti

Během letních prázdnin bude dětské dopravní hřiště v České Lípě otevřené pro veřejnost, aby si děti mohly zajezdit v bezpečí a mimo automobilovou dopravu. Děti musí mít své vlastní vybavení a malí cyklisté do 10 let musí být v doprovodu dospělého. Nabídku mohou využít rodiče nebo prarodiče, a to po celé dva měsíce ve všední dny. Provozní doba dětského dopravního hřiště během července je pondělí pátek 9:00 15:30 hodin, v srpnu pondělí čtvrtek 9:00 15:30, pátek 9:00 12:45 hodin.

Sousedské spory se vyhrotily

U správního orgánu skončí rozepře dvou sousedských rodin z České Lípy, které se vzájemně osočují, kdo dělá v bytě větší rámus. Na dupání odpovídá soused ranami do topení. Setkání znesvářených párů obývajících sousední byty začalo nejprve hádkou a vyčítáním, vyvrcholilo plivancem do obličeje. „Postižený se rozhodl, že chce hrubé chování sousedky řešit oficiální cestou, což se stane,“ uvedla mluvčí českolipské Městské policie Eva Vlastníková.

Nemocncie nakoupila kompenzační pomůcky

Díky dotaci 300 000 od ministerstva zdravotnictví pořídila českolipská nemocnice téměř 60 nových kompenzačních pomůcek pro pacienty, které výrazným způsobem vylepší komfort pacientů s handicapem. K dispozici jim budou nová chodítka, invalidní a toaletní vozíky i kardiacká křesla. „Mechanické vozíky a čtyřkolová chodítka zabezpečí svobodný pohyb pacientům se specifickými potřebami a vážným postižením pohybového aparátu. Toaletní a sprchovací vozíky pak slouží pro komfortní a bezpečný přesun pacientů do koupelen a sociálního zázemí a umožňují snadnou hygienu pacienta,“ uvedla mluvčí nemocnice Kateřina Amrichová. Kardiacká křesla zajistí maximální odpočinek pacientů i jejich polohování.

Lípa pořádá zájezdy do partnerských měst

Od 2. července se mohou zájemci hlásit na zájezdy na městské slavnosti partnerských měst, do polského Boleslawiece a německé Mittweidy. Obě akce se konají 18. srpna. „Do každého města bude vypravený jeden autobus s kapacitou padesáti osob,“ říká mluvčí českolipské radnice Václav Šámal. Odjezd je v sobotu 18. srpna v 7:30 hodin od KD Crystal, návrat cca v 19:00 hodin. Zájemci se mohou hlásit na Regionálním informačním turistickém centru na nám. T. G. Masaryka. Zájezdy jsou zdarma.

ZAHRÁDKY

Benefiční koncert opět pomůže zámku

Letos se v sobotu 4. srpna na zámku Zahrádky uskuteční jubilejní 20. ročník benefičního koncertu Noc s hvězdami. Letos diváci uvidí např. Josefa Laufera, Ilonu Csákovou, Martina Franceho, Martina Haricha, Marcelu Laiferovou, Petra Vondráčka, Sabinu Křovákovou a další. Moderují Markéta Mayerová a Slávek Boura. Diváky čeká opět překvapení v podobě jednoho z účinkujících. Vstupenky za 300 Kč už jsou teď v předprodeji v sítích Ticketlive. Výtěžek z koncertu je určen na obnovu vyhořelého zámku.

DOKSY

Máj vyplouvá i v noci

O červenci zahájila provoz pravidelná lodní přeprava na Máchově jezeře. Má celkem osm zastávek. „Pro letní prázdniny máme připravené i noční plavby největší lodí Máj, a to vždy ve středu a v sobotu,“ říká Karel Málek z Regaty Máchovo jezero. Čtyři výletní lode, Jarmila, Hynek, Máj a Racek, jsou stále populárnější. Na první plavby vypluly už o Velikonocích, což byla letošní úspěšná novinka. „Už o květnových víkendech a svátcích jsme na jezero vyplouvali v rámci pravidelných vyhlídkových okružních plaveb a dále pak po celý týden se školními výlety, svatbami a dalšími soukromými akcemi. Hodně nám samozřejmě nahrálo nezvykle teplé počasí," dodává Málek.

Škola přes prázdniny vybuduje nové učebny

Základní škola v Doksech získala z evropských fondů více než tři miliony korun na nové učebny přírodních věd. Moderní zázemí dostanou učebny fyziky, přírodopisu a přírodovědy, zeměpisu a také chemie. Stavební úpravy a instalace techniky proběhnou během prázdnin.

DUBÁ

Upraví rybníček ve Lhotě

Téměř půl milionu korun dá město Dubá do nutných úprav rybníčku ve Lhotě u Dřevčic, který je biotopem pro řadu vzácných živočichů. Na práce, které budou probíhat v srpnu a v září, město získalo dotaci z Operačního programu životního prostředí. V plánu je odtěžení sedimentů, kterému bude předcházet vypuštění nádrže. „Čerpání je třeba provádět postupně tak, aby nedošlo k ohrožení nemovitostí ve směru toku,“ říká starostka Dubé Zdeňka Šepsová. Opravovat se bude také opevnění v jižní části, které je v havarijním stavu. „Oprava opevnění je nutná, protože na této části břehu nádrže se nachází příjezd k okolním nemovitostem a postupující eroze by tento příjezd mohla vážně poškodit,“ vysvětlila starostka.

HOLANY

Městys vydal kroniku

Bohatou historii Holan mapuje nová kronika, kterou vydal městys. Lidé v ní najdou informace nejen o o historii, ale také přírodě a obyvatelích městyse a přidružených částí Babylonu, Hostíkovic, Loubí, Oslovic, Rybnova. Kronika je k zakoupení na úřadu městyse Holany za 250 korun.

CVIKOV

Turistický vláček spojí Cvikov s Oybinem

Každé úterý a čtvrtek až do konce léta vyrazí v 9:30 hodin ze Cvikova do Oybinu a Jonsdorfu horský expres. Na místě si turisté vyberou, zda navštíví skalní město a hrad, či botanickou zahradu s Motýlím domem. Cesta potrvá hodinu a půl, zpět se vyhlídkový vláček rozjede v 15:30. Cena zpáteční jízdenky je 100 korun za osobu, rodinné jízdné pro dva dospělé a dvě děti stojí 300 korun. Jízdenky jsou v prodeji v Informačním centru Cvikov nebo na www.evstupenka.cz.

Z REGIONU

Tábory budou pod dohledem hygieniků

V Libereckém kraji se během prázdnin uskuteční 96 dětských táborů se 153 běhy, na které dorazí přes 10 000 dětí. Nejvíce akcí se chystá tradičně na Českolipsku, především ve Sloupu, Svoru, Hamru na Jezeře, Holanech nebo Doksech. Tábory budou i letos pod dohledem hygieniků. „Dozor nad letní dětskou rekreací je jednou z priorit letního období, resp. prázdnin. Plánujeme zkontrolovat zhruba polovinu akcí letní dětské rekreace a začneme hned první prázdninový týden,“ uvedla mluvčí Krajské hygienické stanice Libereckého kraje Zuzana Balašová. Kontroly se zaměřují hlavně na nedostatky nalezené v minulé sezoně tedy na stravování, zajištění zásobování pitnou vodou a na kontrolu zdravotní dokumentace.

Aleje začnou ošetřovat v srpnu

Rada Libereckého kraje vybrala dodavatele na ošetření 4 vybraných významných alejí na území kraje. Jedná se o lipovou alej u vlakového nádraží v Malé Skále, alej Karolíny Světlé vedoucí podél historické stezky ze Starého Dubu do Českého Dubu a o zámeckou lipovou alej ve Stvolínkách společně s Valteřickou alejí v Horní Branné v rámci jednoho projektu. Práce začnou během srpna.

Autor: Redakce

9.7.2018 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Výroba - Výroba Obsluha strojů 17 000 Kč Obsluha strojů a zařízení na výrobu skla Tavič - kmenař. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 17000 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: Tavení skla., Vhodné i pro absolventy! Vhodné i pro cizince!, Zaměstnanci můžeme nabídnout k pronájmu byt 3kk v blízkosti sklárny. Zájemci tedy mohou být z celé ČR.. Pracoviště: Petr červený - florianova huť, 470 01 Česká Lípa 1. Informace: Petr Červený, +420 603 894 297. Zdravotnictví - Zdravotnictví Praktický lékař 48 130 Kč Praktičtí lékaři pro dospělé Lékař. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 48130 kč, mzda max. 59520 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadujeme: vysokoškolské vzdělání, atestaci I. stupně ze všeobecného nebo interního lékařství - vhodné i pro lékaře dokončující atestaci, bezúhonnost (výpis z rejstříku trestů), znalost práce na PC. , Zařazení do 14. platové třídy, nástupní plat v závislosti na délce započitatelné praxe, Nabízíme: 30 dnů dovolené v kalendářním roce, 5 dnů indispozičního volna, ubytování na ubytovně v místě pracoviště, možnost získání městského nájemního bytu v Mimoni a okolí, příspěvek na stravování, využití posilovny, sauny, využití zotavoven VS ČR k rekreaci, odměny při životním a pracovním výročí, lékařská péče, příspěvek 8 000 Kč na kulturní a sportovní vyžití, možnost čerpání bezúročných půjček z FKSP., První kontakt osobně na adrese Věznice Stráž pod Ralskem, Máchova 260, Stráž p. R., v pracovních dnech od 6,30 hod do 15,00 hod, emailem nebo telefonicky v pracovních dnech od 6,30 hod do 15,00 hod.. Pracoviště: Vězeňská služba české republiky - věznice stráž pod ralskem, Máchova, č.p. 260, 471 27 Stráž pod Ralskem. Informace: Věra Košťálová, +420 487 878 213vdoběod6:30-15:00. Řemeslné práce - Řemeslné práce Svářeč 23 600 Kč Svářeči Svářeči kovů. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 23600 kč. Volných pracovních míst: 84. Poznámka: Pracovní náplň, -svařování kovů, úprava a sestavování částí svařenců do celků, příprava pro svařování, jejich, spojování stehováním a úprava svárů broušením, -seřizování, ošetřování a údržba svařovacích zařízení, -čtení a používání výkresové dokumentace, Požadujeme, -výhodou platný svářecí průkaz, - výhodou zkouška dle EN ISO 9606-1 / 287-1, metoda 135, -úspěšné vykonání vstupního testu , -zdravotní způsobilost , Nabízíme, -Zázemí v rozvíjející se nadnárodní společnosti, -Možnost dalšího profesního růstu , -Týden dovolené navíc (tedy 25 dnů dovolené ročně), -Měsíční prémie za výsledky práce a odměny za Kaizeny (resp. změny k lepšímu), -Roční výkonnostní odměnu , -Příspěvek na životní a penzijní pojištění po odpracovaném roce , -Dotované závodní stravování, -Zdravotní péče včetně očkování proti chřipce, -Sportovní a kulturní aktivity , -Zvýhodněné mobilní tarify, První kontakt emailem., Pozice je vhodná i pro cizince.. Pracoviště: Bombardier transportation czech republic, a. s., Svatopluka Čecha, č.p. 1205, 470 01 Česká Lípa 1. Informace: Havlín Lukáš Knazovič Mádlová Michaela, lukas.havlin@rail.bombardier.com. Ochrana a ostraha - Ochrana a ostraha Pracovník ostrahy 13 000 Kč Pracovníci ostrahy, strážní Pracovníci ostrahy, strážní. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 13000 kč, mzda max. 15000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: 12-ti hodinové pracovní směny. Možnost i na zkrácený pracovní úvazek. , Náplň práce: vstup a evidence návštěv, evidence vjezdu a výjezdu vozidel, kontrola objektu., Nabízíme fyzicky nenáročnou práci, stálé zaměstnání na dobu neurčitou, ve stabilní společnosti, pravidelný měsíční příjem. Základní mzda + příplatky, náborový příspěvek až 5.000 Kč. Možnost příspěvku na dopravu. Požadujeme trestní bezúhonnost., Certifikát "Strážný" - možnost zprostředkovat, Pozice je vhodná pro OZP - jedná se o vymezená chráněná pracovní místa., Hlásit se telefonicky nebo emailem p. Krejčík - 720 743 903; 770 163 314, kariera@1lb.cz, Adresa pro osobní jednání: Čechova 9/7, Liberec 7. Pracoviště: 1. liberecká bezpečnostní, s.r.o. - 002, U Obecního lesa, č.p. 2988, 470 01 Česká Lípa 1. Informace: Aleš Krejčík, +420 720 743 903;770 163 314.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

17. ročník Mezinárodního hudebního festivalu Lípa Musica odstartoval dlouho očekávaným galakoncertem přední světové mezzosopranistky Magdaleny Kožené.
14

FOTO: Lípa Musica začala s Magdalenou Koženou

Kotlíkové dotace. Ilustrační foto.

O nové kotle je obří zájem. Ministerstvo plánuje další vlnu kotlíkových dotací

Nahlédněte do historie. V budově soudu se koná konference 100 let a Českolipsko

Česká Lípa – Plody svého bádání přednese několikero historiků i aktivních amatérských badatelů.

Doksy ovládly derby 3:2 a dál kralují přeboru

Skalice - „Derby rozhodlo, kdo je v okrese nejlepší,“ radoval se obránce Doks Marek Burián po těsném vítězství na hřišti rivala ze Skalice.

Na sychrovském zámku otevřeli nový okruh zasvěcený pokladu

Sychrov – Sezona na hradech a zámcích se sice chýlí k závěru, ale na zámku Sychrov dali přesto návštěvníkům do užívání nový, respektive obnovený prohlídkový okruh. Nese název Zlatý poklad. Jeho základ tvoří kolekce 16 děl klenotníka a turnovského rodáka Františka Khynla, význačného šperkaře a zlatníka, který um českých rukou proslavil doslova v celém světě. Narodil se v Turnově v roce 1907 a v roce 2003 zemřel v USA.

FOTO: Mladí návrháři z textilních škol ukázali svůj talent

Liberecký kraj – Styl, kreativita a originalita. Tyto vlastnosti vystihovaly modely studentů, kteří se účastnili 5. ročníku soutěže pro základní a střední školy v textilní a oděvní tvorbě Oděv a textil, Liberec 2018.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT