VYBRAT REGION
Zavřít mapu

KRÁTCE: Dopravní hřiště je otevřené veřejnosti. Benefice pomůže zámku

Českolipsko - Přinášíme krátké zprávy z celého regionu: zpravodajství z měst i obcí, krimi, kultury a sportu.

9.7.2018
SDÍLEJ:

Českolipský deník.Foto: Deník

ČESKÁ LÍPA

Muzeum je otevřené i v pondělí

Novinku připravilo na prázdniny Vlastivědné muzeum a galerie v České Lípě. Během července a srpna bude mít otevřeno také v pondělí. Muzeum návštěvníkům nabízí nedávno otevřenou stálou expozici o historii Českolipska, která nabízí nejnovější informace a výsledky historického výzkumu a prezentuje období let 5001 750 v regionu. K vidění tu je také výstava k výročí 100 let od ukončení Velké války, portréty ze sbírek muzea nebo obrazy Michala Janovského. V Maštálkově síni je od konce července otevřená nová výstava V rytmu dějin, která je dalším příspěvkem ke stému výročí našeho státu. Návštěvník bude mít příležitost pohledem na dokumentární snímky hledět do zdánlivě zastaveného času, který kdysi utvářel rytmus dějin. Nebyly jen velké události, které hnaly čas vpřed zrychleným tempem.

Koncert vynesl 10 tisíc do sbírky

Zahajovací koncert městských slavností v České Lípě měl také charitativní rozměr. Lidé mohli přispět do veřejné sbírky Cesta domů pro Dominika, která je určená na nákup schodišťové plošiny pro devítiletého Dominika z České Lípy. Koncert vynesl přes 10 000 korun a celková částka tak nyní činí 146 516 korun. Sbírka nadále pokračuje, potřeba je vybrat asi 300 000 korun. Přispět je možné na účet 283251941/0300 nebo do pokladniček v městském informačním centru, v Cafe Reunion nebo na recepci bazénu ve Sportareálu.

Dopravní hřiště otevřou veřejnosti

Během letních prázdnin bude dětské dopravní hřiště v České Lípě otevřené pro veřejnost, aby si děti mohly zajezdit v bezpečí a mimo automobilovou dopravu. Děti musí mít své vlastní vybavení a malí cyklisté do 10 let musí být v doprovodu dospělého. Nabídku mohou využít rodiče nebo prarodiče, a to po celé dva měsíce ve všední dny. Provozní doba dětského dopravního hřiště během července je pondělí pátek 9:00 15:30 hodin, v srpnu pondělí čtvrtek 9:00 15:30, pátek 9:00 12:45 hodin.

Sousedské spory se vyhrotily

U správního orgánu skončí rozepře dvou sousedských rodin z České Lípy, které se vzájemně osočují, kdo dělá v bytě větší rámus. Na dupání odpovídá soused ranami do topení. Setkání znesvářených párů obývajících sousední byty začalo nejprve hádkou a vyčítáním, vyvrcholilo plivancem do obličeje. „Postižený se rozhodl, že chce hrubé chování sousedky řešit oficiální cestou, což se stane,“ uvedla mluvčí českolipské Městské policie Eva Vlastníková.

Nemocncie nakoupila kompenzační pomůcky

Díky dotaci 300 000 od ministerstva zdravotnictví pořídila českolipská nemocnice téměř 60 nových kompenzačních pomůcek pro pacienty, které výrazným způsobem vylepší komfort pacientů s handicapem. K dispozici jim budou nová chodítka, invalidní a toaletní vozíky i kardiacká křesla. „Mechanické vozíky a čtyřkolová chodítka zabezpečí svobodný pohyb pacientům se specifickými potřebami a vážným postižením pohybového aparátu. Toaletní a sprchovací vozíky pak slouží pro komfortní a bezpečný přesun pacientů do koupelen a sociálního zázemí a umožňují snadnou hygienu pacienta,“ uvedla mluvčí nemocnice Kateřina Amrichová. Kardiacká křesla zajistí maximální odpočinek pacientů i jejich polohování.

Lípa pořádá zájezdy do partnerských měst

Od 2. července se mohou zájemci hlásit na zájezdy na městské slavnosti partnerských měst, do polského Boleslawiece a německé Mittweidy. Obě akce se konají 18. srpna. „Do každého města bude vypravený jeden autobus s kapacitou padesáti osob,“ říká mluvčí českolipské radnice Václav Šámal. Odjezd je v sobotu 18. srpna v 7:30 hodin od KD Crystal, návrat cca v 19:00 hodin. Zájemci se mohou hlásit na Regionálním informačním turistickém centru na nám. T. G. Masaryka. Zájezdy jsou zdarma.

ZAHRÁDKY

Benefiční koncert opět pomůže zámku

Letos se v sobotu 4. srpna na zámku Zahrádky uskuteční jubilejní 20. ročník benefičního koncertu Noc s hvězdami. Letos diváci uvidí např. Josefa Laufera, Ilonu Csákovou, Martina Franceho, Martina Haricha, Marcelu Laiferovou, Petra Vondráčka, Sabinu Křovákovou a další. Moderují Markéta Mayerová a Slávek Boura. Diváky čeká opět překvapení v podobě jednoho z účinkujících. Vstupenky za 300 Kč už jsou teď v předprodeji v sítích Ticketlive. Výtěžek z koncertu je určen na obnovu vyhořelého zámku.

DOKSY

Máj vyplouvá i v noci

O červenci zahájila provoz pravidelná lodní přeprava na Máchově jezeře. Má celkem osm zastávek. „Pro letní prázdniny máme připravené i noční plavby největší lodí Máj, a to vždy ve středu a v sobotu,“ říká Karel Málek z Regaty Máchovo jezero. Čtyři výletní lode, Jarmila, Hynek, Máj a Racek, jsou stále populárnější. Na první plavby vypluly už o Velikonocích, což byla letošní úspěšná novinka. „Už o květnových víkendech a svátcích jsme na jezero vyplouvali v rámci pravidelných vyhlídkových okružních plaveb a dále pak po celý týden se školními výlety, svatbami a dalšími soukromými akcemi. Hodně nám samozřejmě nahrálo nezvykle teplé počasí," dodává Málek.

Škola přes prázdniny vybuduje nové učebny

Základní škola v Doksech získala z evropských fondů více než tři miliony korun na nové učebny přírodních věd. Moderní zázemí dostanou učebny fyziky, přírodopisu a přírodovědy, zeměpisu a také chemie. Stavební úpravy a instalace techniky proběhnou během prázdnin.

DUBÁ

Upraví rybníček ve Lhotě

Téměř půl milionu korun dá město Dubá do nutných úprav rybníčku ve Lhotě u Dřevčic, který je biotopem pro řadu vzácných živočichů. Na práce, které budou probíhat v srpnu a v září, město získalo dotaci z Operačního programu životního prostředí. V plánu je odtěžení sedimentů, kterému bude předcházet vypuštění nádrže. „Čerpání je třeba provádět postupně tak, aby nedošlo k ohrožení nemovitostí ve směru toku,“ říká starostka Dubé Zdeňka Šepsová. Opravovat se bude také opevnění v jižní části, které je v havarijním stavu. „Oprava opevnění je nutná, protože na této části břehu nádrže se nachází příjezd k okolním nemovitostem a postupující eroze by tento příjezd mohla vážně poškodit,“ vysvětlila starostka.

HOLANY

Městys vydal kroniku

Bohatou historii Holan mapuje nová kronika, kterou vydal městys. Lidé v ní najdou informace nejen o o historii, ale také přírodě a obyvatelích městyse a přidružených částí Babylonu, Hostíkovic, Loubí, Oslovic, Rybnova. Kronika je k zakoupení na úřadu městyse Holany za 250 korun.

CVIKOV

Turistický vláček spojí Cvikov s Oybinem

Každé úterý a čtvrtek až do konce léta vyrazí v 9:30 hodin ze Cvikova do Oybinu a Jonsdorfu horský expres. Na místě si turisté vyberou, zda navštíví skalní město a hrad, či botanickou zahradu s Motýlím domem. Cesta potrvá hodinu a půl, zpět se vyhlídkový vláček rozjede v 15:30. Cena zpáteční jízdenky je 100 korun za osobu, rodinné jízdné pro dva dospělé a dvě děti stojí 300 korun. Jízdenky jsou v prodeji v Informačním centru Cvikov nebo na www.evstupenka.cz.

Z REGIONU

Tábory budou pod dohledem hygieniků

V Libereckém kraji se během prázdnin uskuteční 96 dětských táborů se 153 běhy, na které dorazí přes 10 000 dětí. Nejvíce akcí se chystá tradičně na Českolipsku, především ve Sloupu, Svoru, Hamru na Jezeře, Holanech nebo Doksech. Tábory budou i letos pod dohledem hygieniků. „Dozor nad letní dětskou rekreací je jednou z priorit letního období, resp. prázdnin. Plánujeme zkontrolovat zhruba polovinu akcí letní dětské rekreace a začneme hned první prázdninový týden,“ uvedla mluvčí Krajské hygienické stanice Libereckého kraje Zuzana Balašová. Kontroly se zaměřují hlavně na nedostatky nalezené v minulé sezoně tedy na stravování, zajištění zásobování pitnou vodou a na kontrolu zdravotní dokumentace.

Aleje začnou ošetřovat v srpnu

Rada Libereckého kraje vybrala dodavatele na ošetření 4 vybraných významných alejí na území kraje. Jedná se o lipovou alej u vlakového nádraží v Malé Skále, alej Karolíny Světlé vedoucí podél historické stezky ze Starého Dubu do Českého Dubu a o zámeckou lipovou alej ve Stvolínkách společně s Valteřickou alejí v Horní Branné v rámci jednoho projektu. Práce začnou během srpna.

Autor: Redakce

9.7.2018 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Výroba - Výroba Mistr ve výrobě 30 000 Kč

Mistři a příbuzní pracovníci ve výrobě (kromě hutní výroby a slévárenství) Mistr výroby - Řízení a obsluha recyklační linky. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 30000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: POŽADUJEME: , -Střední odborné (vyučen), technického zaměření , -Základní zkušenosti s vedením kolektivu, schopnosti řídit malý tým, -Schopnost provádět drobné opravy na zařízení, manuální zručnost, -spolehlivost, samostatnost, loajalita ke společnosti, schopnost komunikace, schopnost týmové práce, -schopnost přesné specifikace problémů, důslednost při plnění zadaných úkolů, schopnost samostatného řešení problémů, -uživatelská znalost PC, -řidičský průkaz T, C nebo strojnický průkaz výhodou (není podmínkou), NABÍZÍME:, -Dvousměnný provoz pondělí - pátek, -Mzdu 30.000 kč, -Stravenky, -4 týdny dovolené, -Zaškolení zkušeným pracovníkem po nezbytnou dobu, -Místo výkonu práce: Stráž pod Ralskem, -Nástup možný ihned. Pracoviště: Envy recycling s.r.o. - stráž pod ralskem, 471 27 Stráž pod Ralskem. Informace: Petr Pavlíček, +420 731 129 312.

Zdravotnictví - Zdravotnictví Sociální pracovník 18 120 Kč

Sociální pracovníci v oblasti péče o zdravotně postižené Sociální pracovník/ce. Požadované vzdělání: vyšší odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18120 kč, mzda max. 27310 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Vzdělání:, - Vyšší odborné nebo vysokoškolské vzdělání získané studiem v bakalářském nebo magisterském studijním programu zaměřeném na sociální práci (odborná způsobilost dle § 110 zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách)., Odborné znalosti:, -Zodpovědnost, samostatnost a spolehlivost., -Schopnost samostatného rozhodování., -Organizační schopnosti a dovednosti., -Schopnost týmové spolupráce a dobré komunikační dovednosti., -Tvořivé a kreativní myšlení., -Dobrá znalost zákonů a standardů kvality. , -Znalost práce s výpočetní technikou., -Kladný postoj k lidem s hendikepem, Praxe v oboru:, -Výhodou je alespoň 2 roky práxe v sociálních službách., -Výhodou je zkušenost práce s naší cílovou skupinou - lidí se mentálním postižením., Další požadavky: , - Trestní bezúhonnost., -Řidičské oprávnění skupiny B (výhodou je řízení minibusu).., Nabízíme:, - stravenky. Pracoviště: Ostara, příspěvková organizace, Pivovarská, č.p. 693, 471 54 Cvikov. Informace: Hanušová, Šajtarová, +420 733 539 853,731 848 677.

Výroba - Výroba Seřizovači 18 000 Kč

Seřizovači a obsluha číslicově řízených strojů Obsluha CNC strojů. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Požadujeme: , - vyučení ve strojírenském oboru; praxe výhodou , - ochotu se učit a vzdělávat; zaškolíme, naučíme , - manuální zručnost, přesnost, důslednost , - technické myšlení , - ochotu pracovat na směny, Nabízíme , - perspektivní zaměstnání, - zaškolení, průběžné vzdělávání , - zajímavé finanční ohodnocení , - pracovní poměr na plný úvazek , - stravenky , - možnost získání výhodného telefonního mobilního , tarifu , - zaměstnání u stabilního zaměstnavatele s tradicí, Pozice je vhodná i pro absolventy.. Pracoviště: "slévárna hliníku s.r.o." nový bor, Rumburských hrdinů, č.p. 296, 473 01 Nový Bor. Informace: Jana Špindlerová, +420 487 833 222;487 833 211.

Informační technologie - Informační technologie Administrátor 26 000 Kč

Systémoví administrátoři, správci počítačových sítí Správce IS/ICT (počítačové sítě). Požadované vzdělání: bakalářské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 26000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Platové zařazeni, -11. Platová třída (platový stupeň dle započitatelné praxe), - zvláštní příplatek (1980,- Kč), - možnost osobního ohodnoceni, - zaměstnanecké benefity, Požadavky:, - vysokoškolské vzděláni (Bc.), - velmi dobrá znalost operačního systému MS Windows, MS Windows Server a znalost MS, Office, znalost administrace služby MS Active Directory, - znalost problematiky počítačových sítí, - znalost anglického jazyka (na úrovni pochopeni manuálů), - spolehlivost, bezúhonnost, schopnost samostatného rozhodování i práce v týmu, - znalost VMWare, SharePoint (výhodou), Místo pracovního působiště: Akademie VS ČR Stráž pod Ralskem, Předpokládaný termín nástupu do funkce: od 1. 8.2018- 1. 10.2018, Náležitosti přihlášky, - strukturovaný Životopis, - kopie dokladu o nejvyšším dosaženém vzdělání, - kopie výpisu z evidence rejstříku trestů (ne starší než 3 měsíce), Poslední den doručené přihlášky do výběrového řízeni: 1. 8. 2018, Konání výběrového řízení: přesný termín bude uchazečům dodatečně sdělen, Přihlášku s požadovanými materiály zašlete na adresu: Vězeňská služba ČR, Akademie VS, Máchova, 200,471 27 Stráž pod Ralskem., Ob6lku označte v levém dolním rohu: Správce počítačové sítě - NEOTEVÍRAT. Pracoviště: Vězeňská služba čr - akademie vězeňské služby čr, Máchova, č.p. 200, 471 27 Stráž pod Ralskem. Informace: Personální odd., .


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Celkem devět požárů založil úmyslně 23letý mladík.

Policisté dopadli žháře z Dubska. Soud ho může poslat až na rok do vězení

Benefiční fotbalový turnaj Skalice Celebrity Open Cup vynesl 27 700 Kč. Peníze pomohou Romanu Macháčkovi ze Slunečné, který je po těžkém úrazu ochrnutý na půl těla. Vítězem 5. ročníku se stal nováček turnaje Medvědi Postoloprty, který ve finále porazil Pa
25

OBRAZEM: Fotbal ve Skalici pomohl dobré věci

Celníci jdou po tygří stopě. K Berouskům

Doksy, Bašť – Pondělní policejní zásah se týkal i Zooparku Berousek v Doksech. „Je to nesmysl,“ brání se provozovatel.

Další budovy v Ralsku půjdou k zemi

Ralsko – Původní kotelna, sklad na uhlí nebo například letní kino půjdou v bývalém vojenském prostoru Ralsko k zemi.

Voxel: Vždycky jsem toužil na Rozmarném létě hrát

Doksy - Již třetí ročník rodinného hudebního festivalu vás čeká 21. července v nádherném prostředí Máchova jezera. 

Tři šelmy na útěku a zbytečná smrt pod koly expresu: prohlédněte si videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pondělí 16. července 2018.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT