Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

KRÁTCE: Hezčí popelnice, naivní cyklista i tipy na víkend

Českolipsko - Přinášíme krátké zprávy z celého Českolipska: zpravodajství z měst i obcí, krimi, kultura i sport.

17.10.2014
SDÍLEJ:

Děti a pedagogové ze Základní školy praktické barevnými polepy vyzdobili kontejnery v Liberecké ulici.Foto: MěÚ Nový Bor

Vodáci ukončí sezonu

Mimoň - Naposledy sjet část řeky Ploučnice od její průrvy k loděnici v Mimoni, vytáhnout lodě a uložit je k zimnímu spánku. Takový úkol čeká v sobotu místní vodácké oddíly od nejmenších až po dospělé, kteří se do studených vod vrhnou, aby symbolicky ukončili zdejší vodáckou sezonu. Jako je v Mimoni tradicí, měli by k tomu vodáci použít i symbolický vodácký klíč. Na svou poslední letošní cestu se lodě řízené zkušenými vodáky vydají ve 13 hodin. Především děti by neměly zapomenout bezpečnostní vesty. Součástí akce, na kterou zve město Mimoň, je potom Podzimní country bál od 20 hodin v restauraci U Lva. K tanci a poslechu tam vodákům i návštěvníkům zahraje kapela Guitar tluppa sebranka.
Řeka Ploučnice pramení pod libereckým Ještědem, protéká Českou Lípou a Děčínem, kde zprava ústí do Labe. Sjíždět řeku bude možné opět zjara, kdy se vodáci na Českolipsku mohou těšit na odemykání Ploučnice. To bývá zpravidla koncem měsíce března. Loni se ale akce například zpozdila kvůli nepříznivému počasí.

Údolí Peklo s novými chodníky se za týden slavnostně otevře

Česká Lípa - Po šesti měsících, které vyplnily zásahy lesníků podél turistické cesty, se příští týden slavnostně otevře přírodní rezervace v údolí Peklo mezi Českou Lípou a Zahrádkami. V rámci rekonstrukce obnovily Lesy ČR dřevěné zpevněné chodníky, generální opravy se dočkaly i dvě lávky přes Robečský potok. Práce probíhaly už od loňského října, ale hlavní část letos od dubna. Proměna Pekla stála 4 miliony Kč. Slavnostní otevření proběhne v pátek 24. října od 10 hodin v Karbě, od 10.30 do 12 proběhne prohlídka nového chodníku.

Přehlídka vynesla dětem 20 tisíc korun

Česká Lípa - Rok od roku se zvyšuje výtěžek charitativní módní přehlídky, kterou letos už popáté pořádala v Novém Boru modelingová agentura Reas Agency. Ředitelce Mateřského centra Pumpkin v České Lípě Janě Čunátové mohl manager agentury Petr Svoboda letos předat šek na 20 000 korun, které centrum použije na nákup potřebných věcí pro děti. Fotogalerie a video z přehlídky ZDE: Krása pomáhá. Přední české modelky podpořily benefici v Boru

Ředitelce Mateřského centra Pumpkin v České Lípě Janě Čunátové mohl manager agentury Petr Svoboda letos předat šek na 20 000 korun.

Policie lapila zloděje. Rychle

Česká Lípa - Úspěšně vyřešený případ si na své konto připisují českolipští kriminalisté. Ve velmi krátké době se jim podařilo dopadnout mladíka, který se během posledních týdnů vloupal do třech rodinných domů na Českolipsku, odkud si odnesl věci za bezmála 107 tisíc korun. „Čtyřiadvacetiletý muž je trestně stíhán za porušování domovní svobody i poškozování cizí věci," jmenuje českolipská policejní mluvčí Ivana Baláková. Poprvé měl mladík krást koncem září, v českolipské ulici Mikovcova. Z rodinného domu vzal přímotop a dvě pákové baterie.
Mezi 5. a 12. říjnem si lupem přišel na zahradnické nůžky a drtič větví v zahrádkářské kolonii na Svárově. Nejvíce škody ale napáchal v domě v ulici Boženy Němcové, kam se dostal nezajištěným střešním oknem a odnesl odtamtud věci za 66 tisíc korun. Mezi nimi šperky, elektroniku, ale i třeba pár dámských společenských bot.

Pro milovníky tance: V Lípě se představí twerk

Česká Lípa - Vy nevíte, co je twerk? S tanečním hitem poslední doby se můžete seznámit už tento týden v České Lípě. Do hotelu Merkur dorazí v neděli průkopnice tohoto sportu u nás Anet Antošová, která tu od 14 hodin povede sportovní workshop nového tanečního stylu. Na akci se přihlásila už téměř stovka zájemců, kteří se přesvědčí, že twerk není jen „kroucení zadkem", ale pořádná makačka, u který se neuvěřitelně odreagujete a zapotíte.

Dobrovolníci vylepšili popelnice

Nový Bor - Do zvelebování Nového Boru se pustili žáci místní základní školy praktické. Město Nový Bor se již potřetí zapojilo do dobrovolnického projektu 72 hodin. Jeho smyslem je v průběhu tří dnů zkrášlit veřejný prostor v některé z lokalit města. Tentokrát se dobrovolníci zaměřili na vylepšení vzhledu kontejnerů na odpad v centru Nového Boru. „Děti a pedagogové ze Základní školy praktické barevnými polepy vyzdobili kontejnery v Liberecké ulici, a to přírodními podzimními motivy," sdělila Jitka Kopčáková, vedoucí Odboru životního prostředí novoborského městského úřadu. Podle Kopčákové čekají na nový vzhled i další nádoby na odpad v Novém Boru. Na ty se pak zaměří děti z Domu dětí a mládeže Smetanka.

Kraj ušetřil, teď rozdává peníze

Liberec - Libereckému kraji se podařilo seškrtat výdaje a ušetřit peníze , které nyní rozdává v podobě neinvestičních dotací. Tři sta tisíc dostal spolek Zachraňme kino Varšava na dokončení probíhající rekonstrukce. „Jenom v kanceláři hejtmana se nám podařilo ušetřit asi 300 tisíc korun, část těchto peněz tak věnujeme kinu Varšava," řekl hejtman Martin Půta. Dvacet tisíc korun dostal Ski klub Jizerská 50 na nákup služeb a úhradu nákladů spojených s realizací závodu Jizerská 50 a 16 tisíc korun věnovala Rada kraje na podporu krajského kola vědomostní soutěže pro žáky základních a středních škol, kterou v kraji organizuje společnost Mensa.

Opilý na kole ujížděl policistům

Stráž pod Ralskem - Kuriózním případem se zabývají policisté ve Stráži pod Ralskem, kteří ve středu zhruba kolem 22. hodiny zadrželi cyklistu jedoucího pod vlivem alkoholu. Muž si totiž natolik věřil, že se rozhodl na svém bicyklu motorizované policejní hlídce ujet. Následovala velmi krátká honička, která jednoznačně ukázala na vítěze. „Pán se bude ze svého činu zodpovídat ve správním řízení, ve kterém ho ale může čekat pokuta až ve výši padesát tisíc korun," uvádí českolipská policejní mluvčí Ivana Baláková.
Policisté cyklistu nejprve zastavili v Máchově ulici kvůli nedostatečnému vybavení kola. Ve chvíli, kdy jej požádali o předložení osobních dokladů, muž se znovu vyhoupl do sedla svého bicyklu, a rozhodl se ujet. „Nepatřičně odhadl své možnosti, daleko nedojel," líčí Baláková. Krátce na to policisté zjistili příčinu cyklistova jednání. Muž se totiž na cestu vydal s 1,46 promile alkoholu. Potvrdila to dechová zkouška.

Benzin a nafta od minulého týdne opět zlevnily

Liberecký kraj - Pohonné hmoty v Libereckém kraji od minulého týdne opět zlevnily. Nejprodávanější benzin Natural 95 se aktuálně prodává po 36,52 Kč za litr, před týdnem byl o osm haléřů dražší. Nafta zlevnila na litru o 13 haléřů a motoristé za ni v průměru platí 35,77 Kč. Vyplývá to z informací společnosti CCS, která ceny sleduje.
I v celostátním měřítku benzin i nafta zlevnily. Natural 95 teď motoristé natankují v průměru po 36,68 Kč za litr, o šest haléřů levněji než před týdnem. O devět haléřů zlevnila nafta. Litr se teď prodává v průměru za 36,04. Ceny pohonných hmot se v Libereckém kraji stále drží pod celostátním průměrem. Nejlevněji natankují řidiči na Českolipsku, kde je litr nafty v průměru po 35,28 Kč a benzinu za 36,27 Kč.
Liberecko je v případě nafty v rámci kraje nejdražší. Za litr tam aktuálně řidiči platí v průměru 36,20 Kč, o haléř méně než před týdnem. Průměrná cena benzinu se nezměnila, zůstala na 36,58 Kč. Na řadě míst lze ale natankovat výrazně levněji. K nejlevnějším patří dlouhodobě čerpací stanice Globus v Liberci, kde dnes ráno prodávali naftu po 34,30 koruny za litr, benzin tam byl za 35,40 Kč. U nedaleké stanice Prim byla nafta o deset haléřů dražší, Natural 95 tam ale měli za 34,90 Kč.

Číslo dne: 23

Třiadvacet let existence dovršila tento týden novoborská strojírenská firma Aktivit, která letos skončila na druhém místě v anketě Firma roku Libereckého kraje. Do obchodního rejstříku byla zapsána 14. října 1991. U zrodu firmy bylo osm zaměstnanců. Nyní ve 2 provozech pracuje 116 lidí na výrobě montážních linek a manipulátorů.

Fotbalisté Bukovan pojedou do Teplic

Bukovany - Fotbalisté bukovanské Družby si tuto sobotu udělají výlet na stadion do Teplic. V rámci projektu Gambrinus Kopeme za fotbal totiž dostali možnost podívat se do zákulisí fotbalové první SYNOT ligy, přičemž navštíví stadion FK Teplice a jeho zázemí. Po stylovém občerstvení je čeká zhlédnutí mistrovského utkání mezi domácím FK a Bohemians 1905, které se hraje na Stínadlech zítra od 17 hodin. „Domácí zápasy nám vycházejí. Doufám, že zvítězíme," přeje si domácí stoper David Jablonský.

TIPY NA VÍKEND sobota 18. října 10.00 - areál Hřebčína Mimoň
I. HOBBY VOZATAJSKÉ ZÁVODY
Jezdecká stáj MAESTOSO Luna, s.r.o. a Hřebčín Mimoň Vás srdečně zvou na I. Hobby vozatajské závody konané dne 18.10.2014 od 10 hod. v areálu Hřebčína Mimoň.

sobota 18. října 15.00 - Jiráskovo divadlo Česká Lípa
ČTYŘLÍSTEK V POHÁDCE
Jiráskovo divadlo uvádí svou tradiční sobotní pohádku pro nejmladší diváky. Už tuto sobotu se na divadelních prknech představí legendární parta přátel známá jako Čtyřlístek a jejich cesta povede do pohádky. Vstupné 80 Kč.

sobota 18. října 15.00 - KD Crystal Česká Lípa
10. NAROZENINY KAPELY PUPÍČEK
V rámci oslav 10. narozenin kapely Pupíček 18. října v KD Crystal vystoupí skupina Dirty Blondes, v současnosti jedna z nejpopulárnějších kapel hrající energický punkrock a rock'n'roll. Jejich koncerty jsou nabité především díky zpěvačce Beego, která se nedá nazvat jinak než živel. To, co stihli Dirty Blondes za dva roky, trvá jiným kapelám let deset. Kdo neviděl-neuvěří. Vstupné 120 korun.

sobota 18. října 20.00 - Koruna Žandov
PLES MĚSTA ŽANDOVA
Prvním městem, které tradičně zahajuje plesovou sezonu na Českolipsku, je Žandov. K tanci bude hrát kapela Dlouhej flám. Pořadatelé připravili bohatou tombolu i raut. Vstupné je 150 korun. Lístky jsou k dostání v IC Žandov.

Autor: Redakce

17.10.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Sněmovna. Ilustrační foto.

ANKETA: Zrušili byste imunitu poslanců?

Kamil Jan Svoboda

Nechci vládnout s bývalým agentem StB a podvodníkem. Svoboda rezignoval

Českolipský divadelní podzim skončil opět premiérou

Česká Lípa - Výzev se českolipský Divadelní klub Jirásek nebojí.

Dubá bude vlastnit opravenou silnici

Dubá – Silnice I/9 protínající Dubou bude nově patřit městu a kraji. Stane se tak po opravách, které začaly minulý týden.

Doksy vyhrály už pátý zápas v krajském přeboru po sobě

Doksy - Tým Michaela Šimka poskočil v tabulce na solidní čtvrtou příčku

Naši prvňáci: Už zítra představíme další školáky ze ZŠ K. H. Máchy Doksy

Českolipsko – Ve středu 17. října přinese Českolipský deník čtenářům další díl svého nového seriálu Naši prvňáci. Jeho prostřednictvím bude představovat tabla jednotlivých prvních tříd základních škol, a to až do pololetního vysvědčení.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení