Opilci slovně uráželi děti i policisty

Česká Lípa - Dva muže ve věku 34 a 38 let a osmadvacetiletou ženu zajistili českolipští policisté pro neuposlechnutí výzvy v českolipském městském parku. Trojice měla vykřikovat vulgární slova na adresu hrajících si dětí, byla přitom pod vlivem alkoholu. Incident se odehrál minulý čtvrtek zhruba půl hodiny po 19. hodině. Tříčlenná hlídka vyjela do městského parku na žádost místních obyvatel. „Na místě se po příjezdu policistů nacházelo přibližně patnáct osob, které seděly na zídce a popíjely alkohol. Na policisty reagovaly agresivními slovními výpady a neuposlechly výzvy, aby se nedopouštěly protiprávního jednání," popsala mluvčí českolipské policie Ivana Baláková. Na policejní služebně skončila trojice lidí až po použití donucovacích prostředků.

ODS na Českolipsku povede dál Raninec

Česká Lípa - Staronovým předsedou oblastní organizace ODS na Českolipsku byl minulý týden v tajné volbě zvolen Juraj Raninec, druhý místostarosta České Lípy. Krýt záda mu namísto dosavadních dvou budou hned tři místopředsedové. V těchto funkcích nadále zůstávají Michal Jaroš z Doks a lékařka Miroslava Kramářová z Kamenického Šenova, nově je místopředsedou také českolipský lékař Karel Tejnora. Dalších deset lidí bylo zvoleno do oblastní rady. Překvapivě mezi nimi není starosta Cvikova Jaroslav Švehla, jeden ze dvou posledních starostů ODS na Českolipsku. Starosta Sloupu v Čechách Jaromír Studnička do oblastní rady ODS zvolen byl. Sněm podpořil na post předsedy regionálního sdružení Dana Ramzera. Na funkci místopředsedy nominuje Juraje Ranince a do regionální rady vysílá Jana Stejskala a Michala Jaroše.

Zloději nechali leknout čtyřicet kaprů a sedm štik

Kamenický Šenov - Čtyřicet mrtvých kaprů a pět štik objevil v pátek odpoledne u bývalé požární nádrže v Kamenickém Šenově jeden z členů místního rybářského spolku „Šenovská vydra". Nádrž nyní funguje jako chovná sádka a mrtvé ryby tu ležely slovené ve dvou dopravních nádržích. „Sem je ve čtvrtek nebo v pátek přemístili zřejmě zloději. Ze sádek podběrákem vylovili celkem 40 kaprů a sedm štik. Někdo je tu ale musel vyrušit, protože tu nádrže i s rybami nechali stát na místě a už se pro ně nevrátili," popsala mluvčí policie na Českolipsku Ivana Baláková. Spolku „Šenovská vydra" podle ní vznikla škoda ve výši 6 700 korun. Případ nyní objasňují policisté z obvodního oddělení v Novém Boru.

Zima se nevzdává

Českolipsko - Aprílové počasí se vším všudy zažilo v posledních dvou dnech Českolipsko. V pondělí bylo na plavky, včera sněžilo. Zatímco například v České Lípě sníh hned roztával, v Kamenickém Šenově nebo na Polevsku si libovali ti, kteří nepřezuli na letní pneumatiky a neuložili zimní oblečení na půdu.

Zejména sadba bude zítra na trzích v Lípě

Česká Lípa - Největší výběr sadby zeleniny všeho druhu, květin letniček, trvalek, bylinek, okrasných a užitkových keřů, stromků od jabloní až po meruňky najdete tento čtvrtek dopoledne na Škroupově náměstí. Pokud jde o sadbu bude na trzích největší výběr v rámci celého Libereckého kraje. Letos poprvé nabídne svoji sadbu i čerstvou zeleninu jinak dlouholetý českolipský prodejce pan Novák z Úštěka. Po čtrnácti dnech si budete moci vybrat z velkého sortimentu okrasného zahradnictví pana Váni, který se zaměřuje na okrasné i užitkové keře, trvalky i bylinky.

Naditou peněženku nikdo nevrátil

Česká Lípa - Nákup v nákupním centru Albert ve Šluknovské ulici v České Lípě se prodražil čtyřicetileté místní ženě. Ta na horním parkovišti vytratila svoji peněženku, ve které měla kromě osobních dokladů i dvě platební karty a finanční hotovost 7 500 korun. „Peněženku jí ale do této chvíle nikdo nevrátil. Na základě trestního oznámení, které žena na nepoctivého nálezce podala, se případem nyní zabývají policisté obvodního oddělení policie Česká Lípa. Pokud se jim ho podaří vypátrat, bude se zodpovídat z neoprávněného opatření platebního prostředku a ze zatajení věci," uvedla Ivana Baláková, mluvčí policie na Českolipsku.

Přednáška na téma náboženství

Česká Lípa - O náboženském životě v českých zemích v 2. polovině 19. století a také o T. G. Masarykovi se bude zabývat další z pravidelných přednášek v Akademii Jana Amose Komenského v České Lípě. Co náboženství přinášelo minulým generacím? Mělo hluboké kořeny? Na to vše odpoví přednášející Tomáš Pavlíček ve středu 29. dubna od 19 hodin.

První čarodějnice obstarají v Boru

Nový Bor - Zábavné odpoledne pro rodiny s dětmi spojené s pálením čarodějnic připravil už na středu 29. dubna Dům dětí a mládeže Smetanka v Novém Boru. Návštěvníci se mohou těšit na sportovní a kreativní aktivity pro děti i dospělé, táborák, čarodějnice na upálení, občerstvení. „Buřty s sebou. Čarodějnické převleky vítány," vzkazují organizátoři. Vstupné pro dospělé je 30 Kč, děti zdarma. Program začíná na zahradě novoborského DDM v 16 hodin.

Chinaski představí nové album a vrátí se v létě

Česká Lípa - Do posledního místa vyprodala sál Kulturního domu Crystal v České Lípě skupina Chinaski, čerstvý držitel ceny Anděl v kategorii skupina roku. Chinaski vystoupí ve středu v Lípě v rámci svého turné k nové desce Rockfield. Kdo nestihl koupit vstupenky na dnešní koncert, nemusí smutnit. Chinaski se na Českolipsko vrátí už na konci letošních prázdnin, kdy budou hlavními hvězdami putovního festivalu Hrady CZ. Ten se koná pod Bezdězem poslední srpnový víkend.

Kraj se prezentoval na 19 veletrzích

Liberecký kraj - Liberecký kraj se zúčastnil ve veletržní sezoně 2014/2015 celkem 19 veletrhů cestovního ruchu, z toho 12 zahraničních. Společně s turistickými regiony Český ráj, Českolipsko, Jizerské hory a Krkonoše prezentoval nabídku turistických možností návštěvníkům v Německu, Polsku, Slovensku a Holandsku. Cílem letošní prezentace s mottem „Liberecký kraj jako na dlani" byla podpora aktivní turistiky, představena byla zejména nově proznačená hřebenová trasa Hřebenovka vedoucí od Jizerských hor po Žitavské hory v Německu a dále rozhledny, kterých je v Libereckém kraji opravdu hodně. O tom, že je prezentace turistické nabídky úspěšná, svědčí mimo jiné ocenění v prestižní internetové anketě Kraj mého srdce, která se koná pod záštitou Asociace krajů ČR a Ministerstva pro místní rozvoj ČR. Liberecký kraj získal prvenství v kategoriích Zimní dovolená a Adrenalin. Stabilně jsou úspěšné také turistické webové stránky Libereckého kraje.