U cyklistického oválu v Boru vrčí pily

Nový Bor - V prostoru cyklistického areálu v Novém Boru ve čtvrtek začaly pěstební a výchovné probírky stromů, jejichž účelem je obnova, zachování či zvýšení funkčního i estetického významu porostů dřevin v dané lokalitě. V této souvislosti pak obyvatelé žijící v okolí musejí počítat s hlukem, který bude práce v porostech doprovázet. „Tato probírka bude probíhat až do konce března. Žádáme tak obyvatele v této lokalitě o trpělivost z důvodu větší frekvence vozidel a práce s pilou," řekl Petr Škop, vedoucí oddělení správy technických služeb Městského úřadu v Novém Boru.

Z taxíku vystoupil přímo do cesty autu

Nový Bor - Dopravní nehodu tří osobních aut způsobil ve středu odpoledne v Máchově ulici v Novém Boru dvaatřicetiletý muž, když vystoupil z taxíku přímo do cesty jedoucímu autu. Řidička Fiatu Punto, která neměla šanci se srážce vyhnout, vrazila do otevřených dveří taxíku, leknutím strhla řízení a nabourala další dvě auta. Dopravní nehodu řeší policisté. Cestující z taxíku totiž odmítá jakoukoliv zodpovědnost, přestože jej řidič taxíku informoval o autě jedoucím okolo. „Policisté muži na místě uložili blokovou pokutu, ale protože svou vinu nechtěl za žádných okolností přiznat, případ bude dál řešit přestupkové oddělení," uvedla mluvčí policie Ivana Baláková. Škoda se vyšplhala na 120 tisíc.

Startovní pole Euro Her se rychle plní

Doksy - Šedesát sedm. Tolik týmů zatím splnilo všechny požadavky na registraci do dvanáctého ročníku Euro Her Doksy, oblíbeného sportovního víceboje, který se bude konat na konci srpna v Doksech. Pořadatelům se již přihlásilo přes 120 šestičlenných družstev z celé republiky, většina však zatím nesplnila všechny podmínky jako zaplacení startovného nebo dodání fotografií sportovců. Registraci organizátoři spustili teprve 1. března a kdo má zájem se zúčastnit, neměl by váhat, loni se kapacita 132 družstev zaplnila během pouhých čtyř dnů.

Českolipsko na Tibet nezapomnělo

Českolipsko - V třinácti městech a obcích na Českolipsku vlála včera tibetská vlajka na památku 56. výročí potlačení povstání Tibeťanů proti okupaci Čínou. Ke kampani se každoročně připojují Nový Bor, Doksy, Mimoň, Stráž, Žandov, Cvikov, Zákupy, Dubá, Kamenický Šenov, Prysk, Svor a Hamr na Jezeře. Vůbec poprvé se letos vlajka objevila jen v Krompachu. Po letech se nezapojila Česká Lípa. Radnice to zdůvodnila tím, že se nechce pouštět do vyjadřování stanoviska k zahraničně politickým otázkám. Vlajka vlála i na Libereckém kraji. Ostatní kraje, kromě Olomouce a Pardubic, se k akci nepřipojily.

Ulice ve Skalici si vezme do parády nový čisticí vůz

Skalice u České Lípy - Moderní multifunkční vůz na snadnější údržbu cest a chodníků mají nyní ve Skalici u České Lípy. Auto za bezmála 2 miliony 700 tisíc korun obec získala díky Svazku obcí Novoborsko a dotaci Státního fondu životního prostředí v rámci programu na snížení prašnosti cest.

Cena nafty překonala hranici 31 korun za litr

Českolipsko - Motoristé na Českolipsku stále tankují nejlevnější pohonné hmoty v Libereckém kraji. Litr benzinu se prodává průměrně za 30, 61 korun, nafta je o 30 haléřů dražší. Nejdražší pohonné hmoty jsou na Liberecku, kde cena za litr už dávno překročila hranici 31 korun. Ceny nafty a benzinu rostou už pět týdnů. Průměrná cena nafty překonala v Libereckém kraji hranici 31 korun za litr. Natural 95 je těsně pod ní, litr se prodává v průměru za 30,99 Kč.

V Prysku už myslí na léto, vylepšují areál koupaliště

Prysk - Léto s Pryskem zase nebude mít chybu. Vypadá to tak podle toho, že obec Prysk se už chystá na zahájení letní sezóny. Snaží se vytvořit kvalitnější zázemí pro návštěvníky areálu zdejší požární nádrže a kiosku. Nádrž slouží jako koupaliště, během akcí tu také vozí děti na člunech. „Zastřešení terasy u kiosku vyrostlo již před Silvestrem, ale nyní přibylo pod střechou i krásné pódium se zábradlím. Tento prostor bude sloužit nejen návštěvníkům kiosku, ale i účinkujícím na našich kulturních akcích," popsal starosta Prysku Jan Sviták. Obec se také chystá podat žádost o dotaci na výstavbu dětských hřišť v areálu. Pokud bude úspěšná, hotové by mohly být už v létě. První akcí nové sezóny bude tradiční svátek čarodějnic.

Aneta Langerová v České Lípě.Aneta Langerová vystoupila v Lípě

Česká Lípa - Turné k oceňovanému albu Anety Langerové Na Radosti se v pondělí večer zastavilo také v České Lípě. Mladá zpěvačka, která za své poslední album získala nejvíc nominací před dubnovým vyhlašováním Cen Anděl zahrála v Lípě na koncertu spolu se smyčcovým triem. Poprvé byla Aneta Langerová v České Lípě před 11 lety ještě coby finalistka první SuperStar.

Dubá dnes pomůže sociálně slabým

Dubá - Humanitární sbírku pro sociálně potřebné pořádá dnes radnice v Dubé ve spolupráci s organizací Diakonie Broumov. Využít možnosti zbavit se nepotřebných věcí a zároveň pomoci mohou lidé od 8 do 14.30, kdy se pro účely sbírky otevře přízemí městského úřadu. Lidé mohou darovat oděvy, ručníky, lůžkoviny, peřiny, polštáře, deky, boty, knihy, domácí potřeby, látky nebo i hračky. Darované věci slouží mimo jiné jako materiál, který vytváří pracovní příležitosti pro občany z okraje společnosti. Pozitivním faktorem může být i ochrana životního prostředí, neboť materiál neskončí na skládkách, ale z většiny může být dále použit. Diakonie Broumov umí i poničený savý materiál použít třeba pro výrobu čistících plachetek.

Zákupská laťka

Zákupy - Již 33. ročník atletických závodů ve skoku vysokém Zákupská laťka se uskuteční v neděli 22. března ve sportovní hale ZŠ a MŠ Zákupy od 8.30 hodin. Od 8.00 bude zahájena prezentace účastníků všech věkových kategorií. Nejlepší tři výškaři v každé z kategorií obdrží diplomy a věcné ceny, všichni účastníci se navíc mohou těšit na domácí koláče!

Dorostenci HC první utkání finále play off těsně prohráli

Česká Lípa - První duel finále play off krajské hokejové ligy Libereckého kraje dorostenců mezi HC Česká Lípa a jabloneckými Vlky skončil těsnou porážkou týmu od Ploučnice v poměru 2:3. „Kluci se snažili, ale musím říct, že neodvedli optimální výkon. Rozhodně mají výkonnostně na víc, a proto věříme, že to ve druhém finálovém zápase potvrdí," řekl Deníku trenér František Richter. Druhé utkání finále play off Krajské ligy dorostenců je na programu v pondělí 16. března od 17 hodin.