Kravaře vylepšují základní školu, bude mít nové učebny i družinu

Kravaře v Čechách - Postupné modernizaci a vylepšování své obecní základní školy se věnují Kravaře v Čechách. Naposledy obec společně se školou uspěla se žádostí o dotaci z programu Leader. Díky tomu už kravařští školáci zcela čerstvě mají nově zařízenou fyzikální a chemickou laboratoř. Kravaře také pokračují ve spolupráci se sousední obcí Blíževedly, odkud děti dojíždějí právě do kravařské školy. Obě obce se podělily o náklady na opravu a nové vybavení školní družiny.

Šenovské muzeum láká na výstavu

Kamenický Šenov - Na tradiční vánoční výstavu betlémů a dekorací z perníku, dřeva, šustí, paličkované krajky i dalších materiálů zve Sklářské muzeum v Kamenickém Šenově. Výstava trvá do 18. prosince a je otevřená denně od 10 do 16 hodin. Od této neděle budou moci návštěvníci obdivovat také pečivo přihlášené do soutěže o nejlepší vánoční cukroví. Pro děti je připravená výtvarná dílna. Jak za muzeum připomíná Hana Šrámková, návštěvu mohou lidé také spojit s nákupem originálních vánočních dárků skleněných figurek, šperků nebo svícnů.

Z auta v Dubé vysál třicet litrů benzinu

Dubá - O pohonné hmoty v hodnotě tisíc korun přišli majitelé osobního auta Škoda Fabie, která byla v noci ze středy na čtvrtek zaparkovaná na Masarykově náměstí v Dubé. Neznámý pachatel se k benzinu dostal poté, co vyvrtal otvor do palivové nádrže. Pak odčerpal dohromady třicet litrů benzinu v hodnotě tisíc korun. Další škodu ve výši tisíc korun zloděj způsobil poškozením víka palivové nádrže. K události došlo přímo před radnicí v Dubé. Policisté po pachateli pátrají.

Pick-up u Ralska skončil v potoce

Ralsko - Pomoc čtyř hasičských jednotek si vyžádala dopravní nehoda nákladního a osobního auta typu pick-up, která se stala ve středu zhruba hodina před půlnocí v části Ralska Horní Krupá. Pick-up skončil po srážce převrácený na střeše v potoce. Podle informací krajské mluvčí hasičů Zdeňky Štrauchové v Krupé zasahovali profesionální hasiči z České Lípy, dobrovolní hasiči z Mimoně a dvě jednotky profesionálů ze Středočeského kraje. Během středečního večera a čtvrtečního rána měli hasiči napilno také na Semilsku, kam vyjížděli rovnou ke dvěma nehodám. Všechny havárie se obešly bez vážného zranění.

Přítelkyni vyhrožuje a nepřetržitě ji stíhá

Česká Lípa - Z nebezpečného pronásledování je důvodně podezřelý čtyřicetiletý muž z Teplicka, který neustále pronásleduje svou bývalou přítelkyni z Českolipska. Zřejmě zhrzený bývalý partner ženu ustavičně kontaktuje prostřednictvím sms zpráv, v nich ji prosí, aby se k němu vrátila a zároveň ji vulgárně napadá a vyhrožuje. Čeká na ni často také před domem. Muž se kromě pronásledování bude zodpovídat také z maření práce soudu, za podobný čin už byl totiž jednou souzen.

Umělec Bořek Šípek vystavuje v Liberci

Liberec - Exkluzivní výstavu tvorby jednoho z nejvýznamnějších současných architektů a výtvarníků Bořka Šípka nabízí od soboty Liberec. Zajímavostí je, že soubor představující jeho sklářskou tvorbu mohou zájemci vidět v polyfunkční stavbě Živý dům v Hrazené ulici, která vznikla dílem i podle Šípkova návrhu. Výstava tak přináší možnost prohlédnout si kompletní tvorbu světově uznávaného architekta, skláře, designéra a umělce na jednom místě. Výstava potrvá ode dneška pouze do 19. prosince. Otevřeno je tu denně od 13.00 do 19.00 hodin.

Nábor fotbalových rozhodčích pokračuje i v zimě

Česká Lípa - Komise rozhodčích OFS Česká Lípa znovu pořádá nábor nových fotbalových rozhodčích licence D a M pro adepty, kteří mají zájem o tuto důležitou funkci pro fotbal. Základní licencí je licence D, která opravňuje rozhodčího k řízení všech utkání, ke kterým je delegován komisí rozhodčích OFS. Osobám mladším 18 let, po dovršení 15 let věku, se uděluje licence M. Obě licence získají uchazeči po úspěšném absolvování odborných školení a teoretických prověrek, které provádíme zdarma. Rozhodčími se mohou stát nejen mladé, ale také starší osoby, funkcionáři, trenéři nebo ostatní příznivci fotbalu, kteří chtějí zůstat aktivními na hřištích. Všichni musí být zaregistrováni jako členové FAČR (pokud již budou přihlášeni v jiné funkci či jako jednotlivci, další přihlášení nebude potřeba). Podmínkou přihlášení je dosažení věku minimálně 15 let a občanská bezúhonnost. Zájemci mohou získat informace přes maily: fotbalfischer22@gmail.com, fotbalcl@seznam.cz, nebo na tel. čísle 739 547 301.

Dobrá zpráva pro Nový Bor

Nový Bor - Pět set korun zaplatí v příštím roce lidé v Novém Boru za svoz komunálního odpadu. Sumu ve stejné výši jako vloni schválili na svém jednání ve středu novoborští zastupitelé. Polovinu celkové částky tvoří paušální poplatek, ze kterého se hradí likvidace odpadů tříděných ze sběrného dvora, z černých skládek nebo bioodpadu. Zbytek putuje na svoz netříděného odpadu.