KRIMI

Podnapilým cyklistům hrozí vysoké pokuty

Muž na jízdním kole narazil v sobotu cestou z Volfartic do České Lípy do dalšího cyklisty. Záchranka převezla sraženého muže s lehčími poraněními do nemocnice. Ale to nebyl jediný problém, který mu střet přivodil. Oběma cyklistům totiž při následné dechové zkoušce policisté naměřili přes jedno promile alkoholu v krvi. Protože oba usedli opilí za řídítka, hrozí každému ve správním řízení až padesátitisícová pokuta.

Recidivista poputuje zpět do vězení

Nenapravitelného zloděje z České Lípy chytla během léta ostraha dvakrát při krádeži potravin v supermarketech. V červnu si chtěl odnést čokolády za 3 000 korun, v červenci zase proteinovou tyčinku a klobásy v hodnotě 1200 korun. „Protože byl za krádeže již dříve trestán, hrozí mu nyní až tři roky odnětí svobody,“ uvedla mluvčí českolipské policie Ivana Baláková. Recidivista si aktuálně na svobodě užil jen necelé tři měsíce, z vězení ho totiž pustili teprve letos v květnu.

Kradl, utíkal, přesto skončil v rukách zákona

Zloděj, který se pokusil v OBI ukrást motorovou pilu, skončil v rukou policistů. Pracovní náčiní se 29letému muži z Ústí nepovedlo schovat tak, aby si ho ochranka nevšimla. Zkusil se prát a utéct, to se mu ale také nepovedlo. Lup tedy zanechal v prodejně a snažil se zmizet. Ochranka sousedního supermarketu ale měla informace, a tak ho zadržela. Přivolaní strážníci ho chtěli převést do kanceláře OBI, jenže muž se začal chovat agresivně, a tak ho zpacifikovali a nasadili mu pouta.

DOKSY

Letní kino bude v srpnu cestovat po městě

Zatímco červencový program letního kina v Doksech se odehrával výhradně v prostorách místního zámku, v srpnu si promítání pod širým nebem užijete na různých místech ve městě. Už tuto neděli je na programu český film Všechno nebo nic, který bude k vidění od 21.30 na hlavní pláži u Máchova jezera, a to na louce za tobogánem. V dalších týdnech se bude promítat také v přístavišti ve Starých Splavech, v Masarykových sadech na místě bývalého letního kina. Jaké filmy se budou o dalších srpnových nedělích promítat, mohou stále rozhodnout lidé v anketě na facebookových stránkách města Doksy.

ČESKÁ LÍPA

Rekordní počet porodů

Za měsíc červenec se v českolipské nemocnici uskutečnilo celkem 115 porodů a narodilo se 116 dětí. Jedná se o rekordní číslo v počtu porodů za jeden měsíc. Standardní počet porodů se pohybuje kolem 100 měsíčně

Rodina potřebuje nábytek

Dostat se z nepříjemné situace se podařilo pěstounce z České Lípy. Má v péči dvě vnučky, které ji oslovují maminko a společně se stěhují z ubytovny u bývalé mlékárny do normálního, ale nevybaveného městského bytu. Jedná se o klientky českolipské Farní charity, která pro ně pořádá sbírku nádobí, postelí a dalšího nábytku, aby se jim ještě lépe žilo.

DOKSY

Na vinobraní letos budou krůtí hody

Vinobraní u Máchova jezera, které se koná v neděli 2. září v hotelu Port Doksy, letos poprvé nabídne občerstvení od ZOD Brniště. Tento největší chovatel krocanů a krůt v ČR přiveze na akci nejen svůj catering, ale i interaktivní dílničky se zemědělskou tematikou. Návštěvníky se mohou opět těšit na bílý i růžový burčák a vybraná vína. Atmosféru zpříjemní moravská cimbálová muzika Fjertůšek, kterou pravidelně prostřídá místní skupina Vosty Band, a to až do večerních hodin. Nebude chybět velká dětská soutěž, tombola nebo projížďky po Máchově jezeře.

ZÁKUPY

Začíná zateplování bytových domů

K opatrnosti a shovívavosti nabádá město Zákupy během nyní započaté práce na zateplování městských bytových domů. Letos dostanou nový kabát tři domy na sídlišti v Zákupech a jeden v Nových Zákupech. „Prosím všechny nájemníky, jejich návštěvy a vůbec všechny, co se budou pohybovat v blízkosti staveb, opatrně! Kolem bytovek bude stát lešení, bude zde zvýšený pohyb osob spojených se stavbou, větší provoz, zkrátka šrumec, ale výsledek bude stát za to,“ uvedl starosta Zákup Radek Lípa.

JESTŘEBÍ

Začíná další uzavírka důležité silnice

Celková rekonstrukce silnice a chodníků v Jestřebí dnes dorazila ve své páté fázi až k hlavnímu tahu I/9. Předchozí část by měla být v provizorním provozu otevřená a uzavírka se posune do úseku mezi poštou a zmiňovanou I/9 mezi hostincem a restaurací. Obec doporučuje zdejším obyvatelům, aby si zaparkovali auta na místech, odkud budou moci vyjet. Pěší přístup k nemovitostem bude podle realizační stavební firmy Silnice a Mosty Česká Lípa zajištěný. Starosta Karel Schreiner se za komplikace omlouvá a prosí o trpělivost.

PRYSK

Vyčistili kamzičí stezku

Trasa cyklistického enduro trailu okolím Prysku je opět vyčištěná a nově doznačená. Není sice pro úplné začátečníky, na kole vás čekají dlouhé sjezdy i výjezdy v těžším terénu, ale vše vyvažují úchvatné přírodní scenérie. Orientačními body jsou Ovčácký vrch, Tetřeví vrch, Střední vrch a Břidličný vrch, které trasa kopíruje. V některých místech sice probíhá těžba dřeva, ale stezka je všude sjízdná.