VYBRAT REGION
Zavřít mapu

KRÁTCE: Lípa má osmého čestného občana. Nemocnice opraví schody i lávku

Českolipsko - Přinášíme krátké zprávy z celého regionu: zpravodajství z měst i obcí, krimi, kultury a sportu.

7.11.2017
SDÍLEJ:

Za celoživotní vědeckou a výzkumnou práci a její praktické využití v mezinárodním měřítku převzal Luboš Novák z rukou starostky města Romany Žatecké čestné občanství města Česká Lípa. Foto: mucl

ČESKÁ LÍPA

Lípa má osmého čestného občana

Významný českolipský vědec a podnikatel Luboš Novák převzal ve čtvrtek čestné občanství města. Starostka Romana Žatecká tak udělila osmé čestné občanství v novodobé historii České Lípy. „Je mi velkou ctí dekorovat člověka, který je úspěšným manažerem i výzkumníkem, který vědecké poznatky aplikuje do výroby a šíří slávu české šikovnosti a dovednosti do celého světa,“ uvedla starostka Romana Žatecká. Sedmdesátiletý majitel společnosti Mega, zabývající se průmyslovou aplikací membrán, ocenění přijal s pokorou. „Není jen moje, ale patří mým spolupracovníkům a hlavně mým nejbližším,“ řekl Novák, který mimo jiné vymyslel přes dvacet patentů, působí jako prezident České membránové společnosti a je také členem rady té evropské. V roce 2007 získal s Miroslavem Blechou ocenění Česká hlava.

Radnice zřídila 30 nových míst

O 30 pracovních pozic navýšil českolipský Městský úřad v posledním roce svůj početní stav. Důvodem je podle tajemníka Josefa Zachrly nejen narůstající administrativa ze strany státu, ale rovněž i poskytování kvalitního servisu občanům, dodržování zákonných lhůt a vylepšování údržby města. I proto radnice zřídila trvalou pracovní skupinu 12 lidí, kteří budou operativně zajišťovat údržbu města. Ze současných 225 pracovních pozic ale nejsou všechny obsazené. Volných je více než 20 míst. „Již dlouhodobě hledáme právníka, investičního technika, referenty sociálně právní ochrany, kurátory pro děti a mládež,“ jmenuje starostka Romana Žatecká některé z úzkoprofilových pozic.

Na polikliniku brzy po nové cestě i schodišti

Cesta do budovy polikliniky českolipské nemocnice od centrálního parkoviště dostane brzy nový kabát. V příštím týdnu nejprve začne oprava cesty, která vede od záchytného velkého parkoviště u Arbesa směrem ke schodišti, poté bude následovat rekonstrukce přilehlého schodiště. Na tyto stavební práce naváže dílčí oprava lávky kolem budovy polikliniky. Vše by mělo být dokončeno do konce měsíce listopadu. „Stavba bude řádně označena, prosíme všechny návštěvníky i pacienty nemocnice, aby v tomto období využívali přístup do polikliniky směrem od nemocnice,“ říká Kateřina Amrichová z českolipské nemocnice.

Nechává se pohostit, platit ale nebude

Další a další krádeže přibývají na kontě třiačtyřicetileté ženy, která se pomalu stává postrachem obchodníků a restauratérů v České Lípě. Naposled tento týden ukradla v prodejně oblečení v hodnotě přes 2 600 korun. Prodavačka vyběhla ven, aby ženu nalezla. Ta jí vyhrožovala, že má u sebe zbraň. Přivolaná hlídka strážníků městské policie nalezla zlodějku ukrytou v budově bývalého nádraží. Věci měla u sebe, ale větší část byla zničená. Naštěstí žádnou zbraň u sebe neměla. Týž den navečer stejná osoba popíjela v kavárně Union, její útrata přesáhla 200 korun. Při žádosti o zaplacení prostě oznámila, že nemá na útratu. Obsluha opět zavolala strážníky, kteří vše zadokumentovali. Do třetice se v pátek ráno došla nasnídat do hotelu Morris. Opět udělala útratu asi za 200 a v klidu bez zaplacení odešla. I tento čin je zadokumentovaný a bude přidaný do spisu.

ZUŠ ke svému výročí uspořádá ples

Celých 90 let v České Lípě působí pomyslné hnízdo nejdříve hudebních, pak i výtvarných a dramatických talentů. Základní umělecká škola při té příležitosti v pátek 10. října pořádá nabitý ples, který proběhne ve velkém sále ZUŠ. Zahájí ho Komorní symfonický orchestr školy, dále vystoupí Jazzová farma, zpěvačky pěveckého oddělení a kapela Big Balls. I když se sál Zušky jmenuje „Velký“, lístky si raději zajistěte dopředu na vrátnici školy. Ta je otevřená ve všední dny vždy od 15.00 do 18.30 hodin.

Charita nabízí zeminu

Farní charita v České Lípě nabízí zeminu na podzimní přípravu půdy. „Nabízíme listovku z buku, lípy a břízy. Jelikož je tato zemina lehká a nakypřující, je vhodná na prokypření záhonu a s příměsí kompostu vhodná i do květináčů,“ popisuje vedoucí služby Sociální podnik Ludmila Špindlerová. Prodejní cena zeminy je 100 korun za 80 litrový pytel. Zeminu vám pracovníci farní charity dokáží dovézt až domu. „Do 10 kilometrů od České Lípy je to zdarma, poté si účtujeme 15 korun za kilometr,“ dodala Špindlerová.

Strážníci pomohli zraněnému

Ráno pervitin, večer alkohol, v noci rozbitá hlava a otřes mozku. Shrnutí dne jednoho uživatele drog, u něhož zasahovali strážníci českolipské městské policie. Přivolal je náhodný kolemjdoucí, kterého na náměstí T. G. Masaryka zraněný a krvácející muž požádal o pomoc. Na nic ale pak nečekal a odešel. Strážníci se vydali v jeho stopách a dostihli ho nedaleko restaurace U Dědka. Muž byl skutečně zraněný, dokonce několikrát zvracel, pouze nebylo jasné, zda následkem rány do hlavy, anebo v důsledku požití drog a alkoholu. Hlídka přivolala rychlou záchrannou službu. „Protože zraněný neustále opakoval, že chce podat trestní oznámení na toho, kdo ho napadl, strážníci mu doporučili další postup,“ uvedla mluvčí strážníků Eva Vlastníková.

Infocentrum změnilo provozní dobu

Prvním listopadem došlo ke změně provozní doby v Městském informačním centru na náměstí T. G. Masaryka. Infocentrum přejde na takzvaný zimní provoz, což znamená, že bude v době od 1. 11. až do 31. března 2018 otevřené ve všedních dnech od 8.30 do 16.00 hodin a v sobotu bude zavřeno.

Řidič zůstal bezradný na krajnici

Při noční hlídce uviděli strážníci městské policie bezradného řidiče ve výstražné vestě, který stál s autem na krajnici cesty z Lípy do Manušic. Na dotaz, zda něco nepotřebuje, chtěl zavolat svého otce, protože měl defekt, navíc měl ještě rozbitý hever. Mladík, který je řidičem jen dva měsíce, neměl u sebe ani funkční mobil, aby si v noci sám přivolal pomoc. Strážníci vytočili číslo, které jim mladík uvedl, ale bylo nedostupné. Hlídka pomohla řidiči s výměnou kola za rezervu a ten se mohl konečně vydat k domovu.

DUBÁ

Dubá bude mít vlastní kalendář

Město Dubá bude letos poprvé vydávat vlastní nástěnný kalendář. Na jednotlivých listech jsou zachyceny památky, přírodní zajímavosti, ale také kulturní akce, které se ve městě konají. „Věřím, že kalendář zachycující Dubou a její okolí ve všech ročních obdobích bude nejen hezkou ozdobou domácností místních, ale také pěkným dárkem pro jejich blízké,“ říká starostka Zdeňka Šepsová. Kalendář bude k zakoupení v městském infocentru. K dostání bude poprvé při rozsvěcení vánočního stromu na náměstí, a to první adventní neděli 3. prosince.

Z REGIONU

Českolipskem proletí vrtulníky

Některá města na Českolipsku, jako například Zákupy nebo Mimoň, vydala upozornění, že v následujících dnech až do konce měsíce listopadu mohou obyvatelé zahlédnout nízko letící vrtulníky společnosti HELI CZECH. Ty zde budou lítat v souvislosti s výcvikem pilotů na postřik plodin. Jedná se o novou technologii ošetřování zemských kultur s vyšší efektivitou a menší ekonomickou náročností.

Neschopenek v kraji opět přibylo

Zaměstnanci v kraji v prvním pololetí letošního roku častěji marodili. Doma na neschopence zůstali v 36 672 případech. Oproti minulému roku tak přibylo přes dva tisíce neschopenek. „Nemocnost v Libereckém kraji byla šestá nejvyšší,“ dodala statistička Dagmar Dvořáková z Českého statistického úřadu. Nejmenší podíl práce neschopných zaměstanců eviduje Praha, nejvíce se stoná na Zlínsku.

DOKSY

Začal předprodej na Snow Film Fest

V dokském kině a infocentru začal předprodej na šestý ročník oblíbeného filmového festivalu Snow Film Fest. Ten proběhne v kině Máj příští sobotu 11. listopadu od 15.00 hodin. Festivalová porota vybrala jako vždy ty nejlepší dokumentární filmy se zimní tematikou z oblasti sportu, lyžařských a horolezeckých expedic a výprav za poznáním tajů přírody i života domorodců z různých částí světa. „O poučení, úchvatné záběry z přírody ani o adrenalin také letos nebude nouze,“ dodává Miloslav Lomič z dokského kina.

SPORT

Knejzlík byl nominován do reprezentace U21

Fotbalový obránce Slovanu Liberec a odchovanec FK Stráž pod Ralskem Karel Knejzlík, který aktuálně hraje za Hradec Králové, obdržel nominaci na kvalifikační dvojzápas reprezentační „21“ se San Marinem a proti domácímu Moldavsku. Se San Marinem se hraje 11. listopadu v Ústí nad Labem a následně 14. listopadu s Moldavskem v Kišiněvu.

Rozhodnutí Disciplinární komise 

NEPODMÍNĚNÉ TRESTY: KOHOUT Jiří ( Zákupy) - zákaz závodní činnosti na 2 soutěžní utkání (§ 44/1).
OSTATNÍ: ŠMEJKAL David (Jestřebí) - žádosti o převedení zbytku trestu na podmínku vyhověno (1 utkání podmíněně na 2 měsíce), činnost uvolněna od 3. 11. 2017 (§ 39).
KVASNIČKA Jan (Brniště) žádosti o prominutí zbytku trestu vyhověno, činnost uvolněna od 3. 11. 2017 (§ 41).

Autor: Redakce

7.11.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Výroba - Výroba Lakýrníci 23 600 Kč

Lakýrníci automobilů a jiných vozidel Lakýrník. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 23600 kč. Volných pracovních míst: 50. Poznámka: Pracovní náplň, -velkoplošné nátěry základním nátěrem, mezivrstvou, vrchním nátěrem, konečné plošné lakování,vrchní lak, -základní a vrchní nátěry konstrukčních prvků, -odstraňování přetoků a zbytků barvy, -opravy vad finálního nátěru včetně laku, -měření vrstvy nátěru, mřížková zkouška, měření lesku, -vystříkávání dutin, Požadujeme, -vyučení v oboru lakýrník (výhodou), -praxe v oboru minimálně 2 roky, Nabízíme, -Zázemí v rozvíjející se nadnárodní společnosti, -Možnost dalšího profesního růstu , -Týden dovolené navíc (tedy 25 dnů dovolené ročně), -Měsíční prémie za výsledky práce a odměny za Kaizeny (resp. změny k lepšímu), -Roční výkonnostní odměnu , -Příspěvek na životní a penzijní pojištění po odpracovaném roce , -Dotované závodní stravování, -Zdravotní péče včetně očkování proti chřipce, -Sportovní a kulturní aktivity , -Zvýhodněné mobilní tarify, Pozice je vhodná i pro cizince., První kontakt emailem!. Pracoviště: Bombardier transportation czech republic a.s. - 001, Svatopluka Čecha, č.p. 1205, 470 01 Česká Lípa 1. Informace: Michaela Mádlová Knazovič, +420 487 802 607.

Výroba - Výroba Manipulační dělníci ve výrobě 117 Kč

Manipulační dělníci ve výrobě Manipulant. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 117 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Náplň práce, -obsluha a základní preventivní údržba a oprava manipulační techniky a užitkových vozidel výroby, -udržování manipulační techniky, užitkových vozidel výroby a pracovních (manipulačních a skladových) prostor v řádném technickém stavu a vedení záznamů o jejich provozu, -vedení řádné a včasné evidence a dokumentace směnových výsledků, -odpovědnost za svěřený materiál, nářadí a osobní ochranné pracovní pomůcky, -dodržování bezpečnosti práce, požárních předpisů a prevenci vzniku úrazů a neshod v rámci BOZP, PO a nakládání s odpady, -dodržování norem, bezpečnostních a jiných provozních a legislativních předpisů, postupů a pokynů, -dodržování kvality výstupů dle stanovených norem/vzorků, -hlášení poruch, závad, nedostatků, připomínek přímému nadřízenému, -ostatní činnosti dle pokynů nadřízeného, Požadujeme, -SOU, -praxe: min. 1 rok , -ŘP skupiny B, oprávnění VZV, -ŘP skupiny C, D, E, T výhodou, -pozornost, pečlivost, odpovědnost, Nabízíme, -v první fázi pracovní poměr na dobu určitou, -dvousměnný, týdenní pracovní doba 37,5 hodiny, -základní mzda + měsíční prémie, -finanční benefity, -obědy zdarma/příspěvek na stravování, příspěvek na dopravu, -2 dny indispozičního volna, -možnost podílet se na rozvoji oddělení/firmy, -osobní růst a pravidelné vzdělávání, -příspěvek na dopravu, V případě, že Vás naše nabídka zaujala, zašlete strukturovaný životopis spolu s motivačním dopisem na emailovou adresu kariera@praktiksystem.cz. Vaše žádosti o pracovní pozici vyhodnotíme a do 14 dnů Vás budeme informovat o stavu výběrového řízení.. Pracoviště: Praktik system s.r.o. - 001, Pod Vinicí, č.p. 81, 471 27 Stráž pod Ralskem. Informace: kariera@praktiksystem.cz, .

Management - Management Vedoucí 15 000 Kč

Řídící pracovníci v maloobchodě Vedoucí stravovacího úseku. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Neurčeno, úvazek: . Mzda min. 15000 kč, mzda max. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: požadujeme:, -vyucení v oboru, ci praxi v pohostinství, -plný nebo cástecní pracovní úvazek, -schopnost práce na PC (na restauracní systém AGNIS budete zaškoleni), -samostatnost, zodpovednost, casová flexibilita a trestní bezúhonnost, -hmotná zodpovednost za skladové zásoby je podmínkou nástupu, -výhodou bydlište Doksy a okolí, NABÍZÍME zajímavou práci v perspektivní společnosti, zajímavé platové ohodnocení a dobrý kolektiv., NÁSTUP možný od 26.3.2018, Strukturované životopisy zasílejte na email: prace@posluvmlyn.cz, Kontakt: 734 596 586. Pracoviště: Rekreační areál poslův mlýn, Poslův mlýn, č.p. 976, 472 01 Doksy. Informace: prace@posluvmlyn.cz, +420 734 596 586.

Administrativa - Administrativa Sekretářka, sekretář 20 000 Kč

Sekretáři (všeobecní) Asistent (-ka) vedoucího závodu. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Hledáme vhodnou kandidátku či kandidáta na pozici technický asistent (-ka) vedoucího závodu. Náplní práce je vyřizování administrativních záležitostí, spolupráce se závody v ČR, SR a Německu, komunikace s úřady státní správy, samostatné řešení úkolů, zodpovědnost za provoz kanceláře vedoucího závodu. , Pozice je vhodná i pro absolventy.. Pracoviště: Apollo metal, spol. s r. o.- brniště, 471 29 Brniště. Informace: Tomáš Truxa, +420 721 062 335.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Cvikov držel s favoritem krok jen první půlku

Jeviště milánského Teatra Gerolama, kde probíhala výstava sklářské společnosti Lasvit, ozdobila soška dřevěného koně.
6

FOTO: Kabaret monster od Lasvitu uspěl v Miláně

Českolipské muzeum vystaví Trofeje Excursionsclubu

Česká Lípa - Vlastivědné muzeum a galerie v České Lípě otevírá ve středu 25. dubna v 16 hodin v Maštálkově výstavní síni výstavu Trofeje Excursionsclubu.

Lidé chtěli měřit rychlost na Macháči i na Ještědu

Liberecký kraj - I letos se policie v Libereckém kraji zapojila do celostátní akce Speed Marathon, v rámci které měří rychlost na základě tipů veřejnosti.

„U nás může rozkvést ten, kdo by v jiném souboru odumřel,“ říká Alena Pešková

Liberecký kraj – Ta působí jako šéfka libereckého baletu, který je nejmenším souborem v České republice. 

Věřím, že divizi zachráníme, říká předseda Arsenalu

Česká Lípa - Na čtrnáctou příčku divizní tabulky (skupina B) klesli po sobotní porážce s Motorletem (0:3) fotbalisté českolipského Arsenalu.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT