VYBRAT REGION
Zavřít mapu

KRÁTCE: Lípa se zaměří na opravu chodníků. Záchranka posílila o další vozidlo

Českolipsko - Přinášíme krátké zprávy z celého regionu: zpravodajství z měst i obcí, krimi, kultury a sportu.

8.3.2018
SDÍLEJ:

Českolipský deník.Foto: Deník

ČESKÁ LÍPA

V opravách se zaměří na chodníky

S částkou 20 milionů korun počítá letošní rozpočet České Lípy na opravy komunikací a chodníků. Radnice se zaměří právě na chodníky, které jsou oproti vozovkám v horším stavu. „Určitě to bude například oprava pravostranného chodníku v Mariánské, kde jsme vloni opravovali ten levostranný. Rozbité chodníky chceme opravit také v ulici Českokamenická, v ulici Karla Poláčka, ve vnitrobloku v ulici Komenského na Ladech nebo na Špičáku v Dlouhé ulici,“ říká místostarosta Juraj Raninec. Příznivce cyklistiky zřejmě potěší, že město má v letošním roce v plánu také opravu cyklotrasy do Písečné.

Záchranka posílila o další vozidlo

Záchranáři v České Lípě mají nové vozidlo rychlé zdravotnické pomoci, které je plně vybavené jak odborným personálem, tak po technické stránce. Jeho nejdůležitějším úkolem je zajištění sekundárních transportů, tedy převozů pacientů, kteří jsou již hospitalizováni. „Podobné vozidlo nám na Českolipsku velmi chybělo. K některým případům musely dojíždět vzdálenější posádky a pacienti ve stresové situaci čekali delší dobu. Snažíme se vyjít vstříc potřebám regionu, snad se nám to touto cestou podaří,“ řekl ředitel Zdravotnické záchranné služby Luděk Kramář. Vozidlo bude v tomto provozu zkušebně tři měsíce, pokud se jeho služby osvědčí, podobná péče bude postupně rozšířena na celý kraj.

Na kulturu je v rozpočtu 39 milionů

V letošním roce přispěje město Česká Lípa z rozpočtu na kulturu částkou 38,7 milionu korun. Na provoz příspěvkových organizací Kultura, Městská knihovna a Lipý je připraveno 27,2 milionu korun, do investic pak bude směřovat částka 11,5 milionu korun. Největší částku „spolkne“ Jiráskovo divadlo. Počítá se především s úpravou a aktualizací projektové dokumentace Jiráskova divadla a se zahájením inženýrské činnosti pro zajištění potřebných povolení, dále pak se zahájením realizačního projektu divadla (5 milionů Kč), s přípravou rekonstrukce knihovny Špičák (2 miliony Kč), která by měla pokračovat v dalších letech, s rekonstrukcí střechy a fasády na budově Unionky (3,5 milionu Kč). Pokračovat by měla i příprava rekonstrukce budovy KD Crystal. Na akce pro veřejnost pak rozpočet města počítá s částkou 3,4 milionu korun.

Po dvou pivech vyrazil na silnice

Se zhasnutými světly projížděl minulý týden v jednu hodinu nad ránem dvaapadesátiletý řidič Českou Lípou. Policistům, kteří jej zastavili, vydal potřebné doklady, avšak jeho artikulace a odér linoucí se z vozu je přesvědčil o tom, že k nerozsvícení světel vozu nedošlo náhodou. Na displeji přístroje na orientační dechové zkoušky se opakovaně zobrazovala hodnota přes 2,1 promile alkoholu v dechu. Na dotaz policistů, zda řidič před nebo během jízdy nějaký alkohol popil, řidič uvedl, že měl dvě pivka. Hříšník putoval do policejní cely a následujícího dne mu policisté sdělili podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což mu hrozí trest až roční vězení.

Na Ladech si děti zkusí školu nanečisto

Pro předškolní děti si učitelé na českolipské Základní škole Lada připravili tematické dopoledne, během něhož se budoucí žáci mohou seznámit s prostředím školy, učiteli a hlavně s tím, jak probíhá školní výuka, co znamená být opravdovým školákem. Akce se uskuteční v sobotu 10. března od 9 do 12 hodin ve třetím patře budovy prvního stupně (ta spodní; pozn. red). Do budovy mají návštěvníci přijít vchodem do školní družiny při spodní bráně areálu.

I přes zákaz kouřil v baru

Na muže, který nedbal zákazu kouření v restauračním zařízení, upozornila českolipskou městskou policii obsluha jednoho z barů ve městě. Na její předchozí výzvy host nereagoval. Strážníci muže vyzvali, ať svého protizákonného chování zanechá, což učinil. „Na místě mu byla uložená pokuta 5 000 korun, kterou ale odmítl zaplatit. Proto záležitost poputuje ke správnímu orgánu,“ uvedla mluvčí českolipských strážníků Eva Vlastníková.

Ocenili nejmladší čtenáře

Březen, měsíc čtenářů, bude v Městské knihovně v České Lípě patřit především dětem. V úterý knihovna vyhlásila Čtenáře roku, tentokrát se knihovníci zaměřili na nejmladší věkovou kategorii. Diplomy s čestným titulem proto z rukou ředitelky Dany Kroulíkové a českolipské starostky Romany Žatecké převzalo 7 nadšených dětí: Nina Buzková, Honzík Kořínek, Julinka Olšarová, Vašík Šteiner, Daniela Šídlová, Bára Tichá a Joachim Kysilko. „Do krajského kola, které se koná v Krajské vědecké knihovně 17. března, vysíláme Julinku Olšarovou. Knihovnu, kterou má moc ráda, využívá i díky poukazu a pozvánce do knihovny, které dostávají všechna miminka už při vítání občánků na českolipské radnici,“ vysvětluje Dana Kroulíková. Kromě diplomu a dárků od města a knihovny nadělily knihovnice svým nejlepším nejmenším čtenářům také pohádkové představení O zlé koze, které pro ně nastudovaly z literatury, zrežírovaly a sehrály.

Ukradený nákup žena nakonec zaplatila

Malé máslo, sušené meruňky, smetanu ke šlehání a tři malé čokolády ukradla v jednom z českolipských obchodů 79letá žena. Po prověření rejstříku přestupků bylo zjištěno, že žena dosud nemá žádný záznam. Sama pak zboží i uhradila, přesto bude celá záležitost projednaná před správním orgánem. Pokud se zdá, že nákup za stokorunu je nicotný, v obchodech řeší i krádeže za desetikoruny. Například v OBI ukradl zákazník hrst hřebíků, které si jen tak strčil do kapsy. Obsluha ho viděla, a tak musel zboží vrátit. Strážníci městské policie pak na místě řešili i tuto záležitost.

Výstava mapuje 90 let hudebního života

Výstavu k 90. výročí vzniku České hudební školy v České Lípě otevírá dnes v 16.30 hodin v Maštálkově síni Vlastivědné muzeum a galerie v České Lípě. Výstava Hudba v životě české menšiny zachycuje některé okamžiky hudebního života od doby národního obrození až do první světové války. V době meziválečné se potom stala součástí národní výchovy a doprovázela osvětovou činnost. Vybranými dokumenty a obrázky dává tato výstava v roce stého výročí vzniku republiky také další svědectví o utváření českého života.

MIMOŇ

Dům dětí se bude stěhovat

Nové zázemí bude mít Dům dětí a mládeže Vážka v Mimoni. Město ve spolupráci se zřizovatelem ZŠ Mírová chystá Vážku přestěhovat do bývalé lékárny v Nádražní ulici. „Doufáme, že stěhování už je naposledy. Tentokrát to bude jen o dům dál,“ uvedl starosta Mimoně František Kaiser. Do budovy současného sídla Vážky se přestěhuje kroužek zoologie s živými zvířátky a ve zbytku budou skladovací prostory.

RALSKO

V Hradčanech bude venkovní posilovna

S venkovními posilovnami, často označovanými jako „workouty“, se v posledních letech roztrhl pytel. Bytelné ocelové stroje, využívající hlavně váhy cvičícího, plánují nainstalovat také v Ralsku. Cvičební prvky za jednaosmdesát tisíc korun město po vyřízení všech náležitostí umístí do části Hradčany.

NOVÝ BOR

Radůza vystoupí v divadle

V Městském divadle v Novém Boru se chystá na čtvrtek 8. března koncert zpěvačky Radůzy s kapelou. Zpěvačka představí spolu se svým doprovodem nové album Studna v poušti. Radůza, vlastním jménem Radka Urbanová je česká zpěvačka, šansoniérka, písničkářka, harmonikářka a hudební skladatelka. Její hudba vychází částečně ze šansonu, ale největší díl inspirace čerpá z folklóru a lidových odrhovaček, které v jejím syrovém podání nabízejí nečekané hudební i textařské obraty. Vstupenky za 320 korun jsou stále v prodeji.

Infocentrum vystavuje historické snímky

V Turistickém informačním centru v Novém Boru (TIC) tento týden začala výstava historických fotografií Nového Boru. K vidění bude v 1. patře TIC až do konce srpna. Ve stejných prostorách vystavuje od začátku března své fotografie také Miroslav Jeništa, který návštěvníkům nabízí pohledy na noční Prahu. Tato výstava bude otevřená do konce května. Vstupné je zdarma.

NOVÝ OLDŘICHOV

Žádosti o dotace na čističky začnou přijímat v březnu

Až 80 000 korun mohou získat obyvatelé Nového Oldřichova na výstavbu domovních čistíren odpadních vod. Žádosti o dotace začne obec přijímat v pondělí 26. března, druhý termín obec vyhlásila na 1. října. Peníze půjdou z úspor obce. Domácí čistírny by měly nahradit centrální kanalizaci, kterou v Novém Oldřichově nelze technicky vybudovat ve všech částech.

SPORT

Milan Soukup Arsenal neposílí

Námluvy českolipského Arsenalu s útočníkem Milanem Soukupem skončily. Klub od Ploučnice se nedohodl s vedením oddílu TJ Sokol Záryby, kde Soukup momentálně působí, na jeho příchodu. „Zájem Lípy o mě byl velký, ale v Zárybech mám určité podmínky a dohodu s prezidentem klubu, kterou jsem nechtěl porušit,“ řekl v pondělí Deníku Milan Soukup.

Autor: Redakce

8.3.2018 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Ochrana a ostraha - Ochrana a ostraha Ostatní pracovníci ostrahy a 20 000 Kč

Operátoři bezpečnostních služeb Dispečer pultu centrální ochrany. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracovní místo je vhodné i pro osoby se změněnou pracovní schopností či invalidní., Náplň práce: obsluha pultu centrální ochrany, komunikace a spolupráce se zákazníky, kolegy a případně složkami záchranného systému, evidence řešení poruch a poplachových zpráv., Požadujeme: doba předchozího zaměstnání alespoň 5 let, čistý výpis rejstříku trestů, uživatelská znalost práce na PC, ochota pracovat na směny, spolehlivost, odolnost vůči stresu, komunikační dovednosti, časová flexibilita, schopnost týmové práce, zájem a ochota učit se stále nové věci., Osvědčení strážný výhodou, ale ne podmínkou., Životopis s motivačním dopisem zasílejte na e-mail: jetenska@henig.cz.. Pracoviště: Henig - security servis, s. r. o., 5. května, č.p. 797, 470 01 Česká Lípa 1. Informace: Veronika Jetenská, +420 731 411 694.

Zdravotnictví - Zdravotnictví Lékař 26 000 Kč

Ostatní lékaři specialisté Lékař/ka na oddělení léčebny dlouhodobě nemocných. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 26000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Požadujeme vysokoškolské vzdělání dle zákona č. 95/2004 Sb., specializovaná způsobilost a praxe výhodou, morální a občasnskou bezúhonnost, příjemné vystupování a zájem o obor. , Mzdové podmínky budou dohodnuty při osobním setkání. , Nástup možný ihned nebo dle dohody. , Nabízíme:, - zázemí stabilní společnosti, - zajímavou práci v moderním pracovním prostředí s možností seberealizace, - možnost profesního růstu, - významná podpora vzdělávání , - závodní stravování, - zaměstnanecké akce, - příspěvek na penzijní připojištění, - výhodný zaměstnanecký tarif od O2, - 5 týdnů dovolené, - slevová karta do lékárny a Centra zdraví, - odměny při pracovním výročí, Vhodné i pro absolventy, OZP a cizince!, První kontakt emailem!. Pracoviště: Nemocnice s poliklinikou česká lípa, a.s., Purkyňova, č.p. 1849, 470 01 Česká Lípa 1. Informace: Pavlína Pilařová, +420 487 954 035.

Výroba - Výroba Obsluha strojů 17 000 Kč

Obsluha šicích a vyšívacích strojů Obsluha šicích a vyšívacích strojů - výrobní dělník-šič/ka. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 17000 kč, mzda max. 21500 kč. Volných pracovních míst: 352. Poznámka: Požadujeme: • manuální zručnost, spolehlivost, aktivitu, dobrý zdravotní stav. Jedná se o práci vestoje, 3 směnný provoz. Nástupní mzda bude od 1.5.2015 činit 17.000 Kč. Po zapracování činí mzda až 24.000,-- Kč., Zaměstnanci u nás mají tyto výhody:, - 13. plat, - Osobní konto, poukázky až 7000 Kč/ročně, - Jeden týden volna nad rámec dovolené, Přesčasové příplatky nad zákonnou výši. 5 minut denně navíc na přestávky, Penzijní připojištění 2% ze mzdy, - Telefony, výhodný zaměstnanecký tarif., - Dotované stravování., - Organizace dopravy do míst, kam veřejná doprava nejezdí., - Zdravotní program. , Pořádáme celou řadu akcí pro naše zaměstnance:, - Letní párty, - Vánoční párty, - Květiny k MDŽ, - Vánoční dárky, - Mikulášské balíčky , Vhodné pro absolventy. Vhodné i pro cizince., Místo výkonu práce: Dubická 1800, Česká Lípa. Pracoviště: Adient czech republic k.s., odštěpný závod česká lípa, Dubická, č.p. 1800, 470 01 Česká Lípa 1. Informace: Michaela Spilková, +420 487 803 402.

Gastronomie - Gastronomie Vedoucí provozu 19 970 Kč

Vedoucí provozu v ubytování, stravování a pohostinství (kromě školních jídelen a menz) Provozní pracovník stravování a výživy. Požadované vzdělání: úso (vyučení s maturitou). Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 19970 kč, mzda max. 27400 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadujeme: střední vzdělání s maturitní zkouškou zaměřené na gastronomii a stravování, bezúhonnost, zdravotní průkaz, znalost přípravy dietní stravy výhodou, základní znalost práce na PC, orientace v právních předpisech a hygienických normách souvisejících s gastronomií a stravováním. Výkon práce je v přímém kontaktu s vězněnými osobami., Zařazení do 7. platové třídy, nástupní plat v závislosti na délce započitatelné praxe., Nabízíme: 25 dnů dovolené v kalendářním roce, 5 dnů indispozičního volna, příspěvek na stravování, lékařská péče, kulturní a sportovní vyžití, posilovna, sauna, rodinné a dětské rekreace v rekreačních zařízeních VS ČR, možnost čerpání bezúročných půjček z FKSP, ubytování na ubytovně VS ČR ve Stráži p. R., možnost získání městského nájemního bytu v Mimoni a okolí., První kontakt emailem nebo telefonicky v pracovních dnech od 6:30 - 15:00 hod.. Pracoviště: Vězeňská služba české republiky - věznice stráž pod ralskem, Máchova, č.p. 260, 471 27 Stráž pod Ralskem. Informace: Věra Košťálová, +420 487 878 213vdoběod6:30-15:00.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Martin Kotyk (zelený dres).

Gólman Martin Kotyk se rozhodl po osmi sezonach v Doksech skončit

Spider-Man.

Do Liberce míří Spider-Man. Přijďte ve středu na casting

Fotograf se vydal po stopách Máchy a jeho Máje. Snímky vystaví v Doksech

Doksy - Osobité a dodnes působivé dílo Karla Hynka Máchy je již 182 let inspirací pro historiky, hudebníky, dramatiky, spisovatele a ve velké míře také pro výtvarné umělce.

Lubomír Vejražka mapuje v nové knize osudy dětí a žen politických vězňů

Liberecký kraj – Netrpěli jen muklové, ale i jejich ženy a děti, varuje před ztrátou paměti spisovatel.

Kráska z Mexika, Asie nebo Evropy? Vyberte nejhezčí fanynku skupiny F

Fotbalové mistrovství světa v Rusku neprovázejí jen nádherné útočné akce a góly, ale i krásné ženy na tribunách či ve fanzónách. Do konce června vám budeme nabízet nejsympatičtější fanynky týmů z každé skupiny. Můžete hlasovat pro vaši favoritku, vítězky pak postoupí do finále, v němž se „utkají“ o pomyslný titul Miss šampionátu.

Nejlepším zaměstnavatelem lidí s postižením je firma Norwood z České Lípy

Liberecký kraj - Českolipský výrobce stavebních samonosných panelů, firma Norwood, vybojovala první místo osmého ročníku soutěže Stejná šance – Zaměstnavatel roku.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT