VYBRAT REGION
Zavřít mapu

KRÁTCE: Lípa se zaměří na opravu chodníků. Záchranka posílila o další vozidlo

Českolipsko - Přinášíme krátké zprávy z celého regionu: zpravodajství z měst i obcí, krimi, kultury a sportu.

8.3.2018
SDÍLEJ:

Českolipský deník.Foto: Deník

ČESKÁ LÍPA

V opravách se zaměří na chodníky

S částkou 20 milionů korun počítá letošní rozpočet České Lípy na opravy komunikací a chodníků. Radnice se zaměří právě na chodníky, které jsou oproti vozovkám v horším stavu. „Určitě to bude například oprava pravostranného chodníku v Mariánské, kde jsme vloni opravovali ten levostranný. Rozbité chodníky chceme opravit také v ulici Českokamenická, v ulici Karla Poláčka, ve vnitrobloku v ulici Komenského na Ladech nebo na Špičáku v Dlouhé ulici,“ říká místostarosta Juraj Raninec. Příznivce cyklistiky zřejmě potěší, že město má v letošním roce v plánu také opravu cyklotrasy do Písečné.

Záchranka posílila o další vozidlo

Záchranáři v České Lípě mají nové vozidlo rychlé zdravotnické pomoci, které je plně vybavené jak odborným personálem, tak po technické stránce. Jeho nejdůležitějším úkolem je zajištění sekundárních transportů, tedy převozů pacientů, kteří jsou již hospitalizováni. „Podobné vozidlo nám na Českolipsku velmi chybělo. K některým případům musely dojíždět vzdálenější posádky a pacienti ve stresové situaci čekali delší dobu. Snažíme se vyjít vstříc potřebám regionu, snad se nám to touto cestou podaří,“ řekl ředitel Zdravotnické záchranné služby Luděk Kramář. Vozidlo bude v tomto provozu zkušebně tři měsíce, pokud se jeho služby osvědčí, podobná péče bude postupně rozšířena na celý kraj.

Na kulturu je v rozpočtu 39 milionů

V letošním roce přispěje město Česká Lípa z rozpočtu na kulturu částkou 38,7 milionu korun. Na provoz příspěvkových organizací Kultura, Městská knihovna a Lipý je připraveno 27,2 milionu korun, do investic pak bude směřovat částka 11,5 milionu korun. Největší částku „spolkne“ Jiráskovo divadlo. Počítá se především s úpravou a aktualizací projektové dokumentace Jiráskova divadla a se zahájením inženýrské činnosti pro zajištění potřebných povolení, dále pak se zahájením realizačního projektu divadla (5 milionů Kč), s přípravou rekonstrukce knihovny Špičák (2 miliony Kč), která by měla pokračovat v dalších letech, s rekonstrukcí střechy a fasády na budově Unionky (3,5 milionu Kč). Pokračovat by měla i příprava rekonstrukce budovy KD Crystal. Na akce pro veřejnost pak rozpočet města počítá s částkou 3,4 milionu korun.

Po dvou pivech vyrazil na silnice

Se zhasnutými světly projížděl minulý týden v jednu hodinu nad ránem dvaapadesátiletý řidič Českou Lípou. Policistům, kteří jej zastavili, vydal potřebné doklady, avšak jeho artikulace a odér linoucí se z vozu je přesvědčil o tom, že k nerozsvícení světel vozu nedošlo náhodou. Na displeji přístroje na orientační dechové zkoušky se opakovaně zobrazovala hodnota přes 2,1 promile alkoholu v dechu. Na dotaz policistů, zda řidič před nebo během jízdy nějaký alkohol popil, řidič uvedl, že měl dvě pivka. Hříšník putoval do policejní cely a následujícího dne mu policisté sdělili podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což mu hrozí trest až roční vězení.

Na Ladech si děti zkusí školu nanečisto

Pro předškolní děti si učitelé na českolipské Základní škole Lada připravili tematické dopoledne, během něhož se budoucí žáci mohou seznámit s prostředím školy, učiteli a hlavně s tím, jak probíhá školní výuka, co znamená být opravdovým školákem. Akce se uskuteční v sobotu 10. března od 9 do 12 hodin ve třetím patře budovy prvního stupně (ta spodní; pozn. red). Do budovy mají návštěvníci přijít vchodem do školní družiny při spodní bráně areálu.

I přes zákaz kouřil v baru

Na muže, který nedbal zákazu kouření v restauračním zařízení, upozornila českolipskou městskou policii obsluha jednoho z barů ve městě. Na její předchozí výzvy host nereagoval. Strážníci muže vyzvali, ať svého protizákonného chování zanechá, což učinil. „Na místě mu byla uložená pokuta 5 000 korun, kterou ale odmítl zaplatit. Proto záležitost poputuje ke správnímu orgánu,“ uvedla mluvčí českolipských strážníků Eva Vlastníková.

Ocenili nejmladší čtenáře

Březen, měsíc čtenářů, bude v Městské knihovně v České Lípě patřit především dětem. V úterý knihovna vyhlásila Čtenáře roku, tentokrát se knihovníci zaměřili na nejmladší věkovou kategorii. Diplomy s čestným titulem proto z rukou ředitelky Dany Kroulíkové a českolipské starostky Romany Žatecké převzalo 7 nadšených dětí: Nina Buzková, Honzík Kořínek, Julinka Olšarová, Vašík Šteiner, Daniela Šídlová, Bára Tichá a Joachim Kysilko. „Do krajského kola, které se koná v Krajské vědecké knihovně 17. března, vysíláme Julinku Olšarovou. Knihovnu, kterou má moc ráda, využívá i díky poukazu a pozvánce do knihovny, které dostávají všechna miminka už při vítání občánků na českolipské radnici,“ vysvětluje Dana Kroulíková. Kromě diplomu a dárků od města a knihovny nadělily knihovnice svým nejlepším nejmenším čtenářům také pohádkové představení O zlé koze, které pro ně nastudovaly z literatury, zrežírovaly a sehrály.

Ukradený nákup žena nakonec zaplatila

Malé máslo, sušené meruňky, smetanu ke šlehání a tři malé čokolády ukradla v jednom z českolipských obchodů 79letá žena. Po prověření rejstříku přestupků bylo zjištěno, že žena dosud nemá žádný záznam. Sama pak zboží i uhradila, přesto bude celá záležitost projednaná před správním orgánem. Pokud se zdá, že nákup za stokorunu je nicotný, v obchodech řeší i krádeže za desetikoruny. Například v OBI ukradl zákazník hrst hřebíků, které si jen tak strčil do kapsy. Obsluha ho viděla, a tak musel zboží vrátit. Strážníci městské policie pak na místě řešili i tuto záležitost.

Výstava mapuje 90 let hudebního života

Výstavu k 90. výročí vzniku České hudební školy v České Lípě otevírá dnes v 16.30 hodin v Maštálkově síni Vlastivědné muzeum a galerie v České Lípě. Výstava Hudba v životě české menšiny zachycuje některé okamžiky hudebního života od doby národního obrození až do první světové války. V době meziválečné se potom stala součástí národní výchovy a doprovázela osvětovou činnost. Vybranými dokumenty a obrázky dává tato výstava v roce stého výročí vzniku republiky také další svědectví o utváření českého života.

MIMOŇ

Dům dětí se bude stěhovat

Nové zázemí bude mít Dům dětí a mládeže Vážka v Mimoni. Město ve spolupráci se zřizovatelem ZŠ Mírová chystá Vážku přestěhovat do bývalé lékárny v Nádražní ulici. „Doufáme, že stěhování už je naposledy. Tentokrát to bude jen o dům dál,“ uvedl starosta Mimoně František Kaiser. Do budovy současného sídla Vážky se přestěhuje kroužek zoologie s živými zvířátky a ve zbytku budou skladovací prostory.

RALSKO

V Hradčanech bude venkovní posilovna

S venkovními posilovnami, často označovanými jako „workouty“, se v posledních letech roztrhl pytel. Bytelné ocelové stroje, využívající hlavně váhy cvičícího, plánují nainstalovat také v Ralsku. Cvičební prvky za jednaosmdesát tisíc korun město po vyřízení všech náležitostí umístí do části Hradčany.

NOVÝ BOR

Radůza vystoupí v divadle

V Městském divadle v Novém Boru se chystá na čtvrtek 8. března koncert zpěvačky Radůzy s kapelou. Zpěvačka představí spolu se svým doprovodem nové album Studna v poušti. Radůza, vlastním jménem Radka Urbanová je česká zpěvačka, šansoniérka, písničkářka, harmonikářka a hudební skladatelka. Její hudba vychází částečně ze šansonu, ale největší díl inspirace čerpá z folklóru a lidových odrhovaček, které v jejím syrovém podání nabízejí nečekané hudební i textařské obraty. Vstupenky za 320 korun jsou stále v prodeji.

Infocentrum vystavuje historické snímky

V Turistickém informačním centru v Novém Boru (TIC) tento týden začala výstava historických fotografií Nového Boru. K vidění bude v 1. patře TIC až do konce srpna. Ve stejných prostorách vystavuje od začátku března své fotografie také Miroslav Jeništa, který návštěvníkům nabízí pohledy na noční Prahu. Tato výstava bude otevřená do konce května. Vstupné je zdarma.

NOVÝ OLDŘICHOV

Žádosti o dotace na čističky začnou přijímat v březnu

Až 80 000 korun mohou získat obyvatelé Nového Oldřichova na výstavbu domovních čistíren odpadních vod. Žádosti o dotace začne obec přijímat v pondělí 26. března, druhý termín obec vyhlásila na 1. října. Peníze půjdou z úspor obce. Domácí čistírny by měly nahradit centrální kanalizaci, kterou v Novém Oldřichově nelze technicky vybudovat ve všech částech.

SPORT

Milan Soukup Arsenal neposílí

Námluvy českolipského Arsenalu s útočníkem Milanem Soukupem skončily. Klub od Ploučnice se nedohodl s vedením oddílu TJ Sokol Záryby, kde Soukup momentálně působí, na jeho příchodu. „Zájem Lípy o mě byl velký, ale v Zárybech mám určité podmínky a dohodu s prezidentem klubu, kterou jsem nechtěl porušit,“ řekl v pondělí Deníku Milan Soukup.

Autor: Redakce

8.3.2018 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Zdravotnictví - Zdravotnictví Sociální pracovník 18 810 Kč

Sociální pracovníci specialisté v oblasti péče o děti a mládež (kromě péče o zdravotně postižené) Referent/ka sociálně - právní ochrany v oboru sociálních věcí a zdravotnictví. Požadované vzdělání: vyšší odborné. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 18810 kč, mzda max. 28320 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Charakteristika pracovní pozice: , -zajišťování náhradní rodinné péče, -zajišťování sociálně-právní ochrany dětí dle zákona č. 359/1999 Sb., o sociálně-právní ochraně dětí, ve znění pozdějších předpisů, na území správního obvodu města Česká Lípa, jakožto obce s rozšířenou působností podle přílohy č. 2 k zákonu č. 314/2002 Sb., ve znění pozdějších předpisů, Místo výkonu práce: Městský úřad Česká Lípa, Platové podmínky: 10. platová třída, která podle platného katalogu prací odpovídá nejvýše zařazenému vykonávanému druhu práce (platová třída je v tarifním rozpětí od 18 810 do , 28 320 Kč podle zápočtu let odborné praxe), osobní příplatek dle ust. § 131 zákoníku práce, zvláštní příplatek dle ust. § 129 zákoníku práce, Předpokládaný termín nástupu: dle dohody, Pracovní poměr bude sjednán na dobu: určitou, po dobu rodičovské dovolené , Kvalifikační předpoklady: vysokoškolské vzdělání nebo vyšší odborné vzdělání dle ust., § 110 zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách, ve znění pozdějších předpisů, Poznámka: úředník je povinen do 18 měsíců od vzniku pracovního poměru prokázat zvláštní odbornou způsobilost dle vyhlášky č. 512/2002 Sb., Požadavky stanovené městem Česká Lípa pro uchazeče:, -znalost související legislativy, -komunikační schopnosti, sociální cítění, vstřícnost, -výborná znalost práce s MS Office , -řidičské oprávnění sk. B - aktivní řidič, Nabízíme: 5 týdnů dovolené, 4 sick days, prémie, pružná pracovní doba, stravování formou jídelních kupónů, příspěvek na penzijní připojištění, pravidelné zvyšování kvalifikace formou školení, služební mobilní telefon., Náležitosti písemné přihlášky:, jméno, příjmení, titul uchazeče - datum a místo narození - státní příslušnost - místo trvalého pobytu - číslo občanského průkazu (nebo číslo dokladu o povolení k trvalému pobytu, jde-li , o cizího státního občana) - název pracovní pozice, o kterou se uchazeč uchází - datum , a podpis uchazeče, Přílohy přihlášky:, -životopis, ve kterém jsou uvedeny údaje o dosavadních zaměstnáních a odborných znalostech a dovednostech, -výpis z evidence Rejstříku trestů ne starší 3 měsíce, -úředně ověřená kopie dokladu o nejvyšším dosaženém vzdělání , Lhůta pro podání přihlášky (vč. příloh): 23. 03. 2018 - 12:00 hodin , Způsob podání přihlášky: obálku označenou "Referentka / referent sociálně-právní ochrany" zaslat na adresu: Tajemník MěÚ, Městský úřad Česká Lípa, nám T. G. M. č. p. 1, 470 36 Česká Lípa nebo předat osobně v podatelně MěÚ Česká Lípa., Po ukončeném výběrovém řízení si mohou uchazeči svoje doklady a ostatní písemnosti osobně vyzvednout v oddělení personalistiky a mezd - následně budou tyto protokolárně skartovány., Vyhlašovatel si vyhrazuje právo zrušit toto oznámení kdykoliv v jeho průběhu.. Pracoviště: Městský úřad česká lípa, náměstí T. G. Masaryka, č.p. 1, 470 01 Česká Lípa 1. Informace: Hana Málková, +420 487 881 116.

Služby - Služby Uklízeč, uklízečka 7 000 Kč

Uklízeči a pomocníci v administrativních objektech Uklizeč/ka kanceláře, společných vnitřních prostor. Požadované vzdělání: bez vzdělání. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 7000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce: Česká Lípa, Chelčického ul. (areál Festool s.r.o. - Narex), Požadujeme: spolehlivost a pečlivost, ochotu pracovat, zkušenosti v úklidu výhodou, výpis z rejstříku trestů. Místo vhodné pro osoby se zdravotním postižením., První kontakt emailem nebo možno osobně na recepci zanechat životopis a kontakt., Pracuje se zpravidla na klasický systém po - pá 7:00-11:00 hod. Někdy lze pracovní dobu po dohodě upravit dle potřeb zaměstnance.. Pracoviště: Čistící stroje s.r.o. - 002, Chelčického, č.p. 1932, 470 01 Česká Lípa 1. Informace: Josef Zejda, zejda@karchercs.cz.

Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič nákladního automobilu 20 000 Kč

Řidiči nákladních automobilů (kromě tahačů) Řidič/ka vnitrostátní kamiónové dopravy. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce: ČR, Nabízíme: pracovní poměr na dobu určitou 1 rok, s možností prodloužení při spokojenosti obou stran, plný úvazek, Přepravy jsou prováděny tak, aby zaměstnanec byl každý den doma, ukončení každé cesty je ve Stružnici., Požadujeme: ŘP sk.C + E, První kontakt se zaměstnavatelem: telefonicky nebo e-mailem.. Pracoviště: Autoexpres - skočovský, s.r.o., 470 02 Česká Lípa 2. Informace: Jana Skočovská, +420 606 333 004;487 832 832.

Řemeslné práce - Řemeslné práce Švadlena 12 200 Kč

Švadleny, šičky, vyšívači a pracovníci v příbuzných oborech Švadlena/šička/vyšívači v příbuzných oborech. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 12200 kč, mzda max. 16000 kč. Volných pracovních míst: 5. Poznámka: Vhodné pro cizince.. Pracoviště: Bohemia - fashion s. r. o., Hálkova, č.p. 838, 473 01 Nový Bor. Informace: Martina Alice Fodorová, m.fodorova@bohemia-fashion.cz,.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Českolipský deník.

KRÁTCE: Na Polevsku si stále zalyžujete. Začala další výluka na trati

Deník nám fandí

DENÍK NÁM FANDÍ: Seriál představuje sportovní týmy z regionu

Příjezd Rudé svině, pálení Morany a otevírání Odry v psím počasí: videa víkendu

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku o víkendu 17. až 18. března 2018.

Ralsko čekají další demolice. Na vyčištění areálu by měl přispět stát

Ralsko – Kraj by měl v příštím roce dostat od státu až sto milionů korun na vyčistění areálu.

OBRAZEM: Právě jsme se narodili - miminka 11. týdne 2018

Česká Lípa - Miminka narozená v uplynulém týdnu. K blahopřání všem šťastným rodičům se připojuje i redakce českolipského Deníku.

Skoro čtyři hodiny denně. Televize Čechům ukusuje čím dál více volného času

Severní Čechy - Hlasy, které televizi po nástupu internetu věštily neodvratný ústup ze scény, se zatím nenaplnily. Naopak, počet zařízení schopných přehrávat televizní vysílání v českých domácnostech roste.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT