VYBRAT REGION
Zavřít mapu

KRÁTCE: Lípa zjišťuje zájem o růžová kola. Na Slovance otevřeli nové sportoviště

Českolipsko - Přinášíme krátké zprávy z celého regionu: zpravodajství z měst i obcí, krimi, kultury a sportu.

9.10.2018
SDÍLEJ:

Nové, víceúčelové sportoviště bylo otevřeno na ZŠ Slovanka. To bude sloužit nejen žákům zdejší školy, ale všem obyvatelům, kteří mají chuť sportovat.Foto: mucl.cz

KRIMI

Nedokázal vysvětlit, odkud má své kolo

Místní znalost strážníků městské policie pořádně znepříjemnila život třiatřicetiletému muži z České Lípy. Projížděl se na kole kolem služebny, přičemž strážníci věděli, že v minulosti už mu byly prokázané krádeže několika bicyklů. Proto jej zastavili a zeptali se, odkud je kolo, na němž jezdí. Náruživý cyklista postupně vyzkoušel tři verze, takže bylo jasné, že něco není v pořádku. Tvrdil, že mu ho půjčil kamarád, poté že ho vlastně koupil, a nakonec přišel s tím, že kolo vyměnil se svým známým. K pravdě se muž přiblížil zřejmě až vysvětlením, že kolo postupně rozebíral a jednotlivé díly rozprodával. Strážníci předali zloděje Policii ČR, která krádeže kol prošetřuje.

Městem jezdil s ukradeným motocyklem

Dva roky vězení hrozí 33letému muži, kterého policisté na začátku září přistihli v České Lípě při jízdě na kradeném motocyklu. Stroj si dlouho neužil, ve Wedrichově ulici ho ukradl jen o několik hodin dříve, než ho hlídka 7. září nad ránem kontrolovala v Borské ulici. Muž se bude zodpovídat z trestného činu neoprávněné užívání cizí věci.

Auto našel ráno poničené

Rozbité okno od kufru našel jedno ráno majitel superbu, který parkoval na třídě T. G. Masaryka v Novém Boru. Neznámý pachatel navíc zlomil roletu k zavazadlovému prostoru a způsobil promáčkliny zadních blatníků, čímž způsobil předběžnou škodu ve výši 44 000 korun. Z vozidla pachatel nic neodcizil. V případě dopadení mu za trestný čin poškození cizí věci hrozí až roční pobyt za mřížemi.

ČESKÁ LÍPA

Radnice zjišťuje zájem o růžová kola

Vypůjčit si na ulici růžové kolo a o kus dál jej odložit. Sdílení kol, tvz. bikesharing, už funguje v osmi městech po České republice. Radnice v České Lípě nyní zjišťuje, zda by místní obyvatelé měli o službu zájem. Lidé se mohou vyjádřit v dotazníku, který najdou na webu mucl.cz. V Liberci jezdí sdílených kol šedesát. Jedinou podmínkou je mít platební kartu a chytrý telefon. Do telefonu si zájemce o svezení stáhne aplikaci a pak si už jen na mapě vybere, které kolo je mu nejblíž. Kola jsou přivázána zámkem s číselným kódem, jehož kombinace přijde do aplikace v okamžiku, kdy dotyčný zvolí možnost vypůjčit si kolo.

Děti ze Slovanky mají nové sportoviště

Nové, víceúčelové sportoviště bylo otevřeno na ZŠ Slovanka v České Lípě. To bude sloužit nejen žákům zdejší školy, ale všem obyvatelům, kteří mají chuť sportovat. K dispozici je zde čtyřdráhový ovál s atletickou rovinkou pro běh na 100 metrů, sektor pro skok vysoký a daleký, vrh koulí, fotbalové hřiště s umělým trávníkem, cvičné plochy s víceúčelovým umělým trávníkem III. generace a lajnováním na badminton, volejbal, nohejbal, dále šplhadla, hrazdičky, lanová pyramida. Atletický ovál a sektor pro skoky jsou provedeny z umělého, vodopropustného, polyuretanového povrchu na vrstvách štěrkodrtě a asfaltu. „Výstavba sportoviště vyšla město na 13,5 milionu korun. Je to investice do zdravého životního stylu našich dětí a máme naplánovány další školy, kde je nutná rekonstrukce sportovišť,“ dodal místostarosta Juraj Raninec. Nový sportovní areál hned po jeho otevření pokřtil čtyřboj rodinných týmů.

Nic se nemění. Obchvat bude nejdřív v roce 2020

Termín začátku výstavby obchvatu se nemění, bude to pravděpodobně rok 2020. Potvrdil to na jednání v České Lípě ředitel správy ŘSD Liberec Jan Wohlmuth. Stejně mluvil i na nedávné druhé návštěvě České Lípy ministr dopravy Dan Ťok. Ještě na jaře to vypadalo, že pokud by v přípravné fázi šlo vše dobře, tak podle sdělení ŘSD by mohli získat stavební povolení v roce 2019 a stavba by moh-la začít. Práce na přípravě se ale nijak razantně nepohnuly, takže se odhad prvního kopnutí do země posunul až na rok 2020. „Na obchvatu se střídají premiéři, ministři a senátoři, ale pořád se tu děje jedno velké nic a obchvat stále slouží jen jako nosnice předvolebních slibů,“ říká starostka Romana Žatecká.

Žák se popral se školníkem

Problém s agresivním žákem ohlásila učitelka jedné českolipské základní školy. Čtrnáctiletý chlapec se rozhodl, že odejde ze školy, protože se dál už nechce učit. Na chodbě se setkal se školníkem, který mu chtěl v odchodu zabránit. Žák se s dospělým začal prát. Vše sledovala učitelka, která ve chvíli napadení vytočila tísňovou linku 156. Ještě při příjezdu hlídky městské policie se žák choval agresivně, strážníci proto kontaktovali odbor péče o dítě, kam posléze žáka i s matkou převezli.

Do bitky se pustili tři psi

Na louce u Ploučnice se do sebe pustili tři psi. Žena venčila svého rotvajlera s vodítkem, další dva, německý ovčák a kříženec, tam byli se svým majitelem, ale na volno. Dva psi zaútočili na rotvajlera, který se jim usilovně bránil. Pomáhala mu i jeho majitelka, která vodítkem zkoušela útočící zvířata odehnat. Pomohl jim i kolemjdoucí, a tak se konflikt obešel bez vážných zranění. Majitel psů tvrdil hlídce městské policie, že žena chodila se svým psem tak, aby jeho zvířata vyprovokovala. Věrohodnost tvrzení posoudí správní orgán, který bude řešit přestupek volné pobíhání psů.

Soutěž o nejlepší sídlištní zeleň má vítěze

Výsledky tradiční soutěže O nejlepší péči o sídlištní zeleň byly minulý týde vyhlášeny na českolipské radnici. Tři nejlepší z každé hodnocené lokality si odnesli poukázky na nákup zahradnických potřeb, další ocenění pak drobné dárky. Přihlásilo se 22 soutěžících. Sídlištní zeleň hodnotila komise, kritériem byly technické, estetické a biologické znaky daného objektu. „Vážím si vaší práce, protože děláte něco, co nemusíte, do čeho vás nikdo nenutí, ale protože chcete. Letos jste to měli navíc ztížené obrovským suchem, které tu panovalo. Cením si toho, že leckde ani přes útoky vandalů se nenecháte otrávit a znovu a znovu se pouštíte do úprav zahrádek před vašimi domy,“ uvedla starostka Romana Žatecká.

Muž si ustlal pod mostem

Řidič projíždějícího pohřebního vozu si všiml, že pod mostem u českolipského Kauflandu leží osoba a nehýbe se. Z obav o zdraví muže zavolal hlídku městské policie. Strážníci v muži poznali bezdomovce, který sice uznal, že nemůže vstát, protože ho hrozně bolí nohy, ale odmítl pomoc. Dechová zkouška u něj zjistila malé množství zbytkového alkoholu. Protože se bránil přivolání lékaře, ponechali ho strážníci na místě. O několik hodin později požádal o prověření situace dispečer rychlé záchranné služby. Pomoc přivolal kamarád bezdomovce kvůli špatnému zdravotnímu stavu. Pod mostem byl opět starý známý, který hlídce sdělil, že je po mrtvici a nemůže na nohy. A postavit se na vlastní mu nepomohl ani zkonzumovaný alkohol. Oproti ránu měl v dechu 1,5 promile. Přivolaná sanita muže převezla do nemocnice.

SOSNOVÁ

Setkání mistrů zná svůj termín

Na závěr motoristické sezony se každoročně sejdou ti nejlepší závodníci z rally, autokrosu a rallycrossu na Autodromu v Sosnové u České Lípy, aby zde změřili síly na divácky atraktivní trati, ale také hlavně pobavili sebe a množství diváků, které se zde pravidelně sejde. Global Assistance Setkání mistrů v Sosnové u České Lípy se letos uskuteční 10. a 11. listopadu.

NOVÝ BOR

Bor dostal vysvědčení za zakázky

Město Nový Bor uděluje veřejné zakázky transparentně, hospodárně, férově a s minimálními riziky. Takové vysvědčení mu vystavili ekonomové z Univerzity Karlovy, kteří pro spolek EconLab poměřili data ze všech veřejných zakázek za poslední tři roky. Mezi 155 obcemi ČR do 20 000 obyvatel se Bor umístil na 24. místě jako nejlepší z Libereckého kraje. Díky tomu získal titul Dobrý zadavatel.

DUBÁ

V městě by měl vzniknout nový domov sociální péče

Město Dubá dala zelenou projektu neziskové organizaci Silver Age s vybudováním nového zařízení sociální péče. Domov Kateřina by měl vzniknout v nevyužívané administrativní budově a určený bude pro osoby se sníženou soběstačností, seniorům a lidem s handicapem. Jeho součástí bude i denní stacionář. Na vybudování domova chce organizace získat dotaci z IROP, pokud se to podaří, mohlo by zařízení přivítat první klienty v roce 2021.

Hasiči budou mít nové vybavení

Na nové vybavení jednotky dobrovolných hasičů získalo město Dubá dvě dotace z Libereckého kraje. Téměř 100 000 tisíc korun kraj poslal na nákup ochranných pomůcek, dalších 40 tisíc korun pak dubským hasičům přispěl na plovoucí čerpadlo. Dotace z fondu na podporu požární ochrany pokryjí cca 60 procent nákladů na oba projekty. Zbylou část zaplatí město ze svého.

Opraví sítě i asfalt

V ulicích Malá a Jana Roháče a v části Masarykova náměstí v Dubé začnou tento týden práce na opravách vysloužilého úseku vodovodu v délce 180 metrů a nevyhovujícího úseku kanalizace v délce 230 metrů pro cca 100 napojených obyvatel. Hotovo by mělo být ke konci ledna. „Stavba je koordinována s městem Dubá, které bude provádět obnovu povrchů,“ říká mluvčí Severočeské vodárenské společnosti Jiří Hladík.

VELKÝ GRUNOV

Pokračuje stavba chodníku

Zase o něco bezpečnější bude pro chodce pohyb po Velkém Grunově. Obec Brniště tu za bezmála 12 milionů korun pokračuje ve výstavbě chodníku. Druhá etapa bude dlouhá 1300 metrů. Kromě chodníku projekt počítá s přeložením části vodovodního řadu, odvodněním po celé trase, výstavbou opěrných zídek, plotů a také kácením několika stromů. Na chodník obec získala 9 milionů ze Státního fondu dopravní infrastruktury a hotovo by mělo být příští rok na jaře.

Autor: Redakce

9.10.2018 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Doprava a logistika - Doprava a logistika Skladník 15 000 Kč Pomocní skladníci Skladový dělník. Požadované vzdělání: bez vzdělání. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč, mzda max. 22000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Náplní práce je spolupráce při rozvozu zboží v okr. Česká Lípa, pomocné práce ve skladu., Pracovní poměr je možný uzavřít na hlavní pracovním poměr nebo na dohodu o pracovní činnosti., Lze uzavřít hlavní pracovnípoměr neboDPČ, při obou poměrech lze poskytnout prémie do 25% podle objemu prodaného zboží v daném měsíci., Uvedená směnnost je na domluvě., První kontakt telefonicky či emailem, případně po předchozí dohodě osobně v Mimoni.. Pracoviště: Jiří štěpánek - 01, Okrouhlická, č.p. 141, 471 24 Mimoň. Informace: Jiří; Štěpánek, +420 724 064 299. Věda a výzkum - Věda a výzkum Výzkumný a vědecký pracovník 25 000 Kč Výzkumní a vývojoví vědečtí pracovníci v chemických oborech Výzkumný pracovník - membránový specialista. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč, mzda max. 35000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: MemBrain s.r.o. je dynamicky se rozvíjející výzkumná organizace, která je součástí skupiny MEGA (světového dodavatele elektromembránových technologií) a aktuálně hledá kolegu do svého týmu. , Náplň práce:, -Vývoj nových iontovýměnných membrán určených pro elektromembránové procesy, -Inovace stávajících membránových produktů a technologií jejich výroby, -Technické vybavení výroby membránových zařízení , -Zavádění inovací do výrobního procesu , -Orientace v základních surovinových materiálech plastů a jejich zpracování , -Řídící činnost v rámci výzkumně a inženýrsko-technologických prací , -Specialista řešitelského týmu projektu, -Podpora obchodních případů v oboru (technická část nabídek, příprava technické části projektů), Požadujeme: , -VŠ vzdělání chemicko - technologického zaměření (obor materiálové inženýrství, makromolekulární chemie, polymerní materiály a technologie, chemické technologie, membránové technologie…) , -Znalost AJ (RJ výhodou) - min. středně pokročilý, -Schopnost týmové práce , -Schopnost logického myšlení a řešení problémů, analytické schopnosti, -Znalost práce na PC (znalost základního aplikačního SW) , -Praxe v oboru technologie nebo VaV činnosti apod. výhodou , -Řidičský průkaz sk.B , Nabízíme:, -Zázemí rychle se rozvíjející ryze české společnosti s vlastními výrobky a unikátním "know-how", -Zajímavou práci v perspektivním oboru s možností dalšího profesního rozvoje, doplňování odborných a jazykových dovedností, -Příjemné pracovní prostředí, moderní vybavení, -Příspěvek na firemní stravování, týden dovolené navíc, cafeterii Edenred, příspěvky na penzijní připojištění, telefon i k soukromým účelům, odměny k pracovním a život. jubileím, služební byty., Mzda: 25-35.000,-, Místo výkonu práce: Stráž pod Ralskem , Termín nástupu: možný ihned příp. dle dohody, Informace o společnosti: www.membrain.cz, Pokud Vás naše nabídka zaujala, zašlete nám Váš životopis včetně motivačního dopisu na kariera@membrain.cz, kontaktní osoba paní Lenka Košatová.. Pracoviště: Membrain, s. r. o., Pod Vinicí, č.p. 87, 471 27 Stráž pod Ralskem. Informace: Lenka Košatová, kariera@membrain.cz. Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič ostatních speciálních 84 Kč Pracovníci odvozu a recyklace odpadů Dělník svozu. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 84 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Nabízíme: dělník svozu, pracovní poměr na dobu určitou 2 x na 6.měsíců po té smlouva prodloužena na dobu neurčitou. Dvousměnný provoz, mzda bude upřesněna na provozovně, 90,- Kč stravné den., První kontakt se zaměstnavatelem telefonicky na č. 602 180 400, nebo e-mailem na mpcl@mariuspedersen.cz.. Pracoviště: Marius pedersen - 001, 5. května, č.p. 3031, 470 01 Česká Lípa 1. Informace: Mpcl@mariuspedersen.cz, +420 602 180 400. Stavebnictví - Stavebnictví Zedník 16 000 Kč Zedníci (kromě zedníků ohnivzdorného zdiva) Zedník. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 16000 kč, mzda max. 24000 kč. Volných pracovních míst: 5. Poznámka: Požadujeme: vyučení v oboru zedník, praxi min. 3 roky. Pomocný dělník, práce ve stavebnictví., Místo výkonu práce: okres Česká Lípa. Možnost ubytování - zajištěno, bude odečteno., Benefity: Prémie, stravenky., Kontakt telefonicky nebo e-mailem., Pracovní pozice vhodná i pro cizince!. Pracoviště: Mistav - cl, s. r. o., 470 01 Česká Lípa 1. Informace: Dana Janouchová, +420 733 534 496,487 522 375.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

K požáru bytového domu ve Sloupu zamířilo osm jednotek hasičů. Při zásahu se tři hasiči lehce zranili, když se u domu propadla střecha.

Pro rodiny z vyhořelého domu ve Sloupu vznikla sbírka

Běžecký závod Ještědský půlmaraton KTRC se uskutečnil 21. října v Liberci.
36

FOTO: Sportem ku zdraví! Ještěd hostil půlmaraton

OBRAZEM: Právě jsme se narodili - miminka 42. týdne 2018

Česká Lípa - Miminka narozená v uplynulém týdnu. K blahopřání všem šťastným rodičům se připojuje i redakce českolipského Deníku.

Každý chtěl dělat Zátopka, říká další pamětník Vojtěch Bouše

Liberecký kraj – Historie nejsou jen učebnice dějepisu. Milníky a dějinné zlomy. Jsou to i příběhy lidí, které vykreslují mozaiku doby z pohledu osobní zkušenosti. Proto jsou důležité. Tady je další z nich.

Proluku po dvou stržených domech v Lípě zaplní keře, stoly a lavičky

Česká Lípa – Jako pomyslnou třešinku na dortu za revitalizací Sokolské ulice připravilo město Česká Lípa právě zahájený plán revitalizace prostranství vedle kavárny Union. Vedle secesního skvostu ze začátku 20. století, na pozadí zbytků středověkého opevnění vyroste terasa pro letní občerstvení. Celý prostor by měl díky parkovým úpravám zásadně prokouknout.

Návštěvníci už mohou obdivovat rysata ve výběhu

Liberec – V liberecké zoologické zahradě se narodila další rysata. Na svět přišla už na konci srpna, kvůli klidu, ale byl výběh po několik týdnů zakrytý.

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT