Lupič ženu uhodil do zátylku

Česká Lípa - Hrubou sílu použil neznámý lupič, který ve středu zatoužil po kabelce osmatřicetileté ženy. Ta po půl sedmé odpoledne seděla na lavičce na autobusové zastávce městské dopravy v Bulharské ulici v České Lípě. Kabelku měla položenou vedle sebe. Lupič ji nejprve zezadu uhodil rukou do zátylku, a když se bolestí sesunula z lavičky k zemi, využil této chvíle, popadl její tašku a utekl. „Oznamovatelka si všimla, že směřoval k vlakovému nádraží. Ona ale byla z události natolik otřesená, že se ho vůbec nepokoušela dohonit. Když se trochu vzpamatovala, přivolala mobilním telefonem policisty," popsala mluvčí českolipské policie Ivana Baláková. V kabelce měla žena peněženku s hotovostí 3 200 korun a také osobní doklady své a svých dětí. Útokem lupiče jí nevzniklo žádné zranění, kromě pohmožděniny. Více spíše utrpěla její psychika. Po totožnosti lupiče nyní policisté intenzivně pátrají.

Havaroval pod vlivem alkoholu i drog

Českolipsko - Až tři roky za mřížemi hrozí dvaatřicetiletému muži, který na začátku prázdnin havaroval mezi Českou Lípou a Horní Libchavou. Policisté zjistili, že řídil pod vlivem drog a v krvi měl 2,13 promile alkoholu. K nehodě došlo 1. července hodinu po poledni. Řidič neudržel kvůli vysoké rychlosti vozidlo v zatáčce na silnici a najel do příkopu, kde se auto několikrát převrátilo přes střechu. Muž za volantem utrpěl těžké poranění hlavy, se kterým jej vrtulník přepravil do liberecké nemocnice. Při nehodě šofér volkswagenu sice ublížil jen sobě, protože ale usedl za volant s omamnými látkami v těle, policisté mu sdělili podezření z ohrožení pod vlivem návykové látky.

Pohonné hmoty už pátý týden zlevňují

Liberecký kraj - Pohonné hmoty v Libereckém kraji už pátý týden zlevňují. Dál výrazně klesá hlavně cena nafty, za litr teď motoristé platí v průměru 30,14 Kč, před týdnem byla o 42 haléřů dražší. O 17 haléřů zlevnil za poslední týden nejprodávanější benzin Natural 95, litr se aktuálně prodává v průměru za 32,57 Kč. Podle informací společnosti CCS patří Liberecký kraj k těm levnějším, méně zaplatí za pohonné hmoty řidiči v Jihočeském, Moravskoslezském, Královéhradeckém a Pardubickém kraji. V Karlovarském, Olomouckém a Ústeckém kraji mají levnější benzin. V celostátním měřítku byl vývoj cen pohonných hmot podobný. Natural 95 od minulého týdne zlevnil o dalších 16 haléřů a řidiči teď za litr platí v průměru 32,68 Kč. Nafta se prodává v průměru za 30,43 Kč, o 35 haléřů levněji než před týdnem. Pohonné hmoty v Libereckém kraji jsou pod celostátním průměrem. Nejlevněji v rámci kraje natankují motoristé na Českolipsku, kde se průměrná cena nafty dostala pod 30 korun za litr (Natural 32,41 Kč, nafta 29,60 Kč), nejdražší benzin a naftu mají naopak na Semilsku.

Dobrá zpráva pro cestující MHD

Česká Lípa - Začátek školy se nezadržitelně blíží a s ním i vyřizování kartiček na autobusy MHD. Pracovistě Opuscard v Tržní ulici v centru České Lípy se na očekávaný nápor klientů snaží co nejlépe připravit. První zářijový týden tak budou lidem k dispozici namísto jedné pracovnice hned dvě. Navíc bude pracoviště mimořádně otevřené i v sobotu, a to 29. srpna a 5. září od 9 do 13 hodin.

Kradenou láhev rozbil. A pak další

Cvikov - Při krádeži alkoholu přistihli ve středu ve Cvikově pětadvacetiletého Slováka. Láhev si schoval do mikiny, kterou nesl v ruce. Když si ho zaměstnanec ochranky Penny Marketu všiml, propadl zloděj panice a láhev upustil na zem. Při pokusu o útěk se mladíkovi navíc podařilo rozbít flašku Ballantinky, kterou nedopatřením shodil ze stojanu. Prodejně tak způsobil škodu ve výši 488 korun. Vzhledem k tomu, že přivolaní policisté zjistili, že už mu za krádeže vyměřil soud ve Frýdku Místku podmínku do ledna 2017, bude i tento delikt posuzován jako přečin krádeže. Nově mu tak hrozí tříletý pobyt ve vězení.

Aplikace města se rozšířila pro další telefony

Česká Lípa - Aplikaci Problem Report, pomocí které můžete úředníkům českolipské radnice nahlásit jakoukoli závadu ve městě přímo z terénu, je nově ke stažení také pro majitele chytrých telefonů s operačním programem iOS. Ke stažení je na webu města. Pro Android je aplikace k dispozici již od prvního spuštění systému, který začal fungovat v červnu, ke stažení je přes Google Play.

O dvě jízdní kola připravil zloděj manželský pár

Cvikov - Zatím neznámý zloděj odmontoval v noci ze 2. na 3. sprna na Cvikovsku ze střešního nosiče osobního vozidla značky Škoda Yeti dvě jízdní kola a odvezl je neznámo kam. Jednalo se o dámské jízdní kolo červené barvy značky Author za 10 tisíc korun a šedo-modro-černé pánské jízdní kolo značky Apache za 30 tisíc korun. „Jako bonus si zloděj odmontoval a odnesl s sebou i zadní registrační značky osobního vozidla Yeti. Vzhledem k tomu, že při krádeži kol ještě poškodil střešní nosič, způsobil majitelům škodu za celkem 44 tisíc korun," popsala českolipská policejní mluvčí Ivana Baláková. Majitelé krádež nejprve oznámili v místě svého trvalého bydliště v Praze a nyní se případ dostal na stůl policistům obvodního oddělení Cvikov.

Hrady CZ zakončí svou letošní pouť na Bezdězu

Bezděz - Hudební festival Hrady CZ se i letos na své pouti po českých krajích zastaví pod hradem Bezděz. Vypukne už za šest dnů. Oblíbenou akci, na kterou se na Českolipsko sjíždí tisíce lidí, odstartuje v pátek 28. srpna kapela Wohnout. První den festivalu zahraje také Tomáš Klus nebo skupina Mandrage a nebude chybět tradiční páteční karneval v maskách. Sobotní program nabídne třináct koncertů. Těšit se můžete například na Chinaski, Wanastowi vjecy, Annu K., Čechomor, Xindla X nebo Visací zámek.

Dětské obrázky leteckých záchranářů budou k vidění během září

Děti z celého kraje darovaly záchranářům stovky krásných obrázků vrtulníků, záchranářských vozidel a záchranných akcí.Českolipsko, Liberec - Více než 900 dětí a 70 učitelů z mateřských a základních škol celého Libereckého kraje včetně Českolipska mělo od loňského září možnost v rámci exkurzí získat informace o práci záchranářů a operátorů záchranné služby, seznámit se s vybavením lékařského vozidla a vrtulníku a naučit se, že se nemusejí bát zavolat pomoc nebo pomáhat druhým. Na oplátku školáci vytvořili pro záchranáře obrázky, jež teď budou k vidění na výstavě, kterou ZZS Libeckého kraje pořádá společně s krajským úřadem. Vernisáž obrázků a představení projektu proběhne v pondělí 7. září od 16 hodin ve vestibulu úřadu. Výstava potrvá až do 29. září. Děti darovaly záchranářům stovky krásných obrázků vrtulníků, záchranářských vozidel a záchranných akcí, které namalovaly v rámci přípravy na návštěvu heliportu. Odměnou získaly kreslený komiks o vrtulníku Kryštofovi.

Mimoňský triatlon již brzy popáté

Mimoň - Poslední srpnovou sobotu (29. 8.) proběhne v areálu mimoňského koupaliště a okolí Podralska 5. ročník Mimoňského triatlonu, který pořádá TJ Jiskra Mimoň ve spolupráci s Tomášem Slavatou, účastníkem světového šampionátu Xterra na Havaji. V tento den od 9 hodin dopoledne budou organizovány duatlonové závody (kolo, běh) pro děti od pěti do třinácti let. Žáci a dorostenci si poté můžou vyzkoušet klasický triatlonový závod. Od 12.30 hod. odstartuje hlavní závod v distancích 500 metrů plavání, 16 km MTB kolo a 4 km běh. Více informací na stránkách www.triatlonmimon.ic.cz.

Kurz sportovní jízdy

Sosnová - Centrum kurzů bezpečné jízdy na autodromu v Sosnové u České Lípy připravilo pro zájemce novinku v podobě kurzu sportovní jízdy, který je zaměřen na poznání možností a vlastností jejich automobilů. Základem je individuální přístup k účastníkům tohoto kurzu. Kromě instruktora Centra kurzů bezpečné jízdy je školitelem také úspěšný jezdec rally Martin Semerád. Tento kurz je určen pro zájemce, kteří si chtějí vyzkoušet jízdu na okruhu, nácvik správné techniky průjezdu zatáčkou, správného způsobu brzdění a jednotlivé úkony při intenzivním brzdění, brzdění a řazení před zatáčkou, předjíždění a míjení vozidel, zvládnutí a řešení různých druhů smyků. Součástí kurzu je i jízda v okruhovém závodním voze Ford Fiesta. Registrace do tohoto typu kurzu je možná prostřednictvím e-mailové objednávky na adrese info@kurzybezpecnejizdy.cz. Nejbližší termíny: 7. 9. 2015, 5. 10. 2015, 2. 11. 2015 a 7. 12. 2015. Čas zahájení 9:00 hod., čas ukončení 15:00 hod.

Rozhodnutí DK ze dne 20 srpna

ZASTAVENÍ ZÁVODNÍ ČINNOSTI NEPODMÍNĚNĚ:
KADLEC Stanislav (Horní Police) - zastavení činnosti na 1 soutěžní utkání (§ 42/1).
NOVÁK Petr (Pertoltice) - zastavení činnosti na 1 soutěžní utkání (§ 46/1).
JANOVSKÝ Michal (Sosnová) - zastavení činnosti na 1 soutěžní utkání (§ 43).
HOLUB Jiří (Stružnice) - zastavení činnosti na 3 soutěžní utkání a pokuta 300,- Kč (§ 45/1).
POKUTY:
KOŽDOŇ Břetislav (Stružnice) - pokuta 300,- Kč (za vyloučení § 46/2 + RS).
SEMERÁD Jaroslav (Žandov) - pokuta 300,- Kč (za vyloučení § 46/2 + RS).
LODINSKÝ Michal (Dubá) - pokuta 300,- Kč (za vyloučení § 46/2 + RS).