VYBRAT REGION
Zavřít mapu

KRÁTCE: Mimoň doplácí na řádění vandalů. Polevská lyže se prozatím ruší

Českolipsko - Přinášíme krátké zprávy z celého regionu: zpravodajství z měst i obcí, krimi, kultury a sportu.

12.1.2018
SDÍLEJ:

Českolipský deník.Foto: Deník

KRIMI

Dopadli silvestrovské zloděje

Co měl být původně jen alkoholický tah Českou Lípou během silvestrovských oslav, se shodou okolností zvrtlo ve vykradení domu. Dva muži a jedna žena z Českolipska našli při putování městem svazek klíčů. Jeden z pozdějších pachatelů se rozpomněl, že majitele klíčů zná a že navíc právě stojí před jeho domem. „Trojice pak do bytu vnikla celkem dvakrát a odnesla odtud peníze a další cennosti v celkové hodnotě 81 000 korun. Kriminalisté je zadrželi tři dny po silvestru,“ uvedla policejní mluvčí Ivana Baláková. Hlavní aktér krádeže má už na svědomí další rozsáhlou majetkovou trestnou činnost a soud ho poslal do vazby. Jeho dva komplice policisté vyšetřují na svobodě.

ČESKÁ LÍPA

Opuscard na počkání už brzy i v Lípě

Dopravní kartu Opuscard, se kterou denně jezdí v Libereckém kraji 80 000 lidí, by už brzy měli lidé na Českolipsku získat na počkání. „V České Lípě chceme zajistit ve spolupráci s městem a s Českolipskou informační společností vydávání karet na počkání v průběhu prvního čtvrtletí letošního roku,“ říká mluvčí Libereckého kraje Markéta Žitná. Vydávání karet na počkání umožňuje software, který nechal KORID vyvinout v druhé polovině loňského roku a je v tuto chvíli pilotně nasazen v Zákaznickém centru v Liberci. Opuscard platí v celém Libereckém kraji i v relacích do nejbližších velkých měst.

ČEZ má nové Zákaznické centrum

Nové Zákaznické centrum ČEZ v České Lípě v pondělí otevřelo na nové adrese. Nabízí delší otevírací dobu a také pohodlnou čekací zónu. Centrum se nachází v Moskevské ulici (č. p. 22) a na jeho designu se svými nápady podíleli sami zákazníci. Centrum má otevřeno každý den od 8 do 17 hodin, poslední pracovní den v týdnu pak od 8 do 16 hodin. „Klienti se nás často ptali na možnost prodloužení otevírací doby v úterý a ve čtvrtek. Vyšli jsme jim vstříc, a tak nově mají více času vyřídit si u nás to, co potřebují,“ dodává vedoucí zákaznického centra Miluše Kunešová. 

V atriu bude venkovní učebna i hřiště

Už letos by měla začít oprava venkovního atria u Základní školy Jižní v České Lípě. Kvůli špatnému technickému stavu ho škola již několik let nemůže využívat, přitom jde o zajímavý venkovní prostor mezi pavilony. Českolipská radnice proto připravila projekt modernizace a obnovy atria a nyní hledá dodavatele stavby. Po kompletním odbourání původního vznikne nové atrium, které bude rozdělené do dvou částí. V horním bude z části zastřešená venkovní učebna pro žáky školy. Spodní část by pak měly využívat především nejmenší děti z místní mateřinky, neboť tu vznikne dětské hřiště.

Systematicky ničí zámky

Do vchodových dveří se nedostali pracovníci provozovny v Hrnčířské ulici v České Lípě. Někdo jim v zámku zlomil zápalku. A obdobně už den předtím museli vyměnit zámek, protože do něj někdo vymačkal vteřinové lepidlo. Podle správce objektu je ze znehodnocení zámků podezřelý jeden z bývalých podnikatelů, který už ale v objektu nesídlí. Případ dořeší správní orgán jako škodu na majetku. (

MIMOŇ

Město doplácí na řádění vandalů

Podobně jako každý rok muselo loni město Mimoň opět vydat nemalý obnos na likvidaci následků řádění vandalů. Podle vedoucí odboru správy majetku Blanky Fialové činila částka za rok 2017 zhruba 35 tisíc korun, za které město muselo opravit rozkopané autobusové zastávky. „Problém je dlouhodobý. V roce 2012 bylo zjištěno poškození hned deseti autobusových zastávek,“ uvádí na začátek Fialová. Celkovou škodu tehdy vyčíslili na 156 tisíc korun, přičemž pojišťovna uhradila jen 24 tisíc. Ani v následujících letech nenechaly vandaly zastávky klidné a opravy stály další desetitisíce. „Prosíme občany, aby pokud uvidí někoho ničit veřejný majetek, neváhali a volali polici,“ apeluje Blanka Fialová.

NOVÝ BOR

Vánoční stromky budou po celý leden

Vánoční stromky mohou lidé v Novém Boru ukládat ke kontejnerovým stáním až do konce ledna. Jejich svoz bude probíhat vždy v pondělí, tedy 22. 1. a 29. 1. v časovém termínu od 8 do 17 hodin. Stromky je vhodné odložit ke kontejnerům den před plánovaným svozem, aby nedocházelo k jejich hromadění v průběhu celého týdne. Stromky je možné také odevzdat zdarma do sběrného dvora. V České Lípě proběhne další svoz stromků ještě v pondělí 22. ledna.

DOKSY

ZUŠ slaví 60 let a chystá narozeninový ples

Významné jubileum si v těchto dnech připomíná Základní umělecká škola v Doksech. Funguje už 60 let. Pod jménem Základní hudební škola byla založena v lednu 1958. U příležitosti oslav výročí připravuje škola hned několik akcí. První a největší z nich bude Narozeninový ples ZUŠ, který proběhne v sobotu 27. ledna od 19.00 hodin v hotelu Port. Návštěvníci se mohou těšit na vystoupení žáků a dalších hostů.

KAMENICKÝ ŠENOV

Knihovna vystavuje obrazy s tématikou Prahy

Městská knihovna v Kamenickém Šenově nabízí během ledna výstavu Jiřího Tůmy, na jehož obrazech můžete obdivovat krásy Prahy. Obrazy maloval převážně podle pohledů a používal vodové, ale i olejové barvy. Na jeho obrazech je zachycena především příroda a architektura. Naposledy se vrátil do Čech v roce 1996 a bydlel v Kamenickém Šenově.

Z REGIONU

Školky mohou pomocí grantu obnovit zahrady

O grant ve výši až 800 tisíc korun a odbornou konzultační podporu mohou až do konce března příštího roku žádat školky z Libereckého kraje. Nadace Proměny Karla Komárka a její grantový program Zahrada hrou nabízejí pomoc při obnově nebo založení školní zahrady, která bude zdravě a všestranně rozvíjet děti. Nadační příspěvek je určen na přípravu projektu, zpracování projektové dokumentace i úpravy zahrady. Více informací najdou zájemci na webu nadace www.nadace-promeny.cz.

SPORT

Polevská lyže se prozatím ruší

Kvůli nedostatku sněhu v Lužických horách a nepříznivé předpovědi pro tento týden se pořadatelé rozhodli zrušit závod Polevská lyže, který se měl konat tuto sobotu 13. ledna. Případný nový termín oznámí až napadne sníh. „Nezbývá než věřit, že v druhé polovině ledna se počasí otočí a přijde zima i do Lužických hor,“ říká Jan Šmíd z oddílu SKI Polevsko.

Šinerová se chystá na ME v Soči

V plné přípravě na blížící se evropský šampionát v Soči (Rusko) je karatistka českolipského Sport Relaxu Adéla Šinerová. Ta se na letošní mistrovství Evropy v olympijském karate, kam odlétá 31. ledna, nominovala i díky úspěchu na MČR, kde získala zlatou medaili.

Hokejisté se po výhře dotáhli na Slavoj

Skvělý vstup do nového roku udělali českolipští hokejisté v dalším kole Krajské ligy mužů. Na domácím ledě totiž porazili třetí celek tabulky Slavoj Liberec vysoko 9:5 (3:2, 4:1, 2:2) a díky tomu se na svého soupeře bodově dotáhli. Oba týmy mají nyní shodně 25 bodů. Na snímku ze zápasu, který sledovaly takřka dvě stovky diváků, je domácí Bauer. I přestože je bráněn Beránkem, překonává gólmana Hýblera a upravuje na 4:2. V dalším utkání 15. kola Krajské ligy mužů Frýdlant porazil Varnsdorf 8:6. Duel Turnov Lomnice byl kvůli onemocnění hráčů přeložen.

Stará garda Vagónky zdolala Bělou

Přátelský fotbalový zápas na umělé trávě u řeky Ploučnice sehrály staré gardy (SG) Vagónky Česká Lípa a nedaleké Bělé pod Bezdězem. Hrálo se v dobrém tempu, šance byly na obou stranách, avšak do kabin šli domácí s jednobrankovým vedením, když Roman Švarc vymetl z dvaceti metrů šibenici bělské branky. Druhý poločas přečkali domácí počáteční nápor hostů a v 80. min. pečetil po pěkné kombinaci do prázdné brány opět Roman Švarc. Utkání se muselo líbit, obě mužstva předvedla kombinační fotbal.
SG Vagónka Česká Lípa - SG Bělá pod Bezdězem 2:0 (1:0)
Sestava SG Vagónka Č. Lípa: Szabo M. Tomíček M., Ladra R., Ješeta D., Žižka M., Šiner J., Ješeta J., Šimon M., Švarc R., Picek F., Skořepa M., Barvíř J., Barda M., Michlík A.

Autor: Redakce

12.1.2018 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Zdravotnictví - Zdravotnictví Sociální pracovník 18 810 Kč

Specialisté v oblasti sociální práce sociální pracovnice / pracovník pro náhradní rodinnou péči v odboru sociálních věcí a zdravotnictví. Požadované vzdělání: vyšší odborné. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 18810 kč, mzda max. 28320 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Charakteristika pracovní pozice: , -zajišťování náhradní rodinné péče, -zajišťování sociálně-právní ochrany dětí dle zákona č. 359/1999 Sb., o sociálně-právní ochraně dětí, ve znění pozdějších předpisů, na území správního obvodu města Česká Lípa, jakožto obce s rozšířenou působností podle přílohy č. 2 k zákonu č. 314/2002 Sb., ve znění pozdějších předpisů, Druh práce:referentka / referent sociálně-právní ochrany, Místo výkonu práce:Městský úřad Česká Lípa, Platové podmínky a platové zařazení: 10. platová třída, která podle platného katalogu prací odpovídá nejvýše zařazenému vykonávanému druhu práce (platová třída je v tarifním rozpětí od 18 810 do 28 320 Kč podle zápočtu let odborné praxe), osobní příplatek dle ust. § 131 zákoníku práce, zvláštní příplatek dle ust. § 129 zákoníku práce, Předpokládaný termín nástupu: 1. 6. 2018, popř. dle dohody, Pracovní poměr bude sjednán na dobu: neurčitou, Zákonné předpoklady: úředníkem se může stát fyzická osoba, která je státním občanem České republiky (případně i cizím státním občanem a má v České republice trvalý pobyt), dosáhla věku 18 let, je způsobilá k právním úkonům, je bezúhonná, ovládá jednací jazyk, a splňuje další předpoklady pro výkon správních činností stanovené zvláštním právním předpisem (např. kvalifikační předpoklady stanovené zákonem), Kvalifikační předpoklady: vysokoškolské vzdělání nebo vyšší odborné vzdělání dle ust., § 110 zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách, ve znění pozdějších předpisů, Poznámka: úředník je povinen do 18 měsíců od vzniku pracovního poměru prokázat zvláštní odbornou způsobilost dle vyhlášky č. 512/2002 Sb., Požadavky stanovené městem Česká Lípa pro uchazeče:, -znalost související legislativy - zákon č. 359/1999 Sb., o sociálně-právní ochraně dětí a jeho novelizované podoby, správní řád, -komunikační schopnosti, sociální cítění, vstřícnost, -znalost sociálních agend a práce s výpočetní technikou , -řidičské oprávnění sk. B - aktivní řidič, Nabízíme: 5 týdnů dovolené, 4 sick days, prémie, pružná pracovní doba, stravování formou jídelních kupónů, příspěvek na penzijní připojištění, pravidelné zvyšování kvalifikace formou školení, služební mobilní telefon., Písemná přihláška uchazeče k vyhlášenému výběrovému řízení musí obsahovat:, jméno, příjmení, titul uchazeče - datum a místo narození - státní příslušnost - místo trvalého pobytu - číslo občanského průkazu (nebo číslo dokladu o povolení k pobytu, jde-li o cizího státního občana) - název příslušné funkce, o kterou se uchazeč uchází - datum a podpis uchazeče, K přihlášce uchazeč připojí:, -životopis, ve kterém jsou uvedeny údaje o dosavadních zaměstnáních a o odborných znalostech a dovednostech,, -výpis z evidence Rejstříku trestů ne starší 3 měsíce, u cizích státních příslušníků též obdobný doklad osvědčující bezúhonnost vydaný domovským státem (pokud takový doklad domovský stát nevydává, doloží se bezúhonnost čestným prohlášením),, -úředně ověřenou kopii dokladu o nejvyšším dosaženém vzdělání , Lhůta pro podání přihlášky do: 02.05.2018 - 12:00 hodin , Způsob podání přihlášky: obálku označenou "VŘ na funkci referentka / referent sociálně-právní ochrany pro náhradní rodinnou péči" zaslat na adresu: Tajemník MěÚ, Městský úřad, nám T. G. M. č. p. 1., 470 36 Česká Lípa nebo předat osobně v podatelně MěÚ Česká Lípa., Po ukončeném výběrovém řízení si mohou uchazeči svoje doklady a ostatní písemnosti osobně vyzvednout v oddělení personalistiky a mezd - nás. Pracoviště: Městský úřad česká lípa, náměstí T. G. Masaryka, č.p. 1, 470 01 Česká Lípa 1. Informace: Hana Málková, +420 487 881 116.

Gastronomie - Gastronomie Číšník, servírka 15 000 Kč

Číšníci a servírky Číšník/servírka. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Neurčeno, úvazek: . Mzda min. 15000 kč, mzda max. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce: Rekreační areál Poslův Mlýn 976, 472 01 Doksy, požadujeme:, -vyucení v oboru, ci praxi v pohostinství, - plný nebo cástecní pracovní úvazek, -schopnost práce na PC (na restauracní systém AGNIS budete zaškoleni), - samostatnost, zodpovednost, casová flexibilita a trestní bezúhonnost, - hmotná zodpovednost za skladové zásoby je podmínkou nástupu, - výhodou bydlište Doksy a okolí, NABÍZÍME zajímavou práci v perspektivní společnosti, zajímavé platové ohodnocení a dobrý kolektiv., NÁSTUP možný od 26.3.2018, Strukturované životopisy zasílejte na email: prace@posluvmlyn.cz, Kontakt: 734 596 586. Pracoviště: Rekreační areál poslův mlýn, Poslův mlýn, č.p. 976, 472 01 Doksy. Informace: prace@posluvmlyn.cz, +420 734 596 586.

Bankovnictví a finanční služby - Bankovnictví a finanční služby Účetní 18 000 Kč

Účetní všeobecní Účetní. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč, mzda max. 23000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracovní poměr na dobu určitou s tříměsíční zkušební dobou, kdy v době zaučení se jedná o poloviční úvazek., Nástupní plat podle druhu vzdělání a délky praxe., Náplní práce je vedení účetnictví (vč. DPH), vystavování faktur, administrativní agenda, telefonní ústředna, kopírování, zajišťování objednávek, inventarizace majetku, manipulace s pokladní hotovostí, První kontakt emailem či telefonicky!. Pracoviště: Základní škola u lesa nový bor, Boženy Němcové, č.p. 539, 473 01 Nový Bor. Informace: Jindřich Novák, +420 736 752 319každýdenod7:30-15:30hod..

Výroba - Výroba Montážní dělník 90 Kč

Montážní dělníci ostatních výrobků Dělník ve výrobě. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 90 kč. Volných pracovních míst: 10. Poznámka: Požadujeme:, - výuční list nebo SŠ vzdělání s maturitou v oboru - kovo, elektro, strojní,, - řidičské oprávnění na VZV výhodou,, - praxe v automobilovém průmyslu výhodou,, - samostatnost, manuální zručnost, pečlivost,, - dobrý zdravotní stav., Požadovaný termín nástupu:, - ihned nebo dle domluvy, Pracovní poměr:, - Hlavní pracovní poměr z počátku na dobu určitou 6 měsíců s 3 měsíční zkušební dobou, poté možnost prodloužení., Platové podmínky:, - nástupní mzda od 90,- Kč/hod. + příplatky za prostředí a směnování + prémie (hrubá mzda celkem od 20 tis. Kč - výše závisí na zapracovanosti)., Nabízíme:, - 5 týdnů dovolené,, - příspěvek na stravování,, -13. a 14. plat,, - sleva na produkty,, - firemní akce a jiné, První kontakt emailem!, Pozice je vhodná i pro ženy!. Pracoviště: Johnson controls autobaterie spol. s r.o., Dubická, č.p. 958, 470 01 Česká Lípa 1. Informace: Hana Danešová, .


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Videosouhrn 20. dubna 2018

Hrůzné nálezy z popelnic a tři tisíce pokut v jednom dni: zhlédněte videa dne

Ilustrační foto.

Kam za fotbalem na Českolipsku

Dluhová poradna v Novém Boru má novou adresu

Nový Bor - Od 1. dubna byla novoborská dluhová poradna přesunuta z komunitního centra Rodiny v centru do Purkyňovy ulice č.p. 65.

V krajském poháru jde dál jen Skalice a Stráž

Českolipsko - Naopak fotbalisty Doks vyřadil z krajského poháru tým Pěnčína.

FOTO: Ocenili pěvecké naděje severu. Soutěž Lípa Cantanes zná své vítěze

Česká Lípa – Pěvecká soutěž pro malé a mladé zpěváky navštěvující základní umělecké školy v Libereckém a Ústeckém kraji se konala už popáté. 

Tipy pro vás: Kam vyrazit v pátek a o víkendu

Českolipsko - Do Lípy dnes dorazí MIG 21 i autor knihy Hastrman. Film natočený podle jeho předlohy je právě v kinech. O víkendu bude otevřená věž na Lemberku.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT