VYBRAT REGION
Zavřít mapu

KRÁTCE: Na Bezdězu v létě zahrají Kryštof. V Boru vysadí 20 rododendronů

Českolipsko - Přinášíme krátké zprávy z celého regionu: zpravodajství z měst i obcí, krimi, kultury a sportu.

6.11.2018
SDÍLEJ:

Českolipský deník.Foto: Deník

BEZDĚZ

Začal předprodej na festival Hrady

Kapely Kryštof a Rybičky 48 jsou prvními oznámenými interprety, kteří příští rok vystoupí na festivalu Hrady CZ. Předprodej na všech osm zastávek putovní akce začal včera. Festival odstartuje 12. července 2019 na Točníku, jeho poslední zastávkou bude poslední srpnový víkend tradičně Bezděz.

KRIMI

Za vykopnuté dveře půjde před soud

Mladíkovi, který na Cvikovsku neoprávněně vnikl do bytu své bývalé přítelkyně, hrozí za porušování domovní svobody až tři roky vězení. Nezákonného jednání se 22letý muž dopustil ve čtvrtek dopoledne. V té době totiž přišel k bytu své bývalé přítelkyně s tím, že si přišel pro své věci. Žena ho však do bytu nepustila a vchodové dveře do něj zabouchla. Podezřelý však tyto dveře vykopl, vstoupil do bytu a i přes opakované výzvy v bytě setrval. Poté z bytu odešel.

Nalezli ukradenou koloběžku i pachatele

Spolupráce městské policie a Policie České republiky způsobila radost majiteli elektrické koloběžky, kterou mu někdo v České Lípě ukradl. Na počátku stál poctivý nálezce, který oznámil, že u jeho garáže stojí už druhý den elektrokoloběžka. Na internetu zjistil, že se nejedná o lacinou záležitost, a tak nález oznámil. Strážníci právě vzhledem k ceně věci přivolali kolegy z PČR, ti už o ukradené koloběžce věděli. Předali proto údaje městské policii, načež obsluha kamerového systému dohledala pachatele vloupání do garáže. Majitel uvedl, že elektrokoloběžka má hodnotu 43 tisíc korun.

NOVÝ BOR

V Horových sadech vysadí 20 rododendronů

Netradičně proběhne letos Den stromů v Novém Boru. Tento pro ekologii významný den sice připadá na 20. října, ale v Boru jej spojí s výsadbou ne jednoho, ale rovnou dvaceti rododendronů. Akce proběhne ve čtvrtek 8. listopadu v Horových sadech před letním kinem. Na městském pozemku se budou vysazovat keře, na které finančně přispěli občané města a ti se také na výsadbě mohou a budou fyzicky podílet. „Akcí volně navazujeme na tradici z minulých let, kdy jsme vysazovali podobným způsobem stromy a keře na Palackého náměstí a na Kaprasce u školy U Lesa,“ uvedla vedoucí odboru životního prostředí novoborské radnice Jitka Kopčáková.

ČESKÁ LÍPA

Mají strach ze souseda

Strach z dalšího napadení, hádky, vyhrožování. Tak vypadá každodenní realita v jednom panelovém domě na sídlišti Špičák v České Lípě, který obývá konfliktní člověk. Strážníci takové případy řeší prakticky denně. Jedním z lidí, kteří vytvářejí konflikty, je 55letý muž. Jeho nadávky a výhrůžky vygradovaly tak, že sousedka musela zavolat hlídku městské policie. Uvedla, že z chování souseda má strach, muž bývá opilý, což se odráží na jeho nevyzpytatelném jednání. Strážníci vyslechli i problémového souseda, který se i k nim choval arogantně a mlátil pěstí do stěny. Doslova řekl, že ho „nějaké přestupky nezajímají“. Je jisté, že přestupky proti občanskému soužití budou zajímat správní orgán.

Proluka má nový trávník

Proluka u českolipské Unionky má nový zelený koberec. Pokračuje tak revitalizace tohoto prostoru v Sokolské ulici, kterou město zahájilo v říjnu. Do konce roku zde bude vybudovaný parčík s lavičkami a další mobiliář tak, aby od jara toto místo mohlo sloužit veřejnosti. Tato úprava vyjde město na cca milion korun. Proluka vznikla na konci 80. let minulého století z velmi kuriózních důvodů. Byly tam původně dva domy podobné jako ty navazující od Sokolské ulice. Ta proluka vznikla proto, že Restaurace a jídelny (tehdejší státní podnik) potřeboval stavební dvůr, aby mohl opravit sousední Unionku.

Proluka u českolipské Unionky se zazelenila.

Lípa se prezentovala v Drážďanech

Regionální turistické informační centrum Česká Lípa prezentovalo pod záštitou Libereckého kraje své město v nákupním centru Galerie v Drážďanech. Návštěvníci se zajímali zejména o pamětihodnosti města, ubytování s nabídkou welness, o region Lužické hory a Máchův kraj, dále o turistické trasy, rozhledny a aktivity pro děti a rodiny. Turistická prezentace České Lípy v hlavním městě Saska proběhla vůbec poprvé a měla by přispět ke zvýšení návštěvnosti města.

Nemocnice zjednodušila dokumentaci

Zdravotnický personál v českolipské nemocnici ušetří čas při administrativních úkonech. Nemocnice zareagovala na novelu vyhlášky a zjednodušila ošetřovatelskou dokumentaci. „Ta je nezbytným souborem údajů o každém pacientovi a jeho zdravotním stavu,“ vysvětlila ředitelka pro ošetřovatelskou péči českolipské nemocnice Dana Šperlíková. Pracovní tým, který na zeštíhlení dokumentace pracoval, velmi dobře vážil, kterou část administrativy ponechat a kterou bude možné vypustit. Z osmi základních formulářů, které byly používány na základě dříve platné vyhlášky o ošetřovatelském procesu, byly nyní vytvořeny tři.

Dívka jezdila v nákupním košíku

Dívku, která se sunula k zemi, viděli strážníci během hlídkové činnosti před českolipským Kauflandem. Na dotaz, zda je zraněná, jim děvče sdělilo, že se uhodila do hlavy, má černo před očima a hodně ji bolí hlava. Strážníci jí přivolali zdravotníky. Zraněná jim také popsala, že k úrazu došlo při jízdě v nákupním vozíku ve skateparku. Dívka, které bylo čerstvě osmnáct let, nadýchala 1,09 promile alkoholu. O další se už postarali zdravotníci.

Chtěl se ohřát v cizím kabátě

Na kole a v kradeném kabátě se projížděl ulicemi České Lípy 33letý muž. Strážníci ho zastavili proto, že neměl kolo osvětlené a místy se pohyboval po chodníku a ne po silnici. Jenže v době, kdy ho zastavili, netušili, že kolo i vojenský kabát, který měl na sobě, patří jednomu z kolegů strážníků. Ten se právě vrátil z vojenského cvičení a až druhý den zjistil, že má vykradenou garáž. Pachatele zadržela na základě nočního přestupku policie a sdělila mu obvinění z trestného činu.

DUBÁ

Lípu republiky vysadili v obnoveném parku

Dubá Sto let české státnosti bude v Dubé připomínat Lípa republiky, kterou minulý týden vysadili v nově revitalizovaném parčíku u Kostelního rybníka. Se sázením pomohli také děti a učitelky z Mateřské školy Dubá a občané města.

Sto let české státnosti bude v Dubé připomínat Lípa republiky, kterou minulý týden vysadili v nově revitalizovaném parčíku u Kostelního rybníka.

CVIKOV

Do léčebny šlo letos 22 milionů

Do léčebny respiračních onemocnění ve Cvikově letos Liberecký kraj investoval více než 22 milionů korun. Peníze šly především do snížení energetické náročnosti budov. Za deset milionů korun došlo k výměně oken a dveří na dvou pavilonech. Kompletní rekonstrukce se dočkal pavilon D, do které kraj investoval téměř 12 milionů korun s přispěním dotace z Evropské unie. „Pracovalo se na kompletní opravě vnitřních prostor i na obvodových konstrukcích budovy,“ informoval mluvčí Libereckého kraje Filip Trdla.

MIMOŇ

Vystavují obrazy malované horkým voskem

Novou výstavu s názvem Fantazie v nás připravil na podzimní dny Dům kultury Ralsko v Mimoni. Svá díla tu vystavuje Miloslava Kroužková ze Stráže pod Ralskem, jejíž fotografie znáte ze stránek Deníku. Kromě fotografování je její velkou vášní také malování obrazů pomocí enkaustiky, tedy malování horkým voskem. Originální technikou vytváří nádherné krajiny i květiny. Výstava potrvá do 15. listopadu.

Novou výstavu s názvem Fantazie v nás připravil na podzimní dny Dům kultury Ralsko v Mimoni.

Autor: Redakce

6.11.2018 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Výroba - Výroba Strojírenští kovodělníci 22 000 Kč Strojírenští kovodělníci Rovnač. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 22000 kč. Volných pracovních míst: 96. Poznámka: Pracovní náplň, -rovnání svařovaných podskupin tepelně za pomocí kyslíkoacethylenové soupravy, nebo mechanicky za studena, -zodpovědnost za dodržování základních povinností vyplývajících ze ZP a pracovního řádu, -dodržování interních směrnic a předpisů, dodržování výrobních časů, předepsané kvality a pravidel BOZP, Požadujeme, -znalost čtení technické dokumentace a výkresů podmínkou, -zkušenost s kyslíkoacethylenovou soupravou výhodou, -zodpovědnost, spolehlivost, manuální zručnost, -ochotu pracovat v třísměnném /nepřetržitém provozu, Nabízíme, -Zázemí v rozvíjející se nadnárodní společnosti, -Možnost dalšího profesního růstu , -Týden dovolené navíc (tedy 25 dnů dovolené ročně), -Měsíční prémie za výsledky práce a odměny za Kaizeny (resp. změny k lepšímu), -Roční výkonnostní odměnu , -Příspěvek na životní a penzijní pojištění po odpracovaném roce , -Dotované závodní stravování, -Zdravotní péče včetně očkování proti chřipce, -Sportovní a kulturní aktivity , -Zvýhodněné mobilní tarify, Pozice je vhodná i pro cizince., První kontakt emailem!. Pracoviště: Bombardier transportation czech republic, a. s., Svatopluka Čecha, č.p. 1205, 470 01 Česká Lípa 1. Informace: Havlín Lukáš Knazovič Mádlová Michaela, lukas.havlin@rail.bombardier.com. Výroba - Výroba Manipulační dělníci ve výrobě 23 000 Kč Manipulační dělníci ve výrobě Operátor ve výrobě. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 23000 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: . Pracoviště: Sand profile s. r. o., Lipová, č.p. 861, 473 01 Nový Bor. Informace: Marie Švadlenková, +420 487 716 104(každýden8:00-16:30). Výroba - Výroba Seřizovači 23 000 Kč Seřizovači a obsluha konvenčních fréz Obsluha CNC frézky. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 23000 kč, mzda max. 35000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Požadavky:, - vzdělání ve strojírenském oboru, - výborná znalost čtení výkresové dokumentace a schémat , - manuální zručnost, - samostatnost a zodpovědnost, schopnost a ochota učit se nové věci, Nabízíme:, - možnost růstu ve stabilní firmě, - přátelský kolektiv, - občerstvení na pracovišti (voda, káva), - závodní stravování, Nástup možný ihned. , Pozice je vhodná pro absolventy.. Pracoviště: D2manufacturing s.r.o., B. Egermanna, č.p. 305, 473 01 Nový Bor. Informace: Šárka Cikánková, +420 601 131 780. Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Ostatní specialisté a 23 690 Kč Vychovatelé pro dospělé se speciálními vzdělávacími potřebami Vychovatel. Požadované vzdělání: vyšší odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 23690 kč, mzda max. 33200 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadujeme: vyšší odborné vzdělání s pedagogickým zaměřením bezúhonnost (výpis z rejstříku trestů), znalost práce na PC, administrativní zdatnost. Vhodné i pro absolventy. , Zařazení do 10. platové třídy, nástupní plat v závislosti na délce započitatelné praxe, , Nabízíme: 30 dnů dovolené v kalendářním roce, 5 dnů indispozičního volna, příspěvek na stravování, využití posilovny, sauny, využití zotavoven VS ČR k rekreaci, odměny při životním a pracovním výročí, lékařská péče, příspěvek 8 000 Kč na kulturní a sportovní vyžití, možnost čerpání bezúročných půjček z FKSP., První kontakt osobně na adrese Věznice Stráž pod Ralskem, Máchova 260, Stráž p. R., v pracovních dnech od 6,30 hod do 15,00 hod, emailem nebo telefonicky v pracovních dnech od 6,30 hod do 15,00 hod.. Pracoviště: Vězeňská služba české republiky - věznice stráž pod ralskem, Máchova, č.p. 260, 471 27 Stráž pod Ralskem. Informace: Věra Košťálová, +420 487 878 213vdoběod6:30-15:00.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

V pátek 9. listopadu se uzavřel sedmnáctý festivalový ročník tradičním milým zastavením s hudebním mládím, které zdatně na Českolipsku vychovává Základní umělecká škola Česká Lípa.
49

FOTO: Lípu Musicu uzavřelo setkání talentů a mistrů

Spousta čertů různých hodností, ale i andělé a Mikuláš bude čekat na děti v místě, kde se natáčela pohádka S čerty nejsou žerty.

Čerti v Pekelných dolech se probouzejí

Přibývá nehod se zvěří. Brzda a čelní střet je lepší než uhýbat, radí policie

Českolipsko – Sychravé počasí, ranní mrazíky, migrující zvěř nebo kluzké listí na silnicích. To vše stojí za zvýšenou nehodovostí uplynulých dní. Policisté proto radí sundat nohu z plynu a již nečekat na výměnu letních pneumatik za zimní.

Volných míst je na Českolipsku stále víc než lidí bez práce

Českolipsko - Pokud by do práce nastoupili všichni lidé, kteří jsou evidováni úřady práce, stále by se nepodařilo obsadit stovky volných pracovních míst.

Krajcigr patří České Lípě, návrat odmítl

Česká Lípa - Třetí nejlepší kanonýr florbalové Superligy se rozhodl zůstat na severu.

Pedagog z Technické univerzity Václav Dvořák napsal sci-fi pro malé čtenáře

Liberecký kraj – Když vyrostete v sirotčinci na zaostalé planetě Písečnice, nemáte zrovna nejlepší vyhlídky. Všechno ale může změnit pozvánka na palubu mezihvězdné lodi. A velké vesmírné dobrodružství může začít… Dlouhých pět let psal pedagog Technické univerzity Václav Dvořák sci-fi knihu pro děti nazvanou Písečníci a bludný asteroid. A stejně jako jeho hlavní hrdinové Tomáš a Lucka projdou dlouhou anabází, neměl před sebou jednoduchou cestu ani samotný román.

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT