VYBRAT REGION
Zavřít mapu

KRÁTCE: Na cyklostezku si v Ralsku ještě počkají. Centrum Lípy je rozkopané

Českolipsko - Přinášíme krátké zprávy z celého regionu: zpravodajství z měst i obcí, krimi, kultury a sportu.

18.10.2017
SDÍLEJ:

Českolipský deník.Foto: Deník

RALSKO

Na cyklostezku si ještě počkají

Dlouhodobě plánovaná cyklostezka z Ploužnice do Mimoně má lehký zádrhel. Povolení by se však mělo podařit získat do konce roku. „Projekčně je vše hotové a žádost o stavební povolení podána. Nastala trochu komplikace v jednání s majiteli pozemků, ale věřím, že i tato nesnáz bude brzo urovnána a stavební povolení do konce roku vydáno,“ uvedl starosta Ralska Miloš Tita.

ČESKÁ LÍPA

V centru pokládají vysoké napětí

Společnost ČEZ v centru České Lípy zahájila pokládku vysokonapěťového kabelu. Ten povede přes značnou část historického jádra města. Doposud se unifikace napěťové soustavy na 22 kV prováděla v okrajových částech města. V pondělí dělníci začali kopat na náměstí Edvarda Beneše. Zahájená pokládka kabelu bude provedena v tzv. části B, což se týká nám. T. G. Masaryka, nám. Osvobození a Jeřábkova nám., dále povede ulicí Panská, kolem radnice do ulice Moskevská až k parčíku, od náměstí dr. E. Beneše do ulice U Ploučnice, kde bude končit za světelnou křižovatkou. Současně bude prováděná ještě stavba části A, v krajnici ulice Borské v úseku mezi křižovatkami s ulicí Šluknovskou a Pražskou a část E, ta je v prostoru ulic Barvířská, Smetanovo nábřeží, Dubická, Studničkova a Sedláčkova. Pro letošní rok by tyto práce měly být ukončeny k 10. 11. 2017.

Pokračuje rekonstrukce výtahu

Od pondělí došlo z důvodů zahájení rekonstrukce k odstávce dvou osobních výtahů v budově českolipské nemocnice (budova „A“). „Jako osobní výtah, prosíme pacienty, aby použili vždy protilehlého výtahu. Předem se omlouváme za způsobené komplikace,“ uvedla za marketing a strategii nemocnice Kateřina Amrichová.

Umělci podpoří útulek

Podpořit útulek Bona v Kozlech se rozhodli žáci Základní umělecké školy z České Lípy. Na čtvrteční odpoledne si připravili koncert s názvem „Ať se mají líp!“ Koncert se koná ve čtvrtek ve velkém sále ZUŠ Česká Lípa od 15 hodin. Vystoupí kapely Bewild, Crashendo, Babubabu a Mizmar. Připraven je i fotokoutek, výtvarná dílna pro děti a občerstvení.

Světlem ohrožoval řidiče

Řidiče automobilu vylekalo laserové světlo, které bylo namířené přímo do kabiny vozu a oslnilo jej. Zdroj světla identifikoval z jednoho bytu na sídlišti Lada. Strážníci městské policie zjistili, že se někdo baví tím, že červeným světlem oslňuje kolemjedoucí řidiče, anebo míří do bytů. Vyslechli šestačtyřicetiletého muže, který uvedl, že svítilna s červeným laserem patří jeho nezletilému synovi. Poté, co mu strážníci vysvětlili, co by mohlo toto světlo způsobit, slíbil, že si syna pohlídá, aby se událost už neopakovala.

Den pro náhradní rodičovství

Pod hlavičkou Centra pro pěstounské rodiny a Farní charity Česká Lípa proběhne 20. října v KD Crystal Den pro náhradní rodičovství. Během dne se pod jednou střechou uskuteční filmové projekce, swingový taneční večer, dětský program či besedy pro širokou i odbornou veřejnost. Dopoledne studenti uvidí snímek Alice Nellis Adopce: Konkurz na rodiče. V průběhu dne budou probíhat besedy a diskuze nejen na téma náhradního rodičovství. Ve foyer kulturního domu budou připraveny informační stánky k tématu i obecně k sociálním službám Farní charity Česká Lípa.

Tyršovka oslaví výročí

Základní škola Dr. Miroslava Tyrše v České Lípě si na konci října připomene 85. výročí od svého slavnostního otevření. Školní slavnosti zahájí 30. října sportovní turnaj žáků, dopoledne bude také odhalen zrestaurovaný základní kámen budovy školy. V týdnu proběhne také akademie žáků v KD Crystal a oslavy završí páteční sportovní turnaj 8. a 9. ročníků. „Během 3. listopadu budou dveře školy otevřené všem návštěvníkům z řad rodičů, bývalým pracovníkům a žákům i všem příznivcům školy,“ říká zástupce ředitele Jiří Ort.

Nový režim přinesl výhody

Stav oprav Penzionu s pečovatelskou službou v Dolní Libchavě, a jak klienti přijímají změny režimu, si přišla zkontrolovat starostka České Lípy Romana Žatecká. Penzion prochází změnou režimu, kdy se do něj v září přestěhovali klienti z Domova pro seniory s nepřetržitou pečovatelskou službou z Lad. Stávající klienti mohou v případě nouze nově využít nepřetržité péče a navíc mají jistotu do budoucna, že v případě potřeby nepřetržité péče se nemusí stěhovat do jiného zařízení. Z diskuze se seniory vyplynulo, že je potřeba instalovat a opravit lavičky či prořezat živé ploty.

KRIMI

Spadlý strom se hodil zloději

K začátku topné sezony přibývá případů, kdy si někteří jdou dříví obstarat i bez placení, avšak s rizikem, že je při tom někdo chytí. Podobným způsobem riskoval i neznámý zloděj počátkem října ve Cvikově. „Pachatel vstoupil do volně přístupné zahrady v ulici ČSA, kde si předtím dopředu vyhlédl spadlý strom. Spadlou osiku začal bez jakýchkoliv zábran motorovou pilou dělit,“ popsala policejní mluvčí Vladimíra Šrýtrová. Díky tomuto činu si ze zahrady postupně odnesl 6 metrů krychlových palivového dřeva. Majitelce vznikla škoda ve výši 12 tisíc korun. Policisté z obvodního oddělení ve Cvikově již v dané věci zahájili šetření k přečinu krádeže a po pachateli nyní pátrají. V případě, že se jim pachatele podaří dopadnout, hrozí mu až dvouletý trest odnětí svobody.

POLEVSKO

Za ocenění pořídí lampy

Sdružení místních samospráv ČR je přesvědčeno, že pro každou obec je klíčová aktivita místních spolků a zájmových sdružení. Během slavnostního předávání celostátních cen soutěže Vesnice roku 2017 ve vítězné obci Heřmanov ocenila porota rovněž obec Polevsko. Ta obdržela ocenění Cena naděje pro živý venkov, se kterou se pojí i finanční odměna sto tisíc korun. „Navrhnu zastupitelům částku dát na postupnou výměnu lamp veřejného osvětlení, které je staré 40 let,“ říká starostka Polevska Martina Rašínová.

NOVÝ BOR

Oceněná pečovatelka pracuje v Boru

Ocenění Pečovatelka roku Libereckého kraje získala také pracovnice Sociálních služeb města Nový Bor Lenka Roučová. Slavnostní vyhlášení se uskutečnilo v říjnu v libereckém Domě kultury a ocenění si odneslo celkem pět žen z Libereckého kraje. Celkem na ocenění navrhly jednotlivé organizace 23 pracovnic. Z nich vybrali členové Výboru sociálních věcí zastupitelstva kraje pět nejlepších. „Jsem rád, že se tato soutěž koná. Pečovatelky si zaslouží vyšší společenské ocenění, než se jim dosud dostává. Ale to je i na nás politicích, abychom pro to něco dělali,“ řekl předseda výboru a starosta Frýdlantu Dan Ramzer.

Vypráví své zážitky z cest po Bali

Ve čtvrtek od 18 hodin proběhne v Novém Boru v Navrátilově sále cestovatelská beseda. Manželé Pipalovi už procestovali kus světa. Své zážitky z cest pečlivě zaznamenávají a dokumentují. Nyní se rozhodli je převyprávět.

Z REGIONU

O post ředitele záchranky usiluje deset lidí

Celkem deset uchazečů se přihlásilo do výběrového řízení na ředitele Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje. V současné době se posuzuje, zda splnili podmínky. „Ve středu uchazeči podstoupí pohovor s psychologem a o týden později, 25. října, je bude devítičlenná výběrová komise hodnotit. Následně radě kraje navrhne pořadí kandidátů a ta poté dle doporučení vybere vítěze,“ komentuje postup Přemysl Sobotka, náměstek hejtmana pro resort zdravotnictví. Za kraj v komisi zasedne statutární náměstkyně hejtmana Jitka Volfová, náměstek pro zdravotnictví Přemysl Sobotka, za krajský úřad Alena Riegerová (vedoucí odboru zdravotnictví).

Kraj dá pět milionů na sociální služby

Poskytovatelům sociálních služeb schválili krajští radní částku ve výši 5 milionů korun. Tyto finance jsou určeny na pokrytí prvních měsíců roku 2018, to je doby, kdy většina poskytovatelů ještě nemá finanční prostředky od Ministerstva práce a sociálních věcí. „Ve střednědobém plánu rozvoje sociálních služeb je schválena částka 15 milionů korun. Bohužel tuto částku se nám zatím nepodařilo pro příští rok v rozpočtu Libereckého kraje najít, proto jsme nyní na pěti milionech,“ řekl náměstek rezortu sociálních věcí Pavel Svoboda. Odbor sociálních věcí obdržel 83 žádostí o dotaci, 6 z nich kvůli administrativním chybám vyloučil.

Autor: Redakce

18.10.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Stavebnictví - Stavebnictví Stavební a provozní elektrikáři 22 000 Kč Stavební a provozní elektrikáři Elektrikář. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 22000 kč, mzda max. 25000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Firma COMPAG, která je součástí mezinárodního koncernu BRANTNER a má dlouholetou tradici v poskytování komunálních služeb v oblasti odpadového hospodářství ne českém trhu, hledá vhodného kandidáta na pozici ELEKTRIKÁŘ, Pracovní náplň: , -Servis veřejného osvětlení Mimoň a okolní obce, -Plnění zadaných zakázek, -Elektrikářské práce, Požadujeme:, -Výuční list elektrikář, -Osvědčení o odborné způsobilosti v elektrotechnice dle § 14 vyhlášky ČÚBP a ČBÚ č. 50/1978 Sb. § 6 pro samostatnou činnost, § 8/1 řízení činnosti prováděné dodavatelským způsobem na el. zařízení do 1000V, tř. A, -Řidičský průkaz skupiny B (skupina C výhodou), Nabízíme:, -Zázemí dynamicky s rozvíjející společnosti, -Práce v jednosměnném provozu, -Zaškolení a zákonná školení, -Možnost zvyšování kvalifikace, -HPP, -Zajímavé finanční ohodnocení, -Stravenky, NEDOSTAVOVAT SE NA PROVOZOVNU!!!! Kontakt nejdříve e-mailem na adrese snopek@compag.cz. Pracoviště: Compag cz s.r.o., V Lukách, č.p. 95, 471 24 Mimoň. Informace: Petr Snopek, snopek@compag.cz. Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič nákladního automobilu 140 Kč Řidiči nákladních automobilů (kromě tahačů) Řidič skupiny C. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 140 kč, mzda max. 160 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: Výhodou řidič C+E., Z počátku uzavřen pracovní poměr na dobu určitou, v případě oboustranné spokojenosti prodloužení smlouvy na dobu neurčitou., Nabízíme: stravenky, životní a důchodové pojištění, mobilní telefon., První kontakt osobně po předchozí telefonické domluvě!. Pracoviště: Ave cz odpadové hospodářství s.r.o. - dubice, Dubická, č.p. 3293, 470 01 Česká Lípa 1. Informace: František Ondřejka, +420 602 477 670. Zdravotnictví - Zdravotnictví Zubní technik 18 000 Kč Zubní technici Zubní laborant. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Náplní práce je zhotovení zubních náhrad na základě otisků dodaných od lékaře., Mzda: 18 000,- + prémie za množství zhotovených výrobků, Nabízíme: stravenky., První kontakt emailem nebo telefonicky., Vhodné i pro absolventy.. Pracoviště: Ing. františek ille-zubní laboratoř ildental, Pivovarská, č.p. 1485, 470 01 Česká Lípa 1. Informace: František Ille, +420 777 785 858. Administrativa - Administrativa Ostatní odborní pracovníci v 17 360 Kč Ostatní odborní pracovníci v administrativě a správě organizace Úředník registrace řidičů. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 17360 kč, mzda max. 26110 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Místo výkonu práce: Nový Bor, Charakteristika vykonávané činnosti:, - výkon státní správy na úseku agendy registrace řidičů a bodového hodnocení řidičů podle zákona č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích a o změnách některých zákonů (zákon o silničním provozu), ve znění pozdějších předpisů, -vedení registru řidičů, resp. evidence údajů o řidičích, -výkon agendy profesní způsobilosti řidičů, Požadavky:, -vyšší odborné vzdělání nebo střední vzdělání s maturitní zkouškou, -výborná znalost práce s PC (Windows, MS Office), -řidičské oprávnění skupiny "B", -velmi dobré komunikační a organizační schopnosti a odolnost vůči stresu, -souhlas s výkonem pracovních cest na území celé ČR, -ochota dalšího vzdělávání, -flexibilita, schopnost rychle se učit a samostatně pracovat, -schopnost vysokého pracovního nasazení, -zkouška zvláštní odborné způsobilosti - výhodou, -znalost cizího jazyka (AJ, NJ) - výhodou, -praxe ve státní správě nebo samosprávě - výhodou, Písemná přihláška k výběrovému řízení musí obsahovat:, -název příslušné funkce, o kterou se zájemce uchází, -jméno, příjmení, příp. titul uchazeče, -datum a místo narození uchazeče, -státní příslušnost uchazeče, -místo trvalého pobytu uchazeče, -číslo občanského průkazu uchazeče, -datum a podpis uchazeče, K přihlášce musí být připojeny tyto doklady uchazeče:, - strukturovaný životopis s uvedením údajů o dosavadních zaměstnáních a o odborných znalostech a dovednostech, -výpis z evidence Rejstříku trestů, ne starší než 3 měsíce, -ověřená kopie dokladu o nejvyšším dosaženém vzdělání, -kopie řidičského průkazu, Platové zařazení: 9. platová třída podle zákona č. 262/2006 Sb., zákoník práce, ve znění pozdějších předpisů a nařízení vlády č. 222/2010 Sb., o katalogu prací ve veřejných službách a správě a dle nařízení vlády č. 341/2017 Sb. (platové rozpětí 17.360 Kč až 26.110 Kč)., Pracovní poměr: obě pracovní místa na dobu neurčitou, Předpokládaný termín nástupu: dle dohody (listopad 2018, leden 2019), Lhůta pro podání přihlášky: do 11:00 hodin dne 19.10.2018, Způsob podání přihlášky: písemně nebo osobně v uzavřené obálce do podatelny Městského úřadu, Nový Bor, nám. Míru 1, Nový Bor., Obálku označte textem: "Výběrové řízení - úředník registrace řidičů", Vyhlašovatel si vyhrazuje právo zrušit toto výběrové řízení kdykoliv v jeho průběhu.. Pracoviště: Město nový bor, nám. Míru, č.p. 1, 473 01 Nový Bor. Informace: podatelna MěÚ, .

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Takto to vypadalo na 19. ročníku Festivalu free Tibet,který se poprvé konal ve Varnsdorfu.
28

Festival ve Varnsdorfu láká na atmosféru. Zahraje Imodium, ska, punk i dýdžejové

Sbírka na pomoc nevidomým Bílá pastelka. Ilustrační foto

Bílá pastelka se po roce objeví v ulicích, pomoci může každý

Zdrogovaný řidič ujížděl policistům v kradené audině. Do cílové stanice nedojel

Českolipsko – Další honičku mají za sebou policisté na Českolipsku. Podezřelého řidiče si v pondělí všiml kriminalista v Mimoni a ihned zalarmoval své kolegy v Jablonném v Podještědí. Nejdříve se snažili řidiče zastavit za pomoci zvukového a světelného signalizačního zařízení, ten na to nereagoval a nadále uháněl do Jablonného. 

Požár lyské Kovony a hromadná nehoda v tunelu: prohlédněte si videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve dnech 15. a 16. října 2018.

Kraj hledá nové pěstouny. Upozorňuje na to kampaň Týden náhradního rodičovství

Liberecký kraj – O pěstounství přemýšlela Kateřina Kamenická ze Cvikova od mládí. Když její vlastní potomci odrostli, vzala si s manželem do náhradní péče dvě malé děti, které do rozvětvené rodiny výborně zapadly.

Naši prvňáci: Ve středu se představí prvňáčci ze ZŠ K. H. Máchy v Doksech

Českolipsko – Ve středu 17. října přinese tištěný Českolipský deník čtenářům další díl druhého ročníku seriálu Naši prvňáci. V následujících týdnech až do konce prvního pololetí v lednu naleznete pravidelně každou středu v tištěném vydání Českolipského deníku fotografie prvňáků ze škol na Českolipsku.

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY

Komunální volby do zastupitelstev obcí 2018 (5. a 6. října 2018)
Seznam kandidátů, jak se volí v komunálních volbách, zpravodajství, výsledky komunálních voleb 2018 a přehled možných koalic v zastupitelstvu vaší obce. Volby do magistrátu a zastupitelstva krajských měst (Praha, Brno, Plzeň, Ostrava, České Budějovice, Jihlava, Hradec Králové, Pardubice, Olomouc, Ústí nad Labem, Karlovy Vary, Liberec, Zlín)

Senátní volby 2018 (1. kolo 5. a 6. října 2018, 2. kolo 12. a 13. října 2018)
Aktuální složení Senátu, seznam kandidátů do Senátu, výsledky senátních voleb 2018 pro volební obvody: Sokolov, Chomutov, Rokycany, Domažlice, České Budějovice, Praha 12, Praha 4, Praha 8, Praha 2, Litoměřice, Teplice, Jablonec nad Nisou, Mladá Boleslav, Benešov, Chrudim, Náchod, Svitavy, Třebíč, Břeclav, Brno-město, Prostějov, Šumperk, Opava, Ostrava-město, Karviná, Vsetín, Zlín.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT