VYBRAT REGION
Zavřít mapu

KRÁTCE: Na hřbitovech v Boru platí zákaz zapalování svíček

Českolipsko - Přinášíme krátké zprávy z celého regionu: zpravodajství z měst i obcí, krimi, kultury a sportu.

7.8.2018
SDÍLEJ:

Českolipský deník.Foto: Deník

NOVÝ BOR

Na hřbitovech platí zákaz zapalování svíček

Město Nový Bor vyhlásilo kvůli suchu zákaz zapalování svíček na místech posledního odpočinku, která má ve své správě. Nařízení platí do odvolání a konkrétně se týká Lesního hřbitova v Novém Boru, hřbitova v Arnultovicích, hřbitova v Pihelu a hřbitova v Bukovanech. Opatření reaguje na zvýšené nebezpečí požárů z důvodu dlouhotrvajícího sucha a vysokých teplot a souvisí se zákazem rozdělávání ohňů ve volné přírodě na Českolipsku, který vyhlásil hejtman Libereckého kraje od 26. července 2018 do odvolání.

KRIMI

Pokoje vykradli za bílého dne

Tři pokoje v hotelu ve Starých Splavech navštívil ve středu odpoledne neznámý zloděj. Hledal tu především peníze. Hosté se v té době zdržovali mimo ubytovací zařízení a při návratu si na první pohled ničeho podezřelého nevšimli. Po chvíli zjistili, že jim zmizely veškeré peníze, které si s sebou na vycházku nevzali. Dohromady se jedná o částku 24 100 korun. Zloděj nepohrdnul ani stravenkami v hodnotě 760 korun a jedním americkým dolarem.

Řídil přes zákaz a podnapilý

Řidiče auta zastavili policisté ke kontrole v sobotu ráno v Doksech. Za volantem neměl jednačtyřicetiletý řidič co dělat. Úřady mu totiž v srpnu loňského roku na základě lékařského posudku zablokovaly řidičské oprávnění ze zdravotních důvodů. Dobře pro něj neskončila ani dechová zkouška, hlídka mu naměřila téměř tři promile alkoholu. „Zodpovídat se tak bude z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání,“ informovala mluvčí českolipské policie Ivana Baláková.

Jel na kole pod vlivem, pokuta ho nemine

O tom, že alkohol nepatří ani za řídítka, se přesvědčil třiačtyřicetiletý cyklista ve středu před půlnocí v Novém Boru. Muž v ulici Mařákova nezvládl jízdu a spadl z kola. Přestože se na hlavě poranil jen lehce, na projížďku jen tak nezapomene. Při dechové zkoušce mu v nemocnici naměřili více jak 2 promile alkoholu. Na podnapilého cyklistu teď čeká až padesátitisícová pokuta.

ČESKÁ LÍPA

Město odmění šest talentovaných dětí

Město Česká Lípa věnuje finanční dar ve výši 15 000 korun každému z šesti talentovaných dětí, které byly vybrány na přehlídce Talent 2018, určené nadaným dětem z mateřských, základních a středních škol v České Lípě. Děti do soutěže vybírali učitelé a trenéři, o jejich umístění pak rozhodovala odborná porota v čele se starostkou Romanou Žateckou. „Peníze jsou určeny výhradně na další rozvoj těchto dětí, takže někdo si koupí nový hudební nástroj, který potřebuje, jiný zase třeba software a další komponenty pro tvorbu hudby, je tu i přání zúčastnit se semináře tance v Madridu, a tak bych mohla pokračovat. Mají různá přání, různé sny, jedno však je u nich společné jsou velmi talentovaní a jsem ráda, že město jim alespoň částečně pomůže v jejich začátcích ty sny uskutečňovat,“ uvedla Romana Žatecká.

Na sídlišti opět hořel táborák

Ze všech stran se na nás hrnou zprávy o požárech, které v tomto suchém období vzplanou snadno. Přesto se téměř každý den najdou lidé, kteří si oheň zapálí, aby si opekli buřty. Právě tak skupina lidí na českolipském sídlišti Sever, jež si opékala přímo před svým domem uzeniny. Nejenže kouř z grilu šel do oken sousedům, ale především otevřený oheň mohl způsobit škody na majetku. Hlídka strážníků, kterou přivolali naštvaní sousedé, vysvětlila rizika takového chování. Skupina lidí kolem grilu jej uhasila a všichni se rozešli ke svým domovům. Stejný případ řešili strážníci minulý týden na Ladech.

Na bratra se připravoval

Situace, které českolipští strážníci musí řešit, jsou často nezapomenutelné a nedají se naplánovat a naučit. Oznamovatel upozornil na muže, který seděl na zídce u STK Dorda a zostra kohosi osočoval ze všech možných křivd a nespravedlností. Protože jich bylo opravdu hodně, hlídka městské policie uviděla po příjezdu na místo stejný obrázek, jaký měl oznamovatel. Padesátiletý muž seděl na zídce a tepal imaginárního protivníka. Na dotaz, co se děje, vysvětlil, že se nepohodl se svým bratrem, se kterým bydlí. Teď čeká, až bratr usne, aby se mohl vrátit domů. Ale pro případ, že by nespal nebo se vzbudil, si alespoň nacvičuje svůj asertivní, dlouhý a důrazný projev.

RALSKO

Na Borečku začne stavba vodovodu

Po téměř 30 letech bude v Borečku již brzy opět téct voda, která bude vyhovovat hygienickým standardům a nebude obsahovat nadměrné hodnoty dusičnanů. Stavba dlouho očekávaného vodovodu odstartuje v srpnu a bude probíhat až do listopadu. V těchto dnech probíhá pyrotechnický průzkum v trase stavby a bude se připravovat zařízení staveniště. „Již pracujeme na projektových dokumentacích pro připojení jednotlivých stavebních objektů,“ informoval Miloslav Tůma, referent oddělení rozvoje, místního hospodářství a životního prostřední ralské radnice.

LVOVÁ

Na Lemberku zpřístupnili věž

Jablonné v Podještědí, Lvová 124 schodů. Tolik jich musíte vystoupat, abyste se dostali až na vrchol zámecké věže na Lemberku. Jedinečnou možnost přitom máte už tento týden. Věž se návštěvníkům otevřela už včera, navštívit ji můžete až do neděle 12. srpna. „Z ochozu věže se naskytne pohled na okolí zámku Lužické hory, Ještědský hřbet i malebné město Jablonné v Podještědí,“ láká zámek na svém webu. Věž je otevřena každý den od devíti ráno do půl páté odpoledne. Vstupné činí 20 korun, součástí výstupu je navíc i návštěva středověké hladomorny.

Další tipy z regionu ZDE

STRUŽNICE

Přestěhovali kontejnery na tříděný odpad

Barevné nádoby na tříděný odpad nechali ve Stružnici minulý týden přestěhovat. Kontejnery zmizely z návsi. Nově vznikla dvě hnízda, první pod kostelem u mostu, kde jsou dva kontejnery na plast, jeden na papír a na kov. Druhé stanoviště je u místního sálu. Zde jsou dva kontejnery na plast, jeden na papír a jeden na sklo. U hasičárny přibyl jeden kontejner na plast, stejně tak na Tanečku a vzniklo hnízdo na Kolné pod transformátorem, zde je umístěn kontejner na plast, papír a sklo.

Z REGIONU

Starostové podpoří 24 kandidátek

V říjnových volbách do zastupitelstev obcí podpoří Starostové pro Liberecký kraj kandidátky v 24 městech a obcích na Českolipsku, ať už se jedná o přímou nominaci politickým hnutím nebo podporu kandidátce a jejímu lídrovi v případě sběru podpisů občanů na petici. V celém Libereckém kraji podporují celkem 73 kandidátek, před čtyřmi lety jich bylo o dvě méně.

Zájem o očkování proti klíšťové encefalitidě roste

Zájem klientů VZP o příspěvek na očkování proti klíšťové encefalitidě neustále roste. Aktuální čísla ukazují, že za první pololetí letošního roku se nechalo očkovat jen o málo méně lidí, než kolik jich ještě před třemi lety tuto možnost využilo za celý rok. V Libereckém kraji se během prvních šesti měsíců letošního roku nechalo očkovat 3 474 klientů VZP, což je o 150 více než za stejné období loňského roku. Na Českolipsku příspěvek využilo 628 lidí. I přes zvyšující se zájem o očkování stále roste počet nakažených encefalitidou.

Autor: Redakce

7.8.2018 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Gastronomie - Gastronomie Kuchař/pizzař 20 000 Kč

Kuchaři (kromě šéfkuchařů) Kuchař (kromě šéfkuchařů). Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 30000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: . Pracoviště: Hana hartigová - turistická ubytovna termit, Bezdězská, č.p. 260, 472 01 Doksy. Informace: Hana Hartigová, +420 602 354 379.

Zemědělství, lesnictví a vodní hospodářství - Zemědělství, lesnictví a vodní hospodářství 12 500 Kč

Pomocní pracovníci v rostlinné výrobě Pomocní pracovníci v rostlinné výrobě. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 12500 kč, mzda max. 16000 kč. Volných pracovních míst: 9. Poznámka: Místo výkonu práce: Chlum a Popelov, Jedná se o sklizeň ovoce, řez ovocných stromů, výška stromů 4 -5 m., Kontakt pouze telefonicky (od 7:00 do 17:00) !!!!! Na pracovišti není přítomna odpovědná osoba. Setkání v okrese Česká Lípa bude zrealizováno dle předchozí telefonické domluvy., Vhodné pro cizince.. Pracoviště: Dorapo s.r.o. - chlum a popelov, 472 01 Doksy. Informace: Mykhailo Radetskyi, +420 775 291 102.

Zemědělství, lesnictví a vodní hospodářství - Zemědělství, lesnictví a vodní hospodářství 10 000 Kč

Pomocní pracovníci v rostlinné výrobě Pomocný pracovník v zemědělství. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 10000 kč, mzda max. 13000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce Ranč Heřmaničky u České Lípy, Místo vhodné i pro osoby OZP - vymezená chráněná pracovní místa. Nabízíme práci na plný či na zkrácený úvazek. , Jedná se o drobné práce, zkušenost v zemědělství vítána., Schůzku nutné domluvit předem telefonicky!, Vyučení v oboru zemědělství výhodou!. Pracoviště: Ing. vladimír matoušek - ranč heřmaničky, 470 01 Česká Lípa 1. Informace: Vladimír Matoušek, +420 608 023 223.

Výroba - Výroba Manipulační dělníci ve výrobě 110 Kč

Manipulační dělníci ve výrobě Manipulant. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 110 kč, mzda max. 143 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Požadujeme : vzdělání střední s výučním listem, oprávnění k obsluze VZV- praxe VÝHODOU, spolehlivost, zručnost, profesní životopis pro výběrové řízení., Nabízíme : pracovní poměr na dobu určitou s možností prodloužení. Práci v perspektivní dynamicky se rozvíjející společnosti, nový moderní výrobní závod, závodní stravování s příspěvkem zaměstnavatele, masáže hrazené zaměstnavatelem, pitný režim zdarma, příspěvek zaměstnavatele na životní pojištění, příjemné pracovní prostředí, zajímavou a zodpovědnou práci, 5 týdnů dovolené., První kontakt emailem nebo osobně.. Pracoviště: Modus, spol. s r.o. - areál bývalé žosky, Dubická, č.p. 3274, 470 01 Česká Lípa 1. Informace: Radka Tučková, +420 484 847 121.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Kvetoucí lekníny v liberecké botanické zahradě. Snímek je z 8. srpna.
11

Český ráj ukrývá království leknínů. Pečuje o něj celá rodina

Videosouhrn 17. srpna 2018

Surovec s kočárkem a 17 ukradených kol za měsíc: prohlédněte si videa dne

V Náhlově oslaví už po desáté zdejší Horní vsi

Ralsko – Odlehlá obec, která by nebýt nadšenců možná zanikla. V malé obci Náhlov u Ralska od devadesátých let minulého století probíhá „renesance“ po odchodu sovětských vojsk a v sobotu zde už po desáté vypukne Oslava Horních vsí.

Hana Mrklasová si splnila sen. Otevřela si vlastní květinářství

Liberecký kraj /ROZHOVOR/– Pokud procházíte jabloneckou Podhorskou ulicí a máte rádi květiny, určitě vás zaujme výloha květinářství Z Herbáře. Jeho majitelku Hanu Mrklasovou to k floristice vábilo celý život a nakonec se rozhodla splnit si svůj sen a podělit se o svou lásku ke květinám s ostatními. Váže květiny i pro nevěsty. „Nejraději mám moment, kdy předávám svatební kytici právě nevěstě. Je to totiž šťastná chvíle. Květina je pro ni doplněk, který si pečlivě vybírá,“ říká Mrklasová.

Převážela z Polska léky, měly posloužit při výrobě drog

Liberecký kraj – Pořádnou alergii by musela mít pětadvacetiletá žena z Královéhradeckého kraje, aby spotřebovala všech 5200 tablet léku Cirrus. S igelitkou plnou antialergika vezeného z Polska ji zadrželi celníci v Hrádku nad Nisou.

Flašinetáři to „roztočili“. 9. ročník mezinárodního festivalu trval dva dny

Liberecký kraj – Na sever Čech se sjeli flašinetáři z několika zemí. 

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT