VYBRAT REGION
Zavřít mapu

KRÁTCE: Na letišti proběhne nový festival. Oprava sušárny bude pokračovat

Českolipsko - Přinášíme krátké zprávy z celého regionu: zpravodajství z měst i obcí, krimi, kultury a sportu.

23.4.2018
SDÍLEJ:

Českolipský deník.Foto: Deník

ČESKÁ LÍPA

Na letišti proběhne nový hudební festival

Nabídka hudebních festivalů na Českolipsku se letos rozroste o několik novinek. Vedle Plechovka festu ve Cvikově to bude také zbrusu nový festival, který připravila Kultura Česká Lípa. Proběhne v pátek 1. června na letišti na Ladech. Odtud také název Letiště 2018. Návštěvníci se mohou těšit na koncerty oblíbených kapel No name, Čechomor a Miraj. Vstupenky za 380 korun jsou již v předprodeji, na místě budou o stovku dražší.

Lípa získá dotace ve výši 53 milionů

Město Česká Lípa má potvrzené dotace na své projekty ve výši 52 659 253 Kč. O další více než tři miliony korun na další akce město žádá. Nejvyšší dotaci město získalo na rekonstrukci bytových domů v Komenského ulici 17,7 milionu korun a mateřskou školu v Dolní Libchavě 10,9 milionu korun. Další dotace, které jsou ve fázi žádosti, směřují k podpoře českolipských hasičů a k regeneraci objektů v památkové zóně.

Hřiště jsou připravená na sezonu

Kontrolou prošla v uplynulých týdnech všechna dětská hřiště a sportoviště v České Lípě. Město nechalo opravit všechny objevené závady na herních prvcích a vyměnit písek na všech pískovištích. Pravidelný úklid bude probíhat i během sezony. „Udržet hřiště v dobrém stavu nám mohou pomoci i samotní občané, kteří dohlédnou na to, aby se zařízení neničila a udržoval se pořádek. Pokud zjistí jakékoli závady, nechť je oznámí pověřenému pracovníkovi městského úřadu,“ dodává místostarosta Juraj Raninec. Závady a problémy v souvislosti s dětskými hřišti mohou lidé hlásit na e-mail: kulasova@mucl.cz).

Zpití pod obraz se potáceli domů

Na dvojici s podivným chováním upozornila obsluha českolipského kamerového systému. Podezřelé viděla v zadní části Masné ulice. Jenže v jednu hodinu po půlnoci nebylo možné přesně říct, co tam párek dělá. Na místo se proto vydala hlídka strážníků a v parčíku mezi Masnou a Moskevskou ulicí nalezla duo opilců zpitých pod obraz, kteří se snažili jít, ale aby mohli potácivě jít, museli se vzájemně podpírat. Jinak se chovali naprosto slušně a hlídce slíbili, že jakmile budou mít alespoň trochu pevnější krok, vydají se přímo k domovu.

Gymnázium získá přes 200 tisíc

Přes 1,5 milionu korun získal Liberecký kraj ze státního rozpočtu na odměny pedagogů středních škol, kteří ve svém volném čase připravují nadané studenty na účast v soutěžích. Výše financí, kterou školy obdrží, závisí na výsledcích jejich studentů v krajských, celorepublikových a mezinárodních kolech. Částku si rozdělí 21 středních škol. Nejvíce peněz, 311 844 korun, obdrží Gymnázium F. X. Šaldy v Liberci, Střední průmyslová škola strojní a elektrotechnická a Vyšší odborná škola, Liberec (228 065 korun) a Gymnázium v České Lípě, kam poputuje 200 139 korun.

Gambler se dost divil

Už dlouho asi nic nevyhrál hráč, který zavolal na služebnu městské policie s tím, že v českolipském baru Hong Kong vyhrál 30 000 Kč, ale obsluha mu vydala jen část výhry. Strážníkům si pak stěžoval, že dostal kvitanci v podobě lístku bez razítka. On se obává, že o zbytek nevyplacených peněz přijde. Strážníci mu nemohli říci jinou informaci, než že je vyplácení výher z automatů po etapách běžnou praxí.

Komorní cyklus nabídne soubor Musica Florea

Dubnové hudebně-vlastivědné zastavení Komorního cyklu MHF Lípa Musica přichystalo na úterý 24. dubna v Centru textilního tisku v České Lípě setkání s ansámblem věnujícím se dobově poučené interpretaci staré hudby a osobností opata Oseckého kláštera. Festivalovému publiku známá Musica Florea představí neotřelý program s názvem Improvizace (pra)zdroj hudebního umění a přehlídka zajímavých osobností, které svým významem překročily hranice České Lípy a jejího okolí, se rozroste o Mauritia Josefa Elbela, který se v 18. století stal pravděpodobně nejvyšším církevním prelátem pocházejícím z České Lípy, s jehož jménem je spojena záchrana oseckého kláštera.

DUBÁ

Oprava sušárny bude pokračovat

Na zajištění statiky se bude soustředit druhá etapa obnovy sušárny chmele v Dubé, která by měla začít už v květnu. „Unikátní technická památka vykazuje rozsáhlé statické poruchy na severovýchodním štítu novější budovy, na srostlici obou budov, záklencích mezi věžemi a mírně vykloněn je též vršek jihozápadního štítu,“ říká starostka Dubé Zdeňka Šepsová. Neutěšený je podle jejích slov i stav pískovcového soklu budov, který je místy málo odolný. Druhá etapa rekonstrukce bude stát téměř 600 tisíc korun a hotovo by mělo být do poloviny září.

STRÁŽ POD RALSKEM

Hejtman se chystá do Stráže

Hejtman Martin Půta se ve středu 23. dubna setká s občany Stráže pod Ralskem. Jedná se o další zastávku v rámci tradičních cest po Libereckém kraji. Hejtmanský den začne setkáním se starostou města Zdeňkem Hlinčíkem. V plánu je návštěva místních firem, zámku Vartenberk s lipovou alejí a božím hrobem, místního skateparku a společný oběd se starosty okolních obcí. V KD U Jezera se v 16.00 hodin Martin Půta setká s občany města a den završí živým vysíláním na facebooku Libereckého kraje.

KAMENICKÝ ŠENOV

Chystají se na návštěvu z partnerského města

Po dvou letech se do Kamenického Šenova chystají na návštěvu zástupci z partnerského města Rheinbachu. Výpravu z Německa přivítá Kamenický Šenov v polovině června a hlavním bodem programu bude účast na tradičním Mezinárodním hudebním festivalu v České Kamenici a Děčíně, čímž plníme přání Rheinbašáků. Naplánovaný je také piknik u Panské skály, případně v parku.

Autor: Redakce

23.4.2018 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Služby - Služby Uklízeč, uklízečka 12 300 Kč

Uklízeči a pomocníci v administrativních objektech Pomocná síla - úklid. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 12300 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Praxe výhodou. Špatná dopravní obslužnost, nutnost osobního automobilu., Pozice je vhodná i pro cizince., První kontakt emailem!. Pracoviště: Erna procházková - dolní světlá, 471 57 Krompach v Čechách. Informace: Erna Procházková, erna.prochazkova@seznam.cz.

Výroba - Obsluha ostatních stacionárních strojů a zařízení 80 Kč

Obsluha ostatních stacionárních strojů a zařízení jinde neuvedená Obsluha drukovače. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 80 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Kontakt NUTNÉ domluvit nejprve telefonicky !, , Místo výkonu práce: Česká Lípa, , Nabízíme: hlavní pracovní poměr uzavřený pracovní smlouvou z počátku na dobu určitou 1 roku, po osvědčení a vzájemné spokojenosti možnost prodloužení na neurčito., Nového zaměstnance si sami zaučíme!, , Požadujeme: Dobrý zrak a schopnost jemné motoriky!, Práce probíhá cca z 80 % v sedě. Pracovní úvazek je možný i plný i zkrácený (30 - 35 hod. týdně)., , Vhodné pro osoby se zdravotním postižením nebo s ČID., Kontakt NUTNÉ domluvit nejprve telefonicky !. Pracoviště: Ing. vladimír matoušek - 002, Libchavská, č.p. 148, 470 01 Česká Lípa 1. Informace: Vladimír Matoušek, +420 608 023 223mezi8-14hod..

Stavebnictví - Stavebnictví Zedník 15 000 Kč

Zedníci (kromě zedníků ohnivzdorného zdiva) Zedník, sádrokartonář. Požadované vzdělání: bez vzdělání. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč, mzda max. 25000 kč. Volných pracovních míst: 12. Poznámka: Místo výkonu práce: okres Česká Lípa a Česká republika, dle zakázek. Zaměstnavatel zajišťuje ubytování, stravu a dopravu., Požadujeme manuální zručnost, zodpovědnost, spolehlivost, ochotu a schopnost učit se, ochotu cestovat za prací, dobrý zdravotní stav, fyzickou zdatnost, trestní bezúhonnost., Vhodné i pro cizince., Způsob prvního kontaktu: e-mailem.. Pracoviště: Versana s.r.o.-provozovna, Mlýnská, č.p. 34, 470 01 Česká Lípa 1. Informace: Radim Pejcha, r.pejcha@versana.cz.

Zdravotnictví - Zdravotnictví Sociální pracovník 20 450 Kč

Specialisté v oblasti sociální práce sociální pracovník pro náhradní rodinnou péči v odboru sociálních věcí a zdravotnictví. Požadované vzdělání: vyšší odborné. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 20450 kč, mzda max. 30750 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Charakteristika pracovní pozice: , -zajišťování náhradní rodinné péče, -zajišťování sociálně-právní ochrany dětí dle zákona č. 359/1999 Sb., o sociálně-právní ochraně dětí, ve znění pozdějších předpisů, na území správního obvodu města , Česká Lípa, jakožto obce s rozšířenou působností podle přílohy č. 2 k zákonu , č. 314/2002 Sb., ve znění pozdějších předpisů, Druh práce:referentka / referent sociálně-právní ochrany, Místo výkonu práce:Městský úřad Česká Lípa, Platové podmínky: 11. platová třída, která podle platného katalogu prací odpovídá nejvýše zařazenému vykonávanému druhu práce (platová třída je v tarifním rozpětí od 20 450 do , 30 750 Kč podle zápočtu let odborné praxe), osobní příplatek dle ust. § 131 zákoníku práce, zvláštní příplatek dle ust. § 129 zákoníku práce, Předpokládaný termín nástupu: dle dohody, Pracovní poměr bude sjednán na dobu: určitou, po dobu rodičovské dovolené , Kvalifikační předpoklady: vysokoškolské vzdělání nebo vyšší odborné vzdělání dle ust., § 110 zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách, ve znění pozdějších předpisů, Poznámka: úředník je povinen do 18 měsíců od vzniku pracovního poměru prokázat zvláštní odbornou způsobilost dle vyhlášky č. 512/2002 Sb., Požadavky stanovené městem Česká Lípa pro uchazeče:, -znalost související legislativy, -komunikační schopnosti, sociální cítění, vstřícnost, -výborná znalost práce s MS Office , -řidičské oprávnění sk. B - aktivní řidič, Nabízíme: 5 týdnů dovolené, 4 sick days, pružná pracovní doba, stravování formou jídelních kupónů, pravidelné zvyšování kvalifikace formou školení, služební mobilní telefon, příspěvek na penzijní připojištění a další bonusy pro zaměstnance., Náležitosti písemné přihlášky:, - jméno, příjmení, titul uchazeče - datum a místo narození - státní příslušnost - místo trvalého pobytu - číslo občanského průkazu (nebo číslo dokladu o povolení k trvalému pobytu, jde-li , o cizího státního občana) - název pracovní pozice, o kterou se uchazeč uchází - datum , a podpis uchazeče, Přílohy přihlášky:, -životopis, ve kterém jsou uvedeny údaje o dosavadních zaměstnáních a odborných znalostech a dovednostech, -výpis z evidence Rejstříku trestů ne starší 3 měsíce, -úředně ověřená kopie dokladu o nejvyšším dosaženém vzdělání , Lhůta pro podání přihlášky (vč. příloh): 31. 8. 2018 - 12:00 hodin , Způsob podání přihlášky: obálku označenou "Referentka / referent sociálně-právní ochrany pro náhradní rodinnou péči" zaslat na adresu: Tajemník MěÚ, Městský úřad Česká Lípa, nám T. G. M. č. p. 1, 470 36 Česká Lípa nebo předat osobně v podatelně MěÚ Česká Lípa., Po ukončeném výběrovém řízení si mohou uchazeči svoje doklady a ostatní písemnosti osobně vyzvednout v oddělení personalistiky a mezd - následně budou tyto protokolárně skartovány., Vyhlašovatel si vyhrazuje právo zrušit toto oznámení kdykoliv v jeho průběhu.. Pracoviště: Městský úřad česká lípa, náměstí T. G. Masaryka, č.p. 1, 470 01 Česká Lípa 1. Informace: Hana Málková, +420 487 881 116.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Videosouhrn 18.–19. srpna 2018

Až na vrcholky hor se 165 kily na zádech a neckyáda na suchu: videa víkendu

RunTour 2018 v Liberci.
14

FOTO: Stovky běžců zaplavily Lidové sady v Liberci

Český ráj ukrývá království leknínů. Pečuje o něj celá rodina

Liberecký kraj – V liberecké botanické zahradě teď můžete pozorovat lekníny. Jsou v plné sezoně a kvetou v několika barvách včetně temně červené a modré. Podle ředitele Miloslava Studničky jich tu mají 25 odrůd, včetně unikátní viktorie královské.

Surovec s kočárkem a 17 ukradených kol za měsíc: prohlédněte si videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pátek 17. srpna 2018.

V Náhlově oslaví už po desáté zdejší Horní vsi

Ralsko – Odlehlá obec, která by nebýt nadšenců možná zanikla. V malé obci Náhlov u Ralska od devadesátých let minulého století probíhá „renesance“ po odchodu sovětských vojsk a v sobotu zde už po desáté vypukne Oslava Horních vsí.

Hana Mrklasová si splnila sen. Otevřela si vlastní květinářství

Liberecký kraj /ROZHOVOR/– Pokud procházíte jabloneckou Podhorskou ulicí a máte rádi květiny, určitě vás zaujme výloha květinářství Z Herbáře. Jeho majitelku Hanu Mrklasovou to k floristice vábilo celý život a nakonec se rozhodla splnit si svůj sen a podělit se o svou lásku ke květinám s ostatními. Váže květiny i pro nevěsty. „Nejraději mám moment, kdy předávám svatební kytici právě nevěstě. Je to totiž šťastná chvíle. Květina je pro ni doplněk, který si pečlivě vybírá,“ říká Mrklasová.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT