Bitka začala na tanečním parketě

Česká Lípa - Zlomeným žebrem a podlitinami v obličeji odnesl sedmadvacetiletý muž z České Lípy útok zatím neznámého muže, se kterým se dostal v sobotu nad ránem do konfliktu na diskotéce na českolipském sídlišti Špičák. Incident podle výpovědi napadeného odstartoval na tanečním parketě, kde po slovní rozepři dostal od neznámého ránu do obličeje. Když chtěl z podniku odejít, agresor ho měl dohonit na ulici, povalit na zem a uštědřit mu několik kopanců do hrudníku a ran do obličeje. Zraněný muž skončil v nemocnici. Policie případ řeší jako výtržnictví a pokus o ublížení na zdraví a po pachateli pátrá.

Diashow Aljaška už dnes v Crystalu

Česká Lípa - Nenechte si ujít. Dobrodruh Leoš Šimánek uvádí dnes v České Lípě velkoplošnou panoramatickou live-diashow se sedmi projektory. Začíná v 19 hodin v Kulturním domě Crystal. Diashow doplňuje již druhé vydání fotografické knihy POBŘEŽÍ PACIFIKU: Na nafukovacích člunech z Kanady na Aljašku. Vstupenky seženete v pokladně KD.

Ostře sledované vlaky dnes v Boru

Nový Bor - Slavnou Hrabalovu novelu Ostře sledované vlaky zná každý především díky oscarovému filmu Jiřího Menzela. Divadelní verzi nastudovalo Městské divadlo Mladá Boleslav a už ve středu s představením zavítá do Nového Boru. V tragikomedii tělesného a lidského dospívání Miloše Hrmy na malém středočeském nádraží v době války se představí Matouš Ruml, Petr Havlíček, Miroslav Babuský nebo Ivana Nováčková. Představení začíná v 19 hodin.

Pes Ajax dohlíží na novoborské školáky

Nový Bor - Praktické informace týkající se prevence kriminality budou mít v malíčku žáci druhých ročníků novoborských základních škol. Díky projektu Ajax, který Bor realizuje už několik let. Základem jsou sešitky s praktickými informacemi, ale i úkoly, které děti plní v průběhu celého roku. „Naučí se, jak se zachovat, když je na ulici zastaví cizí člověk, co mají dělat, když jsou svědkem nebo obětí šikany. Dozvědí se také, kde mohou požádat o pomoc či jak se bezpečně pohybovat v silničním provozu," jmenuje velitel novoborských strážníků Jiří Zemanec. Maskotem projektu je potom plyšový pes Ajax.

Napínavý konec Corridy pro Rapporta

Nový Bor- Závěrečný den Novoborské šachové Corridy nadchl v neděli všechny šachové fanoušky a v klubu Ajeto kousek od sklářských pecí v Novém Boru bylo pořádně horko. Viktor Láznička v poslední partii hrané klasickým tempem vyrovnal stav zápasu na 3:3, rozhodnutí musel přinést až rozstřel v tempu pro bleskové partie. V něm si přeci jenom vítězství vybojoval maďarský velmistr Richard Rapport, letošní hlavní hvězda Corridy. Diváky bavil netradiční hrou plnou útoků a obětí. „Jsme moc spokojení s výběrem letošního soupeře. Richard Rapport přenesl na šachovnici svůj osobitý styl a jeho útočné pojetí bylo pro diváky velmi atraktivní," uvedl za organizátory Petr Boleslav a dodal: „Samozřejmě k sehrání skvělé a napínavé partie jsou potřeba dva, nechci tedy opomenout výkon našeho Viktora Lázničky, který dokázal ustát nepříznivý vývoj a v posledních kolech zápas zdramatizovat." Novoborská šachová Corrida se hraje od roku 2011 v restaurantu Ajeto v Novém Boru.

Nehoda u Stvolínek přinesla dvě zranění

Úterní nehoda ve Stvolínkách.Stvolínky - Dvě zranění i částečné omezení dopravy si vyžádala včerejší dopravní nehoda v obci Stvolínky na Českolipsku. Na silnici I/15 tam krátce před polednem havaroval řidič Reaultu Clio. Auto skončilo po nehodě otočené na střeše v příkopu. Jeho posádka potom v péči záchranářů, kteří na místo dorazili společně s hasiči a policisty. „V době příjezdu jednotky byli cestující venku z vozu. Hasiči usměrňovali dopravu, a to i v průběhu šetření nehody policií České republiky," popsala mluvčí hasičů Zdeňka Štrauchová. Kromě toho hasiči museli prořezat okolní dřeviny, aby bylo možné provést protipožární opatření na autě a naložit jej na odtahovou službu

Dobrá zpráva pro děti v Lípě

Česká Lípa - První měsíc letošního školního roku je sice už v nenávratnu, ale Dům dětí a mládeže Libertin v České Lípě stále přijímá nové členy do svých kroužků. Kromě tradičních zájmových útvarů se v letošní nabídce objevila i řada novinek. Mezi nejzajímavější patří kroužek klasické české kuchyně, zábavná logika, kutílek, digitální fotografie, radiotechnika, zastupitelstvo dětí a mládeže, mažoretky, myslivost nebo také papírový modelář. Kroužky jsou určené nejen dětem, ale i dospělým.

Trh láká i na podzimní sklizeň hrušek

Česká Lípa - Podzimní sklizeň jablek a hrušek je v plném proudu a na vlastní kůži to mohou poznat i návštěvníci pravidelných farmářských trhů na Škroupově náměstí v České Lípě, kde je místní pěstitelé nabídnou už zítra. Po čtrnáctidenní pauze lidé ale nakoupí také sušené ovoce, léčivé certifikované bylinné směsi paní Zdislavy nebo vysoce zdravé a lahodné bio sýry z kozí farmy Merboltice. Trh dále nabídne velký výběr podzimních chryzantém a trvalek v květináčích i množství řezaných květin. Pravidelnou jistotou je pestrý sortiment českého ovoce, zeleniny, dýní, ořechů či brambor mnoha odrůd přímo od několika pěstitelů či zelinářů. Ani tentokrát nebude chybět český med, vajíčka z volného chovu nebo přírodní šťávy.

Přihlaste oblíbenou sestřičku do soutěže miss, zbývá už jen týden

Severní Čechy - Znáte zdravotní sestřičku, která je milá, sympatická, dokáže se vcítit do druhých a má styl? Právě taková osobnost má šanci stát se Miss sestra 2014. Do pátého ročníku soutěže ji můžete přihlásit už jen do středy 15. října. Odvážné sestřičky se ale mohou registrovat i samy. Přihlášku najdou na webu www.misssestra.cz. O postupu do finálového kola rozhodne veřejnost prostřednictvím textových zpráv. Nejlepší sestřička vzejde z deseti finalistek. Slavnostní vyhlášení se uskuteční 13. února v Praze.

Krátce z karate

Česká Lípa - Skvěle se uvedli tři karatisté českolipského Sport Relaxu v kata a kumite na nominačním Národním poháru v Praze. Mája Nováková (kata), Lukáš Pevný a Milan Zítko (junioři do 76 kg) si ve svých kategoriích odvezli cenné body pro postup na MČR. Po dlouhé odmlce kvůli zranění se uvedl především Pevný, který nakonec vybojoval bronz. Zítko a Nováková si odváží solidní 5. bodovanou příčku.