VYBRAT REGION
Zavřít mapu

KRÁTCE: Nezaměstnanost stále klesá. Prachařovi přivezou Život s krajtou

Českolipsko - Přinášíme krátké zprávy z celého regionu: zpravodajství z měst i obcí, krimi, kultury a sportu

14.5.2018
SDÍLEJ:

Českolipský deník.Foto: Deník

ČESKÁ LÍPA

Agentura Moody’s zlepšila hodnocení města

Dobré provozní výsledky a klesající zadlužení ocenila na České Lípě mezinárodní ratingová agentura Moody’s a zvýšila globální rating města na A1, stejně tak jako Praze, Brnu a Ostravě. Úvěrový rating je důležitý ukazatel spolehlivosti dlužníka. Čím lepší rating, tím levněji má šanci získat peníze od investorů.

Jel autem po stezce pro chodce

Po stezce pro chodce v ulici Boženy Němcové v České Lípě se projížděl řidič se starou felicií. Městskou policii na to upozornil všímavý občan. Strážníci nalezli vozidlo odpovídající popisu u jednoho z domů v Dubické ulici. Pohyboval se kolem něj sedmnáctiletý mladík. Na otázku, zda je auto jeho, přitakal. Potvrdil i to, že autem jel po stezce pro chodce. Své chování vysvětlil tím, že auto koupil za 500 Kč jako šrot. Pak se v něm probudila zvědavost, jestli auto ještě jezdí, ale protože nemá řidičský průkaz, vyjel na stezku pro chodce, aby nebyl nápadný. Mladík se bude zpovídat z několika přestupků, protože navíc auto nemělo zaplacené povinné ručení.

V Českokamenické se upravuje parkoviště

Nejen na upravenou parkovací plochu se mohou těšit v Českokamenické ulici, kde probíhá oprava celé komunikace. Opraveny byly i přístupové chodníky do přilehlého domu. Parkování v lokalitě Českokamenická se zatím řeší pouze na pozemku města. „Trošku se komplikuje směna přilehlých pozemků, které chceme využít pro parkování, proto jsme přistoupili k opravě našeho pozemku, který byl již nevyhovující,“ uvedl místostarosta Juraj Raninec.

Žena se obávala o psa v autě

Stoupající teploty sice svědčí milovníkům léta, psím mazlíčkům v uzavřených autech ale nebývá nejlépe. Proto také oznamovatelka nahlásila zaparkované auto v areálu českolipské nemocnice. Uvnitř zůstal zamčený pes a automobil stál na přímém slunci. „Strážníci vyjeli informaci prověřit a skutečně nalezli vůz se psem. Ten nejevil žádné známky přehřátí, byl schovaný pod volantem a měl pootevřená okna. Při další kontrole už auto na parkovišti nestálo,“ uvedla mluvčí českolipské Městské policie Eva Vlastníková.

Českolipští atleti se v Žitavě neztratili

Celkem 12 zlatých, 11 stříbrných a 7 bronzových medailí a dalších 33 umístění do 8. místa přivezli z atletického mítinku v Žitavě členové AC Česká Lípa. Celkově tak obsadili 3. místo v konkurenci 21 oddílů z Německa, České republiky a Polska. Závody se konaly na hezkém stadionu, za ideálního počasí. Mítinku se zúčastnilo přes 570 závodníků. Podle počtu dosažených medailí se atleti z České Lípy umístili na pěkném 3. místě, za Žitavou a Jabloncem. Výjezd se mohl uskutečnit díky podpoře města Česká Lípa, které v rámci přeshraniční spolupráce mezi oběma městy, zajistilo pro 54 závodníků dopravu.

NOVÝ BOR

Výstava k výročí republiky je v Boru

Důležité mezníky ve stoleté historii země představí výstava Rok republiky, kterou budou moci zájemci zhlédnout od 9. května v Městské knihovně Nový Bor. Putovní panelovou výstavu připravil Liberecký kraj u příležitosti 100. výročí vzniku ČSR. Okamžiky, které mnohdy zásadně ovlivnily vývoj naší země, jsou zpracované komiksovou formou. Návštěvníkům přiblíží vznik republiky v roce 1918, podzim 1938 i osvobození Československa v roce 1945 a následný odsun Němců, znárodnění a kolektivizaci spojenou s rokem 1948, srpen 1968, sametovou revoluci a vznik demokratické společnosti i rozdělení Československa.

Prachařovi přivezou Život s krajtou

Hořké vyprávění o osamocenosti člověka uprostřed velkoměsta, kterému však nechybí humor a nadsázka, nabízí inscenace pražské La Fabriky s názvem Život s krajtou. Do Městského divadla v Novém Boru ji režisér a herec v jedné osobě David Prachař přiveze v úterý 15. května od 19.00 hodin. Ke spolupráci na dramatizaci bestselleru Emila Ajara přizval svého syna Jakuba a také bubeníka Pavla Fajta, takže divák neuslyší jenom slovo, neuvidí jenom krajtu, ale uslyší i hudbu a rytmus.

DOKSY

Sbírka pomůže Charitnímu šatníku

Ve středu 16. května se v prostorách Městského úřadu Doksy uskuteční sbírka ošacení, lůžkovin, obuvi, nádobí, hraček a drobných funkčních elektrospotřebičů pro Charitní šatník Farní charity Česká Lípa. Nepotřebné, dobře použitelné věci mohou lidé nosit v čase od 8:00 do 17:00 do kanceláře referentek sociálních věcí v přízemí dokské radnice. „Věci, prosím, zabalte do igelitových pytlů či krabic, usnadní to manipulaci s nimi a věci se nepoškodí převozem,“ vzkazují pracovníci Charitního šatníku. (

DUBÁ

Získali od státu pozemky pod chodníky

Město Dubá získalo od státu bezúplatně pozemky pod bezbariérovými chodníky. Pro Ředitelství silnic a dálnic, které plochy do konce loňského roku vlastnilo, už byly nepotřebné. „Protože pozemky se zároveň nacházejí ve IV. zóně ochrany přírody chráněné krajinné oblasti, podmínkou platnosti smlouvy o bezúplatném převodu bylo udělení schvalovací doložky Ministerstva životního prostředí,“ uvedla Adéla Janů z Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových.

Z REGIONU

Nezaměstnanost stále klesá

Lidí bez práce stále ubývá. Na Českolipsku se míra nezaměstnanosti na konci dubna dostala na 2,4 procenta. V evidenci úřadu práce bylo o 236 lidí méně než na konci března. O téměř stejné číslo vzrostl navíc počet volných pracovních míst. Celorepubliková nezaměstnanost klesla z březnových 3,5 procenta na 3,2 procenta, a je tak nejnižší od roku 1997. „V plném proudu jsou už i sezonní práce, především ve stavebnictví, gastronomii a cestovním ruchu, zemědělství či zahradnictví. V dubnu také už naplno běží veřejně prospěšné práce. V následujících měsících by mohla nezaměstnanost ještě mírně klesat,“ shrnuje generální ředitelka ÚP ČR Kateřina Sadílková.

Prodejci hub musí mít zkoušky

S nastávající houbovou sezonou se u cest a na tržnicích objeví také prodejci hub. Aby mohli tuto činnost vykonávat, musí mít osvědčení, že houby opravdu znají. Zkoušky ze znalostí hub se konají 5. června od 12 hodin v budově Krajské hygienické stanice Libereckého kraje v Liberci. „Zájemci mohou přihlášku, kterou najdou na webu www.khslbc.cz, přímo odeslat na adresu KHS v Liberci nebo mohou zájem o konání zkoušky nahlásit telefonicky na čísle 485 253 111 a veškeré potřebné materiály jim budou zaslány,“ říká mluvčí hygieniků Zuzana Balašová.

Autor: Redakce

14.5.2018 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Stavebnictví - Stavebnictví Stavební a provozní elektrikáři 22 000 Kč

Stavební a provozní elektrikáři Elektrikář. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 22000 kč, mzda max. 25000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Firma COMPAG, která je součástí mezinárodního koncernu BRANTNER a má dlouholetou tradici v poskytování komunálních služeb v oblasti odpadového hospodářství ne českém trhu, hledá vhodného kandidáta na pozici ELEKTRIKÁŘ, Pracovní náplň: , -Servis veřejného osvětlení Mimoň a okolní obce, -Plnění zadaných zakázek, -Elektrikářské práce, Požadujeme:, -Výuční list elektrikář, -Osvědčení o odborné způsobilosti v elektrotechnice dle § 14 vyhlášky ČÚBP a ČBÚ č. 50/1978 Sb. § 6 pro samostatnou činnost, § 8/1 řízení činnosti prováděné dodavatelským způsobem na el. zařízení do 1000V, tř. A, -Řidičský průkaz skupiny B (skupina C výhodou), Nabízíme:, -Zázemí dynamicky s rozvíjející společnosti, -Práce v jednosměnném provozu, -Zaškolení a zákonná školení, -Možnost zvyšování kvalifikace, -HPP, -Zajímavé finanční ohodnocení, -Stravenky, NEDOSTAVOVAT SE NA PROVOZOVNU!!!! Kontakt nejdříve e-mailem na adrese snopek@compag.cz. Pracoviště: Compag cz s.r.o., V Lukách, č.p. 95, 471 24 Mimoň. Informace: Petr Snopek, snopek@compag.cz.

Služby - Služby Pedikérka, manikérka 14 900 Kč

Manikéři a pedikéři Manikúra/pedikúra. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 14900 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu: Zámecká 78/4, Česká Lípa, Požadujeme : vyučení v kosmetickém oboru nebo rekvalifikační kurz v oboru, praxe výhodou., Vhodné pro absolventy i pro osoby se zdravotním postižením.. Pracoviště: Salon valentínka, Zámecká, č.p. 78, 470 01 Česká Lípa 1. Informace: Olina Helmová, +420 777 647 137.

Výroba - Výroba Ostatní zpracovatelé masa, ryb a příbuzní 21 000 Kč

Ostatní zpracovatelé masa, ryb a příbuzní pracovníci Dělník nádvorní skupiny. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 21000 kč, mzda max. 31000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Popis pracovní pozice:, -Příprava hal pro krůty - mytí hal vč.technologie, přistýlání, drobné. Naskladnění, převozy a vyskladnění krůt cca jednou měsíčně., -Udržování venkovního prostranství provozů střediska krůt., Požadujeme , -Řidičské oprávnění skupiny T,(možnost získat jej při práci), -Bezúhonnost, -Spolehlivost a zodpovědnost, -Pečlivost, -Flexibilita, -Respektování firemních pravidel, Nabízíme, -Pracovní poměr na plný úvazek, doba určitá 9 měsíců s možností prodloužení na dobu neurčitou, -Jednosměnný provoz, -Finanční ohodnocení ve výši 21.000,- Kč hrubý příjem a roční prémie dle hospodaření , -Stokorunové stravenky za odpracovanou směnu, -Příspěvek na penzijní a životní pojištění po uplynutí devíti měsíců od nástupu, -Příjemný kolektiv , První kontkakt emailem nebo telefonicky!, Pozice je vhodná i pro absolventy!. Pracoviště: Zod brniště a. s., 471 29 Brniště. Informace: Helena Mojžíšková, +420 736 752 473.

Informační technologie - Informační technologie Programátor 15 000 Kč

Programátoři počítačových aplikací specialisté Programátor/ka. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč, mzda max. 35000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce: Bendlova 2237, Česká Lípa, Požadované znalosti:, - programování na platformě ASP.net, uvítáme znalost MS SQL, - anglický jazyk - na úrovni čtení anglické softwarové dokumentace, Nabízíme:, - přátelské prostředí, - stabilní zaměstnání, - platové ohodnocení dle schopností a dosahovaných výsledků, Očekáváme: samostatnost, logické a analytické myšlení, aktivní přístup, Zaměstnanecké výhody (stravenky, FKSP, příspěvek na životní pojištění), mimořádné odměny za realizaci projektů., V případě, že Vás nabízená pozice zaujala, zašlete nám prosím Váš strukturovaný životopis na adresu: antos@starlit.cz.. Pracoviště: Starlit, s. r. o., Bendlova, č.p. 2237, 470 01 Česká Lípa 1. Informace: Jaromír Antoš, antos@starlit.cz.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Vězení. Ilustrační snímek

Řidiče, co srazil seniora a ujel, policisté dopadli. Hrozí mu 5 let

Vlasta Chramostová.

V Prysku pokřtí knihu o obci Vlasta Chramostová

FOTO: Sochaři tvoří v zoo umělecká díla z pískovce

Liberecký kraj – Broušení, vrtání, tlučení soupeří v těchto dnech v liberecké zoo s řevem tygrů či hýkáním oslů. Na celý týden se zde totiž usadili sochaři, kteří před zraky návštěvníků přetváří pískovcové balvany na umělecká díla.

Stříkačky stříkaly u Stříbrných stěn a cizinci kopali bezbranného: videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve středu 15. srpna 2018.

Konec vlhkých zdí. ZŠ Sever mění v kuchyni vzduchotechniku

Česká Lípa – Vysoká vlhkost a horko budou v kuchyni Základní školy Sever od nového školního roku minulostí.

Tak jsem se dočkal! říká starosta obce Kravaře Vít Vomáčka

Kravaře – Když na mne bylo v minulých týdnech podáno trestní oznámení, uvědomil jsem si, že je to zde. Že se zkrátka blíží komunální volby a k tomu neodmyslitelně patří právě podávání trestních oznámení.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT