VYBRAT REGION
Zavřít mapu

KRÁTCE: Nezaměstnanost stále klesá. Prachařovi přivezou Život s krajtou

Českolipsko - Přinášíme krátké zprávy z celého regionu: zpravodajství z měst i obcí, krimi, kultury a sportu

14.5.2018
SDÍLEJ:

Českolipský deník.Foto: Deník

ČESKÁ LÍPA

Agentura Moody’s zlepšila hodnocení města

Dobré provozní výsledky a klesající zadlužení ocenila na České Lípě mezinárodní ratingová agentura Moody’s a zvýšila globální rating města na A1, stejně tak jako Praze, Brnu a Ostravě. Úvěrový rating je důležitý ukazatel spolehlivosti dlužníka. Čím lepší rating, tím levněji má šanci získat peníze od investorů.

Jel autem po stezce pro chodce

Po stezce pro chodce v ulici Boženy Němcové v České Lípě se projížděl řidič se starou felicií. Městskou policii na to upozornil všímavý občan. Strážníci nalezli vozidlo odpovídající popisu u jednoho z domů v Dubické ulici. Pohyboval se kolem něj sedmnáctiletý mladík. Na otázku, zda je auto jeho, přitakal. Potvrdil i to, že autem jel po stezce pro chodce. Své chování vysvětlil tím, že auto koupil za 500 Kč jako šrot. Pak se v něm probudila zvědavost, jestli auto ještě jezdí, ale protože nemá řidičský průkaz, vyjel na stezku pro chodce, aby nebyl nápadný. Mladík se bude zpovídat z několika přestupků, protože navíc auto nemělo zaplacené povinné ručení.

V Českokamenické se upravuje parkoviště

Nejen na upravenou parkovací plochu se mohou těšit v Českokamenické ulici, kde probíhá oprava celé komunikace. Opraveny byly i přístupové chodníky do přilehlého domu. Parkování v lokalitě Českokamenická se zatím řeší pouze na pozemku města. „Trošku se komplikuje směna přilehlých pozemků, které chceme využít pro parkování, proto jsme přistoupili k opravě našeho pozemku, který byl již nevyhovující,“ uvedl místostarosta Juraj Raninec.

Žena se obávala o psa v autě

Stoupající teploty sice svědčí milovníkům léta, psím mazlíčkům v uzavřených autech ale nebývá nejlépe. Proto také oznamovatelka nahlásila zaparkované auto v areálu českolipské nemocnice. Uvnitř zůstal zamčený pes a automobil stál na přímém slunci. „Strážníci vyjeli informaci prověřit a skutečně nalezli vůz se psem. Ten nejevil žádné známky přehřátí, byl schovaný pod volantem a měl pootevřená okna. Při další kontrole už auto na parkovišti nestálo,“ uvedla mluvčí českolipské Městské policie Eva Vlastníková.

Českolipští atleti se v Žitavě neztratili

Celkem 12 zlatých, 11 stříbrných a 7 bronzových medailí a dalších 33 umístění do 8. místa přivezli z atletického mítinku v Žitavě členové AC Česká Lípa. Celkově tak obsadili 3. místo v konkurenci 21 oddílů z Německa, České republiky a Polska. Závody se konaly na hezkém stadionu, za ideálního počasí. Mítinku se zúčastnilo přes 570 závodníků. Podle počtu dosažených medailí se atleti z České Lípy umístili na pěkném 3. místě, za Žitavou a Jabloncem. Výjezd se mohl uskutečnit díky podpoře města Česká Lípa, které v rámci přeshraniční spolupráce mezi oběma městy, zajistilo pro 54 závodníků dopravu.

NOVÝ BOR

Výstava k výročí republiky je v Boru

Důležité mezníky ve stoleté historii země představí výstava Rok republiky, kterou budou moci zájemci zhlédnout od 9. května v Městské knihovně Nový Bor. Putovní panelovou výstavu připravil Liberecký kraj u příležitosti 100. výročí vzniku ČSR. Okamžiky, které mnohdy zásadně ovlivnily vývoj naší země, jsou zpracované komiksovou formou. Návštěvníkům přiblíží vznik republiky v roce 1918, podzim 1938 i osvobození Československa v roce 1945 a následný odsun Němců, znárodnění a kolektivizaci spojenou s rokem 1948, srpen 1968, sametovou revoluci a vznik demokratické společnosti i rozdělení Československa.

Prachařovi přivezou Život s krajtou

Hořké vyprávění o osamocenosti člověka uprostřed velkoměsta, kterému však nechybí humor a nadsázka, nabízí inscenace pražské La Fabriky s názvem Život s krajtou. Do Městského divadla v Novém Boru ji režisér a herec v jedné osobě David Prachař přiveze v úterý 15. května od 19.00 hodin. Ke spolupráci na dramatizaci bestselleru Emila Ajara přizval svého syna Jakuba a také bubeníka Pavla Fajta, takže divák neuslyší jenom slovo, neuvidí jenom krajtu, ale uslyší i hudbu a rytmus.

DOKSY

Sbírka pomůže Charitnímu šatníku

Ve středu 16. května se v prostorách Městského úřadu Doksy uskuteční sbírka ošacení, lůžkovin, obuvi, nádobí, hraček a drobných funkčních elektrospotřebičů pro Charitní šatník Farní charity Česká Lípa. Nepotřebné, dobře použitelné věci mohou lidé nosit v čase od 8:00 do 17:00 do kanceláře referentek sociálních věcí v přízemí dokské radnice. „Věci, prosím, zabalte do igelitových pytlů či krabic, usnadní to manipulaci s nimi a věci se nepoškodí převozem,“ vzkazují pracovníci Charitního šatníku. (

DUBÁ

Získali od státu pozemky pod chodníky

Město Dubá získalo od státu bezúplatně pozemky pod bezbariérovými chodníky. Pro Ředitelství silnic a dálnic, které plochy do konce loňského roku vlastnilo, už byly nepotřebné. „Protože pozemky se zároveň nacházejí ve IV. zóně ochrany přírody chráněné krajinné oblasti, podmínkou platnosti smlouvy o bezúplatném převodu bylo udělení schvalovací doložky Ministerstva životního prostředí,“ uvedla Adéla Janů z Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových.

Z REGIONU

Nezaměstnanost stále klesá

Lidí bez práce stále ubývá. Na Českolipsku se míra nezaměstnanosti na konci dubna dostala na 2,4 procenta. V evidenci úřadu práce bylo o 236 lidí méně než na konci března. O téměř stejné číslo vzrostl navíc počet volných pracovních míst. Celorepubliková nezaměstnanost klesla z březnových 3,5 procenta na 3,2 procenta, a je tak nejnižší od roku 1997. „V plném proudu jsou už i sezonní práce, především ve stavebnictví, gastronomii a cestovním ruchu, zemědělství či zahradnictví. V dubnu také už naplno běží veřejně prospěšné práce. V následujících měsících by mohla nezaměstnanost ještě mírně klesat,“ shrnuje generální ředitelka ÚP ČR Kateřina Sadílková.

Prodejci hub musí mít zkoušky

S nastávající houbovou sezonou se u cest a na tržnicích objeví také prodejci hub. Aby mohli tuto činnost vykonávat, musí mít osvědčení, že houby opravdu znají. Zkoušky ze znalostí hub se konají 5. června od 12 hodin v budově Krajské hygienické stanice Libereckého kraje v Liberci. „Zájemci mohou přihlášku, kterou najdou na webu www.khslbc.cz, přímo odeslat na adresu KHS v Liberci nebo mohou zájem o konání zkoušky nahlásit telefonicky na čísle 485 253 111 a veškeré potřebné materiály jim budou zaslány,“ říká mluvčí hygieniků Zuzana Balašová.

Autor: Redakce

14.5.2018 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Obchod - Obchod Obchodní zástupce 15 000 Kč

Obchodní zástupci Obchodní referent pro Ústecký kraj. Požadované vzdělání: úsv. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč, mzda max. 40000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Přijmeme obchodního referenta pro naši firmu na pobočku v České Lípě. Požadavky: Bydliště V České Lípě a okolí výhodou, SŠ s maturitou nebo VŠ, řidičský průkaz skupiny B, komunikativnost, kultivovanost, schopnost řešit problémy, týmová spolupráce, praxe z obchodní činnosti výhodou, znalost práce s MS Office (Word, Excel, Power - Point, Internet), Náplň práce:obchodní činnost - komunikace se stávajícími zákazníky, získávání nových zákazníků, nabízení produktů, zpracování nabídek., Nabízíme: Firemní automobil, notebook, stravenky., Pozice je vhodná i pro absolventy., První kontakt emailem nebo telefonicky v době od 7:15 - 17:00 hod.. Pracoviště: Tradetex servis, s.r.o., Mánesova, č.p. 2055, 470 01 Česká Lípa 1. Informace: Helena Buštová, +420 775 284 044,487 874 171(7:15-17:00hod.).

Zdravotnictví - Zdravotnictví Sociální pracovník 21 300 Kč

Sociální pracovníci v oblasti poradenství (včetně pedagogicko-psychologických poraden) Sociální pracovník. Požadované vzdělání: bakalářské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 21300 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadujeme: , - vysokoškolské vzdělání sociálního směru, - komunikativnost a příjemné vystupování, empatická osobnost, - schopnost týmové práce a samostatného rozhodování, - zodpovědnost, spolehlivost, loajalita a diskrétnost , - trestní a občanská bezúhonnost , - řidičský průkaz sk. B, - aktivní řidič, - znalost práce na pc. , - praxe v sociální oblasti je vítána, není však podmínkou. , Jedná se o práci v domově, kde pomáháme propuštěným vězňům, kteří se chtějí vrátit do běžného života, Nabízíme: dovolená 25 dní, příspěvek na důchodové spoření,stravenky možnost seberealizace, První kontakt emailem., Vhodné i pro OZP a absolventy.. Pracoviště: Oblastní charita stráž pod ralskem, Dubnická, č.p. 86, 471 27 Stráž pod Ralskem. Informace: Ivana Davidová, +420 733 618 812.

Věda a výzkum - Věda a výzkum Výzkumný a vědecký pracovník 22 000 Kč

Výzkumní a vývojoví vědečtí pracovníci v chemických oborech Výzkumný pracovník pro vývoj membránových technologií zpracování vod a dalších organických i anorganických roztoků. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 22000 kč, mzda max. 40000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Chcete…?, -se podílet na vývoji a zavádění výsledků výzkumu do membránových technologií?, -se podílet na implementaci membránových technologií do reálných aplikací?, - při své práci využívat výzkumné vybavení na světové úrovni?, -neustále zvyšovat a doplňovat svoje znalosti, MemBrain je Váš správný cíl., MemBrain s.r.o. je dynamicky se rozvíjející výzkumná organizace, která je součástí skupiny MEGA (světového dodavatele elektromembránových technologií) a aktuálně hledá kolegu do svého teamu. , Náplň práce:, -vývoj, návrh, ověření a podíl na realizaci komplexní technologie upravující vodu nebo jiné organické i anorganické roztoky s využitím elektromembránových i tlakových membránových procesů, -návrh konceptů technologie včetně návrhových výpočtů, -laboratorní, pilotní a poloprovozní ověření technologie, -vypracování studií proveditelnosti a Basic desing, -podpora obchodních případů (technická část nabídek, příprava technické části projektů), -spolupráce s dalšími odděleními společnosti, které vyvíjejí membrány a moduly, Požadujeme: , -VŠ vzdělání chemicko-technologického zaměření (chemické inženýrství nebo technologie, fyzikální chemie), -zkušenosti s vedením inovačních nebo technologických projektů, -anglický jazyk na komunikativní úrovni, -znalost práce na základním aplikačním SW , -schopnost týmové práce, logického a analytického myšlení, schopnost tvořit, -řidičský průkaz skupiny B, -praxe v oboru vývoje či navrhování/projektování technologií výhodou, nikoli podmínkou, Nabízíme:, -Zázemí rychle se rozvíjející ryze české společnosti s vlastními výrobky a unikátním "know-how", -Zajímavou práci v perspektivním oboru s možností dalšího profesního rozvoje, doplňování odborných a jazykových dovedností, -Příjemné pracovní prostředí, moderní vybavení, -Příspěvek na firemní stravování, týden dovolené navíc, cafeterii Edenred, příspěvky na penzijní připojištění, telefon i k soukromým účelům, odměny k pracovním a život. jubileím, služební byty., Místo výkonu práce: Stráž pod Ralskem , Termín nástupu: dle dohody, Pokud Vás naše nabídka zaujala, zašlete nám Váš životopis včetně motivačního dopisu na kariera@membrain.cz, kontaktní osoba paní Lenka Košatová.. Pracoviště: Membrain, s. r. o., Pod Vinicí, č.p. 87, 471 27 Stráž pod Ralskem. Informace: Lenka Košatová, kariera@membrain.cz.

Ochrana a ostraha - Ochrana a ostraha Pracovník ostrahy 80 Kč

Pracovníci ostrahy, strážní Strážný, člen závodní stráže. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 80.8 kč, mzda max. 90 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Nehlásit se na Zámku v Zákupech, ale na sídle naší společnosti v České Lípě HENIG. , Jedná se o volné pracovní místo v Zákupech ostraha Zámku v Zákupech. Jedná se o zkrácený úvazek, jelikož pracovní doba je od 18.00 - 24.00 hod. Vhodné pro pracovníka se změněnou pracovní schopností. , Požadujeme - čistý výpis rejstříku trestů, certifikát strážný podmínkou pokud nebudete mít, je možné zprostředkovat. Služné chování, zodpovědnost. , Termín nástupu je 15. 6. 2018.. Pracoviště: Henig - security servis, s. r. o. - zámek zákupy, Borská, č.p. 1, 471 23 Zákupy. Informace: Jana Hebelková, +420 731 411 682.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Hejtman Libereckého kraje Martin Půta.

Soud rozhodl, kdy začne líčení s hejtmanem Půtou

Radek Jurnečka, Arciděkan Římskokatolické církve v Liberci.

Nejsme zas takoví ateisté, jak se zdá, říká arciděkan Radek Jurnečka

FOTO: Sochu na soudu musí po roce zase opravit

Česká Lípa – Drobné trhliny nalezla kontrola na loni opraveném sousoší, které dominuje čelnímu štítu historické budovy Okresního soudu v České Lípě.

Divadelní schody plné vody a mistři z Karviné a temný mok Ostravy: videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve dnech 24. až 25. května 2018.

Kam za fotbalem na Českolipsku

Českolipsko - Nadstavbová část krajského přeboru zve na derby Doksy - Skalice.

Tipy pro vás: Kam vyrazit o víkendu

Českolipsko - Noc kostelů už dnes, zítra velké hasičské oslavy ve Sloupu, Císařské slavnosti v Zákupech, koncert Martina Maxy na hradě Bezděz a mnoho dalšího.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT