U Drnovce se otevírá nová vyhlídka

Drnovec - Cvikovský vyhlídkový okruh se rozrostl o další zajímavé místo k zastavení. Lesy ČR tu v pátek slavnostně otevřou vyhlídku „Švýcárna" na Zeleném vrchu nad Drnovcem. Vyhlídka vyrostla na místě dávno již neexistující restaurace. Akci zahájí ve 14 hodin slavnostní požehnání sochy sv. Jana Nepomuckého na rozcestí U Jana pod Bouřným. O hodinu později Lesy ČR symbolicky předají novou vyhlídku veřejnosti.

Policisté šetří požár včelínu v Jezvé

Jezvé - Šest včelstev zničil požár, který v noci na středu zachvátil včelín v Jezvé. Podle majitelky, která škodu vyčíslila na 180 000 korun, někdo oheň založil úmyslně. „Žena do protokolu vypověděla, že včelín viděla naposledy v úterý kolem 17. hodiny a v tu dobu zde bylo vše naprosto v pořádku. V objektu se podle ní nenacházely žádné věci, které by mohly samy zahořet, proto se policisté přiklánějí k té hypotéze, že včelín někdo zapálil úmyslně," uvedla mluvčí českolipské policie Ivana Baláková. Plameny zničily také vybavení pro chov včel, poškodily šest dalších úlů a několik ovocných stromů.

Děti z Krompachu jsou nejlepší na kole

Krompach - Úspěch. Děti z Dětského domova v Krompachu jsou nejlepší mladí cyklisté. V konkurenci družstev dalších dětských domovů zvítězily v krajském kole dopravní soutěže a postupují do celostátního finále. Spolu s nimi postoupily také děti z dětských domovů z Dubé a Jablonného v Podještědí. Finální bitva družstev se uskuteční v pátek 31. července a v sobotu 1. srpna na autodromu v Sosnové u České Lípy. Krajské kolo zaštítila Městská policie Česká Lípa, BESIP a dopravní služba Policie ČR.

Nový český film Pohádkář natočil režisér Vladimír Michálek s Jiřím Macháčkem, Evou Herzigovou a Annou Geislerovou v hlavních rolích. Letní kino v Nedamove zahajuje provoz

Nedamov - Český film Pohádkář v hlavní roli s Jiřím Macháčkem, Evou Hercigovou nebo Aňou Geislerovou dnes otevře sezonu letního kina v autokempu Dubá-Nedamov. Promítání začíná po setmění, zhruba ve 21.30 hodin. Letní kino v Dubé-Nedamově je jediné na Českolipsku, letošní sezonu začíná podstatně dříve. Jak Deníku vysvětlil správce autokempu Marek Hruška, je to kvůli návštěvníkům, kteří mají už v červnu o kino zájem. Promítat se bude i v sobotu, v Nedamově uvedou film Mikulášovy patálie na prázdninách.

Slovanka obhájila titul Ekoškola

Česká Lípa - Školáci ze ZŠ Slovanka v České Lípě obhájili prestižní mezinárodní titul Ekoškola. Žáci se o něj zasloužili tím, že aktivně rozvíjeli spolupráci se svými učiteli a dalšími zaměstnanci školy a společně nalézali cesty, jak by se jejich škola mohla stát co nejšetrnější k životnímu prostředí. Školáci titul převzali během slavnostního ceremoniálu v prostorách Senátu PČR. Titulem Ekoškola, který se uděluje vždy na dva roky, se může aktuálně pochlubit 138 škol v celé republice. Na Českolipsku jsou to pouze dvě, ZŠ Slovanka a ZŠ Dubá.

V Kauflandu „zapomněl" zaplatit

Česká Lípa - Ani dva podmíněné tresty, z nichž poslední vyfasoval teprve před měsícem, nezastavily devětatřicetiletého muže z České Lípy před další krádeží. V úterý jej přistihla ostraha českolipského Kaufladnu, jak si bez placení z obchodu odnáší zboží za 439 korun. Jihočeské máslo a balení řízků si namísto do nákupního košíku uložil do svého batohu a bez placení prošel přes pokladny. Tam ale jeho cesta skončila. Přivolaní policisté zjistili, že muž byl za krádeže potrestán už v roce 2010 a v nedávné minulosti znovu odsouzen na deset měsíců se zkušební dobou, která končí v listopadu 2017. Nyní mu hrozí až tříleté vězení.

Bor podpoří oslavy 70. výročí fotbalu

Nový Bor - Mimořádným finančním darem ve výši 35 tisíc korun se rozhodli radní města Nový Bor přispět na oslavy 70. výročí kopané ve městě. Fotbalový klub chystá jubileum oslavit na fotbalovém hřišti příští sobotu programem pro děti i dospělé. Návštěvníci budou mít mimo jiné možnost setkat se s řadou pamětníků i bývalých novoborských hráčů kopané. Významné výročí, dokonce 80 let od založení, chystá oslavit sportovním dnem už tuto sobotu také fotbalový klub Mimoň.

Hledaný se prozradil kouřením u školy

Česká Lípa - Policisté v České Lípě zajistili osmnáctiletého mladíka z Litvínova, po kterém bylo vyhlášené pátrání. Muž se prozradil v podstatě sám, když v úterý zhruba patnáct minut po 7. hodině ranní pokuřoval před základní školou v Mánesově ulici. Tam jej nejprve kontrolovali strážníci. „Při kontrole uváděl smyšlené osobní údaje, na základě toho byl předveden ke zjištění totožnosti na služebnu policie. Tam se ukázalo, že jde o hledanou osobu," uvedl zástupce ředitele městské policie Antonín Doležal.

Prysk hledá autory nejlepších snímků obce

Prysk - Šance pro amatérské i profesionální fotografy. Obec Prysk vyhlásila soutěž o nejlepší snímky Prysku a všeho, co s ním souvisí. Autory pěti nejzdařilejších odmění hodnotnými cenami, další snímky vystaví na tradiční akci Léto s Pryskem. O kvalitě snímků bude rozhodovat porota složená z laiků i odborníků. Každý fotograf může zaslat maximálně 5 barevných nebo černobílých fotografií, v elektronické podobě a v rozlišení JPEG 300 dpi. Snímky lze posílat na e-mail ou.prysk@prysk.cz nebo přinést na CD do kanceláře obecního úřadu v Prysku. Uzávěrka soutěže je v úterý 30. června.

Škola v Horní Polici letos slaví 60. výročí svého otevření.Hornopolická škola slaví výročí

Horní Police - Dnem otevřených dveří odstartovaly ve čtvrtek dvoudenní oslavy 60. výročí Základní školy v Horní Polici. Návštěvníci si mohli prohlédnout školu i ukázky práce žáků. Odpoledne byla na programu školní akademie. V pátek oslavy pokračují setkáním bývalých učitelů i žáků.

Benzin dál zdražuje, nafta mírně zlevnila

Liberecký kraj - Benzin v Libereckém kraji nadále zdražuje, cena nafty nepatrně klesla. Litr Naturalu 95 se prodává v průměru za 32,99 koruny, před týdnem byl o 23 haléřů levnější. Litr nafty zlevnil o dva haléře na 32,18 koruny, vyplývá z informací CCS. Jediným okresem v kraji, kde benzín zlevnil je Českolipsko. Průměrně se prodává za 32,78 Kč za litr, o tři haléře levněji než před týdnem. Průměrná cena nafty je na Českolipsku 31,94 Kč za litr.

Ukradená trička ihned prodal

Česká Lípa - Díky pohotovosti a dobré místní znalosti českolipských strážníků se podařilo zadržet dvaatřicetiletého zloděje, který ukradl v prodejně Kik v Mimoňské ulici dvě trička ze stojanu. Městské policii k jeho vypátrání stačilo 30 minut. Krádež ohlásila prodavačka prostřednictvím tísňové linky 156. „Strážníci muže zadrželi na náměstí Dr. Edvarda Beneše, jde o místního bezdomovce. Na místě byl omezen na svobodě a vzhledem k jeho trestné minulosti a způsobené výši škody byl předán k dalšímu šetření na policii České republiky," uvedl zástupce ředitele městské policie v České Lípě Antonín Doležal.

Děti si vyzkoušely podnikání ve školních firmičkách

Liberecký kraj - Vyhlášením soutěže Podnikatel junior a udělením titulu Podnikavá škola vyvrcholil na Krajském úřadu Libereckého kraje projekt Firmičky „Partnerství škol a zaměstnavatelů pro rozvoj podnikavosti". Tituly vybojovali žáci z Rádla, Liberce, Jablonce nad Nisou, Stružince a Raspenavy. V rámci projektu měly děti možnost vytvořit si vlastní fiktivní firmičky a vyzkoušet si, jaké je podnikat. Zároveň byly ve spojení s reálným prostředím, prostřednictvím odborníků z praxe a absolvovaly také exkurze ve firmách.

V Žandově pořádají 6. ročník turnaje žáků

Žandov - Již 6. ročník fotbalového turnaje žáků (roč. 2002 a ml.) O putovní pohár města Žandova se uskuteční v neděli 21. června v Žandově. „Snažíme se držet slušnou úroveň kvalitou zúčastněných týmů, a tak loňský vítěz z Mostu je toho snad důkazem," předesílá jeden z hlavních organizátorů, Ivan Bílek. Turnaje se zúčastní celkem 6 týmů (Most, Varnsdorf, Žandov, Nový Bor, Arsenal Česká Lípa, Lokomotiva Česká Lípa), které budou hrát systémem každý s každým. Letos úplně poprvé se turnaj uskuteční na dvou hřištích. „Ukončení zápasů a vyhlášení výsledků plánujeme zhruba okolo půl druhé odpoledne," doplnil Ivan Bílek. Každý účastník obdrží pohár, hráči týmů na 1. až 3. družstvo získají medaile. Osobní účast při předávání hodnotných cen přislíbil i bývalý reprezentant České republiky a olympijský vítěz z Nagana, hokejový obránce František Kučera!

Nedělní Časovka družstev v České Lípě

Česká Lípa - Významnou událostí silničářské cyklistické sezóny na Českolipsku bude nedělní Časovka družstev, kterou již počtvrté pořádá domácí Sportovní klub MS AUTO. Zázemí a prezentace čeká na závodníky od 8.15 hodin v restauraci Stará Lípa. Trať bude stejně atraktivní jako v loňském roce. V rámci tratě, dlouhé 33 km, čekají na závodníky dlouhé roviny, na kterých si lze vychutnat jedinečný zážitek z rychlé týmové jízdy, ale i dva prudké výjezdy a technické pasáže.

Pavel Znamenáček školil trenéry

Česká Lípa - Školení a doškolení trenérů a trenérek v karate 3. a 2. třídy pod vedením Pavla Znamenáčka, předsedy TMK Ústeckého a Libereckého kraje, se uskutečnilo v České Lípě. „Každý trenér karatistů musí po dvou letech absolvovat doškolení, kde se informuje o novinkách ve cvičení a organizačních systémech," upozorňuje Pavel Znamenáček. Do Lípy zavítalo 34 koučů a trenérek z oddílů celého Ústeckého a Libereckého kraje , kteří si zde právě pod dohledem šéftrenéra Znamenáčka obnovili potřebnou licenci.