VYBRAT REGION
Zavřít mapu

KRÁTCE: O alej roku usiluje i stromořadí v Zahrádkách. Sbor hledá nové členy

Českolipsko - Přinášíme krátké zprávy z celého regionu: zpravodajství z měst i obcí, krimi, kultury a sportu.

10.9.2018
SDÍLEJ:

Českolipský deník.Foto: Deník

ZAHRÁDKY

O titul usiluje i Vajdštejnská alej

Už osmým rokem hledá Arnika nejkrásnější stromořadí České republiky. V aktuální anketě se sešlo zatím čtrnáct alejí z osmi krajů. V Libereckém kraji soutěží pouze Valdštejnská alej v Zahrádkách u České Lípy. Lidé mohou nominovat nejoblíbenější aleje a stromořadí na webu www.alejroku.cz do konce října. Stačí poslat fotografii a krátký příběh nebo popis. O vítězné aleji bude hlasovat veřejnost během listopadu. Poté Arnika v prosinci vyhlásí nejoblíbenější alej celé republiky a vítězná stromořadí v jednotlivých krajích. Loni celou anketu vyhrála alej v Dubé.

ČESKÁ LÍPA

Policisté hlídali školáky na přechodech

Děti školou povinné se první školní týden potkaly na přechodech s policisty. Ti dohlíželi na jejich bezpečnost v rámci dopravně bezpečnostní kampaně Zebra se za tebe nerozhlédne. „Akci pořádáme dvakrát ročně. První se uskutečnila už v roce 2007,“ říká mluvčí českolipské policie Ivana Baláková. Hlídky stály u přechodů v ranních i odpoledních hodinách a hovořily se školáky o tom, jak mají bezpečně přecházet vozovku. „Za odměnu jsme dětem rozdávali omalovánky nebo reflexní pásky,“ dodává Baláková. Akci spolupořádá policie s Besipem a Zdravotní pojišťovnou Ministerstva vnitra. Znovu se k přechodům vrátí v polovině školního roku.

Pěvecký sbor hledá nové členy

Českolipský dětský sbor hledá nové členy. Zápis pro koncertní oddělení určené dětem od 11 do 18 let proběhne v pondělí 24. září od 17 hodin ve třetím pavilonu základní školy na Špičáku. „Rádi uvítáme každou zpěvačku, která má zájem o koncertování. Příští rok v červenci odjíždíme na prestižní festival do Idaha v USA a do Canady. I nové zpěvačky mají reálnou šanci jet s námi,“ říká sbormistr Petr Novák. Už v pondělí 10. září od 17 proběhne zápis dětí do přípravných oddělení, která jsou určená malým zpěvákům ve věku od 3 do 10 let. V největším dětském sboru v regionu si děti osvojí pěvecké návyky, správné dýchání, pěveckou hru i se přípraví pro vstup na koncertní scénu.

Nejlepší žáci poletí balonem

Nejlepší žáci českolipských základních škol, které vyberou ředitelé spolu s učiteli, poletí za odměnu balonem. Zároveň město nabízí 20 volných míst pro zájemce o let za cenu 990 korun. Plánovaný odlet je v sobotu 22. září. Zájemci o let balonem si mohou od středy zakoupit vouchery v Regionálním informačním turistickém centru na nám. T. G. Masaryka. „Protože loňský let balonem byl pro žáky velkým zážitkem, rozhodli jsme se letos odměnit ty nejlepší stejným způsobem. Zároveň jsme objednali více balonů, aby stejný zážitek měli i občané, kteří si let koupí za zvýhodněnou cenu. Z České Lípy by mělo odletět pět balonů,“ uvedla starostka Romana Žatecká.

Kontrolují pobudy na Slovance

Kontrola okolí bývalé prodejny koberců na Slovance patří mezi stálé úkoly českolipských strážníků. Denně tam projdou několikrát, vždy kontrolují, zda lidé, kteří posedávají na schodech, nepopíjejí alkohol. Na tomto místě se vytvořila zvláštní komunita skládající se z lidí bez domova a místních obyvatel. Skupinka se usadí buď na schodech, nebo ve stínu přerostlého keře, anebo tam, kde je zrovna místo. Někdy si okolí nevšímají, jindy jsou vulgární a bezohlední. Strážníci rovněž reagují na každé zavolání občanů, vykážou pobudy z místa, jindy odvezou na PČR k prokázání totožnosti anebo na záchytnou stanici do Liberce. „Pokud ale jenom sedí a neporušují žádné nařízení, zákon je na ně krátký,“ říká mluvčí českolipských strážníků Eva Vlastníková.

KRIMI

Řidič způsobil v opilosti škodu za čtvrt milionu

Do čtyř zaparkovaných aut postupně naboural v úterý po půlnoci řidič bílé dodávky v ulici Družstevní a Komenského ve Cvikově. Svědci nahlásili událost policii, která po autu začala vzápětí pátrat. Havarovanou dodávku našla hlídka u hlavní silnice na Českou Lípu. Pestrou noční jízdu 26 letého cizince zde ukončil až kamion, do kterého ze strany narazil a skončil v příkopu. Ačkoliv řidič neutrpěl žádné zranění, nadýchal při kontrole 2,34 promile alkoholu a bez následku tak nevyvázne. Za ohrožení pod vlivem návykové látky mu hrozí až tři roky vězení. Škodu odhadli majitelé na 280 tisíc korun.

Za kilo špekáčků tři roky vězení

Vážné následky bude mít pro zloděje krádež masa v supermarketu na Špičáku. Když přišel poslední srpnový pátek do obchodu, ochranka se na něj okamžitě zaměřila. Negativní zkušenost tam totiž měli s mladíkem již dříve. Netrvalo dlouho a kilo špekáčků v hodnotě pár desítek korun uschoval pod bundu, aby s nimi následně bez zaplacení prošel pokladnou. Přivolaná policie zjistila, že mladík byl již v minulosti za podobný přečin odsouzen a porušil tak podmínku. Za opakované krádeže hrozí pachateli až 3 roky vězení.

Nářadí neměl kvůli kutilství

Podezřelého mladíka v kapuci zahlédl svědek ve chvíli, kdy vjížděl do dvora ke garážím u českolipského hotelu Olympia. Cyklista vnikl do jedné z garáží, která nebyla zajištěná. Hlídka městské policie zastihla v garáži 33letého muže z České Lípy, který uvedl, že se do tohoto přístřešku uchýlil poté, co ho vyhodila z bytu jeho přítelkyně. Strážníci prověřili i věci, které tam našli. Nejprve jízdní kolo, pak také několik elektrických vrtaček a dalšího ručního nářadí. Muž se hájil, že nářadí našel u popelnic, kolo dostal od své matky. Vrtačky na první pohled nevypadaly, že by se jich někdo zbavoval. Původ kola byl také podezřelý, neboť právě takové bylo nedávno odcizeno v Zákupech. Kvůli podezření, že věci pocházejí z trestné činnosti, předali strážníci mladíka i s věcmi policii ČR.

POLEVSKO

Bikepark mění otevírací dobu

Tři dny v týdnu je od září otevřený Bikepark Polevsko. Areál s vlekem bude nyní v provozu v pátek od 15:00 do 19:00 hodin, v sobotu od 10:00 do 19:00 hodin a v neděli od 10:00 do 16:00 hodin. Bikepark nabízí několik trailových tratí, které jsou vhodné jak pro rodiny s dětmi, tak i náročné nebo sváteční jezdce. V sobotu se v areálu uskuteční další ročník orientačního závodu horských kol dvojic s biatlonovou vložkou.

DOKSY

Ve dvou ulicích začaly opravy potrubí

V ulicích Panská a Hálkova v Doksech začala rekonstrukce vysloužilého úseku vodovodu v délce 195 metrů a nevyhovující části kanalizace v délce 61,5 metrů pro přibližně 120 napojených obyvatel. Stavba Severočeské vodárenské společnosti je koordinována s městem Doksy, které plánuje jako svou investiční akci obnovu chodníků a povrchu komunikace.

SPORT

Chocová získala tři medaile

Tři cenné kovy získala českolipská plavkyně Petra Chocová na Mistrovství Evropy Masters, které právě probíhá ve Slovinsku. V novém světovém rekordu si titul mistryně Evropy Petra vyplavala na 50 m prsa a ovládla i dvoustovku. Medaili brala na i na padesátce volným způsobem, kde skončila třetí.

Sport Relax hledá nové talenty

Na začátku sezony hledá klub karate Sport Relax nové členy. První náborový den pořádal klub včera, další proběhne v pondělí 10. září od 17 h. ve staré sportovní hale v České Lípě. „Nabízíme výbornou atmosféru při tréninku a skvělou partu, individuální přístup ke každému cvičenci a kvalitní výuku,“ říká trenér Pavel Znamenáček.

Autor: Redakce

10.9.2018 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Výroba - Výroba Elektromechanik elektrických zařízení 30 000 Kč Provozní elektromechanici Elektrikář. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 30000 kč, mzda max. 35000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Požadujeme:, - Svědomitost, zodpovědnost,flexibilita.loajalita k firmě., - SOU-elektro zkouška dle vyhlášky 50/78 Sb., § 6, Náplň práce:, - Instalace nových strojů a zařízení, nastavování parametrů a seřizování el.strojů a zařízení, kontrolu elektroinstalace včetně světelných zdrojů, udržování řádného technického stavu elektroinstalace strojů atd., Nabízíme:, - Náborový bonus 15.000,-Kč, První kontakt emailem, telefonicky v čase: Po. - Pá 7:00-15:00 nebo osobně na adrese: KV Final s.r.o. Doubí 44 Čtveřín 463 45.. Pracoviště: Kv final ralsko s.r.o., 471 24 Mimoň. Informace: Ludmila Velasová, +420 725 435 914(Po-Pámezi7:00a15:00). Zdravotnictví - Zdravotnictví Sociální pracovník 20 450 Kč Sociální pracovníci specialisté v oblasti péče o děti a mládež (kromě péče o zdravotně postižené) Kurátor/kurátorka pro děti a mládež v odboru sociálních věcí a zdravotnictví. Požadované vzdělání: vyšší odborné. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 20450 kč, mzda max. 30750 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Charakteristika pracovní pozice: sociální práce s dětmi, které spáchaly trestný čin nebo čin jinak trestný a s dětmi páchajícími přestupky. Plnění úkolů orgánu sociálně-právní ochrany dětí., Místo výkonu práce: Městský úřad Česká Lípa, Platové podmínky a platové zařazení: 11. platová třída, která podle platného katalogu prací odpovídá nejvýše zařazenému vykonávanému druhu práce (platová třída je v tarifním rozpětí od 20 450 do 30 750 Kč podle zápočtu let odborné praxe), osobní příplatek dle ust. , § 131 zákoníku práce, zvláštní příplatek dle ust. § 129 zákoníku práce, Předpokládaný termín nástupu: dle dohody, Pracovní poměr bude sjednán na dobu: neurčitou, Zákonné předpoklady: úředníkem se může stát fyzická osoba, která je státním občanem České republiky (případně i cizím státním občanem a má v České republice trvalý pobyt), dosáhla věku 18 let, je způsobilá k právním úkonům, je bezúhonná, ovládá jednací jazyk, a splňuje další předpoklady pro výkon správních činností stanovené zvláštním právním předpisem (např. kvalifikační předpoklady stanovené zákonem), Kvalifikační předpoklady: vysokoškolské vzdělání nebo vyšší odborné vzdělání dle ust., § 110 zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách, ve znění pozdějších předpisů, Poznámka: úředník je povinen do 18 měsíců od vzniku pracovního poměru prokázat zvláštní odbornou způsobilost dle vyhlášky č. 512/2002 Sb., Požadavky stanovené městem Česká Lípa pro uchazeče:, -znalost související legislativy (zákon č. 359/1999 Sb., o sociálně-právní ochraně dětí a jeho novelizované podoby, správní řád), -komunikační schopnosti, sociální cítění, vstřícnost, -výborná znalost práce s MS Office, znalost sociálních agend , -řidičské oprávnění sk. B - aktivní řidič, Nabízíme: 5 týdnů dovolené, 4 sick days, pružná pracovní doba, stravování formou jídelních kupónů, pravidelné zvyšování kvalifikace formou školení, služební mobilní telefon, příspěvek na doplňkové penzijní připojištění a další bonusy pro zaměstnance., Písemná přihláška uchazeče k vyhlášenému výběrovému řízení musí obsahovat:, jméno, příjmení, titul uchazeče - datum a místo narození - státní příslušnost - místo trvalého pobytu - číslo občanského průkazu (nebo číslo dokladu o povolení k pobytu, jde-li o cizího státního občana) - název příslušné funkce, o kterou se uchazeč uchází - datum a podpis uchazeče, K přihlášce uchazeč připojí:, -životopis, ve kterém jsou uvedeny údaje o dosavadních zaměstnáních a o odborných znalostech a dovednostech,, -výpis z evidence Rejstříku trestů ne starší 3 měsíce, u cizích státních příslušníků též obdobný doklad osvědčující bezúhonnost vydaný domovským státem (pokud takový doklad domovský stát nevydává, doloží se bezúhonnost čestným prohlášením),, -úředně ověřenou kopii dokladu o nejvyšším dosaženém vzdělání , Lhůta pro podání přihlášky do: 27. 11. 2018 - 12:00 hodin , Způsob podání přihlášky: obálku označenou "VŘ - kurátorka / kurátor pro děti , a mládež" zaslat na adresu: Tajemník MěÚ, Městský úřad, nám T. G. M. č. p. 1., 470 36 Česká Lípa nebo předat osobně v podatelně MěÚ Česká Lípa., Po ukončeném výběrovém řízení si mohou uchazeči svoje doklady a ostatní písemnosti osobně vyzvednout v oddělení personalistiky a mezd - následně budou tyto protokolárně skartovány., Vyhlašovatel si vyhrazuje právo zrušit toto výběrové řízení kdykoliv v jeho průběhu.. Pracoviště: Městský úřad česká lípa, náměstí T. G. Masaryka, č.p. 1, 470 01 Česká Lípa 1. Informace: Hana Málková, +420 487 881 116. Zdravotnictví - Zdravotnictví Psycholog 21 000 Kč Psychologové Psycholog, rodinný a manželský poradce. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 21000 kč, mzda max. 24000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadujeme: Vzdělání se zaměřením Psycholog, rodinný a manželský poradce, popřípadě 2. stupeň VŠ (Mgr.) humanitního zaměření + ukončený psychoterapeutický výcvik v rozsahu minimálně 400 hodin. Schopnost navázat kontakt s lidmi. , Pracovní poměr z počátku na dobu určitou 1 roku s 3 měsíční zkušební lhůtou, s možností prodloužení., Mzda se odvíjí od započitatelné praxe.. Pracoviště: Poradna pro rodinu a mezilidské vztahy, Konopeova, č.p. 812, 470 01 Česká Lípa 1. Informace: Alena Zemanová, +420 487 853 203. Státní a veřejná správa - Státní a veřejná správa Úředník veřejné správy 17 360 Kč Úředníci v oblasti daní odborný referent/vrchní referent v Oddělení kontrolním II. Požadované vzdělání: úso (vyučení s maturitou). Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 17360 kč, mzda max. 26110 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: platová třída 9 + zvláštní příplatek 3800 Kč. Pracoviště: Finanční úřad pro liberecký kraj, územní pracoviště v české lípě, Pátova, č.p. 2892, 470 01 Česká Lípa 1. Informace: , .

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Vlastivědné muzeum a galerie Česká Lípa.

Muzeum obohatí své expozice o ptačí vajíčka i bryčku

Démoni dvěma góly v závěru zadělali na drama. Vyrovnat už ale nedokázali a z palubovky Slavie odjeli bez bodu a s porážkou 2:3.

Démoni zatopili pod kotlem a slávisté se strachovali

Nové zařízení v novoborských teplárnách bude vyrábět i elektřinu

Nový Bor – Zatímco teplo vzniklé v klasických elektrárnách odchází bez užitku do vzduchu, takzvané kogenerační jednotky ho umí využít i pro ohřev teplé vody a topení. Dvě takové se právě instalují do tepláren v Novém Boru.

Zámek Zákupy oslavil výročí 100 let v majetku samostatného českého státu

Zákupy – Zatímco většina hradů a zámků zavřela s posledním říjnem své brány, zámek v Zákupech si letošní největší novinku nechal až na samotný konec sezony. Vůbec poprvé se návštěvníci mohou podívat do prvního patra památky, kde vznikla autentická kancelář a byt lesního rady z období první republiky.

Nominujte do ankety Nejúspěšnější sportovec

Česká Lípa - Tradiční anketa Nejúspěšnější sportovec Českolipska za rok 2018 proběhne 6. února v České Lípě. Dejte vědět o úspěších sportovců z celého okresu a nominujte je!

Město Česká Lípa připravuje osvětový web o kardiovaskulárních chorobách

Česká Lípa – Srdce je jedním z nejdůležitějších lidských orgánů. Upozornit občany na nebezpečí spojená s takzvanými civilizačními chorobami má za úkol webová prezentace Srdce Lípy, kterou pro město za bezmála půl milionu korun připravuje firma Pears Health Cyber. Před nástupem do funkce starostky pro ni pracovala dosavadní starostka Romana Žatecká (ČSSD).

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT