Kolem Máchova jezera opět jezdí vláček

Doksy - Od pondělí vyjíždí na svou trať kolem Máchova jezera oblíbený výletní vláček. Místním i turistům bude k dispozici každý prázdninový den až do konce srpna. Vláček bude vyjíždět z náměstí Republiky v Doksech šestkrát za den, poprvé vždy v 10.30 a naposledy v 17.10 hodin, konečnou stanicí je hotel Pasáž ve Starých Splavech. Opačným směrem budou první jízdy startovat v 10.00 Pod Borným (Myslivna), pro všechny další je nástupním místem opět hotel Pasáž, odkud poslední spoj vyjede v 17.40 hodin. Podrobný jízdní řád najdete na webových stránkách http://www.vyletnivlacek.cz.

Okresní přebor dorostu bude mít sedm účastníků

Česká Lípa - Sedm družstev bude startovat v nadcházejícím soutěžním ročníku okresního fotbalového přeboru dorostu, který se odehraje jako sdružená soutěž s okresem Děčín (3 týmy). Z Českolipska zahájí okresní přebor dorostu tyto týmy TJ Doksy, Spartak Žandov, Horní Libchava a FK Cvikov. Informoval o tom předseda VV OFS Česká Lípa Karel Fischer, se kterým v následujících dnech přineseme rozhovor.

Špatná zpráva pro majitele starých kotlů

Česká Lípa - Liberecký kraj již rozdělil všechny peníze vyhrazené na takzvané „kotlíkové dotace". Od začátku roku jich kraj přijal zhruba 1 500. V současné době však již probíhají jednání s poskytovatelem dotace, Ministerstvem životního prostředí, k upřesnění podmínek a časového horizontu vyhlášení nové výzvy pro kraje. V té budou moci získat další finanční prostředky pro žadatele na svém území. Vyhlášení výzvy pro kraje se předpokládá příští rok.

Chybějící parkovací kotouč nahradil po svém

Česká Lípa - Kreativní přístup k informování o době parkování u KD Crystal v České Lípě zvolil řidič z Českolipska. Namísto parkovacího kotouče umístil za sklo svého automobilu list papíru, kam každý den připsal datum a čas příjezdu. K tomu papír ozdobil několika veselými smajlíky a textem „Děkuji!". Jelikož formu kotouče nedefinuje žádný právní předpis, strážníci českolipské městské policie jeho málo přehledný a souhrnný podklad vzali v potaz a případ vyřešili domluvou. Parkovací kotouče lze koupit například v Městském informačním centru na náměstí a stojí 25 Kč.

V Oknech přivítájí prázdiny na fotbalovém hřišti

Okna - Na slavnostní přivítání letošních letních prázdnin se chystají v Oknech u Doks, kde se v sobotu 9. července od 17 hodin na místním fotbalovém hřišti uskuteční 2. ročník kulturně-společenské akce pro děti a dospělé s názvem QRDLUNK 2016. Pro nejmenší budou připraveny dovednostní a taneční soutěže, večer pak k tanci a poslechu zahraje českolipská hudební skupina Inkognito. Bohaté občerstvení je zajištěno.     

Odkud poprvé vzlétl švec Jíra? Z Vřísku!

Českolipsko - Nespočetné řady známých pohádkových postav nechali na Českolipsku ožívat filmaři. Pekelné doly, Pusté kostely, Panská skála, Lemberk, Houska nebo Vřísek, Skalice u České Lípy jsou místa, kde se natáčely nejznámější české pohádky. Nejen o Vánocích, ale téměř po celý rok se příběhy zamilovaných princezen a princů, hloupých čertů nebo vychytralých králů nechávají opájet miliony diváků. V letním seriálu Deníku se můžete inspirovat pohádkovým tipem na výlet. Dnes začínáme v Holanech a okolí. Příště to bude Sloup.

Závod Tour de Feminin pojede také Ivana Loubková

Cvikov - Na již 29. ročník mezinárodního ženského cyklistického závodu Tour de Feminin „O cenu Českého Švýcarska", který startuje ve čtvrtek v Krásné Lípě,  se v těchto dnech připravuje cvikovská všestranná sportovkyně Ivana Loubková (TT Cyklorenova). „Jsem dost nedočkavá, protože dva týdny jsem nezávodila,  ale těším se. A světe, div se, těším se i na tu spoustu holek, které na tento pětietapový závod přijedou," svěřila se Ivana Loubková v rozhovoru pro Deník, jehož plné znění přineseme ve čtvrtek v tištěném vydání.

Dobrá zpráva pro fanoušky záhad a napětí

Česká Lípa - Stále populárnější hra ESCAPE je nyní i v České Lípě v Klášterní ulici. Jedná se o únikovou hru, jež se odehrává v prostorách budov. Tato zábavná a interaktivní hra, která je inspirována skutečnou událostí, je určena pro 2-5 hráčů. Cílem je komunikovat, spolupracovat v týmu a společně se dostat přes rébusy, hádanky a zavřené dveře v limitu 60 minut. První hráči mohli v České Lípě na hru vyrazit už v pondělí, rezervační systém je již spuštěn.

Okradl stařenku o šestnáct tisíc korun

Česká Lípa - Postarší dámu (ročník 1939) si vybral za oběť zatím neznámý lapka v českolipském obchodním domě Kaufland. Na nákupním vozíku měla žena zavěšenou tašku, ze které pachatel v době její nepozornosti odcizil pouzdro, ve kterém měla šestnáct tisíc korun v hotovosti. „Policisté v tuto chvíli zkoumají bezpečnostní záznamy," říká policejní mluvčí Ivana Baláková. Ženě se nákup tentokrát opravdu prodražil, odnáší si hořkou vzpomínku a snad také poučení, že na světě nejsou jen hodní lidé.

Rezerva SK Skalice zmizela z fotbalové mapy

Česká Lípa - Losovací aktiv představitelů Okresního fotbalového svazu Č. Lípa a zástupců jednotlivých klubů určil podobu nového ročníku 2016 2017 ve všech soutěžích. Přebor mužů bude mít stejně jako v předchozím ročníku 14 týmů. Nováčky jsou Jestřebí, Dubnice, Zákupy a Lokomotiva Č. Lípa, naopak z fotbalové mapy mizí rezerva Skalice, která byla jedním ze třech sestupujících (ještě V. Valtinov a Cvikov B) do III. třídy, ale vedení klubu se rozhodlo, že skalické B-mužstvo nepřihlásí do žádné ze soutěží.