VYBRAT REGION
Zavřít mapu

KRÁTCE: Opraví Purkyňovu ulici, za parkoviště se bude moci platit kartou

Českolipsko - Přinášíme krátké zprávy z celého regionu: zpravodajství z měst i obcí, krimi, kultury a sportu.

10.10.2017
SDÍLEJ:

Českolipský deník.Foto: Deník

ČESKÁ LÍPA

Purkyňovu opraví během dvou týdnů

Velké díry v Purkyňově ulici ve směru od kruhového objezdu kolem Lidlu ke světelné křižovatce zmizí během tří neděl. Ulice, která byla vystavena silnému náporu vozidel při loňské opravě mostu přes Moskevskou ulici, dostane nový povrch. Opravu provede Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) jako kompenzaci za objízdnou trasu během rekonstrukce mostu, kterou řešilo město právě Purkyňovou ulicí. Práce již začaly v Moskevské ulici, na ně ihned naváže oprava ulice Purkyňova tak, aby vše bylo hotovo do dvou neděl.

Za parkoviště se brzy bude moci platit kartou

V České Lípě bude brzy moc zaparkovat, aniž byste museli v peněžence hledat drobné. Město se rozhodlo řidičům umožnit bezhotovostní platbu parkovného. Momentálně se vybírá firma, která zajistí řidičům úhradu parkovného buď pomocí SMS, nebo jim strhne platbu z bankovního účtu prostřednictvím speciální aplikace v mobilu. Novinku bude možné spustit, až si radnice na základě proběhnutého zadávacího řízení vybere dodavatele, se kterým následně uzavře smlouvu. Zavedení nové služby proto vedení Lípy odhaduje na začátek příštího roku.

V nemocnici se bude učit bránit agresorům

V měsíci říjnu proběhne v Nemocnici s poliklinikou Česká Lípa několik odborných kurzů určených pro zdravotníky, takzvané nelékaře. Odborné kurzy se budou týkat dvou témat, periferní žilní kanylace a také komunikace s agresivními nebo závislými pacienty. „Kurz komunikace s agresivním pacientem obsáhne nácvik komunikace s agresivními pacienty a s pacienty, kteří jsou pod vlivem alkoholu nebo omamných látek. Nemocnice v České Lípě tak chce přispět k ochraně svého personálu, protože počet agresivních pacientů stále narůstá,“ popsala mluvčí nemocnice Kateřina Amrichová.

Seminář ke kotlíkovým dotacím

Celkem 135 milionů korun rozdá Liberecký kraj žadatelům na nové ekologické kotle. Českolipané se už brzy dozvědí, jak o dotaci zažádat. Krajský úřad Libereckého kraje pořádá informační seminář pro žadatele o kotlíkové dotace, který se uskuteční 23. října od 15 do 17 hodin v zasedací místnosti Městského úřadu v České Lípě. Na semináři se dozvíte, jak vyplnit žádost o dotaci, co musíte doložit, jaké jsou potřebné doklady k vyúčtování dotace a tak dále. Vstup na seminář je zdarma, není třeba se dopředu registrovat.

Agentura zvýšila hodnocení města

Velmi dobré hospodaření města, jeho nadprůměrné přebytky a dlouhodobě klesající zadluženost, to jsou hlavní důvody, proč mezinárodní ratingová agentura Moody´s zvýšila rating České Lípy ze stupně A2 na A1. Podle odhadů agentury by město mělo i nadále vykazovat dobré výsledky hospodaření. Vyrovnaný rozpočet a průběžné snižování zadluženosti dnes není zdaleka obvyklé. „Díky rezervám zaujímá město výjimečné postavení jak v národním, tak i mezinárodním měřítku,“ uvádí Moody´s ve zprávě.

V Lípě se dozvědí, co dýchají

Po několika odkladech už Liberecký kraj zná termín ohlášení výsledků měření kvality ovzduší v České Lípě, které proběhlo na konci října loňského roku. Tisková konference je naplánovaná na listopad, tedy více než rok po samotném měření. Podle prvních odhadů měly být výsledky zveřejněné v prvním čtvrtletí letošního roku, zpoždění způsobilo technicky náročné dosazení sebraných dat do mapy města.

Nemocnice má nové členy dozorčí rady

Na konci týdne zaměstnanci Nemocnice s poliklinikou Česká Lípa volili ze svých řad dva nové členy dozorčí rady. Nejvyšší počet hlasů obdrželi Lenka Caklová, vrchní sestra LDN a OSL, a Miloš Volek, primář Gynekologicko porodnického oddělení českolipské nemocnice. Ve stávající radě ještě zasedá její předsedkyně a starostka Doks Eva Burešová, statutární náměstkyně hejtmana a zastupitelka České Lípy Jitka Volfová, starosta Zákup Radek Lípa a Roman Hejna, obchodní ředitel Pivovaru Cvikov.

KIRMI

Cizinec si dělal, co se mu zachtělo

V Hrnčířské ulici v České Lípě se pohyboval cizinec, který v důsledku opilosti ohrožoval dopravu a pokřikoval na kolemjdoucí. Hlídka strážníků městské policie jej nalezla u OD Banco. Muž nedokázal prokázat svoji totožnost, a tak jej strážníci museli odvézt na služebnu obvodního oddělení Policie České republiky. Jenže když cizinec zjistil, že jej chtějí posadit do auta, začal se bránit a nadávat ve svém rodném jazyce. To mu ale nepomohlo a dalších úkonů se ujali policisté z PČR. Tentýž muž se následujícího dne dostal strážníkům, respektive policistům, do rukou znovu poté, co v nákupním středisku Paráda Shopping v obchodu s obuví odcizil boty. Prodavačky si jej všimly, jak zboží vynáší a viděly, že se zdržuje na parkovišti. Strážníci jej díky popisu rychle zadrželi. Cizinec opět nebyl schopný prokázat svoji totožnost, a tak putoval na obvodní oddělení Policie České republiky. Policie muži udělila pokutu ve výši 5 000 korun.

Utíkal, protože byl v hledáčku policie

Při běžné kontrole vlakového nádraží v České Lípě kontrolovali strážníci městské policie muže, který kouřil v prostoru zastřešeného vstupu do budovy. Neměl u sebe doklady, své údaje uvedl pouze ústně. V době, kdy operační strážník muže lustroval, se kontrolovaný dal na útěk. Krátce nato bylo jasné, proč muž utíká. Byl totiž hledaný Policií ČR. Muž se snažil ukrýt ve vnitrobloku domů v Kozákově a Mánesově ulici. Strážníci ho ale nenechali utéct, zadrželi jej a předali státní policii.

ZÁKUPY

Peníze na další hasičské auto schválili

Flotily zásahových vozidel jednotek dobrovolných hasičů na Českolipsku procházejí v posledních letech výraznou obnovou. Příčinou je nadprůměrný úspěch zřizovatelů a samotných jednotek při žádání o dotace, které pokrývají většinu ceny techniky. Nejnověji se mohou těšit v Zákupech, kde už mají peníze na další vůz schválené.

SLOUP V ČECHÁCH

Sloupská vyhlídka je oplocena jen dočasně

V minulých týdnech několik obyvatel Sloupu v Čechách a okolí zvedlo ze židle oplocení Sloupské vyhlídky, respektive soukromého objektu, který je mezi rozhlednou a vyhlídkou. „Jelikož na budově probíhá stavba oplocení, je tam oplocení dočasně z bezpečnostních důvodů,“ sdělil Deníku majitel objektu Tomislav Procházka. Během příštího roku by měla v objektu začít fungovat restaurace.

ŽANDOV

Hasiči mají nový vůz

Hasiči v Žandově slavili 150. výročí založení Sboru dobrovolných hasičů Žandov. Během této slávy uvedli do provozu nové hasičské vozidlo, které bylo pořízeno z projektu Evropské unie. Projekt nese název „Naši dobrovolní hasiči zodpovědnost pro budoucnost ve společném domově Evropa“. Do projektu jsou zapojení němečtí hasiči, ale i hasiči z Nového Oldřichova a ze Zákup. Dobrovolným hasičům v Žandově přispívá i Liberecký kraj. Loni se z rozpočtu kraj uvolnilo pro místní hasiče 74 105 korun.

Autor: Redakce

10.10.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Zdravotnictví - Zdravotnictví Gynekolog 24 100 Kč

Lékaři v gynekologii a porodnictví Lékař/ka na gynekologicko - porodnické oddělení. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 24100 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Místo výkonu práce: Purkyňova 1849, Česká Lípa, Mzdové podmínky budou dohodnuty při osobním setkání , Nabízíme: zázemí stabilní ziskové akciové společnosti, moderní pracovní prostředí, přístrojové vybavení na vysoké úrovni, výborné finanční ohodnocení, možnosti profesního růstu, možnost trvalého vzdělávání. Dále nabízíme Zdravé stravování za zvýhodněné ceny, významnou podporu vzdělávání bez kvalifikačních dohod včetně studijního volna, týden dovolené navíc, příspěvek na penzijní připojištění, věrnostní kartu s maximální slevou do Nemocniční lékárny a Centra zdraví, odměny za pracovní výročí, výhodné mobilní tarify i pro rodinné příslušníky, pomoc při zajištění ubytování, společenské akce., Požadujeme: VŠ vzdělání dle zákona č. 95/2004 Sb., specializovanou způsobilost v oboru (případně absolvent nebo lékař se základním kmenem), morální a občanská bezúhonnost, příjemné vystupování a zájem o obor., Nástup možný ihned nebo dle dohody.. Pracoviště: Nemocnice s poliklinikou česká lípa, a.s., Purkyňova, č.p. 1849, 470 01 Česká Lípa 1. Informace: Pavlína Simmerová, +420 487 954 035.

Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Ostatní specialisté a 23 690 Kč

Vychovatelé pro dospělé se speciálními vzdělávacími potřebami Vychovatel. Požadované vzdělání: vyšší odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 23690 kč, mzda max. 33200 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadujeme: vyšší odborné vzdělání s pedagogickým zaměřením bezúhonnost (výpis z rejstříku trestů), znalost práce na PC, administrativní zdatnost. Vhodné i pro absolventy. , Zařazení do 10. platové třídy, nástupní plat v závislosti na délce započitatelné praxe, , Nabízíme: 25 dnů dovolené v kalendářním roce, 5 dnů indispozičního volna, ubytování na ubytovně v místě pracoviště, možnost získání městského nájemního bytu v Mimoni a okolí, příspěvek na stravování, využití posilovny, sauny, využití zotavoven VS ČR k rekreaci, odměny při životním a pracovním výročí, lékařská péče, příspěvek 8 000 Kč na kulturní a sportovní vyžití, možnost čerpání bezúročných půjček z FKSP., První kontakt osobně na adrese Věznice Stráž pod Ralskem, Máchova 260, Stráž p. R., v pracovních dnech od 6,30 hod do 15,00 hod, emailem nebo telefonicky v pracovních dnech od 6,30 hod do 15,00 hod.. Pracoviště: Vězeňská služba české republiky - věznice stráž pod ralskem, Máchova, č.p. 260, 471 27 Stráž pod Ralskem. Informace: Věra Košťálová, +420 487 878 213vdoběod6:30-15:00.

Výroba - Výroba Kvalitáři a testovači výrobků 21 500 Kč

Kvalitáři a testovači výrobků, laboranti (kromě potravin a nápojů) Výrobní kontrola. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 21500 kč, mzda max. 29000 kč. Volných pracovních míst: 8. Poznámka: Místo výkonu práce: Chelčického 1932, 470 01 Česká Lípa, Vyžadujeme naprostou spolehlivost, přesnost a samostatnost. Pracovní poměr uzavíráme na dobu určitou dle zákoníku práce s cílem přechodu na dobu neurčitou v případě splnění námi požadovaných parametrů., Náplň práce: klasická výrobní činnost, kde ve výrobní hale zaměstnanci kontrolují kvalitu skleněných asferických čoček, Pracuje se ve třech směnách v nepřetržitém provozu., Náborová prémie, stravenky v hodnotě 100,- Kč, dovolená 26 dní, příspěvek na dioptrické brýle, na mateřskou školku a dětskou rekreaci, poukazy na prací prostředky, vyšší zákonné příplatky; pro zaměstnance s bydlištěm vzdáleným přes 15 km poskytujeme příspěvek na cestovné od 970,- do 2.100,- Kč - v závislosti na počtu kilometrů.., Kontakt e-mailem: buresova@docteroptics.cz. Pracoviště: Docter optics s.r.o., Chelčického, č.p. 1932, 470 01 Česká Lípa 1. Informace: Dana Burešová, buresova@docteroptics.cz.

Služby - Služby Uklízeč, uklízečka 6 100 Kč

Ostatní uklízeči a pomocníci Uklízeč/ka. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 6100 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Nabízíme pracovní místo na úklid Okresního soudu v České Lípě na zkrácený úvazek 20 hodin týdně. Pracovní doba je 6:00-10:00, mzda 6100,-Kč. Jedná se o vymezené chráněné pracovní místo = vhodné především pro invalidní důchodce a osoby zdravotně znevýhodněné(ZZ). Požadavky: čistý výpis z rejstříku trestů. Pracoviště: Okresní soud, Děčínská, č.p. 390, 470 01 Česká Lípa 1. Informace: Kurdzielová, +420 602 261 544.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Už nyní za bledulemi do národní přírodní památky Peklo u Zahrádek na Českolipsku vyrážejí první turisté.
12

FOTO: Bledule začínají zvát turisty do Pekla

Na nedělním Dakar Setkání se v Sosnové představily špičkové české týmy, které se této soutěže účastní. Show si nenechalo ujít téměř osm tisíc návštěvníků.

České hvězdy Dakaru míří do Sosnové. Na své si přijdou i lovci podpisů

Cesta k olympijským medailím? Samkovou nebavilo vstávat

Ve dvou letech se Eva Samková poprvé v životě postavila na lyže, v šesti si vyzkoušela snowboard. A už ho nedala z ruky. Po osmnácti letech na prkně je z ní dvojnásobná olympijská medailistka a vítězka Světového poháru ve snowboardcrossu. Rodačku ze severočeského Vrchlabí na její cestě životem doprovází kůň Pepin, dobrá nálada, úcta k přírodě i bezmezná důvěra v trenérský tým.

Lupič chycený při činu a ocenění hrdiny: prohlédněte si videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pátek 16. března 2018.

Čtyřletému Matýskovi pomáhají desítky dárců i král zvířat

Českolipsko – Rychlá aukce obrazu českolipského malíře podpořila sbírku pro nemocného chlapečka z Kravař. 

Požár u Máchova jezera způsobil škodu pět milionů. Shořel stánek s občerstvením

Doksy – Na místo požáru vyjely tři jednotky se čtyřmi cisternovými automobilovými stříkačkami a v době jejich příjezdu byl požár už ve třetí fázi rozvoje. 

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT