Desetiletý školák se nevrátil ze školy

Česká Lípa - Několik hodin českolipští policisté pátrali v úterý odpoledne po desetiletém chlapci, který se nevrátil ze školy domů. Do pátrací akce nasadili pořádkovou službu, kriminalisty i psovoda se služebním psem. Ještě před setměním se dítě podařilo najít. „Krátce před 20. hodinou policisté pohřešovaného chlapce našli v českolipské Hrnčířské ulici," uvedla mluvčí policie Dagmar Sochorová. Proč se tam chlapec zdržoval, neuvedla.

Boxerek se zloděj nechtěl vzdát. Policisty poplival

Nový Bor - Nepříjemný incident ztropil šestadvacetiletý zloděj, který v úterý ráno kradl v novoborském supermarketu Kaufland. Přivolané policisty, kteří jej po činu zadrželi, poplival a dokonce na ně fyzicky útočil, zatímco se snažil utéct. Jde o stejného muže, který v minulosti už po krádežích napadl několik zaměstnankyň místních obchodů. „Muži zákona jeho aktivní odpor zlomili až za pomoci donucovacích prostředků. Pak ho v poutech odvedli na policejní služebnu," popsala mluvčí českolipské policie Ivana Baláková. Muž se snažil ze supermarketu odnést boxerky značky Playboy v hodnotě 319 korun. Už za pokladnami jej ale zadrželi pracovníci ostrahy.

Výtržníci močili v centru Lípy do popelnic

Česká Lípa - Tučnou pokutou skončilo výtržnické chování dvou mladíků ve věku 19 a 22 let ve středu krátce před 23. hodinou v České Lípě. Přímo v centru města močili do popelnic, kopali do odpadových nádob, dveří i vrat domů a jejich obyvatele obtěžovali zvoněním na zvonky. Mladíky museli zpacifikovat městští strážníci, na jejich chování přišli díky městskému kamerovému systému. Informoval o tom zástupce ředitele městské policie Antonín Doležal. Dvaadvacetiletý výtržník nakonec skončil na služebně policie České republiky, kam byl předveden ke zjištění totožnosti.

Nejlepší latino tanečníci budou v Lípě bojovat o tituly mistrů ČR

Česká Lípa - To nejlepší z latino tanců bude už od pátku k vidění v České Lípě. Nová Sportovní hala u Kauflandu bude hostit dvoudenní Mistrovství ČR Speciál v latino tancích, bude se tančit salsa, bachata, tango, argentino. O tituly mistrů republiky budou v Lípě bojovat formace, páry, dueta a sólisté. Páteční program odstartuje ve 14 hodin, v sobotu se bude soutěžit od devíti od rána do 21.00. Vstupné je v pátek 150 korun, v sobotu 200 Kč, mládež a senioři 100 Kč.

Cizinec bude pykat za vážnou nehodu

Českolipsko - Až čtyřleté vězení hrozí třiadvacetiletému muži z Polska, který na začátku března způsobil vážnou nehodu na Českolipsku. Při ní se těžce zranil pětačtyřicetiletý motocyklista. Cizinec tehdy projížděl od Stvolínek na Zahrádky. Na křižovatce chtěl odbočit doleva na vedlejší silnici na Kozly, avšak nedal přednost od Zahrádek přijíždějícímu motorkáři. Ten při srážce utrpěl mnohočetné zlomeniny žeber, lopatky a hrudních obratlů. I přes prodělané operativní zákroky v oblasti páteře a hrudníku smí zatím jen ležet a je plně odkázán na pomoc druhých. Viníkovi nehody hrozí trest odnětí svobody od 6 měsíců do 4 let.

V Prysku chtějí další turistickou známku

Prysk - Střední vrch, výrazný čedičový kopec, který leží zhruba kilometr severovýchodně od Dolního Prysku, bude možná mít vlastní turistickou známku. Rozhodne o tom hlasování, do kterého se může zapojit každý, kdo vlastní alespoň jednu sběratelskou známku a zaregistruje se na portále www.turisticke-znamky.cz. Hlasování probíhá až do středy 17. června. Pro turistickou známku Střední vrch Lužické hory zatím hlasovalo 75 lidí. Střední vrch je přístupný od západu strmou pěšinkou, kterou v roce 1896 upravili členové Horského spolku z Prysku.

Děti ze Zahrádek uspěly v celorepublikové soutěži

Zahrádky - Čtenářský klub v Místní knihovně Zahrádky zaujal porotu celorepublikové soutěže Zlaté dítě, která se vyhlašovala v rámci předávání výročních knižních cen Zlatá stuha. Děti ze Zahrádek vyhrály kategorii skupina. Pracovaly s knihou Uriho Orleva Ostrov v Ptačí ulici. Nafotily v obci místa, která nejvíce připomínala ghetto popisované v knize, a fotografie propojily s odpovídajícími texty. Dále navrhovaly obálku knihy a připojily i drobné kresby.

Kamenice má jisté druhé místo v okresním přeboru

Kamenice u Zákup - Fotbalisté Kamenice, kteří na jaře předvádějí parádní výkony, za které jsou chválení svými soky, by po víkendu klidně mohli slavit postup. „Na první příčce už nebudeme, ale tu druhou máme jistou," usmívá se trenér kamenického klubu Jiří Pokorný. Ještě nemá jasno v tom, zda klub, ležící nedaleko konkurenčního města Zákupy, kývne případnou postupovou nabídku od LKFS do I. B třídy. „Všechno se rozhodne v neděli v Kravařích, po našem posledním mistrovském utkání sezony," odpověděl včera kouč Jiří Pokorný.

Nejdražší pacient v kraji je ze Semilska

Liberecký kraj - Vůbec poprvé v historii se loni výdaje Všeobecné zdravotní pojišťovny na dvacet nejnákladnějších klientů přehouply přes hranici 300 milionů korun. V Libereckém kraji byl loni nejdražším klientem VZP muž ze Semilska, jehož léčba stála 9,5 milionu. Nejvíce peněz (více než 22,5 milionu korun) loni VZP zaplatila za péči o muže z Pardubického kraje, který se léčí s hemofilií. Na druhém místě skončil muž z Plzeňského kraje, který trpí stejnou nemocí a náklady na péči o něj byly srovnatelné.

Prohlédněte si krajské město z nejvyšší budovy

Liberec - Liberecký kraj v budově svého sídla, v ulici U Jezu v Liberci, opět zpřístupnil vyhlídkovou terasu v 17. poschodí. Zájemci tak mají jedinečnou možnost rozhlédnout se po okolí z nejvyšší výškové budovy v krajském městě. Vyhlídková terasa je zdarma otevřená v pracovní dny od 9:00 do 15:00 hodin, a to až do 30. září. Takřka ze středu Liberce se tak naskytne pohled z výšky 80 metrů.