Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

KRÁTCE: Policie hledá svědky požáru, ve Stružnici se chystá neckyáda

Českolipsko - Přinášíme krátké zprávy z celého regionu: zpravodajství z měst i obcí, krimi, kultury a sportu.

9.8.2017
SDÍLEJ:

Českolipský deník.Foto: Deník

DUBÁ

Město zvažuje noční spoje

Město Dubá řeší otázku, zda zavést večerní autobusovou linku do České Lípy. „Byli jsme vyzváni společností KORID LK zjistit, zda by naši občané měli zájem o zřízení večerní linky,“ uvedla starostka Dubé Zdeňka Šepsová a dodává: „Pokud Korid LK zjistí zájem našich občanů, máme větší možnosti takovou linku požadovat.“ Občané své názory mohou psát na správu města do konce srpna. V Dubé žije přes 1 700 obyvatel a do České Lípy je to necelých 20 kilometrů.

STRUŽNICE

Stavte lodě! Ve Stružnici bude další neckyáda

Na řeku Ploučnici opět vyplují roztodivná plavidla obtěžkaná veselými posádkami. Po červnové neckyádě v České Lípě se v sobotu 12. srpna vodní zábava posune o několik kilometrů po proudu řeky do Stružnice. Start je naplánovaný od 13.00 hodin u místního mlýna, posádky by měly doplout ve více či méně mokrém stavu až k mostu pod stružnickým nádražím.

ČESKÁ LÍPA

Kriminalisté žádají svědky požáru o pomoc

Policie hledá svědky požáru z 16. června na českolipském sídlišti Sever. V Havířské ulici zhruba v 10.20 hodin začala hořet dodávka. „Podle zjištění policie v autě vzplanuly technické plyny,“ uvedla mluvčí českolipské policie Ivana Baláková. Vozidlo patří firmě, která v ulici opravovala teplovod. Zaměstnanci firmy byli požáru přítomní. Policie nyní hledá svědky, kteří by mohli popsat události předcházející nehodě. K vyhodnocení situace by jim pomohly i záběry z telefonů, na které si požár kolemjdoucí natáčeli. Svědci nehody mohou informace podávat na tísňové lince 158.

Útočník putoval na policii

Hned několikrát za sebou zazvonila tísňová linka 156 na stole operačního strážníka Městské policie v České Lípě. „Všichni volali hlídku, která měla uklidnit pětatřicetiletého muže, který doslova mlátil dvaadvacetiletou ženu. Ta se mu snažila uniknout a před barem Olympia křičela o pomoc,“ popsala mluvčí městské policie Eva Vlastníková. Strážníci hned po příjezdu na místo uklidňovali hrubiána a vyčkali na příjezd hlídky policie. Útočník putoval rovnou na obvodní oddělení PČR, která případ dořeší.

Sprejer poškodil novou fasádu gymnázia

Černou čarou pachatel poškodil fasádu českolipského gymnázia v noci z pátku na sobotu. Sprejem nasprejoval asi sedmdesát metrů dlouhou černou přerušovanou čáru přes zeď a dveře školy. Vzniklá škoda byla vyčíslena na padesát tisíc korun. Gymnázium bylo rekonstruováno v roce 2015 včetně nové fasády na celé budově. „Neznámý pachatel se dopustil přečinu poškozování cizí věci. Policie po něm pátrá,“ uvedla mluvčí českolipské policie Ivana Baláková. Stejným způsobem neznámý pachatel poškodil i auto na parkovišti v Lužické ulici. „Škoda na automobilu se odhaduje na deset tisíc korun,“ dodala Baláková.

Hasiči zachraňovali nutrii

Hasiči z České Lípy zachraňovali v neděli nutrii, která spadla do požární nádrže jednoho z průmyslových objektů ve městě a nedokázala se dostat ven. Bránila jí sedm metrů vysoká kolmá stěna. Hasiči tak museli za nutrií do nádrže. Na její odchycení použili odchytovou síť, pak zvíře vytáhli ven a pustili je zpátky do přírody.

Hasiči z České Lípy zachraňovali v neděli nutrii, která spadla do požární nádrže jednoho z průmyslových objektů ve městě a nedokázala se dostat ven.

Sokolská bude mít nový vodovod

Severočeská vodárenská společnost (SVS) v nejbližších dnech zahájí rekonstrukci vodovodu v ulici Sokolská v České Lípě. Na ni naváže plánovaná rekonstrukce chodníku, kterou zainvestuje město Česká Lípa. „V Sokolské ulici v centrální části města je vodovodní řad z roku 1926, který je zkorodovaný a opakovaně poruchový, proto musí dojít k jeho celkové obnově,“ uvedl mluvčí města Václav Šámal. Chodník se bude opravovat až k Unionce. „I zde budou použity žulové kostky, vymění se obrubníky, dojde k úpravě zastávky autobusů, která se zvětší a upraví se přechod pro chodce,“ sdělil místostarosta Juraj Raninec s tím, že žulová dlažba je z pohledu památkářů vhodná do této ulice. Rekonstrukce vodovodu v Sokolské by měla trvat do 30. září.

Na záchytce byl posedmé

Silně podnapilý muž středního věku se povaloval na zastávce MHD v Žitavské ulici v České Lípě. Když se ho strážníci snažili ze zastávky vykázat, neprojevil ani trochu chápavosti a setrvával na místě. Bylo jasné, že díky zkonzumovanému alkoholu s ním bude těžké pořízení. S dechovou zkouškou souhlasil a alkoholtester ukázal 2,74 promile alkoholu v dechu. Muž strážníkům vulgárně nadával, vyhrožoval, že se zabije a dožadoval se dopravy do psychiatrické léčebny v Beřkovicích. Putoval nejprve do českolipské nemocnice s poliklinikou, kde vulgárními slovy počastoval lékařku a pak chtěl vyskočit z okna ordinace centrálního příjmu v přízemí. Nakonec se svezl, i když ne do Beřkovic, nýbrž do liberecké záchytné stanice, kde to už dobře zná, protože je to jeho sedmá noc strávená v tomto zařízení.

Galerie představí dílo španělského výtvarníka

Vlastivědné muzeum a galerie v České Lípě otevírá ve čtvrtek 10. srpna v 17 hodin v galerii Jídelna výstavu španělského autora Manuela Rodrígueze Méndeze nazvanou Heaven on earth. Manuel Rodríguez Méndez se narodil ve Valencii (1972), kde také studoval kresbu a malbu. Momentálně žije ve španělské Ibize, do které se opět vrátil po tříletém působení v Praze, kde občasně vystavoval a kde také vyšel podnět pro uspořádání výstavy v České Lípě. Věnoval se přes jedenáct let portrétování a výuce různých druhů vizuálního umění. Též se zabýval prací restaurátora starověkého umění a vytvořil celou řadu reprodukcí klasických děl včetně tvorby nástěnných dekorací. Poslední kolekce jeho výtvarných děl se formovaly více než tři roky. Díla vznikala a byla převážena mezi Berlínem a Prahou v letech 2012 2015.

Neurologie již funguje

Neurologické oddělení v Nemocnici s poliklinikou Česká Lípa, které bylo od poloviny července uzavřeno, již znovu funguje. Neurologické oddělení se nachází ve druhém patře hlavní budovy nemocnice. Zajišťuje specializovanou péči z oblasti akutní i chronické neurologické problematiky.

Z REGIONU

Aliance nemocnic se poprvé sešla

Ke svému prvnímu jednání se ve čtvrtek v sídle kraje sešli zvolení členové Superaliance nemocnic v Libereckém kraji, tedy náměstek hejtmana pro zdravotnictví Přemysl Sobotka, tři zástupci Krajské nemocnice Liberec a tři zástupci Nemocnice s poliklinikou Česká Lípa. „Všichni členové chtějí spolupracovat. Domluvili jsme se na dalším jednání, kde se budeme věnovat prohloubení výraznější spolupráce v obslužných procesech i v obchodní politice. Klademe velký důraz na medicínskou úroveň a na návrat dalšího zlepšení medicínské struktury v České Lípě,“ říká Přemysl Sobotka. Superaliance má představovat efektivně fungující uskupení zdravotnických zařízení ve vlastnictví Libereckého kraje či s jeho majetkovou účastí, a nastavit pravidla pro řízení jejich strategických oblastí. „Superaliance je prvním krokem k předpokládanému vzniku holdingu nemocnic,“ uvedl již dříve Přemysl Sobotka.

Lípa Musica nabídne prolog v Oybinu

Šestnáctý ročník Mezinárodního hudebního festivalu Lípa Musica, který se uskuteční od 15. září do 12. listopadu, předznamená tento týden tradiční letní prolog. V pátek 11. srpna vystoupí v ruinách klášterního kostela na saském hradě Oybin přední český houslista Jiří Vodička za doprovodu Českého komorního orchestru. Program koncertu nabídne díla Suka, Mozarta, Saint-Saënse, Dvořáka a Sarasateho. „Na koncert zbývá posledních dvacet lístků. Měsíc před zahájením hlavní festivalové koncertní řady je celkově v prodeji poslední třetina vstupenek,“ říká mluvčí festivalu Lucie Johanovská. Lípa Musica nabídne letos 24 akcí na 18 místech Libereckého, Ústeckého kraje a v Sasku. Vstupenky na koncerty i místa ve festivalovém autobusu je rezervovat na www.lipamusica.cz nebo v českolipské festivalové pokladně.

Autor: Redakce

9.8.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
V říjnu započalo v Dubé frézování původní vozovky I/9 protínající město.

Dubá bude vlastnit opravenou silnici

Doksy - Sedmihorky 1:0 (0:0).

Doksy vyhrály už pátý zápas v krajském přeboru po sobě

Naši prvňáci: Už zítra představíme další školáky ze ZŠ K. H. Máchy Doksy

Českolipsko – Ve středu 17. října přinese Českolipský deník čtenářům další díl svého nového seriálu Naši prvňáci. Jeho prostřednictvím bude představovat tabla jednotlivých prvních tříd základních škol, a to až do pololetního vysvědčení.

Čí bude rozhledna na Špičáku? Majitel ji nabídl městu ke koupi

Česká Lípa - „Klidně vám tu rozhlednu můžu prodat,“ překvapil českolipský podnikatel Tomislav Procházka zastupitele města, když přišel na jednání obhajovat svůj záměr o odkoupení pozemků u rozhledny na Špičáku.

Nový Bor dál sní o vítězství. Nestačil na Velvary

Nový Bor - Novoborští fotbalisté hostili silný tým Velvar, který se v případě výhry mohl dostat do čela divizní tabulky.

ANKETA: Zrušili byste zákaz kouření v restauracích?

Liberecký kraj - Dvacet zásadních otázek položil Deník hlavním volebním tvářím devíti stran v Libereckém kraji. Jejich odpovědi vám mohou pomoci při rozhodování, koho budete volit. Sami si také můžete v naši anketě postupně odpovědět na všechny tyto otázky. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení