VYBRAT REGION
Zavřít mapu

KRÁTCE: Porodnici v Lípě čeká přestavba. Blokové čištění odstartovalo

Českolipsko - Přinášíme krátké zprávy z celého regionu: zpravodajství z měst i obcí, krimi, kultury a sportu.

8.4.2018
SDÍLEJ:

Českolipský deník.Foto: Deník

ČESKÁ LÍPA

Maminky v porodnici se dočkají většího komfortu

Zcela nový kabát dostanou prostory gynekologicko-porodnického oddělení českolipské nemocnice. Už nyní jsou hotové dva pokoje a další přestavba začne 9. dubna „Po dobu rekonstrukce nebudeme vybírat poplatky za nadstandardní pokoje. Chceme tak kompenzovat případné zhoršené podmínky pro pobyt v naší porodnici,“ uvedla mluvčí českolipské nemocnice Kateřina Amrichová. Na rekonstrukci novorozeneckých pokojů nemocnice získala milion korun od kraje, peníze se podařilo vybrat na plesu hejtmana.

Blokové čištění odstartovalo

S příchodem dubna v České Lípě odstartovalo blokové čištění ulic, které bude probíhat dle harmonogramu přibližně do začátku června. Úklid probíhá vždy v úterý a ve čtvrtek. V úterý 10. dubna se bude uklízet v ulicích Kutnohorská (včetně nového parkoviště), Kolínská, Norská, Východní, J. Maštálka a Uranová. Ve čtvrtek 12. dubna proběhne blokové čištění v ulicích J. Wericha, Červeného Kříže, 5. května (od Škrétova po Buckova) a Okružní (od čp. 2165 po ul. Příbramská). V harmonogramu úklidových prací může dojít k dílčím změnám v závislosti na probíhajících opravách či stavbách v jednotlivých lokalitách. "Žádáme občany, aby respektovali dopravní značení tak, abychom mohli město bez problémů uklidit," uvedl mluvčí českolipské radnice Václav Šámal.

Obchodník rozvěsil nelegální bannery

Velkou propagační akci provedl v České Lípě někdo, kdo vykupuje staré obrazy. Své červené bannery s telefonním číslem rozvěsil po různých objektech ve městě. Zapomněl na jediné: zeptat se majitelů, zda s umístěním této reklamy souhlasí. Většina objektů je v majetku města, a tak strážníci městské policie reklamy odstranili. Vše zadokumentovali a záležitost postoupí přestupkové komisi.

Vitamíny jim nevoněly, tak je házeli z okna

Jablko hozené z 9. patra panelového domu v České Lípě zasáhlo kolemjdoucího zdravotně postiženého chlapce, který právě odcházel z nedalekého stacionáře. Jeho otec viděl, že ovoce házeli z balkonu dva chlapci. Přivolal na místo hlídku strážníků městské policie a ukázal jim lodžii s pootevřenými dveřmi. Hlídka oba hochy zastihla u dveří do domu. Chlapci se k činu přiznali a poté se za své jednání i omluvili, když jim strážníci vysvětlili, že mohli někomu ublížit. Nakonec děti uklidily z chodníku zbytky naházených jablek.

DOKSY

Euro Hry Doksy spustily přihlášky

Od neděle se mohou zájemci hlásit na letošní ročník Euro Her Doksy (EHD). Sportovní týmy se budou moci registrovat na webu EHD ehd.yourcloud.cz/prihlasky. Oblíbený sportovní víceboj proběhne u Máchova jezera poslední prázdninový víkend. Každoročně se na něj sjíždí stovky sportovních nadšenců z celé republiky, na které čeká během dvou dnů 17 disciplín. Loni se Euro Her zúčastnilo 120 šestičlenných družstev, maximální počet týmů je 132.

STRÁŽ POD RALSKEM

Děti se do prázdnin dočkají nového hřiště

Na dětská hřiště ve městě se se začátkem jara zaměřilo vedení Stráže pod Ralskem. Děti by se měly dočkat dvou zbrusu nových hřišť, a to v ulicích Energetiků a Okružní. Radnice již vybrala dodavatele na instalaci herních prvků. „Pokud půjde vše podle zadání, dětská hřiště by mohla být hotová před začátkem prázdnin,“ uvedl starosta města Zdeněk Hlinčík. Ostatní dětská hřiště projdou kontrolami a nezbytnými opravami, stejně jako lavičky po městě.

STRUŽNICE

Škola pořádá zápis hned dvakrát

Ve dvou termínech pořádá Základní škola Stružnice zápis do 1. tříd. První proběhl minulý týden, další příležitost mají rodiče ve čtvrtek 12. dubna od 12.00 do 17.00 hodin. ZŠ Stružnice se nachází v malebné obci Jezvé. „Počet žáků ve škole dovoluje individuální výuku a velmi přátelské prostředí se vzájemnou pomocí mezi žáky,“ říká ředitelka Lenka Kolstrunková.

ZÁKUPY

Chcete pomáhat? Staňte se dobrovolníkem

Dobrovolnické centrum ADRA ve spolupráci s Domovem důchodců a domem s pečovatelskou službou Zákupy hledají dobrovolníky, kteří by se chtěli stát společníky pro seniory v DD a DPS Nové Zákupy. Školení pro zájemce se uskuteční v úterý 24. dubna od 16 hod. do 17.30 hod. přímo ve společenské místnosti výše uvedeného DD a DPS Nové Zákupy. S ohledem na omezený počet míst se na školení můžete přihlásit telefonicky na tel. 777 088 871 nebo e-mail: p.maska@tiscali.cz.

Z REGIONU

Kraj ušetřil přes 58 milionů

Na celkem pětačtyřiceti veřejných zakázkách, které byly za první tři měsíce letošního roku vyhodnoceny, ušetřil Liberecký kraj 58,6 milionu korun. Jde o úsporu ve výši 17 procent z původně stanovené částky, která činila 341 443 390 korun. „Smlouvy s dodavateli kraj následně uzavřel na částku 282 753 522 korun,“ potvrdila mluvčí úřadu Markéta Žitná. Největších úspor dosáhl kraj v oblasti veřejných zakázek na služby.

SPORT

Bikery čeká mistrovství

Už 19. ročník mezinárodního MTB marathonu Malevil Cup letos odstartuje 9. června 2018 v Jablonném v Podještědí. Jde o jeden z nejpopulárnějších MTB maratonů, který je i v roce 2018 součástí nejvyšší ligy bikových maratonů, tedy součástí UCI MTB Marathon Series 2018. „Neoficiální mistrovství“ HZS České republiky je určeno pro příslušníky a zaměstnance bezpečnostních sborů ČR a členy dalších složek integrovaného záchranného systému ČR a zároveň pro bikery a bikerky všech věkových skupin a výkonnostních úrovní z řad široké veřejnosti, pro které budou připraveny trasy o čtyřech délkách v rozmezí od 25 do 100 km. Uzávěrka přihlášek je 4. června.

Autor: Redakce

8.4.2018 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Zdravotnictví - Zdravotnictví Psycholog 21 000 Kč

Psychologové Psycholog, rodinný a manželský poradce. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 21000 kč, mzda max. 24000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadujeme: Vzdělání se zaměřením Psycholog, rodinný a manželský poradce, popřípadě 2. stupeň VŠ (Mgr.) humanitního zaměření + ukončený psychoterapeutický výcvik v rozsahu minimálně 400 hodin. Schopnost navázat kontakt s lidmi. , Pracovní poměr z počátku na dobu určitou 1 roku s 3 měsíční zkušební lhůtou, s možností prodloužení., Mzda se odvíjí od započitatelné praxe.. Pracoviště: Poradna pro rodinu a mezilidské vztahy, Konopeova, č.p. 812, 470 01 Česká Lípa 1. Informace: Alena Zemanová, +420 487 853 203.

Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Ostatní specialisté a 25 470 Kč

Řídící pracovníci na základních školách Ředitel/ka ZŠ a MŠ Tomáše Ježka, Ralsko - Kuřivody. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Neurčeno, úvazek: . Mzda min. 25470 kč, mzda max. 30760 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Předpoklady a požadavky pro výkon činnosti ředitele/ředitelky:, -vzdělání, praxe a další předpoklady podle zákona č. 563/2004 Sb., o pedagogických pracovnících a o změně některých zákonů, ve znění pozdějších předpisů, znalost školských předpisů a morální bezúhonnost., K písemné přihlášce (jméno a příjmení, adresa, telefon, email, vlastnoruční podpis) přiložte:, -úředně ověřené kopie dokladů o nejvyšším dosaženém vzdělání, tj. vysokoškolský diplom včetně vysvědčení o státní zkoušce nebo dodatku k diplomu, případně úředně ověřená kopie dokladu o úspěšném ukončení studia dokládající získání odborné kvalifikace (v případě dosažení odborné kvalifikace v jiném než českém jazyce je nutné doložit úředně ověřenou kopii dokladu o vykonání zkoušky z českého jazyka), -doklad o celkovém průběhu zaměstnání potvrzený posledním zaměstnavatelem, ze kterého je patrný druh vykonávané práce a přesné časové vymezení, -lékařské potvrzení o zdravotní způsobilosti pro výkon činnosti ředitele školy (ne starší než 3 měsíce), -strukturovaný životopis, -vlastní koncepci rozvoje školy v rozsahu max. 4 strany A4, včetně čestného prohlášení autorství zpracované koncepce, -výpis z evidence Rejstříku trestů (ne straší než 3 měsíce), -podepsané prohlášení uchazeče o zaměstnání - ochrana osobních údajů při zasílání životopisu k výběrovému řízení, -souhlas se zpracováním osobních údajů uchazeče o zaměstnání, Termín pro odevzdání přihlášek: do 31. 8. 2018 do 10:00 hod., Přihlášky lze doručit osobně nebo poštou nejpozději do 31. 8. 2018 do 10:00 hod. na adresu: Město Ralsko, Kuřívody 701, 471 24 Ralsko, Obálku označte textem "Konkurz - ředitel Základní škola a Mateřská škola Tomáše Ježka, Ralsko - Kuřívody, příspěvková organizace - neotevírat"., Případné dotazy zodpoví Miloslav Tůma - místostarosta města, tel.:487 898 126, email:mtuma@mestoralsko.cz, Potřebné doklady k podání žádosti lze nalézt:http://www.mestoralsko.cz/. Pracoviště: Zš tomáše ježka, 471 24 Mimoň. Informace: Miroslav Tůma, +420 487 898 126.

Gastronomie - Gastronomie Kuchař/pizzař 17 000 Kč

Kuchaři (kromě šéfkuchařů) Kuchař/ka - pizzař/ka. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Neurčeno, úvazek: . Mzda min. 17000 kč, mzda max. 19000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Zručnost, samostatnost, zkušenosti s vařením popř. s přípravou pizzy, ale rádi i zaučíme., Vhodné i pro absolventy., První kontakt telefonicky. Pracoviště: Lukáš kuběj - pizzerie hotel sever, Žitavská, č.p. 132, 471 54 Cvikov. Informace: Lukáš Kuběj, +420 777 251 257vdoběod9:00.-20:00hod..

Gastronomie - Gastronomie Pomocníci v kuchyni 100 Kč

Pomocníci v kuchyni Pomocná síla do kuchyně. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 100 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Místo výkonu: Prácheň 172, 471 14 Kamenický Šenov, Náplní práce je příprava zeleniny, obsluha myčky, úklid, hygiena pracoviště., Pracovněprávní vztah bude uzavřen z počátku Dohodou o provedení práce, poté pracovní poměr na dobu určitou 3 - 6 měsíců s možností vzniku pracovní smlouvy na dobu neurčitou, po osvědčení., Benefity: stravný a pitný režim + měsíční prémie., Vyučení a praxe v oboru je výhodou., Schůzku nutné domluvit předem telefonicky!. Pracoviště: Martin dušička - motorest "u koně", 471 14 Kamenický Šenov. Informace: Martin Dušička, +420 606 157 141.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Nový singltrek na Špičáku byl otevřený.
19

Singltreků stále přibývá. Nová cyklotrasa vznikla v České Lípě

Ilustrační fotografie.

VIDEO: Agresivní bezdomovec kopal a mlátil muže u baru v centru Lípy

Sopky nejsou jen na Havaji. Láva tekla i v Libereckém kraji

Liberecký kraj – Trosky, Kozákov, Bezděz, Klíč. Nejsou to jen názvy známých vrcholů, ale i sopky staré miliony let.

Sucho zvyšuje nebezpečí požárů. Meteorologové varují před vysokým rizikem

Severní Čechy - Kvůli dlouhotrvajícímu suchu vzrostlo v České republice nebezpečí požárů. Vysoké riziko je ve středních Čechách, v Praze a v Ústeckém kraji a na Českolipsku.

Českolipský Arsenal se představil v Ruprechticích

Ruprechtice – Další přípravný duel na novou sezonu v krajském přeboru odehrál českolipský Arsenal, a to se Sokolem Ruprechtice, účastníkem I. B třídy.

Podpořte jednu z padesáti staveb sta let republiky

Liberecký kraj – U příležitosti oslav 100. výročí vzniku Československa může veřejnost mimořádně podpořit svým hlasem jednu ze zhruba padesáti vybraných staveb, které vznikly na území Libereckého kraje od roku 1918 do současnosti.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT