VYBRAT REGION
Zavřít mapu

KRÁTCE: Rákosníčkovo hřiště bude na Špičáku. 3D bludiště bude pod dohledem

Českolipsko - Přinášíme krátké zprávy z celého regionu: zpravodajství z měst i obcí, krimi, kultury a sportu.

31.5.2018
SDÍLEJ:

Českolipský deník.Foto: Deník

ČESKÁ LÍPA

Rákosníčkovo hřiště bude na Špičáku

Nové Rákosníčkovo hřiště od společnosti Lidl bude vybudované na sídlišti Špičák, v ulici Jana Wericha. Rozhodli o tom sami občané města, kteří se svým hlasováním zasloužili o to, že Česká Lípa Rákosníčkovo hřiště vyhrála. Na výběr byly tři lokality, nakonec vyhrálo největší sídliště ve městě. Slavnostní otevření Rákosníčkova hřiště je naplánováno na 4. srpna.

3D bludiště bude pod dohledem

Přetržené lano u 3D bludiště na jedné z dětských prolézaček v českolipské Dubici bylo odstraněno v rámci reklamace dodavatelskou firmou. Na základě požadavku starostky zvýšila kontrolu celého areálu městská policie, která objekt monitoruje jak technikou, tak i osobními výjezdy. Každodenní technickou kontrolu na základě objednávky s městem provádí nájemce areálu.

O novou knihu o městě je zájem

Celkem 55 výtisků knihy Česká Lípa město na Ploučnici se prodalo během necelých tří týdnů na Regionálním turistickém a informačním centru na náměstí T. G. Masaryka v České Lípě, kde je jeden výtisk knihy k nahlédnutí. Právě prohlídka knihy je především pro starší občany malou společenskou událostí, diskutují o tom, kde se jaká budova nacházela, jak to vypadalo před změnou apod. Zájem zakoupit knihu už projevila také Krajská vědecká knihovna v Liberci, českolipská městská knihovna dostala k dispozici dva výtisky. Kniha se prodává za 1 900 korun.

Cizinka skončila na záchytce

Problémy s dvojicí žen oznámila obsluha českolipského baru Fair Play. Návštěvnice tam pospávaly a hlavně odmítaly platit útratu čítající necelé dvě stovky. Hlídka Městské policie Česká Lípa se je pokusila probudit, přičemž jedna z žen začala reagovat velmi agresivně a napadala je. Poté, co ženu za pomoci pout zpacifikovali, nadýchala 2,56 promile alkoholu v dechu. Kvůli agresivitě i silné opilosti ji čekala cesta do liberecké záchytné stanice. Ani převoz neproběhl klidně, žena, když nemohla použít ruce, zkoušela strážníky pokousat nebo si dveře otevřít zuby. Kromě platby za noc strávenou na záchytné stanici ji ještě čeká správní řízení kvůli přestupku proti majetku.

SVOJKOV

Hasiči představí opravenou cisternu

Dva roky pracovali dobrovolní hasiči ze Svojkova na opravě své cisterny. V sobotu 2. června zmodernizovaný vůz oficiálně představí veřejnosti. Slavnostní akce proběhne od 10.00 hodin v areálu zámecké zahrady.

KUNRATICE U CVIKOVA

V obci roste nové multifunkční hřiště

Školáci i široká veřejnost v Kunraticích u Cvikova se již brzy dočká zbrusu nového sportoviště, které vzniká za místním obchodem. Obec s jeho stavbou začala na jaře a hotovo by mělo být do konce června. Sloužit bude především kunratickým školákům, využívat ho ale budou moci všichni. Místní se mohou těšit na hřiště na tenis, volejbal, nohejbal, malou kopanou a v zimním období na kluziště. Na výstavbu hřiště obec získala dotaci od Ministerstva pro místní rozvoj ČR ve výši 1,4 milionu korun.

Z REGIONU

Cestu do Boleslavi zpomalují semafory

Se zdržením musí počítat řidiči, kteří v těchto dnech míří po silnici I/38 z Doks na Mladou Boleslav. U Hrdlořez probíhá rekonstrukce a dopravu v místě řídí semafory a tvoří se tu dlouhé kolony. Zdržení mohou mít i některé linky hromadné autobusové dopravy. Rekonstrukce bude probíhat ve dvou etapách, první skončí 16. června. Práce budou poté pokračovat od 18. července do 8. června. Možná objížďka je přes most v Debři a následně se na silnici I/38 napojit na kruhovém objezdu u zahradnictví.

Policisté soutěžili v řízení křižovatky

Dopravní policisté z Libereckého kraje minulý týden poměřili své dovednosti v řízení křižovatky. Soutěž proběhla v Liberci. Každý dopravní inspektorát z kraje zde měl své dva zástupce a každý soutěžící policista měl časový úsek 5 minut pro to, aby ukázal své umění uprostřed rušné křižovatky v centru města. Popáté v řadě zvítězil Ota Uchytil z Jablonce nad Nisou a již potřetí za sebou získal putovní pohár, který mu tím pádem náleží natrvalo. Českolipští zástupci se rozhodně neztratili, druhé místo získal Ondřej Řičičář z Dopravního inspektorátu v České Lípě.

Nová cyklostezka propojí pět obcí

Obce z Mikroregionu Podralsko začínají s přípravou na vybudování Cyklostezky Panenského potoka, která by se v budoucnu měla propojit s cyklomagistrálou Ploučnice a Cyklostezkou sv. Zdislavy. Trasa povede z Mimoně přes Pertoltice pod Ralskem, Velký Grunov, Brniště a Velký Valtinov do Jablonného v Podještědí. Obec Brniště aktuálně vybrala zpracovatele vyhledávací studie za více než 350 000 korun. Tu by měla z větší části zaplatit dotace od Libereckého kraje, o zbylé náklady se podělí zúčastněné obce.

Zahnat žízeň pomáhají pítka

Vlna veder nepolevuje, a tak každé osvěžení přijde vhod. Zejména v horkem sužovaných městech nabízí možnost občerstvit se zdarma pitnou vodou pítka. Společnost Severočeské vodovody a kanalizace (SčVK) poskytuje vodu do 64 pítek ve městech a obcích Ústeckého a Libereckého kraje. Letos do nich zahájila dodávku vody o téměř měsíc dříve, než vloni. „Ručíme za to, že v pítkách teče kvalitní pitná voda. Vzhledem ke zkušenostem je ovšem nutné upozornit na fakt, že pítka slouží k pití. V žádném případě je nelze zneužívat ke sprchování a jiným účelům,“ připomíná mluvčí společnosti SčVK Iveta Kardianová. Pítka poničená vandaly se společnost snaží pravidelně kontrolovat a opravovat.

Nadace podpoří sousedské vztahy

V rámci programu Živá komunita na zlepšování sousedských vztahů vyhlásila Nadace Via speciální výzvu pro Liberecký kraj. Skupiny aktivních lidí a malé neziskovky mohou obdržet finanční příspěvek až 80 000 korun na projekty, kterými oživují své okolí. Do programu se mohou hlásit skupiny minimálně tří aktivních lidí a menší neziskovky založené na dobrovolnické práci. Podat přihlášku je možné kdykoliv po celý rok. Podrobnosti najdou zájemci na www.nadacevia.cz.

Autor: Redakce

31.5.2018 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Výroba - Výroba Pracovnk údržby budov 16 000 Kč

Pomocní pracovníci údržby budov a souvisejících prostor PRACOVNÍK ÚDRŽBY. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 16000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Náplní práce je správa budov., Požadujeme řidičský průkaz skupiny B., Nabízíme: ubytování, zaměstnanecké stravování.. Pracoviště: Malevil, s.r.o., 471 25 Jablonné v Podještědí. Informace: Vladislav Chvátal, +420 734 749 801.

Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič skupiny B 12 200 Kč

Taxikáři osobních a malých dodávkových automobilů Řidič/ka taxi a dispečer/ka dopravy. Požadované vzdělání: bez vzdělání. Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 12200 kč, mzda max. 16000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: ŘP sk. B, věk minimálně 21 let, bezúhonnost, čistý trestní rejstřík.. Pracoviště: Taxi služba, Pivovarská, č.p. 3157, 470 01 Česká Lípa 1. Informace: Miloslav Mála, +420 777 733 829-kdykoliv.

Obchod - Obchod Prodavač, prodejce 16 000 Kč

Prodavači v prodejnách Prodavač/ka. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 16000 kč, mzda max. 18000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadavky: Komunikativnost, kultivovanost, zodpovědnost, týmová spolupráce, praxe z obchodu výhodou, zájem o práci., Náplň práce: Prodej zboží na prodejně, příjem, oceňování, vybalování, doplňování zboží. Vyřizování objednávek. , Práce na DPP výhledově s možností na HPP., Nabízíme: stravenky., Pozice je vhodná i pro absolventy!. Pracoviště: Tradetex servis, s.r.o., Mánesova, č.p. 2055, 470 01 Česká Lípa 1. Informace: Helena Buštová, +420 487 874 171,775 284 044.

Zdravotnictví - Zdravotnictví Sociální pracovník 20 450 Kč

Specialisté v oblasti sociální práce sociální pracovnice / pracovník pro sociálně-právní ochranu dětí v odboru sociálních věcí a zdravotnictví. Požadované vzdělání: vyšší odborné. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 20450 kč, mzda max. 30750 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Charakteristika pracovní pozice: zajišťování sociálně-právní ochrany dětí dle zákona, č. 359/1999 Sb., o sociálně-právní ochraně dětí, ve znění pozdějších předpisů, na území správního obvodu města Česká Lípa, jakožto obce s rozšířenou působností podle přílohy č. 2 k zákonu č. 314/2002 Sb., ve znění pozdějších předpisů , Druh práce: referentka / referent sociálně-právní ochrany, Místo výkonu práce:Městský úřad Česká Lípa, Platové podmínky a platové zařazení: 11. platová třída, která podle platného katalogu prací odpovídá nejvýše zařazenému vykonávanému druhu práce (platová třída je v tarifním rozpětí od 20 450 do 30 750 Kč podle zápočtu let odborné praxe), osobní příplatek dle ust. § 131 zákoníku práce, zvláštní příplatek dle ust. § 129 zákoníku práce, Předpokládaný termín nástupu: dle dohody, Pracovní poměr bude sjednán na dobu: neurčitou, Zákonné předpoklady: úředníkem se může stát fyzická osoba, která je státním občanem České republiky (případně i cizím státním občanem a má v České republice trvalý pobyt), dosáhla věku 18 let, je způsobilá k právním úkonům, je bezúhonná, ovládá jednací jazyk, a splňuje další předpoklady pro výkon správních činností stanovené zvláštním právním předpisem (např. kvalifikační předpoklady stanovené zákonem), Kvalifikační předpoklady: vysokoškolské vzdělání nebo vyšší odborné vzdělání dle ust., § 110 zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách, ve znění pozdějších předpisů, Poznámka: úředník je povinen do 18 měsíců od vzniku pracovního poměru prokázat zvláštní odbornou způsobilost dle vyhlášky č. 512/2002 Sb., Požadavky stanovené městem Česká Lípa pro uchazeče:, -znalost související legislativy, -komunikační schopnosti, sociální cítění, vstřícnost, -výborná znalost práce s MS Office , -řidičské oprávnění sk. B - aktivní řidič , Nabízíme: 5 týdnů dovolené, 4 sick days, prémie, pružná pracovní doba, stravování formou jídelních kupónů, příspěvek na penzijní připojištění, pravidelné zvyšování kvalifikace formou školení, služební mobilní telefon., Písemná přihláška uchazeče k vyhlášenému výběrovému řízení musí obsahovat:, jméno, příjmení, titul uchazeče - datum a místo narození - státní příslušnost - místo trvalého pobytu - číslo občanského průkazu (nebo číslo dokladu o povolení k pobytu, jde-li o cizího státního občana) - název příslušné funkce, o kterou se uchazeč uchází - datum a podpis uchazeče, K přihlášce uchazeč připojí:, -životopis, ve kterém jsou uvedeny údaje o dosavadních zaměstnáních a o odborných znalostech a dovednostech,, -výpis z evidence Rejstříku trestů ne starší 3 měsíce, u cizích státních příslušníků též obdobný doklad osvědčující bezúhonnost vydaný domovským státem (pokud takový doklad domovský stát nevydává, doloží se bezúhonnost čestným prohlášením),, -úředně ověřenou kopii dokladu o nejvyšším dosaženém vzdělání , Lhůta pro podání přihlášky do: 17. 8. 2018 - 12:00 hodin , Způsob podání přihlášky: obálku označenou "VŘ - referentka / referent pro sociálně-právní ochranu dětí" zaslat na adresu: Tajemník MěÚ, Městský úřad, nám T. G. M. č. p. 1., 470 36 Česká Lípa nebo předat osobně v podatelně MěÚ Česká Lípa., Po ukončeném výběrovém řízení si mohou uchazeči svoje doklady a ostatní písemnosti osobně vyzvednout v oddělení personalistiky a mezd - následně budou tyto protokolárně skartovány., Vyhlašovatel si vyhrazuje právo zrušit toto výběrové řízení kdykoliv v jeho průběhu.. Pracoviště: Městský úřad česká lípa, náměstí T. G. Masaryka, č.p. 1, 470 01 Česká Lípa 1. Informace: Hana Málková, +420 487 881 116.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Základní škola. Ilustrační foto.

Konec vlhkých zdí. ZŠ Sever mění v kuchyni vzduchotechniku

Starosta Kravař Vít Vomáčka promluvil během ceremonie.
1

Tak jsem se dočkal! říká starosta obce Kravaře Vít Vomáčka

Českolipské roztleskávačky přivezly z Prahy zlato

Česká Lípa – Roztleskávačky Ledovky z českolipské ZŠ Jižní vyhrály Mia Festival a staly se mistryněmi republiky.

FOTO: Známý běžec zdolává Evropu. V úterý navštívil také Ještěd

Liberecký kraj – Na Ještěd. Přesně tam zamířil bývalý europoslanec, ambasador a běžecký nadšenec Edvard Kožušník, který se 12. července vydal z Helsinek do Španělska na charitativní běh.

Na sklářský festival v Novém Boru dorazí umělci až z Japonska

Nový Bor – Padesátka výtvarníků obsadí v říjnu na čtyři dny Nový Bor.

V České Lípě proběhne veřejný závod v quadratlonu

Česká Lípa – Tři disciplíny jsou českolipské příspěvkové organizaci Sport málo. Na sklonku léta uspořádá v Dubici závod v quadratlonu. K běhu, plavání a jízdě na kolech budou moci závodníci od 8 do 99 let zápolit také v paddelboardingu na vodách nádrže v Dubici.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT