VYBRAT REGION
Zavřít mapu

KRÁTCE: Referendum o přeložce se blíží, Doksy rozdávají kompostéry

Českolipsko - Přinášíme krátké zprávy z celého regionu: zpravodajství z měst i obcí, krimi, kultury a sportu.

25.9.2017
SDÍLEJ:

Českolipský deník.Foto: Deník

KRIMI

Pobyt na svobodě pro muže ze Stráže skončil

Po České Lípě se snad již přestane nadále pohybovat jednatřicetiletý muž ze Stráže pod Ralskem, se kterým měli v minulosti zkušenosti strážníci i policisté. Před polednem na něj narazila hlídka městské policie při kontrole v ulici Mimoňská a jeho toulky naší krajinou mu zarazila. „Vzhledem k vydanému příkazu k zatčení z důvodu majetkové trestné činnosti byl předveden na nejbližší policejní služebnu,“ říká mluvčí českolipských strážníků Eva Vlastníková.

V opilosti rozkopl dvě výlohy

Policisté dopadli výtržníka, který v polovině srpna rozbil během noci výlohu prodejny na třídě T. G. Masaryka v Novém Boru. Počínání sedmadvacetiletého muže tehdy neuniklo městským kamerám. V těchto dnech se muž ocitl na policejní služebně a k celé věci se doznal. Přiznal, že popíjel v baru a poté jednal ve zkratu. Dostal vztek a výlohu rozbil, čímž způsobil škodu za bezmála 14 tisíc korun. Co vlastně způsobil, mu došlo až druhého dne. Policisté mu sdělili podezření z poškození cizí věci. Nyní se za své jednání bude zpovídat před soudem, který ho může v případě odsouzení poslat až na jeden rok do vězení.

MIMOŇ

Referendum o přeložce se blíží

Obchvat nebo průtah přes město? K budoucímu řešení, které by mělo z Mimoně odvést nepřiměřenou kamionovou dopravu, se budou moci vyjádřit obyvatelé města v podzimním referendu. To se uskuteční během voleb do Poslanecké sněmovny 20. a 21. října. Občané Mimoně budou v podzimním referendu odpovídat formou ano/ne na otázku „Souhlasíte se stavbou přeložky silnice II/270 vnitřním průtahem v obci Mimoň?“. K platnosti rozhodnutí v místním referendu je třeba volební účast alespoň 35 %.

DOKSY

Město rozdává kompostéry zdarma

Díky projektu Předcházení vzniku biologicky rozložitelných odpadů v Máchově kraji mohou obyvatelé Doks získat k zapůjčení zdarma zahradní kompostér o objemu 800 litrů. Zájemci o výpůjčku kompostéru mohou využít interaktivního formuláře umístěného na webu města, nebo vždy ve středu osobně u pracovnice Městského informačního centra. K dispozici by mělo být pro Svazek obcí Máchův kraj 327 kusů kompostérů.

ČESKÁ LÍPA

Na Špičáku mají novou učebnu

Tento týden byla na Základní škole 28. října na českolipském sídlišti Špičák otevřena nově zrekonstruovaná počítačová učebna pro 1. stupeň. Po prázdninové výměně podlahové krytiny a vymalování byla učebna v září vybavena 28 novými počítačovými sestavami pro žáky a jednou PC sestavou pro učitele, novým dataprojektorem a židlemi. Náklady na nové počítače činily přibližně 450 tisíc korun. Celková částka na rekonstrukci přesáhla půl milionu korun. Na opravy škola využila svůj rezervní fond.

Golfisté znají mistry klubu

Pro letošní rok mají jasno. O víkendu se v České Lípě odehrálo Mistrovství klubu na rány včetně nově zařazeného turnaje Fake Mistr klubu. Mistry pro rok 2017 se stala Eva Studničková s 96 ranami a Pavel Gotvald s 78 ranami. Fake Mistrem klubu se stal golfový nováček Jindra Nešněra s uhranými 46 stbl. body/122 ranami a na svém prvním turnaji zlepšil svůj hcp z 54 na 44.

NOVÝ BOR

V části města nepoteče voda

Rekonstrukce vodovodního řadu příští týden přeruší v ulicích Boženy Němcové a Tkalcovské v Novém Boru dodávku pitné vody. Ta nepoteče v úterý 26. září od 8:00 do 15:00 hodin. Podle sdělení Severočeských vodovodů a kanalizací, bude zajištěné náhradní zásobování cisternami pro obyvatele dotčených domů.

KAMENICKÝ ŠENOV

Muzeum vystavuje díla ze sympozia

Jak se činili účastníci 7. Mezinárodního sympozia rytého skla v Kamenickém Šenově, se nyní může široká veřejnost seznámit v místním Sklářském muzeu. Až do konce října vystavuje práce téměř třicítky účastníků z celého světa včetně několika studentů. Společným jmenovatelem různorodých děl je královská zušlechťovací technika rytina, která v poslední době opět prožívá svou renesanci. „Z exponátů byla vybrána dvě ocenění. Cenu Corning Studio z USA, určenou pro výtvarníky, získal Jan Schindler, cenu Bild-Werku Frauenau pro studentskou sekci získal Marcin Zajac z Polska,“ uvedla ředitelka šenovského muzea Helena Braunová. Výstava je otevřená denně kromě pondělí od 10 do 17 hodin, v říjnu do 16 hodin.

STRÁŽ POD RALSKEM

Přijeli nahlédnout do života vlků

Několik dobrovolníků dorazilo dnes do Stráže pod Ralskem, aby se z nich mohli stát členové Vlčích hlídek. Znalosti ze školení budou dobrovolníci uplatňovat zejména v zimě, kdy hnutí každý víkend organizuje několik akcí zaměřených na monitoring a ochranu velkých šelem. V terénu mohou členové hledat stopy nebo trus, odebírat vzorky pro DNA a potravní analýzu, případně na vhodná místa dávat fotopasti. Podle posledních odhadů ze zimy žijí v České republice minimálně tři vlčí smečky, na Českolipsku je výskyt vlků zaznamenán v okolí Doks.

DUBÁ

Malíři vystavují v Galerii Pošta

Poslední akcí letošní výstavní sezony v Galerii Pošta v Dubé bude výstava „Co to je“, na které se spojili dva akademičtí malíři, aby představili svá nejnovější díla. Oba studovali na pražské Akademii výtvarných umění v ateliéru Michaela Rittsteina. Petr Tejkal a Igor Grimmich mají společný expresivní prapůvod. Každý běží sice dále po jiné lince, ale sbližuje je neochota přejmout jakoukoli urychlující formuli, která by pomohla rychleji osvětlit „Co to je“. Výstava potrvá do 21. října. Návštěvníci mohou Galerii Pošta navštívit v sobotu a ve středu od 9 do 11 hodin a v pátek od 14 do 16 hodin.

Autor: Redakce

25.9.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Výroba - Výroba Manipulační dělníci ve výrobě 117 Kč

Manipulační dělníci ve výrobě Manipulant. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 117 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Náplň práce, -obsluha a základní preventivní údržba a oprava manipulační techniky a užitkových vozidel výroby, -udržování manipulační techniky, užitkových vozidel výroby a pracovních (manipulačních a skladových) prostor v řádném technickém stavu a vedení záznamů o jejich provozu, -vedení řádné a včasné evidence a dokumentace směnových výsledků, -odpovědnost za svěřený materiál, nářadí a osobní ochranné pracovní pomůcky, -dodržování bezpečnosti práce, požárních předpisů a prevenci vzniku úrazů a neshod v rámci BOZP, PO a nakládání s odpady, -dodržování norem, bezpečnostních a jiných provozních a legislativních předpisů, postupů a pokynů, -dodržování kvality výstupů dle stanovených norem/vzorků, -hlášení poruch, závad, nedostatků, připomínek přímému nadřízenému, -ostatní činnosti dle pokynů nadřízeného, Požadujeme, -SOU, -praxe: min. 1 rok , -ŘP skupiny B, oprávnění VZV, -ŘP skupiny C, D, E, T výhodou, -pozornost, pečlivost, odpovědnost, Nabízíme, -v první fázi pracovní poměr na dobu určitou, -dvousměnný, týdenní pracovní doba 37,5 hodiny, -základní mzda + měsíční prémie, -finanční benefity, -obědy zdarma/příspěvek na stravování, -2 dny indispozičního volna, -možnost podílet se na rozvoji oddělení/firmy, -osobní růst a pravidelné vzdělávání, -příspěvek na dopravu, V případě, že Vás naše nabídka zaujala, zašlete strukturovaný životopis spolu s motivačním dopisem na emailovou adresu kariera@praktiksystem.cz. Vaše žádosti o pracovní pozici vyhodnotíme a do 14 dnů Vás budeme informovat o stavu výběrového řízení.. Pracoviště: Praktik system s.r.o. - 001, Pod Vinicí, č.p. 81, 471 27 Stráž pod Ralskem. Informace: kariera@praktiksystem.cz, .

Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Učitel odborných předmětů 26 000 Kč

Učitelé odborných předmětů (kromě pro žáky se speciálními vzdělávacími potřebami) učitel/ka předmětů Anglický jazyk a literatura. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 26000 kč, mzda max. 34000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Odborné požadavky:, 1. Vysokoškolské vzdělání, odborná a pedagogická způsobilost podle zákona č. 563/2004 Sb., 2. V případě zájemců – cizinců – je vyžadována znalost českého jazyka. Požadavek je třeba doložit v souladu s Vyhláškou č. 433/2013 Sb., o prokazování znalosti českého jazyka a českých reálií pro účely udělování státního občanství České republiky., Další požadavky:, 1. Trestní bezúhonnost., 2. Zdravotní způsobilost vykonávat danou pracovní pozici., 3. Certifikát hodnotitele ústních maturitních zkoušek ANJ výhodou. Případně ochota vykonat zkoušky hodnotitele v co nejkratší možné době., 4. Schopnost týmové práce, komunikační dovednosti., Nabízíme, 1. Platové ohodnocení dle nařízení vlády č. 564/2006 Sb., ve znění pozdějších předpisů (12. platová třída). Platový stupeň podle započitatelné praxe (příloha - stupnice platových tarifů)., 2. Osobní příplatek podle schopností a vnitřních předpisů SOŠ a SOU., 3. Příspěvek na stravování ve smluvní školní jídelně ZŠ Špičák., 4. 8 týdnů dovolené., 5. Po odpracování jednoho roku další finanční výhody z FKSP (např. příspěvek na rekreaci 5000 Kč ročně)., Nástup: 28. 8. 2018, Doba určitá: 12 měsíců s možností prodloužení na dobu neurčitou od 29. 8. 2019, Zájemci mohou posílat své přihlášky včetně životopisu na e-mailovou adresu: sekretariat@skolalipa.cz, Poučení:, Zasláním přihlášky dáváte souhlas se zpracováním Vašich osobních údajů dle § 5 zákona č.101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, v platném znění, a jejich uchování v personální databázi této společnosti za účelem vyhledání vhodného zaměstnání pro Vaši osobu. Tento souhlas platí po dobu 1 roku od odeslání přihlášky.. Pracoviště: Střední odborná škola a střední odborné učiliště, česká lípa, 28. října 2707, příspěvková organizace, 28. října, č.p. 2707, 470 06 Česká Lípa 6. Informace: sekretariat@skolalipa.cz, .

Řemeslné práce - Řemeslné práce Truhlář 16 000 Kč

Truhláři (kromě stavebních) a pracovníci v příbuzných oborech Truhlář/ka ve výrobě. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 16000 kč, mzda max. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadujeme: samostatnost, flexibilitu, umění vystupovat, praxe v oboru. Výroba nábytku z masivu, schodiště, špaletových oken, EUROOKEN. ŘP sk. B, Vhodné pro absolventy., Místo výkonu práce: Jana Roháče 59, Dubá.. Pracoviště: Jaroslav baláček-003, Jana Roháče, č.p. 59, 471 41 Dubá. Informace: Jaroslav Baláček, +420 731 527 302.

Gastronomie - Gastronomie Kuchař/pizzař 16 400 Kč

Kuchaři (kromě šéfkuchařů) Kuchař - pizzař. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 16400 kč, mzda max. 18000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce: Tř. T. G. Masaryka 54 (Pizzeria Mamma Mia), Nabízíme: možnost zaučení, pracovní poměr nebo dohodu o provedení práce. Vhodné i pro absolventy. Vhodné i pro cizince., Nutný je zájem o obor., Kontakt možný telefonický, e-mailem nebo se osobně dostavit na provozovnu (mezi 11 a 22 hodinou).. Pracoviště: Martin posselt - 001, Tř. T. G. Masaryka, č.p. 54, 473 01 Nový Bor. Informace: Martin Posselt, +420 602 886 270(od8:00do17:00).


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Muže, který je pravděpodobně z Ústecka, hledají policisté z České Lípy jako důležitého svědka.

Policisté žádají svědka o pomoc. Jde patrně o muže z Ústecka

Podle současného plánu Ředitelství silnic a dálnic a příslibu vlády by se mohlo s dokončením obchvatu začít za dva roky.
5

Obchvat nevyvolává jen nadšení

Výsledkový servis: Ve fotbalovém poháru postupují Doksy, Stráž i Cvikov

Českolipsko /FOTOGALERIE/ - Generálky na jarní část sezony sehráli fotbalisté Dubice i Jestřebí.

Boj proti prasatům: posekaný rákos a nové kontejnery na bioodpad

Česká Lípa - Rákos na Holém vrchu v České Lípě, který skýtal útočiště pro divoká prasata, je posekaný.

NEPŘEHLÉDNĚTE! Už ve středu vychází první číslo našeho Týdeníku Českolipsko

Českolipsko – A na co se můžete těšit? Prvních čtrnáct stran budou čistě okresní zprávy. Od zajímavého tématu přes dvoustránkový rozhovor až po fotostranu z nejzajímavější akce týdne. Nebude chybět ani přehledný servis, krimi zprávy,  stránka složená z příspěvků od Vás, našich čtenářů a čtyři strany okresního sportu. 

Sever Čech v noci opět sevřely mrazy. Má se postupně oteplovat

Severní Čechy - Česká republika má za sebou další mrazivou noc, přestože po ní následuje první jarní den, padly teplotní rekordy na 23 ze 147 stanic, které měří aspoň 30 let.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT