Borská škola zve na tradiční Skleněnou noc

Nový Bor - Vyšší odborná škola sklářská a Střední škola v Novém Boru pořádá v pátek 21. listopadu tradiční akci, kterou bude Skleněná noc. Školní huť bude pro širokou veřejnost otevřená od 18 hodin až do půlnoci. I v letošním roce můžete zhlédnout krásnou a zajímavou práci sklářských mistrů, kterou si také na našich dílnách budete moci vyzkoušet. Pro vaše děti máme tradičně připravené soutěže a workshopy. Pro dobrou pohodu a náladu bude hrát živá kapela KETTLEGANG a vystoupí také školní dívčí sbor Skleněnky. Těšit se můžete také na módní přehlídku. O občerstvení se postará Řeznictví Pavel Staněk z České Lípy. Místem konání akce je tradičně sklářská huť v novoborské Sklářské škole v Revoluční ulici. Netradiční den otevřených dveří pořádá škola již řadu let a akce se těší hojné návštěvnosti, každoročně si ji nenechá ujít několik tisíc návštěvníků.

Sexuolog Uzel míří do Jablonného

Jablonné v Podještědí - Možná trochu červenat se bude dnes večer publikum Společenského centra v Jablonném v Podještědí, kam míří známý český sexuolog Radim Uzel. Přiveze osvědčenou a úspěšnou besedu „O sexu převážně nevážně", jejíž součástí jsou především historky z praxe. „S tímto pořadem jezdíme již od loňského léta a věřte mi, že se na pódiu vždycky výborně bavím, ba občas se i červenám. Pokud se chcete odreagovat, zasmát a pobavit, rádi vás uvítáme," láká na besedu Uzel. Pořad doprovází skladby písničkáře Pepy Štrosse. Beseda začíná v 19 hodin.

Opuštěné kočky potěší jídlo i hračky

Kamenický Šenov - Sbírku pro kočičí útulek Bona v Kozlech vyhlašuje opět po loňském úspěchu dětské oddělení městské knihovny v Kamenickém Šenově. Útulku mohou lidé pomoci dary v podobě vyřazených dek, prostěradel, potahových látek, ručníků nebo pracích a čisticích prostředků. Opuštěné či týrané kočky a psy zajisté potěší suché krmení, konzervy, vitaminy, stelivo, hračky nebo také vyřazené proutěné koše. Sbírka v knihovně potrvá do 16. prosince. Poté dary převezme vedoucí útulku Miroslava Šubrová.

Vyhrajte lístky do cirkusu

Česká Lípa - Cirkus Andres dorazil do České Lípy. Vyhřívané šapitó postavil na louce u Kauflandu a už ve středu se můžete těšit na první show. S Českolipským deníkem můžete vyrazit na některé ze čtyř představení zdarma. Stačí správně odpovědět na otázku:
V kolik hodin začíná sobotní představení?
Odpovědi posílejte do pátku do 12.00 na e-mail: petra.hamova@denik.cz
Cirkus Andres nabídne od čtvrtka do neděle drezúru koní, velbloudů, ale i například hadů. Diváky budou bavit akrobaté, artisté a klaun Pipo. Zájemci se pak mohou nechat vyfotit na velbloudech. V současné době cirkus připravuje novou drezuru šelem, ve které se už brzy představí půlroční mláďata tygrů. Mladé i starší tygry pak můžete obdivovat v cirkusové ZOO. Dnes a zítra začíná představení v 17.00!

Napadl svou družku

Česká Lípa - Šestatřicetiletého muže zadrželi v pátek večer českolipští strážníci městské policie nedaleko místa činu, když v podnapilém stavu násilím vtrhl do bytu své družky, kterou fyzicky napadl včetně její matky. Zranění družky si vyžádalo její převoz rychlou záchrannou službou k dalšímu ošetření. Muž podezřelý z několika trestných činů, na jehož výskyt v blízkosti domu poškozených upozornil svědek, při zadržení nekladl žádný odpor.

Michal bude v neděli bavit děti v Boru i Lípě

Českolipsko - Zábavné odpoledne pro všechny děti připravila agentura Pragokoncert. Na Českolipsko přiveze v neděli 24. listopadu program Michala Nesvadby nazvaný „Michal je pajdulák". Spousta zábavy čeká děti od 14 hodin v Městském divadle v Novém Boru a od 17 hodin pak v Jiráskově divadle v České Lípě. Jak všem dětem vzkazuje Michal: „Budeme si spolu hrát a vyprávět o našem tělíčku od hlavy až k patě a naopak. Nohy dáme na ramena, budeme si držet palce, aby nám nespadl kámen ze srdce, třeba rovnou na nohu!" Po celou dobu jsou děti v blízkém kontaktu s Michalem, hrají si s ním a předvádí se! Představení plné překvapení a legrace, malých a velkých loutek a kostýmů včetně dárků ze samolepicí pásky… Dětské pořady Michala Nesvadby si za dobu svého uvádění získaly velké množství nadšených diváků. Můžete čekat spoustu legrace, soutěží, písniček a dárků.

Vydejte se po vydřích stopách

Česká Lípa- Program Po stopách vydry říční připravuje na tuto sobotu 22. listopadu Ekoporadna orsej při Vlastivědném muzeu v České Lípě. V případě příznivého počasí je cílem údolí Robečského potoka v Pekle, kde byl výskyt ohrožené vydry říční opětovně potvrzen. Sraz v 9 hodin před muzeem. Nenáročnou trasu od budovy muzea skrz NPP Peklo projdeme pěšky a zpět se vrátíme vlakem ve 13.15 ze zastávky Zahrádky. Společně se zoologem Zdeňkem Vitáčkem, který tuto exkurzi po odborné stránce povede, zkusíme nalézt tzv. pobytové znaky (stopy, trus, zbytky po konzumaci potravy apod.) a dokázat tak přítomnost vyder. V případě nepříznivého počasí proběhne program „Povídání o vydře a bobrovi" v budově muzea.

O prodlouženém víkendu řádili zloději aut

Českolipsko - Škodu za stovky tisíc aut způsobili během prodlouženého víkendu zloději aut, kteří se v ulicích České Lípy zaměřili hlavně na škodovky. Jedna octavie zmizela už v noci na pátek v Okružní ulici. Stříbrného vozu si majitel cenil na 140 000 korun. Druhý den ráno čekal stejně nepříjemný zážitek i vlastníka černé octavie, kterou nenašel na parkovacím místě ve Zhořelecké ulici. Vozidlo stejné značky si vyhlédli zloději do třetice ve Škrétově ulici během noci na pondělí. Majitel zelené škodovky vyčíslil její hodnotu na 100 000 korun. O auto přišla také žena, která v pátek nad ránem zaparkovala v Provodíně. Během pár minut byl její volkswagen za 100 000 korun pryč.

Krajská liga mužů: Lípa potřetí prohrála

Česká Lípa - Třetí porážku v Krajské lize mužů utrpěl hokejový celek HC Česká Lípa. Ve svém celkově pátém utkání letošní sezony nestačil na domácí VTJ Liberec, od kterého inkasoval deset gólů a v tabulce je na předposledním čtvrtém místě.
HC VTJ Liberec HC Česká Lípa 10:6 (2:2, 4:2, 4:2)
Branky (asistence) za hosty: 4. Flekl (Holčák), 10. Preusler (Holčák, Zelinka), 23. Preusler (Zelinka), 33. Binder (Peterka), 52. Preusler (Bauer), 53. Preusler (Rašín L., Šimončič). Vyloučení: 0:7. Využití: 3:0.

Bezdomovec měl v krvi přes čtyři promile

Česká Lípa - Prakticky do bezvědomí se minulý čtvrtek odpoledne propil v ulici Hálkova v České Lípě známý místní třiatřicetiletý bezdomovec. Před hrajícími si dětmi usnul přímo na ulici a nepodařilo se ho vzbudit ani hlídce městské policie. Z místa byl již takto poněkolikáté převezen k ošetření rychlou záchrannou službou, kde se mu později podařila naměřit hodnota 4,2 promile alkoholu v krvi. Za opakovaný prohřešek mu hrozí ve správním řízení pokuta do 5 000 Kč a zákaz pobytu.

Vánoční „nákup" schoval pod oblečení

Česká Lípa - Vánoční cukroví měl zřejmě v plánu péct devětatřicetiletý muž z České Lípy, který si v pátek zašel pro potřebné propriety do místního Kauflandu. Ovšem bez peněz. Z prodejny se snažil bez zaplacení propašovat několik balení mandlí, oříšků a šest másel, které si schoval pod oblečení. Záměr mu nevyšel a vzhledem k jeho zlodějské minulosti, mu nyní hrozí tři roky za mřížemi.