VYBRAT REGION
Zavřít mapu

KRÁTCE: Smrt bezdomovců řeší policie. Revitalizace pobřeží začne po sezoně

Českolipsko - Přinášíme krátké zprávy z celého regionu: zpravodajství z měst i obcí, krimi, kultura i sport.

26.2.2016
SDÍLEJ:

Českolipský deník.Foto: Deník

Sérii smrtí bezdomovců v Boru řeší policie

Nový Bor - Komunita bezdomovců z Nového Boru přišla o dalšího člena. V sobotu 13. února byl v objektu neobývaného domu v novoborské Nemocniční ulici nalezen třicetiletý muž bez známek života. Ve stejném domě domě nalezli v úterý 24. února bezdomovci tělo svého dalšího známého. Policejní vyšetřovatel nařídil v obou případech soudní pitvu. „Pitevní zpráva týkající se třicetiletého muže cizí zavinění na jeho smrti nepotvrdila. Výsledek pitvy staršího muže dosud k dispozici nemáme. Policisté na prověřování obou případů stále pracují," sdělila policejní mluvčí Ivana Baláková.

Revitalizace pobřeží začne po sezoně

Doksy - Jednou z největších investičních akcí, které na letošní rok chystá město Doksy, bude revitalizace pobřeží Máchova jezera ve Starých Splavech. Dlouho připravovaný projekt bude město realizovat po částech. První etapa vyjde na šest milionů korun. Úvodní etapa bude zahrnovat rekonstrukci mola a ploch mezi molem a výpustí. Práce budou zahájeny letos na podzim a dokončeny by měly být na jaře příštího roku. Doksy budou v letošním roce investovat také do oprav rozvodů a interiéru pravého pavilonu Mateřské školy Pražská. Úpravy, které vyjdou na dva a půl milionu korun, radnice naplánovala na období letních prázdnin. V létě začne také rekonstrukce schodů z ulice Nerudova do ulice Luční a lávky přes Robečský potok na trase na Tovární vrch. Náklady na tyto práce přesáhnout dva miliony korun

V Boru se dočasně uzavřou přepážky

Nový Bor - Na přelomu února a března se uzavřou přepážky občanských průkazů a cestovních dokladů na Městském úřadu v Novém Boru. Občanům se přepážky z technických důvodů uzavřou od pátku 26. února do úterý 1. března. Jedná se tedy o tři pracovní dny. Pokud by měli občané v tomto období přesto potřebu žádat o nové doklady, lze toto učinit na jakémkoliv obecním úřadě obce s rozšířenou působností. Z Boru je takový úřad nejblíže v České Lípě.

Ceny pohonných hmot dál klesají

Českolipsko - Benzin a nafta v Libereckém kraji dál zlevňují. Podle informací CCS, která ceny pohonných hmot sleduje, jsou průměrné ceny v kraji nejnižší v Česku. Nejlevněji natankujete na Českolipsku, kde už průměrná cena za litr klesla u benzinu na 25,60 Kč a u nafty na 23,70 Kč. V souvislosti s vývojem cen ropy na světových trzích klesají ceny pohonných hmot v celé zemi. Průměrná cena Naturalu 95 už spadla na 26,63 Kč za litr, před týdnem byl o 25 haléřů dražší. O 19 haléřů na litru zlevnila nafta, za litr zaplatí řidiči v průměru 24,88 Kč.

Pomozte rozšířit expozici hradu Lipý

Česká Lípa - Na vodním hradu Lipý v České Lípě chystají zbrusu novou expozici cukrovarnictví. V prostorech hradu byl totiž v minulosti provozován průmyslový cukrovar. Správa vodního hradu vyhlásila veřejnou sbírku starých cukřenek z devatenáctého až dvacátého století a dalších předmětů vztahujících se k historii stavby.Hledají se například historická vyobrazení hradu a jeho okolí nebo předměty spojené s židovskou kulturou. Exponáty správa vodního hradu přijímá ve formě daru nebo dlouhodobé zápůjčky v otevírací době Centra textilního tisku nebo jindy po předchozí domluvě na emailem info@lipy.cz, či telefonicky na čísle 732 324 711.

Ochotníci z Boru zahráli v Turnově

Turnov - Na jednadvacátém ročníku divadelní přehlídky Modrý kocour, který odstartoval včera v Turnově, se představil také novoborský soubor NOPOĎ. Na program největší krajské divadelní přehlídky amatérského divadla v ČR se ochotníci z Boru dostali se svou komedií Přežívat nebo žít hned první den . Přehlídka téměř dvaceti představení potrvá do neděle.

Lípa se připojuje k hodině věnované Zemi

Česká Lípa - Přesně jednu hodinu bude 19. března v České Lípě tma. Stane se tak ke každoročně vyhlašované akci věnované ochraně životního prostředí a klimatu, která nese název Hodina Země. Symbolickým gestem, kdy se město na hodinu ponoří do tmy, dá spolu s ostatními zapojenými subjekty ve světě jasně najevo, že ani České Lípě není lhostejná ochrana životního prostředí. Tma nastane na katastru Česká Lípa, Stará Lípa, Dubice a Dolní Libchava, kdy se od 20:30 do 21:30 vypnou lampy veřejného osvětlení. Lidé se bát nemusí. „V tomto čase, kdy bude vypnuto veřejné osvětlení, budou kvůli zajištění bezpečnosti zároveň posíleny hlídky městské policie," podotýká místostarostka Alena Šafránková.

Dráhy vypravují vlaky s přebalovacími pulty

Moderní vlaky Českých drah dostávají přebalovací pulty. Liberecký kraj - Cestovat s miminky je stále snazší. Moderní vlaky dostávají přebalovací pulty. České dráhy mají touto praktickou pomůckou vybaveno již 568 vozů, které obsluhují několik tisíc spojů denně. Podle mluvčího ČD Jindřicha Šťáhlavského jsou vlaky vybavené přebalovacím pultem také v Libereckém kraji . „Jedná se například o vozy na tratích z Liberce do Frýdlantského výběžku nebo na trati do Jablonce, Tanvaldu a Harrachova, ale i soupravy ve směru Česká Lípa nebo rychlíkové soupravy ve směru Hradec Králové a Pardubice." Cestujícím s dětmi slouží na delších trasách také vyhrazené dětské oddíly nebo místa ve 379 dálkových vlacích a dětská kina v 38 spojích.

Do vězení se muži nastoupit nechtělo

Nový Bor - Osmadvacetiletému muži z Nového Boru byla v loňské roce předána výzva k nástupu trestu, on ji však ignoroval. V minulém týdnu proto muž obdržel usnesení o zahájení stíhání pro maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Muž nakonec musel být do věznice koncem minulého měsíce eskortován policií. „To, že muž výkon trestu oddaloval, mu pobyt ve věznici může prodloužit až o tři roky," uvádí mluvčí českolipské policie Ivana Baláková.

Mladí recitátoři soutěžili v Libertinu

Česká Lípa - Sedmnáct recitátorů a dva soubory z pěti různých škol se zúčastnilo okresního kola tradiční soutěže Wolkerův Prostějov 2016. Soutěž pro studenty středních škol se uskutečnila ve čtvrtek v Domě dětí a mládeže Libertin v České Lípě. O výsledcích rozhodovala čtyřčlenná porota.V první kategorii se stala vítězkou Barbora Košková z českolipského gymnázia. V druhé kategorii zvítězila Magdaléna Nešněrová, studentka VOŠS a SŠ sklářské v Novém Boru. Za kolektiv vyhrálo HRK Gymnázium Česká Lípa.

Vandala nezastavil ani plot

Stráž pod Ralskem - Zatím neznámý vandal vnikl v noci z úterý na středu na oplocený pozemek rodinného domu v ulici Pod Kaplí ve Stráži pod Ralskem. Zde poškodil hned dva osobní automobily. Prvním terčem byl vůz audi, kterému vandal obešel s ostrým předmětem v ruce karosérii kolem dokola a způsobil na ní škodu za zhruba 50 000 korun. Dále majitel zjistil, že u vedle zaparkovaného vozidla volkswagen má vyprázdněné všechny pneumatiky. Vzhledem k tomu, že nebylo na první pohled patrné, jak toho pachatel dosáhl, neví oznamovatel, zda jsou jen vypuštěné nebo i jinak poškozené. „Pokud by platila druhá varianta poškození pneumatik, navýšila by se vzniklá škoda o dalších 12 000 korun," uvádí Ivana Baláková, mluvčí českolipské policie. Případ nyní objasňují policisté místního obvodního oddělení.

Hasiči testovali, jestli projedou lesem i řekou

Liberecký kraj  - Ve ztížených podmínkách, v bahně a vodě, zkoušeli liberečtí hasiči svou techniku. Testovaly se dva vozy: velkoobjemová cisterna, s níž jednotky vyrážejí především k lesním požárům, a pak obojživelné pásové vozidlo. „Vůz plnil svou nezastupitelnou úlohu například při povodních v Libereckém kraji v roce 2010, kdy byl využíván k evakuaci lidí ze zaplavených oblastí, rozvozu záchranářů nebo přepravě materiálu," vysvětlila mluvčí libereckých hasičů Zdenka Štrauchová. Místem výcviku byl náročný terén ve vojenském prostoru Tři hrby v Radčicích. „Výcvik probíhá jednou do roka a strojníci testují, co jejich technika vydrží v extrémním terénu," pokračovala Štrauchová. Podle ní se tyto zkušenosti bohatě zúročí u zásahu, kdy hasiči ví, kam si mohou dovolit najet a kam raději ne.

Kraj zabodoval na Holiday World

Praha, Liberecký kraj - Několik ocenění získal Liberecký kraj v anketě „Kraj mého srdce", jejíž výsledky byly vyhlášeny v rámci jubilejní 25. ročníku veletrhu cestovního ruchu Holiday World 2016. Ten se uskutečnil minulý týden na výstavišti v Holešovicích. Liberecký kraj si přivezl hned dvě ocenění. V anketě „Kraj mého srdce", ve které mohou hlasovat návštěvníci, zvítězil v kategorii „Zimní dovolená" a potvrdil tak fakt, že Jizerské hory i Krkonoše jsou stále oblíbeným cílem turistů. Druhou cenu Liberecký kraj obdržel v soutěži o „Nejpůsobivější stánek do 60m2". Od odborné poroty získal druhé místo, a to nejen za vzhled stánku, ale také za atraktivní program v podobě vědomostních soutěží o hodnotné ceny či ukázku zdobení vánočních ozdob, které probíhaly po celou dobu veletrhu. Na jubilejním veletrhu se prezentovalo 652 vystavovatelů ze 46 zemí celého světa spolu s regiony ČR.

Bečvařík zůstáva v Holanech

Doksy/ Holany - Fotbalový útočník Jiří Bečvařík, který před několika dny připustil, že by mohl v jarní části posílit celek TJ Doksy (krajský přebor), bude i nadále působit v týmu Dynama Holany, podzimního lídra krajské I. B třídy.

Autor: Redakce

26.2.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Požár části objektu Šamalovy chaty na Nové louce.
EXKLUZIVNĚ
14

Plameny vyšlehly na Šámalce. Odnesla to technická část

Kounicův dům je dva roky po ničivém požáru ve stále horším stavu.
4

Jednání o shořelém Kounicově domě pokračují

FOTO, VIDEO: Jsem maloměstský člověk, říká multimilionář Horáček

Ústecký kraj – Podřipskou nemocnici s poliklinikou v Roudnici, Hospic Sv. Štěpána v Litoměřicích nebo Pivovar Monopol v Teplicích. Všechna tato místa navštívil spolu s redaktory Deníku prezidentský kandidát Michal Horáček.

Knižní tipy na víkend

Kniha se hodí jako správný doplněk ke každé příležitosti. Ve spolupráci s Knihkupectvím a atikvariátem Fryč vám přinášíme vybrané knižní tipy. Na své si přijdou příznivci žánru young adult, thrillerů, historických románů a nezapomněli jsme ani na děti.

Podzimním přeborníkem okresu je fotbalová Dubice

Českolipsko – Podzimním mistrem okresního fotbalového přeboru se zaslouženě stal Spartak Dubice. Rozhodlo o tom neúplné závěrečné kolo, v němž Dubičtí porazili domácí Zákupy 3:0.

V iQLANDII se o víkendu budou lovit superbacily

Liberec – Liberecká iQLANDIA si na prodloužený víkend připravila pro své návštěvníky zábavné soutěže a vědecké show.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT