VYBRAT REGION
Zavřít mapu

KRÁTCE: U nemocnice platí nový dopravní systém. Běžkaři si zalyžují i na oválu

Českolipsko - Přinášíme krátké zprávy z celého regionu: zpravodajství z měst i obcí, krimi, kultury a sportu.

28.11.2017
SDÍLEJ:

Českolipský deník.Foto: Deník

ČESKÁ LÍPA

V areálu nemocnice již platí nový dopravní systém

Avizované úpravy silničního provozu v areálu českolipské nemocnice jsou od včerejška v platnosti. Silnice podél budovy polikliniky je nyní jednosměrná a slouží pouze pro vjezd, podél ní totiž vznikla nová parkovací místa. Při vyjíždění z přední části areálu musí řidiči využívat jen protilehlou komunikaci vedoucí od hlavního vchodu nemocnice podél parkoviště před budovou KHS až na hlavní silnici. V zadní části nemocničního areálu je obousměrný provoz zachován.

Svoz odpadu během svátků

Svoz popelnic na 80 litrů a 120 litrů, kontejnerů na komunální odpad zůstává v platnosti podle stálého harmonogramu jen s tím rozdílem, že svoz o vánočních svátcích a dnech 31. 12. a 1. 1. bude probíhat pouze do 14 hodin. „Z tohoto důvodu žádáme občany, aby v lokalitách, kde běžně probíhá svoz odpoledne, přistavili popelnice ke svozu odpadu již ráno,“ uvedl mluvčí radnice Václav Šámal. Vánoční stromky se budou odvážet v pondělí 8. a 22. ledna.

Psi v nemocnici pomohou i potěší

Noví dva členové rozšířili canisterapeutický tým na oddělení lůžek sociální péče a lůžek následné péče českolipské nemocnice. Jedná se o dva pejsky italského plemene spinone. S klienty těchto oddělení budou nově dvakrát do měsíce pracovat fenka Andělka a pes Aruf Canini Corde. Pacientům canisterapie pomáhá při cíleném polohování, pejsci pomáhají prohřát postižené části těla a u pacienta může následně dojít ke zlepšení pohyblivosti. Kromě toho se metody využívá jako podpůrná zážitková léčba. Pomáhá pacientům po mozkových příhodách nebo lidem se svalovými křečemi.

S klienty těchto oddělení lůžek sociální péče a lůžek následné péče českolipské nemocnice budou nově dvakrát do měsíce pracovat fenka Andělka a pes Aruf Canini Corde.

NOVÝ BOR

Běžkaři si opět zalyžují i na oválu

Vyzkoušet si strojově upravené stopy přímo v Novém Boru budou moci běžkaři i během letošní zimy. Zhruba kilometrovou trasu si užijí na okruhu v bývalém cyklistickém areálu, vyrazit budou moci ale i po upravené cyklostezce do Sloupu v Čechách. O dobré sklouznutí se postarají členové oddílu běhu na lyžích SKI Polevsko. Podle Jana Šmída vyjedou do terénu na sněžných skútrech dvakrát do týdne. Rozhodující slovo ale bude mít počasí a sněhové podmínky. Úpravu lyžařských běžeckých tras zaplatí město Nový Bor. „S ohledem na technicky a finančně náročnou údržbu běžeckých tras, žádáme veřejnost, aby během sezony nevstupovala do upravené stopy,“ dodala mluvčí novoborské radnice Radmila Pokorná.

Pomozte doplnit charitní šatník

Farní charita stále poptává zimní oblečení pro své klienty. Město Nový Bor se spojilo s Farní charitou Česká Lípa a pořádá od 4. do 15. prosince sbírku zimního oblečení, obuvi a drogistického zboží pro charitní šatník. Jeho prostřednictvím darované věci poputují k sociálně slabým rodinám i jednotlivcům z Nového Boru, České Lípy a okolí, klientům Azylového domu Jonáš v České Lípě a Dobranově. Charitní šatník potřebuje pro své klienty zejména dětské, dámské a pánské oblečení a obuv a dále třeba i ručníky, povlečení, základní léky, mýdla, šampony, jary, prací prášky. Tyto věci mohou dárci vozit během prvních dvou prosincových týdnů do prodejny tabáku ve Wolkerově ulici, kde bude hlavní sběrné místo charitativní sbírky. Dary bude možné předat také na odboru sociálních věcí a zdravotnictví. Po domluvě je možné oblečení i svážet.

ZÁKUPY

Rytinový salon čekají opravy

Pár let teď návštěvníci zámku v Zákupech nebudou moci nahlédnout do rytinového salonu. Unikátní místnost čeká velká obnova. Salon bude celý rozebrán, odvezen na restaurování a poté bude sestaven do původní podoby známé z historické fotografie z doby před rokem 1945, kdy se rytinový salon nacházel ještě na svém původním místě, a to na zámku Doksy. Během adventních prohlídek, které v Zákupech začaly o uplynulém víkendu, je salon už uzavřen.

POLEVSKO

Opravili silnice za více než dva miliony

Celkem čtyři místní komunikace se v letošním roce povedlo opravit Obecnímu úřadu v Polevsku. Celková délka opravených silnic činí 323 metrů, celkové náklady 2,3 milionů korun. „Téměř jeden a půl milionu se nám podařilo získat z dotačních prostředků Ministerstva pro místní rozvoj,“ říká starostka Polevska Martina Rašínová s tím, že to není jediný letošní projekt, kterým se podařilo v obci něco vylepšit. „Dále dokončujeme opravu vodní nádrže na návsi, na kterou obec získalo dotaci z Ministerstva zemědělství,“ pokračuje Rašínová. Na příští rok obec připravuje podání žádosti o dotaci na výstavbu obecního technického zázemí a vybudování arboreta neboli přírodního parku v rokli za kostelem.

Z REGIONU

Do nemocnic půjdou další miliony

Rada kraje rozhodla, že podpoří páteřní nemocnice v Libereckém kraji. Jako investiční rezerva projektů nemocnic je v návrhu rozpočtu resortu zdravotnictví k rozdělení částka 12,5 milionů korun. Jedná se o takzvanou metodickou podporu pro zajištění finančních zdrojů vybraným lůžkovým zařízením v Libereckém kraji, mezi které patří Krajská nemocnice Liberec, Nemocnice s poliklinikou Česká Lípa, Nemocnice Jablonec nad Nisou a Masarykova městská nemocnice. „Podpořeny budou jen takové investiční projekty, které povedou k zajištění kvalitnější, efektivnější a bezpečnější zdravotní péče nebo budou s jejím poskytováním souviset,“ uvedla mluvčí kraje Markéta Žitná. O výši individuálního příspěvku bude rozhodovat Rada Libereckého kraje.

Cyklostezka je už kompletně průjezdná

Minulý týden se podařilo odklidit poslední popadané stromy na cyklostezce Varhany, které tu zůstaly po říjnové vichřici. Trasa z České Lípy do Kamenického Šenova je tak nyní kompletně průjezdná, včetně úseku v Novém Oldřichově, kde bylo nejvíce polomů. V těchto dnech začal velký úklid stezky a další práce na odstranění škod, které napáchala nedávná vichřice. „Uživatelé by měli dbát zvýšené pozornosti při pohybu na cyklostezce, pohybuje se zde technika a pracovníci firmy provádějící práce,“ říká manažer Svazku obcí Cyklostezka Varhany Miroslav Pröller.

Zkontrolovali 4000 lidí na neschopence

Za první tři čtvrtiny roku zkontrolovali v kraji pracovníci České správy sociálního zabezpečení 4066 lidí na neschopence. Odhalili i podvodníky, kterým zkrátili nebo úplně odebrali pojistné. Provinilců v kraji objevili 126. „Lidé na neschopence musí sdělit ošetřujícímu lékaři platnou adresu, označit byt a zvonek jmenovkou, prokázat se při kontrole průkazem totožnosti a dodržovat dobu vycházek, pokud jim je lékař povolil,“ popsala mluvčí správy sociálního zabezpečení Renáta Provazníková.

Dotace na ochranu stád před šelmami

Nová dotační výzva z Operačního programu Životní prostředí pomůže chovatelům chránit stáda před vlkem, rysem a medvědem, a také chovy drůbeže před jestřáby. „Chovatelé sice jsou dotacemi podporováni již nyní, ale ti, kteří žijí v oblastech s výskytem velkých šelem, mají při ochraně svých stád vyšší náklady. Rozhodli jsme se jim proto pomoci, aby bylo pro ně bylo jednodušší svá stáda zabezpečit. Dostat mohou až 80 % nákladů,“ vysvětluje Pavel Pešout z Agentury ochrany přírody a krajiny ČR, ředitel sekce ochrany přírody a krajiny.

RALSKO

Na Ploužnici přibyly parkovací plochy

Nedostatek parkovacích ploch je problém na většině sídlišť a Ploužnice v Ralsku není výjimkou. Město v listopadu na sídlišti vybudovalo deset nových parkovacích míst. Přestože by místní využili i více ploch, kvůli stávajícímu terénu nemohla radnice parkoviště více rozšířit. Obdobné rozšíření stání město chystá i v dalších městských částech, kde jsou bytové domy.

Autor: Redakce

28.11.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Ochrana a ostraha - Ochrana a ostraha Ostatní pracovníci ostrahy a 18 000 Kč

Operátoři bezpečnostních služeb Dispečer pultu centrální ochrany. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 18000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracovní místo je vhodné i pro osoby se změněnou pracovní schopností či invalidní., Náplň práce: obsluha pultu centrální ochrany, komunikace a spolupráce se zákazníky, kolegy a případně složkami záchranného systému, evidence řešení poruch a poplachových zpráv., Požadujeme: doba předchozího zaměstnání alespoň 5 let, čistý výpis rejstříku trestů, uživatelská znalost práce na PC, ochota pracovat na směny, spolehlivost, odolnost vůči stresu, komunikační dovednosti, časová flexibilita, schopnost týmové práce, zájem a ochota učit se stále nové věci., Osvědčení strážný výhodou, ale ne podmínkou., Životopis s motivačním dopisem zasílejte na e-mail: jetenska@henig.cz.. Pracoviště: Henig - security servis, s. r. o., 5. května, č.p. 797, 470 01 Česká Lípa 1. Informace: Veronika Jetenská, +420 731 411 694.

Řemeslné práce - Řemeslné práce Potrubář 100 Kč

Potrubáři Montéři potrubí. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 100 kč, mzda max. 130 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadujeme: vyučení v oboru instalatér nebo v příbuzném oboru. ŘP sk. B je výhodou., Místo výkonu práce: Zahrádky 88., Nabízíme: nástup možný ihned.. Pracoviště: Voka cl s.r.o., 471 01 Zahrádky u České Lípy. Informace: Jana Trnková, +420 487 877 166.

Technika a elektrotechnika - Technika a elektrotechnika Technický pracovník 38 304 Kč

Elektrotechnici a technici energetici technologové, normovači Technolog senior. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 38304 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Nadnárodní společnost Bombardier Transportation přijme do pracovního poměru technologa seniora., Pracovní náplň, -Připravuje výrobní proces a procesní dokumentaci v souladu s harmonogramem projektu, -Spolupracuje s Product Engineeringem v zajištění potřebných konstrukčních dat. , -Podporuje DFMEA a spolupracuje na rozvoji PFMEA . , -Vede menší projektově orientované týmy kde je nutná spolupráce i s jinými odděleními., -Je mentorem v technické oblasti svým týmovým kolegům a podílí se na plnění rozvojových plánů týmu., -Je účastníkem změnového procesu a vede proces validace výrobního procesu., -Samostatně pracuje při plnění projektových cílů a iniciuje potřebná nápravná a preventivní opatření. , -Podporuje trvalé zlepšování. Vytváří iniciativy pro zvýšení bezpečnosti, kvality a nákladů na vyráběný produkt a na výrobní proces., -Spolupracuje při tvorbě přípravků, a je účastníkem design reviews přípravků, Požadujeme, -Ukončenou SŠ/VŠ technického směru, -Samostatnost, rozhodnost, schopnost přijmout zodpovědnost, organizační schopnosti, -Znalost anglického jazyka , -Praxe min 3 roky na obdobné pozici v oblasti strojírenství výhodou, -Osobnost s přirozeným respektem ve svém týmu, Nabízíme, -Zázemí v rozvíjející se nadnárodní společnosti, -Týden dovolené navíc (tedy 25 dnů dovolené ročně), -Roční výkonnostní odměnu, -Příspěvek na životní a penzijní pojištění , -Možnost dalšího profesního růstu , -Zdravotní péče včetně očkování proti chřipce, -Sportovní a kulturní aktivity, teambuilding, -Strukturované životopisy zasílejte na e-mailovou adresu: vase.prace@cz.transport.bombardier.com. Pracoviště: Bombardier transportation czech republic, a. s., Svatopluka Čecha, č.p. 1205, 470 01 Česká Lípa 1. Informace: Michaela Knazovič Mádlová, +420 487 802 607;606 615 891..

Výroba - Výroba Seřizovači 100 Kč

Seřizovači a obsluha číslicově řízených strojů OBSLUHA CNC vyvrtávacího stroje. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 100 kč, mzda max. 200 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: fyzická zdatnost, znalost technických výkresů, praxe vítána, bližší informace podá p. Sibera, tel. 721 214 710. Pracoviště: Delta hl, spol. s r.o., Tovární, č.p. 10, 471 25 Jablonné v Podještědí. Informace: Lenka Juračková, +420 487 763 192.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Videosouhrn 26.–27. května 2018

Slušní lidé versus divadelníci a křest Hraběnky šampaňským: videa víkendu

Skleněná zahrada v Novém Boru.
21

FOTO: Skleněná zahrada v Novém Boru končí v pondělí

Českolipané mohou už jen do konce května posílat návrhy na zlepšení města

Česká Lípa – Zavedení sběrných kontejnerů na kovy a oleje, vybudování dětských hřišť nebo řetězce rychlého občerstvení KFC.

Vyjící uvázaný pes u marketu? Může to být riziko pro všechny

Liberecký kraj Nepřetržitý psí štěkot se rozléhá po celé prodejně s potravinami. Kňourání, kňučení, vytí slyšíte intenzivně po celou dobu nákupu.

Okresní běžecká liga si nyní dává měsíční přestávku-

Česká Lípa - Okresní běžecká liga (OBL) pokračovala devátým závodem Během okolo Hvozdu v Krompachu.

Handicapovaným se dnes veřejné instituce snaží vyjít vstříc. A nejen vozíčkářům

Liberecký kraj – S vozíkem či bílou holí na úřady? Lépe než před lety

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT