VYBRAT REGION
Zavřít mapu

KRÁTCE: U nemocnice platí nový dopravní systém. Běžkaři si zalyžují i na oválu

Českolipsko - Přinášíme krátké zprávy z celého regionu: zpravodajství z měst i obcí, krimi, kultury a sportu.

28.11.2017
SDÍLEJ:

Českolipský deník.Foto: Deník

ČESKÁ LÍPA

V areálu nemocnice již platí nový dopravní systém

Avizované úpravy silničního provozu v areálu českolipské nemocnice jsou od včerejška v platnosti. Silnice podél budovy polikliniky je nyní jednosměrná a slouží pouze pro vjezd, podél ní totiž vznikla nová parkovací místa. Při vyjíždění z přední části areálu musí řidiči využívat jen protilehlou komunikaci vedoucí od hlavního vchodu nemocnice podél parkoviště před budovou KHS až na hlavní silnici. V zadní části nemocničního areálu je obousměrný provoz zachován.

Svoz odpadu během svátků

Svoz popelnic na 80 litrů a 120 litrů, kontejnerů na komunální odpad zůstává v platnosti podle stálého harmonogramu jen s tím rozdílem, že svoz o vánočních svátcích a dnech 31. 12. a 1. 1. bude probíhat pouze do 14 hodin. „Z tohoto důvodu žádáme občany, aby v lokalitách, kde běžně probíhá svoz odpoledne, přistavili popelnice ke svozu odpadu již ráno,“ uvedl mluvčí radnice Václav Šámal. Vánoční stromky se budou odvážet v pondělí 8. a 22. ledna.

Psi v nemocnici pomohou i potěší

Noví dva členové rozšířili canisterapeutický tým na oddělení lůžek sociální péče a lůžek následné péče českolipské nemocnice. Jedná se o dva pejsky italského plemene spinone. S klienty těchto oddělení budou nově dvakrát do měsíce pracovat fenka Andělka a pes Aruf Canini Corde. Pacientům canisterapie pomáhá při cíleném polohování, pejsci pomáhají prohřát postižené části těla a u pacienta může následně dojít ke zlepšení pohyblivosti. Kromě toho se metody využívá jako podpůrná zážitková léčba. Pomáhá pacientům po mozkových příhodách nebo lidem se svalovými křečemi.

S klienty těchto oddělení lůžek sociální péče a lůžek následné péče českolipské nemocnice budou nově dvakrát do měsíce pracovat fenka Andělka a pes Aruf Canini Corde.

NOVÝ BOR

Běžkaři si opět zalyžují i na oválu

Vyzkoušet si strojově upravené stopy přímo v Novém Boru budou moci běžkaři i během letošní zimy. Zhruba kilometrovou trasu si užijí na okruhu v bývalém cyklistickém areálu, vyrazit budou moci ale i po upravené cyklostezce do Sloupu v Čechách. O dobré sklouznutí se postarají členové oddílu běhu na lyžích SKI Polevsko. Podle Jana Šmída vyjedou do terénu na sněžných skútrech dvakrát do týdne. Rozhodující slovo ale bude mít počasí a sněhové podmínky. Úpravu lyžařských běžeckých tras zaplatí město Nový Bor. „S ohledem na technicky a finančně náročnou údržbu běžeckých tras, žádáme veřejnost, aby během sezony nevstupovala do upravené stopy,“ dodala mluvčí novoborské radnice Radmila Pokorná.

Pomozte doplnit charitní šatník

Farní charita stále poptává zimní oblečení pro své klienty. Město Nový Bor se spojilo s Farní charitou Česká Lípa a pořádá od 4. do 15. prosince sbírku zimního oblečení, obuvi a drogistického zboží pro charitní šatník. Jeho prostřednictvím darované věci poputují k sociálně slabým rodinám i jednotlivcům z Nového Boru, České Lípy a okolí, klientům Azylového domu Jonáš v České Lípě a Dobranově. Charitní šatník potřebuje pro své klienty zejména dětské, dámské a pánské oblečení a obuv a dále třeba i ručníky, povlečení, základní léky, mýdla, šampony, jary, prací prášky. Tyto věci mohou dárci vozit během prvních dvou prosincových týdnů do prodejny tabáku ve Wolkerově ulici, kde bude hlavní sběrné místo charitativní sbírky. Dary bude možné předat také na odboru sociálních věcí a zdravotnictví. Po domluvě je možné oblečení i svážet.

ZÁKUPY

Rytinový salon čekají opravy

Pár let teď návštěvníci zámku v Zákupech nebudou moci nahlédnout do rytinového salonu. Unikátní místnost čeká velká obnova. Salon bude celý rozebrán, odvezen na restaurování a poté bude sestaven do původní podoby známé z historické fotografie z doby před rokem 1945, kdy se rytinový salon nacházel ještě na svém původním místě, a to na zámku Doksy. Během adventních prohlídek, které v Zákupech začaly o uplynulém víkendu, je salon už uzavřen.

POLEVSKO

Opravili silnice za více než dva miliony

Celkem čtyři místní komunikace se v letošním roce povedlo opravit Obecnímu úřadu v Polevsku. Celková délka opravených silnic činí 323 metrů, celkové náklady 2,3 milionů korun. „Téměř jeden a půl milionu se nám podařilo získat z dotačních prostředků Ministerstva pro místní rozvoj,“ říká starostka Polevska Martina Rašínová s tím, že to není jediný letošní projekt, kterým se podařilo v obci něco vylepšit. „Dále dokončujeme opravu vodní nádrže na návsi, na kterou obec získalo dotaci z Ministerstva zemědělství,“ pokračuje Rašínová. Na příští rok obec připravuje podání žádosti o dotaci na výstavbu obecního technického zázemí a vybudování arboreta neboli přírodního parku v rokli za kostelem.

Z REGIONU

Do nemocnic půjdou další miliony

Rada kraje rozhodla, že podpoří páteřní nemocnice v Libereckém kraji. Jako investiční rezerva projektů nemocnic je v návrhu rozpočtu resortu zdravotnictví k rozdělení částka 12,5 milionů korun. Jedná se o takzvanou metodickou podporu pro zajištění finančních zdrojů vybraným lůžkovým zařízením v Libereckém kraji, mezi které patří Krajská nemocnice Liberec, Nemocnice s poliklinikou Česká Lípa, Nemocnice Jablonec nad Nisou a Masarykova městská nemocnice. „Podpořeny budou jen takové investiční projekty, které povedou k zajištění kvalitnější, efektivnější a bezpečnější zdravotní péče nebo budou s jejím poskytováním souviset,“ uvedla mluvčí kraje Markéta Žitná. O výši individuálního příspěvku bude rozhodovat Rada Libereckého kraje.

Cyklostezka je už kompletně průjezdná

Minulý týden se podařilo odklidit poslední popadané stromy na cyklostezce Varhany, které tu zůstaly po říjnové vichřici. Trasa z České Lípy do Kamenického Šenova je tak nyní kompletně průjezdná, včetně úseku v Novém Oldřichově, kde bylo nejvíce polomů. V těchto dnech začal velký úklid stezky a další práce na odstranění škod, které napáchala nedávná vichřice. „Uživatelé by měli dbát zvýšené pozornosti při pohybu na cyklostezce, pohybuje se zde technika a pracovníci firmy provádějící práce,“ říká manažer Svazku obcí Cyklostezka Varhany Miroslav Pröller.

Zkontrolovali 4000 lidí na neschopence

Za první tři čtvrtiny roku zkontrolovali v kraji pracovníci České správy sociálního zabezpečení 4066 lidí na neschopence. Odhalili i podvodníky, kterým zkrátili nebo úplně odebrali pojistné. Provinilců v kraji objevili 126. „Lidé na neschopence musí sdělit ošetřujícímu lékaři platnou adresu, označit byt a zvonek jmenovkou, prokázat se při kontrole průkazem totožnosti a dodržovat dobu vycházek, pokud jim je lékař povolil,“ popsala mluvčí správy sociálního zabezpečení Renáta Provazníková.

Dotace na ochranu stád před šelmami

Nová dotační výzva z Operačního programu Životní prostředí pomůže chovatelům chránit stáda před vlkem, rysem a medvědem, a také chovy drůbeže před jestřáby. „Chovatelé sice jsou dotacemi podporováni již nyní, ale ti, kteří žijí v oblastech s výskytem velkých šelem, mají při ochraně svých stád vyšší náklady. Rozhodli jsme se jim proto pomoci, aby bylo pro ně bylo jednodušší svá stáda zabezpečit. Dostat mohou až 80 % nákladů,“ vysvětluje Pavel Pešout z Agentury ochrany přírody a krajiny ČR, ředitel sekce ochrany přírody a krajiny.

RALSKO

Na Ploužnici přibyly parkovací plochy

Nedostatek parkovacích ploch je problém na většině sídlišť a Ploužnice v Ralsku není výjimkou. Město v listopadu na sídlišti vybudovalo deset nových parkovacích míst. Přestože by místní využili i více ploch, kvůli stávajícímu terénu nemohla radnice parkoviště více rozšířit. Obdobné rozšíření stání město chystá i v dalších městských částech, kde jsou bytové domy.

Autor: Redakce

28.11.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Zdravotnictví - Zdravotnictví Ostatní odborní pracovníci ve 17 000 Kč Ostatní pracovníci osobní péče ve zdravotní a sociální oblasti jinde neuvedení Pracovník v sociálních službách - osobní asistent. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Neurčeno, úvazek: . Mzda min. 17000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadujeme:, -minimálně středoškolské vzdělání (resp. ukončené základní vzdělání), -trestní bezúhonnost (tj. čistý trestní rejstřík), -zdravotní způsobilost k práci, -empatii a pozitivní vztah k osobám se zdravotním postižením a seniorům, -psychickou odolnost, -spolehlivost, odpovědnost a samostatnost, -úspěšné absolvování psychologických testů, Výhodou:, -absolvovaný akreditovaný kvalifikační kurz pro pracovníky v sociálních službách, -předchozí pracovní zkušenosti s naší cílovou skupinou (osoby se zdravotním znevýhodněním, senioři), Nabízíme:, -smysluplnou práci v neziskovém sektoru, -příjemný pracovní kolektiv, -možnost dalšího profesního rozvoje, -pravidelné supervize, -odpovídající platové ohodnocení od 17 000,-Kč, V případě zájmu o tuto pozici zašlete svůj strukturovaný životopis a motivační dopis na adresu:, -CZP LK, Konopeova 812, 470 01 Česká Lípa nebo e-mailovou adresu:ceskalipa@czplk.cz. Pracoviště: Centrum pro zdravotně postižené libereckého kraje o.p.s. - 001, Konopeova, č.p. 812, 470 01 Česká Lípa 1. Informace: Spod.ceskalipa@czplk.cz, . Výroba - Ostatní pomocní pracovníci ve výrobě Pomocná 12 200 Kč Ostatní pomocní pracovníci ve výrobě Pomocná pracovní síla (držení forem, odnášení výrobků a úklid pracoviště. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 12200 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Popis pracovních činností: úklid provozu, údržba zeleně, držení forem, Místo výkonu práce: Častolovice 16, Vhodné i pro absolventy a pro cizince., První kontakt telefonicky v době od 8:00 - 14:00 hod.. Pracoviště: Petr červený - florianova huť, 470 01 Česká Lípa 1. Informace: Petr Červený, +420 603 894 297. Výroba - Výroba Obsluha strojů 17 000 Kč Obsluha šicích a vyšívacích strojů Šič/ka operátor šicího stroje - šití autopotahů. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 17000 kč, mzda max. 22000 kč. Volných pracovních míst: 103. Poznámka: Nabízíme : - nástupní plat 17.000,- Kč, - po zapracování 23.000,- Kč a bonusy (13. – 14.plat, docházkové bonusy, ocenění kvality), - nadstandardní sociální program (dotované ceny obědů/večeří, příspěvek na penzijní připojištění…), - týden placeného volna nad rámec dovolené, - zdarma zajišťujeme dopravu do zaměstnání, - dárky pro zaměstnance, Požadujeme : - manuální zručnost, - chuť a schopnost se učit, - odolnost vůči stresu a schopnost pracovat pod tlakem, - schopnost pracovat v kolektivu, - kvalitně odvedenou práci, - dobrý zdravotní stav, , Vhodné i pro cizince., Místo výkonu práce: Jezerní 101, Stráž pod Ralskem. Pracoviště: Adient czech republic k.s. , odštěpný závod stráž pod ralskem, Jezerní, č.p. 101, 471 27 Stráž pod Ralskem. Informace: Jiří Černoušek, +420 487 806 205,800 100 543(bezplatnálinka). Řemeslné práce - Řemeslné práce Truhlář 15 000 Kč Truhláři (kromě stavebních) a pracovníci v příbuzných oborech Truhlář/ka-montážník nábytku. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadujeme: vyučení v oboru nebo praxi v oboru výhodou (dřevovýroba). Práce vhodnější pro muže, jedná se o zvedání těžkých břemen - víc jak 15 kg., Vhodné pro absolventy. , Nabízíme: pracovní poměr na dobu neurčitou s 3 měsíční zkušební dobou); stravenky, SCHŮZKU NUTNÉ DOMLUVIT PŘEDEM TELEFONICKY!!!. Pracoviště: F - interier s.r.o. - 001, Nádražní, č.p. 18, 471 24 Mimoň. Informace: Petr Eliáš, +420 739 155 547.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační fotografie.
2

„Po volbách budou v obcích vznikat nesourodé koalice,“ říká politolog Zbořil

Kabelkový bazar v OC Foru. Třetí ročník bazaru pořádal tradičně Liberecký deník.

Kabelkový bazar i letos dětem z chudých rodin zaplatí obědy

Vernisáž výstavy Zaostřeno na Jizerky představí nejlepší snímky Jizerských hor

Liberecký kraj – V úterý 25. září se od 17 hodin uskuteční v libereckém Centru Babylon vernisáž výstavy Zaostřeno na Jizerky. Ta představí nejlepší snímky ze stejnojmenné fotografické soutěže, kterou vyhlásila Nadace Ivana Dejmala pro ochranu přírody.

Požár kulturního stánku a co všechno chybí Praze: prohlédněte si videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve dnech 19. až 21. září 2018.

Tipy pro vás: Kam vyrazit o víkendu

Česká Lípa - Po Lípě budou jezdit historické autobusy, za pohádkou můžete vyrazit na zámek do Horní Libchavy a v neděli pobaví v KD Crystal Lukáš Pavlásek.

Okresní přebor: Vedoucí Dubice jede na Polevsko

Česká Lípa / + KAM ZA FOTBALEM/ - Po 5. kole českolipského přeboru je stále na čele celek Dubice, který o víkendu zdolal těsně 2:1 Žandov.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT