VYBRAT REGION
Zavřít mapu

KRÁTCE: U nemocnice platí nový dopravní systém. Běžkaři si zalyžují i na oválu

Českolipsko - Přinášíme krátké zprávy z celého regionu: zpravodajství z měst i obcí, krimi, kultury a sportu.

28.11.2017
SDÍLEJ:

Českolipský deník.Foto: Deník

ČESKÁ LÍPA

V areálu nemocnice již platí nový dopravní systém

Avizované úpravy silničního provozu v areálu českolipské nemocnice jsou od včerejška v platnosti. Silnice podél budovy polikliniky je nyní jednosměrná a slouží pouze pro vjezd, podél ní totiž vznikla nová parkovací místa. Při vyjíždění z přední části areálu musí řidiči využívat jen protilehlou komunikaci vedoucí od hlavního vchodu nemocnice podél parkoviště před budovou KHS až na hlavní silnici. V zadní části nemocničního areálu je obousměrný provoz zachován.

Svoz odpadu během svátků

Svoz popelnic na 80 litrů a 120 litrů, kontejnerů na komunální odpad zůstává v platnosti podle stálého harmonogramu jen s tím rozdílem, že svoz o vánočních svátcích a dnech 31. 12. a 1. 1. bude probíhat pouze do 14 hodin. „Z tohoto důvodu žádáme občany, aby v lokalitách, kde běžně probíhá svoz odpoledne, přistavili popelnice ke svozu odpadu již ráno,“ uvedl mluvčí radnice Václav Šámal. Vánoční stromky se budou odvážet v pondělí 8. a 22. ledna.

Psi v nemocnici pomohou i potěší

Noví dva členové rozšířili canisterapeutický tým na oddělení lůžek sociální péče a lůžek následné péče českolipské nemocnice. Jedná se o dva pejsky italského plemene spinone. S klienty těchto oddělení budou nově dvakrát do měsíce pracovat fenka Andělka a pes Aruf Canini Corde. Pacientům canisterapie pomáhá při cíleném polohování, pejsci pomáhají prohřát postižené části těla a u pacienta může následně dojít ke zlepšení pohyblivosti. Kromě toho se metody využívá jako podpůrná zážitková léčba. Pomáhá pacientům po mozkových příhodách nebo lidem se svalovými křečemi.

S klienty těchto oddělení lůžek sociální péče a lůžek následné péče českolipské nemocnice budou nově dvakrát do měsíce pracovat fenka Andělka a pes Aruf Canini Corde.

NOVÝ BOR

Běžkaři si opět zalyžují i na oválu

Vyzkoušet si strojově upravené stopy přímo v Novém Boru budou moci běžkaři i během letošní zimy. Zhruba kilometrovou trasu si užijí na okruhu v bývalém cyklistickém areálu, vyrazit budou moci ale i po upravené cyklostezce do Sloupu v Čechách. O dobré sklouznutí se postarají členové oddílu běhu na lyžích SKI Polevsko. Podle Jana Šmída vyjedou do terénu na sněžných skútrech dvakrát do týdne. Rozhodující slovo ale bude mít počasí a sněhové podmínky. Úpravu lyžařských běžeckých tras zaplatí město Nový Bor. „S ohledem na technicky a finančně náročnou údržbu běžeckých tras, žádáme veřejnost, aby během sezony nevstupovala do upravené stopy,“ dodala mluvčí novoborské radnice Radmila Pokorná.

Pomozte doplnit charitní šatník

Farní charita stále poptává zimní oblečení pro své klienty. Město Nový Bor se spojilo s Farní charitou Česká Lípa a pořádá od 4. do 15. prosince sbírku zimního oblečení, obuvi a drogistického zboží pro charitní šatník. Jeho prostřednictvím darované věci poputují k sociálně slabým rodinám i jednotlivcům z Nového Boru, České Lípy a okolí, klientům Azylového domu Jonáš v České Lípě a Dobranově. Charitní šatník potřebuje pro své klienty zejména dětské, dámské a pánské oblečení a obuv a dále třeba i ručníky, povlečení, základní léky, mýdla, šampony, jary, prací prášky. Tyto věci mohou dárci vozit během prvních dvou prosincových týdnů do prodejny tabáku ve Wolkerově ulici, kde bude hlavní sběrné místo charitativní sbírky. Dary bude možné předat také na odboru sociálních věcí a zdravotnictví. Po domluvě je možné oblečení i svážet.

ZÁKUPY

Rytinový salon čekají opravy

Pár let teď návštěvníci zámku v Zákupech nebudou moci nahlédnout do rytinového salonu. Unikátní místnost čeká velká obnova. Salon bude celý rozebrán, odvezen na restaurování a poté bude sestaven do původní podoby známé z historické fotografie z doby před rokem 1945, kdy se rytinový salon nacházel ještě na svém původním místě, a to na zámku Doksy. Během adventních prohlídek, které v Zákupech začaly o uplynulém víkendu, je salon už uzavřen.

POLEVSKO

Opravili silnice za více než dva miliony

Celkem čtyři místní komunikace se v letošním roce povedlo opravit Obecnímu úřadu v Polevsku. Celková délka opravených silnic činí 323 metrů, celkové náklady 2,3 milionů korun. „Téměř jeden a půl milionu se nám podařilo získat z dotačních prostředků Ministerstva pro místní rozvoj,“ říká starostka Polevska Martina Rašínová s tím, že to není jediný letošní projekt, kterým se podařilo v obci něco vylepšit. „Dále dokončujeme opravu vodní nádrže na návsi, na kterou obec získalo dotaci z Ministerstva zemědělství,“ pokračuje Rašínová. Na příští rok obec připravuje podání žádosti o dotaci na výstavbu obecního technického zázemí a vybudování arboreta neboli přírodního parku v rokli za kostelem.

Z REGIONU

Do nemocnic půjdou další miliony

Rada kraje rozhodla, že podpoří páteřní nemocnice v Libereckém kraji. Jako investiční rezerva projektů nemocnic je v návrhu rozpočtu resortu zdravotnictví k rozdělení částka 12,5 milionů korun. Jedná se o takzvanou metodickou podporu pro zajištění finančních zdrojů vybraným lůžkovým zařízením v Libereckém kraji, mezi které patří Krajská nemocnice Liberec, Nemocnice s poliklinikou Česká Lípa, Nemocnice Jablonec nad Nisou a Masarykova městská nemocnice. „Podpořeny budou jen takové investiční projekty, které povedou k zajištění kvalitnější, efektivnější a bezpečnější zdravotní péče nebo budou s jejím poskytováním souviset,“ uvedla mluvčí kraje Markéta Žitná. O výši individuálního příspěvku bude rozhodovat Rada Libereckého kraje.

Cyklostezka je už kompletně průjezdná

Minulý týden se podařilo odklidit poslední popadané stromy na cyklostezce Varhany, které tu zůstaly po říjnové vichřici. Trasa z České Lípy do Kamenického Šenova je tak nyní kompletně průjezdná, včetně úseku v Novém Oldřichově, kde bylo nejvíce polomů. V těchto dnech začal velký úklid stezky a další práce na odstranění škod, které napáchala nedávná vichřice. „Uživatelé by měli dbát zvýšené pozornosti při pohybu na cyklostezce, pohybuje se zde technika a pracovníci firmy provádějící práce,“ říká manažer Svazku obcí Cyklostezka Varhany Miroslav Pröller.

Zkontrolovali 4000 lidí na neschopence

Za první tři čtvrtiny roku zkontrolovali v kraji pracovníci České správy sociálního zabezpečení 4066 lidí na neschopence. Odhalili i podvodníky, kterým zkrátili nebo úplně odebrali pojistné. Provinilců v kraji objevili 126. „Lidé na neschopence musí sdělit ošetřujícímu lékaři platnou adresu, označit byt a zvonek jmenovkou, prokázat se při kontrole průkazem totožnosti a dodržovat dobu vycházek, pokud jim je lékař povolil,“ popsala mluvčí správy sociálního zabezpečení Renáta Provazníková.

Dotace na ochranu stád před šelmami

Nová dotační výzva z Operačního programu Životní prostředí pomůže chovatelům chránit stáda před vlkem, rysem a medvědem, a také chovy drůbeže před jestřáby. „Chovatelé sice jsou dotacemi podporováni již nyní, ale ti, kteří žijí v oblastech s výskytem velkých šelem, mají při ochraně svých stád vyšší náklady. Rozhodli jsme se jim proto pomoci, aby bylo pro ně bylo jednodušší svá stáda zabezpečit. Dostat mohou až 80 % nákladů,“ vysvětluje Pavel Pešout z Agentury ochrany přírody a krajiny ČR, ředitel sekce ochrany přírody a krajiny.

RALSKO

Na Ploužnici přibyly parkovací plochy

Nedostatek parkovacích ploch je problém na většině sídlišť a Ploužnice v Ralsku není výjimkou. Město v listopadu na sídlišti vybudovalo deset nových parkovacích míst. Přestože by místní využili i více ploch, kvůli stávajícímu terénu nemohla radnice parkoviště více rozšířit. Obdobné rozšíření stání město chystá i v dalších městských částech, kde jsou bytové domy.

Autor: Redakce

28.11.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Informační technologie - Informační technologie Specialista výpočetní 15 000 Kč Specialisté v oblasti počítačových sítí (kromě správců) Servisní technik. Požadované vzdělání: úsv. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč, mzda max. 25000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadujeme zodpovědnost, reprezentativní vystupování, dobré komunikační schopnosti, znalost hardware po technické stránce výhodou, dobrá znalost práce s PC, znalost AJ výhodou, řidičský průkaz sk. B, chuť učit se nové věci., Náplň práce: servisní činnost na místě i vzdáleně, technická podpora zákazníků, pravidelné údržby PC, serverů a síťových zařízení., První kontakt emailem!, Pozice je vhodná i pro absolventy. Pracoviště: Trollcomputers s.r.o., U Vodního hradu, č.p. 1394, 470 01 Česká Lípa 1. Informace: Simona Konrádová, +420 773 286 754. Informační technologie - Informační technologie Programátor 22 500 Kč Programátoři počítačových aplikací specialisté Programátor/kodér webových stránek se znalostí HTML,CSS, javascript (junior/senior). Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 22500 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Náplň práce:, -Programování internetového obchodu www.ledsviti.cz /.sk / .de a případné práce na dalších, internetových projektech., Zaměstnanecké výhody a benefity:, - Možnost částečného vykonávání práce z domova (home office), flexibilní pracovní doba (podmínka odpracování 40h týdně)., Informace o náboru :, - Životopisy s fotografií a odkazem na minimálně jednu vytvořenou webovou prezentaci můžete posílat emailem na adresu info@ledsviti.cz. Pro případné další dotazy volejte na tel.číslo +420 602 658 319., Požadavky na zaměstnance :, -Středoškolské vzdělání s maturitou / nástavbové / vyšší odborné vzdělání, -Dobrá znalost českého jazyka, částečná znalost anglického jazyka (mírně pokročilý), německý jazyk výhodou, - Znalost programování a návrhu designu webových stránek, znalost HTML a CSS podmínkou, výhodou znalost JavaScript, PHP a jiných programovacích jazyků, Osobnostní předpoklady a dovednosti :, -Iniciativa, spolehlivost, samostatnost, HTML, CSS, PHP, anglický jazyk, Informace o společnosti:, -Internetový obchod s LED osvětlením, -5-9 zaměstnanců, Pozice je vhodná i pro čerstvé absolventy se zájmem o obor, kterým ze začátku nabízíme poskytnutí potřebné podpory. Pracovněprávní vztah uzavřen v hlavním pracovním poměru na dobu neurčitou, možnost je i uzavření Dohody o provedení práce nebo Dohody o pracovní činnosti.. Pracoviště: Roel adriaan ramp, Hrnčířská, č.p. 765, 470 01 Česká Lípa 1. Informace: Roel Adriaan Ramp, info@ledsviti.cz. Administrativa - Administrativa Administrativní pracovník 80 Kč Všeobecní administrativní pracovníci Sekretář/ka - asistent/ka. Požadované vzdělání: úsv. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 80 kč, mzda max. 120 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadujeme:, - komunikativnost, samostatnost, flexibilitu, dokončené SŠ vzdělání, zodpovědnost, trestní bezúhonnost, uživatelskou znalost práce na MC, pracovitost, loajalitu., Výhodou, -ŘP sk. B, - znalost grafiky, Náplň práce:, - běžná administrativní agenda pro vedoucí pracovníky, správa firemních emailů, korespondence, práce s kancelářskou technikou, komunikace s úřady a zákazníky, vyhotovování smluv a dohod., První kontakt osobně, emailem nebo telefonicky v době od 14:00 - 20:00 hod.. Pracoviště: Fresh idea s.r.o. - česká lípa, Havířská, č.p. 2014, 470 01 Česká Lípa 1. Informace: Minh Chi Nguyenová, +420 777 157 789. Obchod - Obchod Prodavač, prodejce 20 000 Kč Prodavači ostatního zboží v prodejnách Prodejce nových vozů. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Minimální praxe v oboru 3 roky, znalosti a zájem o auto-moto, ŘP sk. A, angličtina výhodou, komunikativnost, přátelský a obchodní přístup, loajalita, orientace na plán, , týmová práce. Nutno mít zkoušku podle zákona o spotřebitelském úvěru (Kat. II - Vázaný spotř. úvěr), Benefity: telefon, notebook, zaměstnanecké akce, přátelský kolektiv a další výhody., První kontakt emailem.. Pracoviště: Dorda s.r.o., Žitavská, č.p. 3112, 470 06 Česká Lípa 6. Informace: Matouš Vích, +420 775 111 150.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Připomínkovat studii Tyršova náměstí mohou lidé v prosinci.

Připomínkovat studii Tyršova náměstí v Boru mohou lidé ve středu

Českolipští Démoni zůstávají na předposledním místě tabulky.

Démoni dostali sedmičku na půdě Plzně

Festival Benátská! už se chlubí prvními hvězdnými „úlovky“

Liberecký kraj – Už když v létě skončil tento ročník festivalu Benátská!, začali organizátoři pracovat na dalším.

FOTO: Dílny i jarmark. Ve Stráži pod Ralskem zavládl duch Vánoc

Stráž pod Ralskem – Kulturní dům U Jezera ve Stráži pod Ralskem dýchal o víkendu vánoční atmosférou. Organizace Panda Sport uspořádala v sobotu tradiční Vánoční dílnu. Pro malé i velké návštěvníky byla na sále připravena celá řada stanovišť, kde si mohli vyrobit nejrůznější vánoční dárky a dekorace jako svícny, ozdoby na stromeček nebo andělíčky.

Exploze jako záměr, čerti pod parou a Strach mezi anděly: videa víkendu

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku o víkendu 7. až 9. prosince 2018.

OBRAZEM: Právě jsme se narodili - miminka 49. týdne 2018

Česká Lípa - Miminka narozená v uplynulém týdnu. K blahopřání všem šťastným rodičům se připojuje i redakce českolipského Deníku.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT