VYBRAT REGION
Zavřít mapu

KRÁTCE: U nemocnice platí nový dopravní systém. Běžkaři si zalyžují i na oválu

Českolipsko - Přinášíme krátké zprávy z celého regionu: zpravodajství z měst i obcí, krimi, kultury a sportu.

28.11.2017
SDÍLEJ:

Českolipský deník.Foto: Deník

ČESKÁ LÍPA

V areálu nemocnice již platí nový dopravní systém

Avizované úpravy silničního provozu v areálu českolipské nemocnice jsou od včerejška v platnosti. Silnice podél budovy polikliniky je nyní jednosměrná a slouží pouze pro vjezd, podél ní totiž vznikla nová parkovací místa. Při vyjíždění z přední části areálu musí řidiči využívat jen protilehlou komunikaci vedoucí od hlavního vchodu nemocnice podél parkoviště před budovou KHS až na hlavní silnici. V zadní části nemocničního areálu je obousměrný provoz zachován.

Svoz odpadu během svátků

Svoz popelnic na 80 litrů a 120 litrů, kontejnerů na komunální odpad zůstává v platnosti podle stálého harmonogramu jen s tím rozdílem, že svoz o vánočních svátcích a dnech 31. 12. a 1. 1. bude probíhat pouze do 14 hodin. „Z tohoto důvodu žádáme občany, aby v lokalitách, kde běžně probíhá svoz odpoledne, přistavili popelnice ke svozu odpadu již ráno,“ uvedl mluvčí radnice Václav Šámal. Vánoční stromky se budou odvážet v pondělí 8. a 22. ledna.

Psi v nemocnici pomohou i potěší

Noví dva členové rozšířili canisterapeutický tým na oddělení lůžek sociální péče a lůžek následné péče českolipské nemocnice. Jedná se o dva pejsky italského plemene spinone. S klienty těchto oddělení budou nově dvakrát do měsíce pracovat fenka Andělka a pes Aruf Canini Corde. Pacientům canisterapie pomáhá při cíleném polohování, pejsci pomáhají prohřát postižené části těla a u pacienta může následně dojít ke zlepšení pohyblivosti. Kromě toho se metody využívá jako podpůrná zážitková léčba. Pomáhá pacientům po mozkových příhodách nebo lidem se svalovými křečemi.

S klienty těchto oddělení lůžek sociální péče a lůžek následné péče českolipské nemocnice budou nově dvakrát do měsíce pracovat fenka Andělka a pes Aruf Canini Corde.

NOVÝ BOR

Běžkaři si opět zalyžují i na oválu

Vyzkoušet si strojově upravené stopy přímo v Novém Boru budou moci běžkaři i během letošní zimy. Zhruba kilometrovou trasu si užijí na okruhu v bývalém cyklistickém areálu, vyrazit budou moci ale i po upravené cyklostezce do Sloupu v Čechách. O dobré sklouznutí se postarají členové oddílu běhu na lyžích SKI Polevsko. Podle Jana Šmída vyjedou do terénu na sněžných skútrech dvakrát do týdne. Rozhodující slovo ale bude mít počasí a sněhové podmínky. Úpravu lyžařských běžeckých tras zaplatí město Nový Bor. „S ohledem na technicky a finančně náročnou údržbu běžeckých tras, žádáme veřejnost, aby během sezony nevstupovala do upravené stopy,“ dodala mluvčí novoborské radnice Radmila Pokorná.

Pomozte doplnit charitní šatník

Farní charita stále poptává zimní oblečení pro své klienty. Město Nový Bor se spojilo s Farní charitou Česká Lípa a pořádá od 4. do 15. prosince sbírku zimního oblečení, obuvi a drogistického zboží pro charitní šatník. Jeho prostřednictvím darované věci poputují k sociálně slabým rodinám i jednotlivcům z Nového Boru, České Lípy a okolí, klientům Azylového domu Jonáš v České Lípě a Dobranově. Charitní šatník potřebuje pro své klienty zejména dětské, dámské a pánské oblečení a obuv a dále třeba i ručníky, povlečení, základní léky, mýdla, šampony, jary, prací prášky. Tyto věci mohou dárci vozit během prvních dvou prosincových týdnů do prodejny tabáku ve Wolkerově ulici, kde bude hlavní sběrné místo charitativní sbírky. Dary bude možné předat také na odboru sociálních věcí a zdravotnictví. Po domluvě je možné oblečení i svážet.

ZÁKUPY

Rytinový salon čekají opravy

Pár let teď návštěvníci zámku v Zákupech nebudou moci nahlédnout do rytinového salonu. Unikátní místnost čeká velká obnova. Salon bude celý rozebrán, odvezen na restaurování a poté bude sestaven do původní podoby známé z historické fotografie z doby před rokem 1945, kdy se rytinový salon nacházel ještě na svém původním místě, a to na zámku Doksy. Během adventních prohlídek, které v Zákupech začaly o uplynulém víkendu, je salon už uzavřen.

POLEVSKO

Opravili silnice za více než dva miliony

Celkem čtyři místní komunikace se v letošním roce povedlo opravit Obecnímu úřadu v Polevsku. Celková délka opravených silnic činí 323 metrů, celkové náklady 2,3 milionů korun. „Téměř jeden a půl milionu se nám podařilo získat z dotačních prostředků Ministerstva pro místní rozvoj,“ říká starostka Polevska Martina Rašínová s tím, že to není jediný letošní projekt, kterým se podařilo v obci něco vylepšit. „Dále dokončujeme opravu vodní nádrže na návsi, na kterou obec získalo dotaci z Ministerstva zemědělství,“ pokračuje Rašínová. Na příští rok obec připravuje podání žádosti o dotaci na výstavbu obecního technického zázemí a vybudování arboreta neboli přírodního parku v rokli za kostelem.

Z REGIONU

Do nemocnic půjdou další miliony

Rada kraje rozhodla, že podpoří páteřní nemocnice v Libereckém kraji. Jako investiční rezerva projektů nemocnic je v návrhu rozpočtu resortu zdravotnictví k rozdělení částka 12,5 milionů korun. Jedná se o takzvanou metodickou podporu pro zajištění finančních zdrojů vybraným lůžkovým zařízením v Libereckém kraji, mezi které patří Krajská nemocnice Liberec, Nemocnice s poliklinikou Česká Lípa, Nemocnice Jablonec nad Nisou a Masarykova městská nemocnice. „Podpořeny budou jen takové investiční projekty, které povedou k zajištění kvalitnější, efektivnější a bezpečnější zdravotní péče nebo budou s jejím poskytováním souviset,“ uvedla mluvčí kraje Markéta Žitná. O výši individuálního příspěvku bude rozhodovat Rada Libereckého kraje.

Cyklostezka je už kompletně průjezdná

Minulý týden se podařilo odklidit poslední popadané stromy na cyklostezce Varhany, které tu zůstaly po říjnové vichřici. Trasa z České Lípy do Kamenického Šenova je tak nyní kompletně průjezdná, včetně úseku v Novém Oldřichově, kde bylo nejvíce polomů. V těchto dnech začal velký úklid stezky a další práce na odstranění škod, které napáchala nedávná vichřice. „Uživatelé by měli dbát zvýšené pozornosti při pohybu na cyklostezce, pohybuje se zde technika a pracovníci firmy provádějící práce,“ říká manažer Svazku obcí Cyklostezka Varhany Miroslav Pröller.

Zkontrolovali 4000 lidí na neschopence

Za první tři čtvrtiny roku zkontrolovali v kraji pracovníci České správy sociálního zabezpečení 4066 lidí na neschopence. Odhalili i podvodníky, kterým zkrátili nebo úplně odebrali pojistné. Provinilců v kraji objevili 126. „Lidé na neschopence musí sdělit ošetřujícímu lékaři platnou adresu, označit byt a zvonek jmenovkou, prokázat se při kontrole průkazem totožnosti a dodržovat dobu vycházek, pokud jim je lékař povolil,“ popsala mluvčí správy sociálního zabezpečení Renáta Provazníková.

Dotace na ochranu stád před šelmami

Nová dotační výzva z Operačního programu Životní prostředí pomůže chovatelům chránit stáda před vlkem, rysem a medvědem, a také chovy drůbeže před jestřáby. „Chovatelé sice jsou dotacemi podporováni již nyní, ale ti, kteří žijí v oblastech s výskytem velkých šelem, mají při ochraně svých stád vyšší náklady. Rozhodli jsme se jim proto pomoci, aby bylo pro ně bylo jednodušší svá stáda zabezpečit. Dostat mohou až 80 % nákladů,“ vysvětluje Pavel Pešout z Agentury ochrany přírody a krajiny ČR, ředitel sekce ochrany přírody a krajiny.

RALSKO

Na Ploužnici přibyly parkovací plochy

Nedostatek parkovacích ploch je problém na většině sídlišť a Ploužnice v Ralsku není výjimkou. Město v listopadu na sídlišti vybudovalo deset nových parkovacích míst. Přestože by místní využili i více ploch, kvůli stávajícímu terénu nemohla radnice parkoviště více rozšířit. Obdobné rozšíření stání město chystá i v dalších městských částech, kde jsou bytové domy.

Autor: Redakce

28.11.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Služby - Služby Provozní pracovník(17 000 Kč)

Vedoucí provozu sportovních zařízení Provozní. Požadované vzdělání: úsv. Neurčeno, úvazek: . Mzda min. 17000 kč, mzda max. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: - pracovní poměr: na dobu určitou (min.1 rok s možností smlouvy na dobu neurčitou), - doba zaměstnání: nástup možný ihned nebo po dohodě, , Požadujeme: prokazatelná praxe v restauračním provozu, trestní bezúhonnost, organizační a komunikační schopnosti, znalost práce na PC, časová flexibilita, loajalita, iniciativa, zodpovědnost, spolehlivost, pozitivní a kreativní přístup k práci, zastat pracovní činnost číšníka-servírky., Nabízíme: stravné ve formě stravenek, 5 týdnů dovolené, volné vstupy na sportoviště organizace, Strukturovaný životopis: zaslat na adresu - Máchova 203, 471 27 Stráž pod Ralskem, - email: reditel@pandasport.cz., Termín zaslání životopisu: do 20.3.2018, Máchova 203, 471 27 Stráž pod Ralskem, okres Česká Lípa, Tel.+Fax +420 483 034 071.. Pracoviště: Panda sport, příspěvková organizace, Máchova, č.p. 203, 471 27 Stráž pod Ralskem. Informace: Zdeněk Šimon, +420 733 184 778.

Zdravotnictví - Zdravotnictví Sociální pracovník(18 000 Kč)

Sociální pracovníci specialisté v oblasti péče o zdravotně postižené Sociální pracovník/ sociální pracovnice. Požadované vzdělání: vyšší odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč, mzda max. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce: Česká Lípa, Úvazek: celý (8 hodin denně), možno i zkrácený úvazek, Nabízíme:, - zajímavou, různorodou a kreativní práci v kanceláři i v terénu, - zaškolení, metodické vedení, supervizi a další rozvoj, - dovolená navíc, home-office, teambuilding, Náplň práce:, - individuální a skupinová práce s lidmi se znevýhodněním za účelem podpory získání zaměstnání – poskytujeme sociální rehabilitaci formou podporovaného zaměstnávání, více na www.rytmusliberec.cz, - spolupráce se zaměstnavateli (aktivní vyhledávání, konzultace, poradenství), dalšími sociálními službami a institucemi, rodinami, opatrovníky, - prezentace služby veřejnosti, Požadavky:, - min. VOŠ (v souladu se zákonem č. 108/2006 Sb., O sociálních službách), - uživatelská znalost PC (Word, internet, Excel, Power Point), - zodpovědný přístup k práci, tvořivé a otevřené myšlení, samostatnost a aktivní přístup k řešení úkolů, komunikační schopnosti, flexibilitu, trpělivost, schopnost pracovat samostatně i v týmu, - ochota učit se novým věcem, Plat: od 18 000 do 20 000 Kč, Nástup: březen 2018, Kontakt: Mgr. Denisa Oslejová – 776 889 775, Životopis a motivační dopis zasílejte na rytmusliberec@seznam.cz, případně na adresu Palachova 504/7, 468 41 Liberec 1 do 5. 3. 2018 - vybraní uchazeči budou telefonicky přizvání k výběrovému řízení, které proběhne v liberecké kanceláři (Palachova 504/7, Liberec 1, 460 01)., Zaměstnavatel si vyhrazuje právo výběrové řízení kdykoliv zrušit.. Pracoviště: Rytmus liberec, o.p.s. - 001, Školní, č.p. 2213, 470 01 Česká Lípa 1. Informace: Denisa Oslejová, +420 776 889 775.

Technika a elektrotechnika - Technika a elektrotechnika Seřizovač(24 000 Kč)

Seřizovači a obsluha obráběcích strojů (kromě dřevoobráběcích) SOUSTRUŽNÍK. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 24000 kč, mzda max. 28000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadujeme:, - výuční list , - praxe ve strojírenském oboru, - manuální zručnost, Nabízíme:, - práce v jednosměnném provozu, - práce na HPP, - možnost stravování v závodní jídelně s příspěvkem na obědy, - nástup možný ihned, - mzda v závislosti na praxi 24.000 - 28.000,- Kč, Zaslat životopis e-mailem.. Pracoviště: Ml tuning, spol. s r.o.-002, Tovární, č.p. 102, 471 25 Jablonné v Podještědí. Informace: Nikola Ševců, .

Obchod - Obchod Prodavač, prodejce(15 000 Kč)

Prodavači potravinářského zboží Prodavač/ka. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce: prodejna v Kauflandu, Nový Bor, Popis práce: prodej pekařských a cukrářských výrobků., Požadavky: praxe v prodejně nebo v potravinářství výhodou, , Pracovní doba: PO-PÁ ranní od 5:30 - 13:30 hodin, odpolední od 13:30 - 21:00 hodin, SO-NE- dle rozpisu směn., První kontakt e-mailem nebo telefonicky v čase od 9 - 14 hodin., Nabízíme závodní stravování.. Pracoviště: Jizerské pekárny, spol. s r. o. - nový bor - 001, B. Egermanna, č.p. 950, 473 01 Nový Bor. Informace: Lucie Žáčková, +420 725 524 166.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Videosouhrn Deníku – pondělí 19. února 2018

Neuvěřitelně agresivní omyl v dálničním tunelu a karate v metru: videa dne

Pěvecké duo Kchun -  Marek Šulc a Martin Prokeš.

Komorní cyklus nabídne setkání s duem Kchun a videoartem

Zahrada slaví úspěch s chovem vzácného sambara

Liberec – Liberecká zoologická zahrada se může pochlubit vzácným přírůstkem. Jedná se o samečka sambara skvrnitého.

Lípa opouští Otevřená města. Má vlastní řešení.

Česká Lípa – Zastupitelé rozhodli, že Česká Lípa vystoupí ze spolku měst, které vyvíjejí moderní způsoby komunikace se svými občany. 

O porážce mužů HC Česká Lípa rozhodlo až prodloužení

Turnov - Do play-off krajské ligy vstoupili českolipští hokejisté nešťastnou porážkou.

Starostka České Lípy chtěla do čela ČSSD. Skončila mezi poraženými

Česká Lípa – Starostka České Lípy Romana Žatecká neúspěšně kandidovala na sjezdu ČSSD na předsedkyni strany. Volilo ji jen 13 delegátů.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT