VYBRAT REGION
Zavřít mapu

KRÁTCE: V Hamru vzniká nová pláž, hejtman míří do Šenova

Českolipsko - Přinášíme krátké zprávy z celého regionu: zpravodajství z měst i obcí, krimi, kultura i sport.

7.3.2016
SDÍLEJ:

V Hamru vzniká nová pláž. Foto: archiv

V Hamru vzniká nová pláž

Hamr na Jezeře - Přípravy na letošní turistickou sezonu jsou v Hamru na Jezeře v plném proudu. Pracuje se především v chatové osadě Anděl, kterou letos obec koupila a bude ji stejně jako koupaliště provozovat. „V osadě pomalu tvoříme její vlastní pláž. Na srovnaný prostor se naveze bílý provodínský písek a bude další kousek krásné pláže, kterou budou moci využít rekreanti ubytování na Andělu," říká hamerský starosta Milan Dvořák. Chatový areál, který se nachází vedle hlavní pláže, koupila obec za 5,5 milionu Kč. Název dostala osada po hlavní postavě filmu Dovolená s Andělem, který se v Hamru v roce 1953 natáčel. Anděl, jehož součástí jsou i dvě hřiště a klubovna, bude návštěvníkům k dispozici už během letošní letní sezony.

Hejtman navštíví Kamenický Šenov

Kamenický Šenov - Hejtman Libereckého kraje Martin Půta zavítá tento týden na Českolipsko. V rámci svých pravidelných hejtmanských dnů tentokrát navštíví Kamenický Šenov. Ve středu 9. března si hejtman prohlédne šenovskou základní školu, firmu Preciosa Lustry, sklářskou školu, bývalou sklárnu Elias Palme a Sklářské muzeum. Součástí návštěvy bude také beseda s občany Kamenického Šenova, která proběhne mezi 16. a 17. hodinou ve velkém přednáškovém sále kulturního centra (nad knihovnou).

Zneužil strýčka kvůli televizi

Českolipsko - Městský úřad na Českolipsku, který je opatrovníkem muže ve věku 65 let, podal policii oznámení na šestatřicetiletého synovce dotyčného. Ten se měl dopustit úvěrového podvodu tím, že na podzim loňského roku strýce dovedl do obchodu s elektronikou a jeho jménem uzavřel smlouvu o úvěru. Půjčka měla sloužit na nákup televizoru značky Samsung za 13 tisíc korun. Postarší muž, jemuž byla v minulosti úředně odebrána způsobilost k právním úkonům, smlouvu stvrdil, přestože neumí ani číst. Pracovníkům obchodu stačilo, že se dokáže samostatně podepsat. „Šestatřicetiletému muži nyní hrozí v této souvislosti trestní stíhání pro přečin úvěrového podvodu, a to i přesto, že úvěr řádně splácel a společnosti, která mu peníze půjčila, nic nedluží," sdělila k případu policejní mluvčí Ivana Baláková.

Spolky mají poslední možnost podat žádosti o dotace

Nový Bor - Veřejně prospěšné spolky, které chtějí požádat o dotace na svůj provoz, mají již jen několik dní, aby podaly žádosti v rámci dotačních programů vypisovaných městem Nový Bor. Dotace se vztahují na spolky, které cílí na podporu spolkového života ve městě, podporují volnočasové aktivity a vzdělání mládeže, pečují o životní prostředí, poskytují sociální podporu lidem v nouzi nebo chtějí obnovit objekty, které nejsou zapsanými kulturními památkami, ale leží v městské památkové zóně města. O podporu mohou rovněž žádat sportovní kluby. Poslední termín žádostí je 8. 3.

Farní charita se stala držitelem známky České kvality

Česká Lípa - Farní charita Česká Lípa získala označení Spolehlivá veřejně prospěšná organizace. Zařadila se tak mezi dalších dvacet jedna organizací v ČR, a stala se tak držitelem známky Česká kvalita. Značku spolehlivosti uděluje Asociace veřejně prospěšných organizací ČR (AVPO ČR) na základě rozhodnutí rady složené z nezávislých odborníků. Značka poskytuje dárcům informace o tom, že její držitel hospodaří se svěřenými prostředky transparentně a adekvátně je využívá na plnění svých veřejně prospěšných činností a služeb.

Soutěž Regionální potravina začíná

Liberecký kraj - Prestižní značku kvality, která je zárukou místních surovin a tradiční receptury, mohou zemědělci a potravináři pro svůj výrobek získat i letos. Začal totiž už další ročník soutěže Regionální potravina, jehož vyhlašovatelem je Regionální agrární rada Libereckého kraje. Cílem soutěže je podpořit domácí producenty lokálních potravin a motivovat zákazníky k jejich vyhledávání na pultech v obchodech, na farmářských trzích či přímo u výrobců. Do soutěže se mohou přihlásit všichni potravináři, zpracovatelé a zemědělci z Libereckého kraje kraje se svými zemědělskými nebo potravinářskými výrobky, které musí být v regionu i zcela vyrobeny. Soutěž Regionální potravina má 9 kategorií. Přihlášky do soutěže je možné podávat až do 25. března.

Vyvedení kamarádíčci nekradli prvně

Cvikov - Dva mladíci ve věku 21 a 23 let se rozhodli znovu krást, kriminalistům se je však podařilo usvědčit. Jejich cílem byl tentokrát automobil Nissan, který stál v ulici Komenského ve Cvikově. Z tohoto vozidla mladíci v lednu odcizili věci za 14 500 korun. Mnohem vyšší škodu však způsobili majiteli na voze samotném. „Zpočátku se do automobilu snažili dostat přes zadní dveře, zde se jim ale podařilo jen poškodit zámek. Nakonec proto u auta vytloukli sklo bočních zadních dveří,"uvádí Ivana Baláková, mluvčí českolipské policie. Oprava auta přijde majitele na nejméně 20 000 korun. Mladíci jsou nepoučitelní, oba totiž už soud pro mladistvé v minulosti za krádeže potrestal, jednoho z nich podmíněným trestem, druhého k obecně prospěšným pracím s výměrou 200 hodin. Za spolupachatelství na přečinech krádeže a poškození cizí věci s celkovou škodou 34 500 korun je nyní může postihnout už trest přísnější, a to především s ohledem na jejich minulost.

Informační panel je mimo provoz

Nový Bor - Elektronický informační panel, který se nachází v prostoru před budovou městského úřadu na náměstí Míru v Novém Boru, je v současné době mimo provoz. Na vině je porucha dotykové vrstvy zařízení. Podle vyjádření firmy, která opravu zajišťuje, potrvá výměna dotykového panelu přibližně čtyři týdny.

V Arnultovicích vedou žáky ke čtení

Nový Bor - Arnultovická Základní škola Generála Svobody se zapojila do dvou projektů Výzvy pro podporu čtenářské gramotnosti. Čtyři učitelé druhých až čtvrtých tříd uspořádali čtenářské dílny, kde se v rámci projektu věnovali 67 žákům školy a pomohli jim tak objevit kouzlo literatury. Školní knihovna byla obohacena o 226 knih v papírové podobě. Nové elektronické čtečky jistě budou motivací pro mladé čtenáře. Čtenářské dílny podle realizátorů projektu rozhodně přispěly k rozvoji individuálních schopností žáků v oblasti čtenářství a čtenářské gramotnosti. V současné době není výjimkou, že si žáci čtou knihy i během přestávek. Díky úspěchu projektu bude škola pokračovat v podpoře mladých ve čtení i nadále.

Otce připravil o sociální dávky

Českolipsko - Že má syna opravdu dobráka, se přesvědčil devětačtyřicetiletý muž z Českolipska. Čtyřiadvacetiletý syn od září loňského roku do letošního února už třikrát bez otcova vědomí vyzvedl a následně také utratil jeho sociální dávky, které mu posílá úřad práce. Otec se tedy na svého syna rozhodl podat trestní oznámení. „Při prvních dvou případech nic policistům nehlásil, protože svému potomkovi nechtěl přivodit trestní stíhání. Nyní oznamovateli ale už došla trpělivost," uvádí mluvčí českolipské policie Ivana Baláková. Syn otce připravil dohromady o 8 944 korun, za to mu nyní hrozí až dva roky odnětí svobody.

Konec plýtvání s jídlem, řekli si v Dubé

Dubá - V rámci projektu Menu pro změnu proběhla v únoru v Základní škole Dubá aktivita „Společné obědy ve školní jídelně". Třídní učitel společně se svou třídou přišel na oběd do školní jídelny a dohromady usedl ke stolu s dětmi. „Cílem této aktivity bylo snížení plýtvání s polévkou a jídlem. Někteří žáci tak ochutnali poprvé polévku. Jiní si ji dokonce přidali, přestože ji jindy minou. Na společném obědě probíhaly i diskuse o běžných problémech dětí. Učitelé tak mohli získat jiný náhled na děti. Společné obědy měly celkově pozitivní výsledek," říká učitelka Jana Mašková.

Pozvánka na jazz

Česká Lípa - Fenomenální americká rytmika Parker & Parker v triovém turné s talentovaným polským kytaristou Szymonem Mikou. Na jazzový zážitek můžete vyrazit již v úterý 8. března do českolipského klubu s názvem U bílýho černocha. Těšit se můžete na dva bratry z Ameriky, kteří spojují hudební zážitek rockových a funkových tónů s jazzem. Kytarista na koncert do České Lípy zavítá ze sousedního Polska. Mimo kytary si v českolipském baru můžete poslechnout také bicí a kontrabas, na které posluchačům zahraje bratrské duo Parkrových.

Zájezd na drážďanský veletrh

Cvikov - Sbor pro občanské záležitosti města Cvikova pořádá v sobotu 19. března zájezd na veletrh Drážďanské Velikonoce. Hlavním tahákem letošního veletrhu je světová výstava orchideí Orchideen welt. Vystavovat budou pěstitelé ze čtyřech kontinentů přes 2000 rostlin. Výstava je spojená s nákupem rostlin, dekorací a řemeslných výrobků. Vstupné na výstavu je 10 € a cena samotného zájezdu je 105 Kč. Zájemci se mohou hlásit na matrice MěÚ Cvikov. Odjezd autobusu je 19. 3. 2016 v 7.00 z Lindavy, dále pak v 7.30 ze cvikovského náměstí a v 7.45 ze sídliště Cvikov.

Autor: Redakce

7.3.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Jírův Betlém už stojí. Rozsvěcet ho budou v sobotu.

Andělská Hora zve na sochy, Kryštofovo Údolí na betlém

Žáci 1. A ZŠ Dr. Miroslava Tyrše Česká Lípa s třídní učitelkou Olgou Žárskou.

Naši prvňáci ZŠ Dr. Miroslava Tyrše Česká Lípa

Rozloučili se s hrdinou, veterána uctily čestné salvy

Albrechtice v Jizerských horách - Stovky lidí se přišly rozloučit s válečným veteránem, hrdinou Jaroslavem Mevaldem na pohřeb do kostela v Albrechticích v Jizerských horách. V roce 2014 byl těžce zraněn na misi v Afghánistánu, 10. listopadu náhle zemřel. Bylo mu 39 let.

Sportovní střelkyně Aneta Brabcová vyhrála domácí závod a odlétá do Austrálie

Manušice - Střelecký klub SSK Manušice pořádal v České Lípě další ročník tradičního podzimního závodu ve střelbě ze vzduchových zbraní, a to Velkou cenu ZŠ Sever.

KRÁTCE: Tři sestry se valí do Crystalu. Lípa představila adventní program

Českolipsko - Přinášíme krátké zprávy z celého regionu: zpravodajství z měst i obcí, krimi, kultury a sportu.

Obětí dopravních nehod přibylo. Na silnicích v kraji letos zemřelo už 19 lidí

Českolipsko – Počet mrtvých od začátku roku je vyšší než v předchozích letech.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT