VYBRAT REGION
Zavřít mapu

KRÁTCE: V Lípě se letos narodilo už přes 1000 dětí. Máj vypluje na jezero

Českolipsko - Přinášíme krátké zprávy z celého regionu: zpravodajství z měst i obcí, krimi, kultury a sportu.

30.11.2017
SDÍLEJ:

Letošní 1000. maminkou v českolipské porodnici je Gabriela Svobodová ze Cvikova, která v pátek večer přivedla na svět dceru Amálku. Foto: NsP

DOKSY

O adventu vypluje na Máchovo jezero Máj

Kdo se nestihl projet lodí po Máchově jezeře během letní sezony, má šanci nyní. Tuto neděli 3. prosince od 16 hodin se bude konat speciální adventní vyhlídková plavba na největší lodi na Máchově jezeře. Na vodu vyrazí Máj. Pokud nebude mrznout, bude se adventní plavba opakovat i další neděli. Plavba potrvá 60 minut. V ceně lodního lístku je svařené víno a čaj zdarma. Děti do 15 let mají plavbu zdarma, jinak lodní lístek stojí 150 korun.

Opravy zámku odstartují se zpožděním

Až na třetí pokus se městu Doksy podařilo najít dodavatele stavebních úprav místního zámku, který v následujícím roce projde obnovou za bezmála 50 milionů korun. Veřejnou zakázku město pro nezájem dodavatelů několikrát opakovalo a práce tak začnou později, než bylo v plánu. Vítězná stavební společnost CL-EVANS by měla začít s obnovou ještě na sklonku tohoto roku a dokončení prací se plánuje na leden roku 2019. V průběhu příštího roku bude muset radnice znovu vyhlásit zakázku na výběr dodavatele vybavení. Na opravu památky získalo město dotaci přes 40 milionů korun z EU.

KRAVAŘE

Na obchvatu se už začalo pracovat

Krátce po předání staveniště se do staveniště obchvatu Kravař zaryly bagry. Připravují terén pro 2,7 kilometrů dlouhou přeložku státní silnice I/15. Ta vzniká na zelené louce, povede mimo obydlí. Firma Strabag, která je zhotovitelem díla, bude v průběhu stavby využívat dvě přístupové cesty, ve Stvolínkách v místě, kde bude obchvat končit, a pod nádražím v Kravařích. Zde bude obchvat protínat ulici Nádražní, po které budou přijíždět také auta stavařů. Pro případ problémů během stavby mají všichni obyvatelé přilehlých domů k dispozici kontakt přímo na stavbyvedoucího. Na podzim 2019 je naplánované předání díla, za které stát podle vysoutěžené smlouvy zaplatí 176 milionů korun.

NOVÝ BOR

Zimní údržba bude efektivnější

V Novém Boru chtějí zefektivnit zajištění zimní údržby. „Stanovili jsme prioritní místa, která se budou uklízet od sněhu nejdříve. Jedná se o prostory před poliklinikou, ordinacemi lékařů a před školami. Zároveň se bude sníh z komunikací odhrnovat od samého počátku, aby silnice zůstaly dostatečně široké i při větším spadu. Vedle toho se zaměstnanci úklidové firmy seznámí přímo v terénu s místy, která budou uklízet,“ říká novoborský starosta Jaromír Dvořák. Na neuklizený sníh ze silnic nebo chodníků mohou obyvatelé Boru upozornit na čísle 724 643 525. Údržbu v Novém Boru a v jeho částech zajišťuje společnost AVE CZ.

ČESKÁ LÍPA

Našli ukradený vůz

Auto s rozsvícenými světly, nastartovaným motorem a zamlženými okny stálo v pondělí noci u kulturního domu Arbes v České Lípě. Strážníci městské policie nejprve zkontrolovali, zda je někdo uvnitř, ale ve voze se nikdo nenacházel. Znamením, že něco není v pořádku, bylo zjištění, že v zapalování nejsou klíčky. Kontrola v registru vozidel upozornila, že vozidlo je kradené. Případ strážníci předali Policii ČR.

1000. maminka má radost z Amálky i dárku

Hranici tisíce porodů překonala minulý týden porodnice v českolipské nemocnici. Jubilejní maminkou se stala Gabriela Svobodová ze Cvikova, která v pátek večer přivedla na svět dceru Amálku. Kromě dcerky si Gabriela a tatínek Josef domů odnesli také květinu a poukaz na produkty pro matku a dítě z Centra zdraví, které jim věnovalo vedení nemocnice. Více než tisíc dětí se v České Lípě narodilo naposledy v roce 2007, kdy jich v místní porodnici přišlo na svět 1132. „Letos se k včerejšímu dní narodilo 1020 dětí,“ uvedla Kateřina Amrichová z oddělení marketingu a strategie NsP. Na letošních vyšších číslech má podíl uzavření porodnice v Rumburku. Vedení tamní nemocnice se přes všechnu snahu nepodařilo sehnat nového porodníka a letos v dubnu museli porodnici uzavřít.

Vánoční trhy začnou v pátek

K adventnímu času v České Lípě už neodmyslitelně patří vánoční trhy ve Vlastivědném muzeu a galerii v České Lípě. Letošní osmadvacáté budou zahájeny tento pátek ve 13 hodin a potrvají do středy 6. prosince. Návštěvníkům nabídnou mnoho řemeslných výrobků, bohaté občerstvení, dílničky pro děti, hudební i pohádková vystoupení. U prodejců si budete moci zakoupit rukodělné výrobky z textilu, vlny a keramiky, také svíčky, mýdla, autorské obrazy, šperky, dřevěné hračky, knížky, a to i látkové, a mnoho dalšího. Celý ambit provoní medové dobroty, čaje a koření. Nebudou chybět ani produkty z levandule nebo vánoční ozdoby ze skla a korálků. Oblíbeným zbožím budou opět domácí marmelády a nově i květinové aranže.

Lípa Musica zahajuje předprodej na úvodní koncert

V pondělí začal předprodej vstupenek na zahajovací koncert 17. ročníku Mezinárodního hudebního festivalu Lípa Musica a Koncertu pro Liberecký kraj, který se uskuteční 17. září 2018 v Jablonci nad Nisou za účasti pěvkyně Magdaleny Kožené a Collegia 1704 Václava Lukse. Současně bude spuštěn předprodej vstupenek i na koncerty komorního cyklu Kruh přátel hudby, který bude v českolipském Centru textilního tisku probíhat od 23. ledna do 19. června příštího roku.

Klub přátel muzea slaví 50. výročí výstavou

Vlastivědné muzeum a galerie v České Lípě ve středu otevřelo třetí a závěrečnou výstavu věnovanou dvěma výročím vlastivědné práce na Českolipsku. V roce 2018 uplyne padesát let od vzniku Klubu přátel muzea, který po nuceném přerušení činnosti byl obnoven 29. listopadu 1986. Výstava v Maštálkově výstavní síni je přístupná mimo pondělí a úterý až do konce roku.

Děti z vyloučených lokalit mají kapelu, chybí jim nástroje

V nízkoprahovém klubu Farní charity Česká Lípa vznikla nová kapela. Ačkoliv jim chybí nástroje, brzy budou mít svůj první koncert. „Chtěli začít hrát spolu jako kapela. Proto jsem jim vzala z domova vlastní klávesy a kytaru, klienti si další nástroje přinesli,” řekla o vzniku kapely vedoucí Michaela Nováková. Mladí muzikanti se scházejí v prostorách klubu každý den po škole. Také proto, že si z vlastní iniciativy domluvili na polovinu prosince svůj první koncert pro své přátele, rodiče a zaměstnance Farní charity Česká Lípa. Koncertní repertoár budou tvořit nejen romské tradicionály, ale v předvánoční době také koledy. „Jsme rádi, že jsme schopni tuto aktivitu podpořit. Pro kapelu však sháníme ještě nějakou starou aparaturu, aby vynikly i hlasy zpěváků. Proto, pokud snad někdo o něčem víte, dejte nám prosím vědět,” dodává vedoucí klubu.

Vystavují díla absolventky šenovské školy

Výstavou s názvem Artifitial Nature se v Galerii Jídelna v českolipském muzeu prezentuje Klára Horáčková. Výtvarnice pochází z Prahy, vystudovala SUPŠS v Kamenickém Šenově a následně působila na VŠUP v Praze v Ateliéru skla a sochařství. Během studia absolvovala stáže ve Finsku i Německu. Vystavovala na mnoha kolektivních výstavách po Evropě, ale také třeba v Egyptě. Její díla jsou v muzeu k vidění do konce roku.

HORNÍ POLICE

Cesta do školy bude bezpečnější

Bezpečný přechod přes silnici II/268 u zámku plánují v příštím roce vybudovat v Horní Polici. Bude sloužit především dětem, které směřují do základní školy. Místo pro přecházení by mělo být přirozeným prodloužením pěší zóny kamenného mostu směrem k zámku a komunikaci k základní škole. V plánu je také instalace nového zábradlí na konec starého mostu tak, aby nebylo možné přejít silnici v jiném místě, než je plánovaný přechod. V daném úseku bude dále snížena rychlost na 30 km/hod. Práce na novém přechodu by měly začít na jaře.

Z REGIONU

Nejlepší knihovníci obdrží ceny

Regionální organizace Svazu knihovníků a informačních pracovníků Libereckého kraje již potřetí udělí ocenění nejlepším knihovnicím a knihovníkům, kteří v uplynulém období dosáhli výjimečných výsledků, realizovali zajímavou aktivitu nebo se trvale věnovali činnostem, které přispěly k rozvoji obce. Slavnostní událost proběhne v úterý 5. prosince v Krajské vědecké knihovně v Liberci. Soutěž je vyhlašována ve dvou kategoriích: Knihovník a Knihovnice roku a Celoživotní přínos knihovnictví v Libereckém kraji.

Autor: Redakce

30.11.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Výroba - Výroba Montážní dělník 13 500 Kč Montážní dělníci výrobků ze dřeva a příbuzných materiálů Montážní dělníci výrobků ze dřeva a příbuzných materiálů. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 13500 kč, mzda max. 16000 kč. Volných pracovních míst: 5. Poznámka: Min. vyučení - není nutné v oboru. Praxe v oblasti zpracování dřeva výhodou, není podmínkou., Mzdové rozpětí od 13 500,- do 16 000,- + prémie + stravenky, zvláštní prémie. , SCHŮZKU NUTNÉ DOMLUVIT PŘEDEM TELEFONICKY!!! , Nástup možný ihned. Místo vhodnější pro muže - zvedání těžkých břemen nad 15 kg. Místo je vhodné i pro cizince.. Pracoviště: F - interier s.r.o. - 001, Nádražní, č.p. 18, 471 24 Mimoň. Informace: Josef Šlambor, +420 604 501 094. Obchod - Obchod Prodavač, prodejce 75 Kč Prodavači ostatního zboží v prodejnách Prodavač/ka - pokladní. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 75 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Požadujeme: zkušenost, upřímnost, zodpovědnost., Nabízíme plný pracovní úvazek nebo dohodu o provedení práce či o pracovní činnosti., První kontakt telefonicky!. Pracoviště: Nhan nguyen thi - market havířská, Havířská, č.p. 2014, 470 01 Česká Lípa 1. Informace: Nguyenová, +420 777 157 789. Ostatní - Obsluha zařízení ve vodárenství a vodohospodářství 19 500 Kč Obsluha zařízení ve vodárenství a vodohospodářství (včetně čistíren vody) Strojník vodohospodářského zařízení ČOV. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 19500 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracovní náplň, -Obsluha čistírny odpadních vod, po zapracování pravidelné střídání 12 hod. směn v nepřetržitém provozu, -Obsluha vyhrazených technických zařízení, -Údržba zařízení čistírny odpadních vod - práce ve ztížených hygienických podmínkách, -Zpracování dat na počítači, -Evidence technických dat o průběhu a výsledcích procesu čištění, Nabízíme, -Zázemí silné nadnárodní společnosti, -Jistotu a stabilitu velké firmy, -Odpovídající mzdové ohodnocení, -Nadstandardní zaměstnanecké výhody vyplývající z kolektivní smlouvy, -Možnost dalšího profesního vzdělávání , - mzdu + benefity + 13. a 14. mzdu , - Stravenky, dovolená nad rámec ZP, vzdělávací kurzy, penzijní připojištění, sociální benefity v celkové hodnotě 27000,- Kč za rok, zdravotní volno , Požadujeme, -Min. SOU - vyučení v oboru zámečník, mechanik, elektromechanik, maturita výhodou, -Základní znalosti a dovednosti při práci s PC, -Zodpovědnost, flexibilita, samostatnost, -Dobrý zdravotní stav, -Řidičský průkaz skupiny B výhodou, První kontakt emailem!. Pracoviště: Severočeské vodovody a kanalizace, a. s. - čov, Pod Holým vrchem, č.p. 3067, 470 01 Česká Lípa 1. Informace: Dagmar Machová, +420 417 808 396. Výroba - Výroba Strojírenští technici kontroly kvality, 25 000 Kč Technici kontroly kvality, laboranti v ostatních průmyslových oborech Technik kvality. Požadované vzdělání: úsv. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 25000 kč, mzda max. 34000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Náplň práce:, -Metrologie, -Vstupní kontrola materiálu, -Vyřizování reklamací, -Dokumentace systému kvality, Požadavky:, -Zkušenosti v automobilovém průmyslu na podobné pozici výhodou, -NJ nebo AJ na komunikativní úrovni, -Samostatnost, zodpovědnost, korektnost a chuť pracovat, Nabízíme: 13. plat, příspěvek zaměstnavatele na penzijní připojištění, stravenková karta, První kontakt emailem nebo osobně.. Pracoviště: Img automotive s.r.o. - česká lípa, Tovární, č.p. 3062, 470 01 Česká Lípa 1. Informace: Eva Šváchová, +420 728 452 249.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Skalice - Doksy 2:3 (1:1).
6

Doksy ovládly derby 3:2 a dál kralují přeboru

Výstava plastik a šperků z drahých kovů a kamenů, které České republice věnoval turnovský rodák, pan František Khynl.

Na sychrovském zámku otevřeli nový okruh zasvěcený pokladu

FOTO: Mladí návrháři z textilních škol ukázali svůj talent

Liberecký kraj – Styl, kreativita a originalita. Tyto vlastnosti vystihovaly modely studentů, kteří se účastnili 5. ročníku soutěže pro základní a střední školy v textilní a oděvní tvorbě Oděv a textil, Liberec 2018.

Bikrosová dráha místo odpadků a zloděj, co se s okradeným hádá: videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v úterý 18. září 2018.

Kino v Boru dostane novou fasádu. Novou podobu bude mít kino po téměř 30 letech

Nový Bor – „Jsem samozřejmě v devadesáti oprýskaná jako ten váš biograf zvenčí, ale ta fasáda se dá vždycky udělat, tohle už lepší nebude.“ Tato slova pronesla před dvěma lety během 90. výročí novoborského kina herečka a disidentka Vlasta Chramostová.

Novoborští hasiči dostanou podzemní nádrž na vodu

Nový Bor - Radnice v Novém Boru hledá firmu, která za více než dva miliony korun vybuduje podzemní nádrž na 50 tisíc litrů vody. Ta bude sloužit dobrovolným hasičům jako stálý vodní zdroj bez ohledu na výkyvy počasí.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT