VYBRAT REGION
Zavřít mapu

KRÁTCE: V Lípě se letos narodilo už přes 1000 dětí. Máj vypluje na jezero

Českolipsko - Přinášíme krátké zprávy z celého regionu: zpravodajství z měst i obcí, krimi, kultury a sportu.

30.11.2017
SDÍLEJ:

Letošní 1000. maminkou v českolipské porodnici je Gabriela Svobodová ze Cvikova, která v pátek večer přivedla na svět dceru Amálku. Foto: NsP

DOKSY

O adventu vypluje na Máchovo jezero Máj

Kdo se nestihl projet lodí po Máchově jezeře během letní sezony, má šanci nyní. Tuto neděli 3. prosince od 16 hodin se bude konat speciální adventní vyhlídková plavba na největší lodi na Máchově jezeře. Na vodu vyrazí Máj. Pokud nebude mrznout, bude se adventní plavba opakovat i další neděli. Plavba potrvá 60 minut. V ceně lodního lístku je svařené víno a čaj zdarma. Děti do 15 let mají plavbu zdarma, jinak lodní lístek stojí 150 korun.

Opravy zámku odstartují se zpožděním

Až na třetí pokus se městu Doksy podařilo najít dodavatele stavebních úprav místního zámku, který v následujícím roce projde obnovou za bezmála 50 milionů korun. Veřejnou zakázku město pro nezájem dodavatelů několikrát opakovalo a práce tak začnou později, než bylo v plánu. Vítězná stavební společnost CL-EVANS by měla začít s obnovou ještě na sklonku tohoto roku a dokončení prací se plánuje na leden roku 2019. V průběhu příštího roku bude muset radnice znovu vyhlásit zakázku na výběr dodavatele vybavení. Na opravu památky získalo město dotaci přes 40 milionů korun z EU.

KRAVAŘE

Na obchvatu se už začalo pracovat

Krátce po předání staveniště se do staveniště obchvatu Kravař zaryly bagry. Připravují terén pro 2,7 kilometrů dlouhou přeložku státní silnice I/15. Ta vzniká na zelené louce, povede mimo obydlí. Firma Strabag, která je zhotovitelem díla, bude v průběhu stavby využívat dvě přístupové cesty, ve Stvolínkách v místě, kde bude obchvat končit, a pod nádražím v Kravařích. Zde bude obchvat protínat ulici Nádražní, po které budou přijíždět také auta stavařů. Pro případ problémů během stavby mají všichni obyvatelé přilehlých domů k dispozici kontakt přímo na stavbyvedoucího. Na podzim 2019 je naplánované předání díla, za které stát podle vysoutěžené smlouvy zaplatí 176 milionů korun.

NOVÝ BOR

Zimní údržba bude efektivnější

V Novém Boru chtějí zefektivnit zajištění zimní údržby. „Stanovili jsme prioritní místa, která se budou uklízet od sněhu nejdříve. Jedná se o prostory před poliklinikou, ordinacemi lékařů a před školami. Zároveň se bude sníh z komunikací odhrnovat od samého počátku, aby silnice zůstaly dostatečně široké i při větším spadu. Vedle toho se zaměstnanci úklidové firmy seznámí přímo v terénu s místy, která budou uklízet,“ říká novoborský starosta Jaromír Dvořák. Na neuklizený sníh ze silnic nebo chodníků mohou obyvatelé Boru upozornit na čísle 724 643 525. Údržbu v Novém Boru a v jeho částech zajišťuje společnost AVE CZ.

ČESKÁ LÍPA

Našli ukradený vůz

Auto s rozsvícenými světly, nastartovaným motorem a zamlženými okny stálo v pondělí noci u kulturního domu Arbes v České Lípě. Strážníci městské policie nejprve zkontrolovali, zda je někdo uvnitř, ale ve voze se nikdo nenacházel. Znamením, že něco není v pořádku, bylo zjištění, že v zapalování nejsou klíčky. Kontrola v registru vozidel upozornila, že vozidlo je kradené. Případ strážníci předali Policii ČR.

1000. maminka má radost z Amálky i dárku

Hranici tisíce porodů překonala minulý týden porodnice v českolipské nemocnici. Jubilejní maminkou se stala Gabriela Svobodová ze Cvikova, která v pátek večer přivedla na svět dceru Amálku. Kromě dcerky si Gabriela a tatínek Josef domů odnesli také květinu a poukaz na produkty pro matku a dítě z Centra zdraví, které jim věnovalo vedení nemocnice. Více než tisíc dětí se v České Lípě narodilo naposledy v roce 2007, kdy jich v místní porodnici přišlo na svět 1132. „Letos se k včerejšímu dní narodilo 1020 dětí,“ uvedla Kateřina Amrichová z oddělení marketingu a strategie NsP. Na letošních vyšších číslech má podíl uzavření porodnice v Rumburku. Vedení tamní nemocnice se přes všechnu snahu nepodařilo sehnat nového porodníka a letos v dubnu museli porodnici uzavřít.

Vánoční trhy začnou v pátek

K adventnímu času v České Lípě už neodmyslitelně patří vánoční trhy ve Vlastivědném muzeu a galerii v České Lípě. Letošní osmadvacáté budou zahájeny tento pátek ve 13 hodin a potrvají do středy 6. prosince. Návštěvníkům nabídnou mnoho řemeslných výrobků, bohaté občerstvení, dílničky pro děti, hudební i pohádková vystoupení. U prodejců si budete moci zakoupit rukodělné výrobky z textilu, vlny a keramiky, také svíčky, mýdla, autorské obrazy, šperky, dřevěné hračky, knížky, a to i látkové, a mnoho dalšího. Celý ambit provoní medové dobroty, čaje a koření. Nebudou chybět ani produkty z levandule nebo vánoční ozdoby ze skla a korálků. Oblíbeným zbožím budou opět domácí marmelády a nově i květinové aranže.

Lípa Musica zahajuje předprodej na úvodní koncert

V pondělí začal předprodej vstupenek na zahajovací koncert 17. ročníku Mezinárodního hudebního festivalu Lípa Musica a Koncertu pro Liberecký kraj, který se uskuteční 17. září 2018 v Jablonci nad Nisou za účasti pěvkyně Magdaleny Kožené a Collegia 1704 Václava Lukse. Současně bude spuštěn předprodej vstupenek i na koncerty komorního cyklu Kruh přátel hudby, který bude v českolipském Centru textilního tisku probíhat od 23. ledna do 19. června příštího roku.

Klub přátel muzea slaví 50. výročí výstavou

Vlastivědné muzeum a galerie v České Lípě ve středu otevřelo třetí a závěrečnou výstavu věnovanou dvěma výročím vlastivědné práce na Českolipsku. V roce 2018 uplyne padesát let od vzniku Klubu přátel muzea, který po nuceném přerušení činnosti byl obnoven 29. listopadu 1986. Výstava v Maštálkově výstavní síni je přístupná mimo pondělí a úterý až do konce roku.

Děti z vyloučených lokalit mají kapelu, chybí jim nástroje

V nízkoprahovém klubu Farní charity Česká Lípa vznikla nová kapela. Ačkoliv jim chybí nástroje, brzy budou mít svůj první koncert. „Chtěli začít hrát spolu jako kapela. Proto jsem jim vzala z domova vlastní klávesy a kytaru, klienti si další nástroje přinesli,” řekla o vzniku kapely vedoucí Michaela Nováková. Mladí muzikanti se scházejí v prostorách klubu každý den po škole. Také proto, že si z vlastní iniciativy domluvili na polovinu prosince svůj první koncert pro své přátele, rodiče a zaměstnance Farní charity Česká Lípa. Koncertní repertoár budou tvořit nejen romské tradicionály, ale v předvánoční době také koledy. „Jsme rádi, že jsme schopni tuto aktivitu podpořit. Pro kapelu však sháníme ještě nějakou starou aparaturu, aby vynikly i hlasy zpěváků. Proto, pokud snad někdo o něčem víte, dejte nám prosím vědět,” dodává vedoucí klubu.

Vystavují díla absolventky šenovské školy

Výstavou s názvem Artifitial Nature se v Galerii Jídelna v českolipském muzeu prezentuje Klára Horáčková. Výtvarnice pochází z Prahy, vystudovala SUPŠS v Kamenickém Šenově a následně působila na VŠUP v Praze v Ateliéru skla a sochařství. Během studia absolvovala stáže ve Finsku i Německu. Vystavovala na mnoha kolektivních výstavách po Evropě, ale také třeba v Egyptě. Její díla jsou v muzeu k vidění do konce roku.

HORNÍ POLICE

Cesta do školy bude bezpečnější

Bezpečný přechod přes silnici II/268 u zámku plánují v příštím roce vybudovat v Horní Polici. Bude sloužit především dětem, které směřují do základní školy. Místo pro přecházení by mělo být přirozeným prodloužením pěší zóny kamenného mostu směrem k zámku a komunikaci k základní škole. V plánu je také instalace nového zábradlí na konec starého mostu tak, aby nebylo možné přejít silnici v jiném místě, než je plánovaný přechod. V daném úseku bude dále snížena rychlost na 30 km/hod. Práce na novém přechodu by měly začít na jaře.

Z REGIONU

Nejlepší knihovníci obdrží ceny

Regionální organizace Svazu knihovníků a informačních pracovníků Libereckého kraje již potřetí udělí ocenění nejlepším knihovnicím a knihovníkům, kteří v uplynulém období dosáhli výjimečných výsledků, realizovali zajímavou aktivitu nebo se trvale věnovali činnostem, které přispěly k rozvoji obce. Slavnostní událost proběhne v úterý 5. prosince v Krajské vědecké knihovně v Liberci. Soutěž je vyhlašována ve dvou kategoriích: Knihovník a Knihovnice roku a Celoživotní přínos knihovnictví v Libereckém kraji.

Autor: Redakce

30.11.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Bankovnictví a finanční služby - Bankovnictví a finanční služby Finanční poradce 17 360 Kč

Investiční poradci specialisté Investiční techničky/ investiční technici v odboru rozvoje města a investic. Požadované vzdělání: úsv. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 17360 kč, mzda max. 28320 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Charakteristika pracovního místa: , Příprava a realizace jednotlivých investic menšího rozsahu nebo částí velkých investic., Zajišťování přípravy investičních akcí, zpracovávání investičních záměrů podle zadání, způsobů financování, projektové přípravy apod. Řešení majetkoprávních vztahů podle investičních záměrů a technickoekonomických požadavků. Zpracovávání rozpočtů a plánů nákladů na přípravné, průzkumové a projektové práce. Zajišťování realizace investičních akcí včetně dozorování průběhu realizace investic, výběr a koordinace dodavatelů a jiných účastníků stavby, přebírání prací, příprava, uzavírání a provádění změn smluv, prověřování , a zajišťování úplnosti investiční dokumentace a zpracovávání zápisů a protokolů o předání staveb, zajišťování odstraňování nedostatků v průběhu jejich realizace. Průběžná kontrola čerpání finančních prostředků z rozpočtu., Místo výkonu práce: Městský úřad Česká Lípa , Platové zařazení a platové podmínky: tarifní rozpětí od 17 360 do 28 320 Kč podle zápočtu let odborné praxe, osobní příplatek dle ust. § 131 zákoníku práce, Předpokládaný termín nástupu: dle dohody, Pracovní poměr bude sjednán na dobu: neurčitou, Kvalifikační předpoklady a požadavky:, -min. střední vzdělání s maturitní zkouškou stavebního, popř. příbuzného technického směru, -orientace v základních stavebně-právních normách a základních otázkách legislativy v oblasti veřejných zakázek a smluvního práva, -zodpovědný přístup k řešení problémů, komunikační dovednosti, -výborná znalost práce s MS Office, administrativní schopnosti, -řidičské oprávnění skupiny B - aktivní řidič, Nabízíme: 5 týdnů dovolené, 4 sick days, prémie, pružná pracovní doba, stravování formou jídelních kupónů, příspěvek na penzijní připojištění, zvyšování kvalifikace formou školení, Náležitosti písemné přihlášky: jméno, příjmení, titul uchazeče - datum a místo narození - státní příslušnost - místo trvalého pobytu - číslo občanského průkazu (nebo číslo dokladu, o povolení k pobytu, jde-li o cizího státního občana) - název pracovní pozice, o kterou se uchazeč uchází - datum a podpis uchazeče, Přílohy přihlášky: , -životopis, ve kterém jsou uvedeny údaje o dosavadních zaměstnáních a o odborných znalostech a dovednostech,, -kopie dokladu o nejvyšším dosaženém vzdělání , Lhůta pro podání přihlášky (vč. příloh): 10.07.2018 - 12:00 hodin , Způsob podání přihlášky: obálku označenou "Investiční technička / investiční technik" zaslat na adresu: Tajemník MěÚ, Městský úřad, náměstí T. G. Masaryka 1/1, 470 36 Česká Lípa nebo předat osobně v podatelně Městského úřadu Česká Lípa , Po ukončeném výběrovém řízení si mohou uchazeči svoje doklady a ostatní písemnosti osobně vyzvednout v oddělení personalistiky a mezd - následně budou tyto protokolárně skartovány., Vyhlašovatel si vyhrazuje právo zrušit toto oznámení kdykoliv v jeho průběhu.. Pracoviště: Město česká lípa, náměstí T. G. Masaryka, č.p. 1, 470 01 Česká Lípa 1. Informace: Hana Málková, +420 487 881 116.

Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič nákladního automobilu 21 000 Kč

Řidiči nákladních automobilů (kromě tahačů) Řidič do 3,5t - severní Čechy. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 21000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Společnost Fontana Watercoolers přijme řidiče (do 3,5t), na rozvoz zboží pro Ústecký a Liberecký kraj, Po-Pá, 6:00-14:30hod. Nabízíme pracovní pozici v rostoucí společnosti, zajímavé finanční ohodnocení a firemní benefity, mobilní telefon, nového kolegu zaškolíme., • Požadujeme: ŘP sk. B podmínkou, C+E velkou výhodou, praxe v rozvozu zboží min.1 rok podmínkou, znalost práce s PC, komunikativnost, loajalitu vůči společnosti, slušné vystupování, dobrá orientace v obou oblastech, časová flexibilita, čistý trestný rejstřík, zájemce z Českolipska výhodou., Těšíme se na Vaše životopisy a brzkou shledanou.. Pracoviště: Fontana watercoolers, s.r.o. - provozovna dubá, Nedamovská, č.p. 251, 471 41 Dubá. Informace: Zuzana Rausová, zuzana.rausova@fontana.cz.

Výroba - Výroba Kvalitáři a testovači výrobků 21 500 Kč

Kvalitáři a testovači výrobků, laboranti (kromě potravin a nápojů) Výrobní kontrola. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 21500 kč, mzda max. 29000 kč. Volných pracovních míst: 8. Poznámka: Místo výkonu práce: Chelčického 1932, 470 01 Česká Lípa, Vyžadujeme naprostou spolehlivost, přesnost a samostatnost. Pracovní poměr uzavíráme na dobu určitou dle zákoníku práce s cílem přechodu na dobu neurčitou v případě splnění námi požadovaných parametrů., Náplň práce: klasická výrobní činnost, kde ve výrobní hale zaměstnanci kontrolují kvalitu skleněných asferických čoček, Pracuje se ve třech směnách v nepřetržitém provozu., Náborová prémie, stravenky v hodnotě 100,- Kč, dovolená 26 dní, příspěvek na dioptrické brýle, na mateřskou školku a dětskou rekreaci, poukazy na prací prostředky, vyšší zákonné příplatky; pro zaměstnance s bydlištěm vzdáleným přes 15 km poskytujeme příspěvek na cestovné od 970,- do 2.100,- Kč - v závislosti na počtu kilometrů.., Kontakt e-mailem: buresova@docteroptics.cz. Při osobním kontaktu životopisy s sebou!. Pracoviště: Docter optics s.r.o., Chelčického, č.p. 1932, 470 01 Česká Lípa 1. Informace: Dana Burešová, buresova@docteroptics.cz.

Výroba - Výroba Montážní dělník 14 300 Kč

Montážní dělníci ostatních výrobků Operátor/ka výroby. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 14300 kč. Volných pracovních míst: 9. Poznámka: Náplň práce:, Výroba hlavových opěrek pro osobní automobily. Přípravné práce na lince, polstrování hlavových opěrek, kompletace dílů - nejedná se o šití potahů., Nabízíme:, - Zaměstnání na hlavní pracovní poměr v perspektivní mezinárodní společnosti, - Měsíční mzdu (nástupní mzda 14300,-; po zapracování navýšení měsíční mzdy) + příplatky za směnnost + prémie (až 9000,- měsíčně) - průměrná měsíční hrubá mzda - 26000,- , - 5 týdnů dovolené, - 13. a 14.mzdu, - Dotované závodní stravování - jídlo pro zaměstnance 25,-, Nástupy květen/červen 2018, Kontakt POUZE e-mailem pracecl@grammer.com nebo je možné na recepci společnosti předat životopis nebo vyplnit osobní dotazník - provoz recepce po-pá 8:00 - 15:30h.. Pracoviště: Grammer automotive cz s.r.o., U Obecního lesa, č.p. 2988, 470 01 Česká Lípa 1. Informace: Věra Nováková, pracecl@grammer.com.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Martin Kotyk (zelený dres).

Gólman Martin Kotyk se rozhodl po osmi sezonach v Doksech skončit

Spider-Man.

Do Liberce míří Spider-Man. Přijďte ve středu na casting

Fotograf se vydal po stopách Máchy a jeho Máje. Snímky vystaví v Doksech

Doksy - Osobité a dodnes působivé dílo Karla Hynka Máchy je již 182 let inspirací pro historiky, hudebníky, dramatiky, spisovatele a ve velké míře také pro výtvarné umělce.

Lubomír Vejražka mapuje v nové knize osudy dětí a žen politických vězňů

Liberecký kraj – Netrpěli jen muklové, ale i jejich ženy a děti, varuje před ztrátou paměti spisovatel.

Kráska z Mexika, Asie nebo Evropy? Vyberte nejhezčí fanynku skupiny F

Fotbalové mistrovství světa v Rusku neprovázejí jen nádherné útočné akce a góly, ale i krásné ženy na tribunách či ve fanzónách. Do konce června vám budeme nabízet nejsympatičtější fanynky týmů z každé skupiny. Můžete hlasovat pro vaši favoritku, vítězky pak postoupí do finále, v němž se „utkají“ o pomyslný titul Miss šampionátu.

Nejlepším zaměstnavatelem lidí s postižením je firma Norwood z České Lípy

Liberecký kraj - Českolipský výrobce stavebních samonosných panelů, firma Norwood, vybojovala první místo osmého ročníku soutěže Stejná šance – Zaměstnavatel roku.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT