Zákaz vstupu do lesů v Oknech

Okna - Po silné větrné bouři, která se prohnala 25. června, je na katastru obce Okna zakázán vstup do lesů, a to až do konce srpna. Podle rozhodnutí českolipského odboru životního prostředí hrozí i nadále vysoké riziko dalšího pádu stromů a větví. Na lesních pozemcích navíc již probíhá intenzivní likvidace následků větrné kalamity a zpracovávání kalamitního dříví.

V Sokolské ulici začala oprava chodníků

Česká Lípa - V Sokolské ulici v centru České Lípy začala slíbená oprava pravostranného chodníku. Kromě nových obrubníků bude mít i nový povrch ze žulových kostek, podobně jako chodník na protější straně, který město opravilo již vloni. Rozsáhlé stavební práce si vyžádaly také uzavírku ulice, která je plánována od 4. července do 21. srpna. Řidiči proto musejí počítat s dopravním omezením.

Za srážku mohla nepozornost

Zákupy - Ke střetu motorkáře s automobilem došlo v pátek krátce po půl jedenácté dopoledne na silnici ze Zákup do Bohatic. Čtyřiatřicetiletý řidič osobního automobilu chtěl předjet před ním jedoucí vozidlo, při čemž si nevšiml, že sám je již předjížděn motocyklem značky Suzuki. „Zadní částí automobilu narazila do boku motorky a střet stroj vyhodil ze silnice," uvádí Ivana Baláková, mluvčí českolipské policie. Na místě zasahovali také dobrovolní hasiči ze Zákup, kteří pomohli s transportem zraněného motorkáře do sanitního vozu. „Řidič motocyklu skončit s nespecifikovaným zraněním v péči zdravotníků, kteří jej odvezli do nemocnice," upřesňuje Baláková.

Páteční nehoda u Zákup.Zdroj: SDH Zákupy

Lípa rozdělila dotace na kulturní projekty

Česká Lípa - Dvě akce mezinárodního charakteru podpořilo město Česká Lípa z dotačního programu pro oblast kultury, ve kterém letos rozdělovalo částku půl milionu korun. Maximální možnou dotaci získal spolek Arbor na letošní již 15. Mezinárodní hudební festival Lípy Musica. „Do koruny uspokojíme společnost Arbor. Druhému žadateli, českolipské obecně prospěšné společnosti Horizont HG, byla dotace na první ročník česko-německého projektu Odkaz kněžny Libuše oproti jeho požadavku pokrácena na 28 125 korun, protože nesplnil jedno z hodnotících kritérií," dodává českolipská starostka Romana Žatecká.

Zranil chodkyni a ujel

Česká Lípa - Policisté hledají svědky nehody, ke které došlo 8. června kolem 7.45 v Moskevské ulici v České Lípě. Dvaadvacetiletou ženu, která přecházela silnici od lékařské vily k pivovaru, srazil na přechodu řidič zatím nezjištěného osobního vozidla, pravděpodobně značky Škoda Felicia stříbrné barvy. Řidič, který ženu zranil, z místa nehody ujel, aniž by jí věnoval jakoukoliv pozornost. Případní svědci nehody mohou kontaktovat linku 158 nebo kteroukoliv služebnu Policie ČR.

Pozor na jízdní kola

Českolipsko - Že odstavená kola lákají zloděje, je známá pravda. Naposledy se o tom přesvědčil provozovatel dokského hotelu Bellevue. Ze stojanu před objektem odcizil neznámý pachatel elektrokolo určené pro hosty hotelu. Policisté po zloději pátrají. Jiný případ krádeže kola již policisté vyřešili. Tentokrát se jednostopý povoz ztratil přímo z českolipské hlavní třídy, kam si jej majitel odstavil a šel do obchodu. Pak jen bezmocně sledoval, jak na něm kdosi odjíždí. „Kriminalisté vypátrali třicetiletého recidivistu a zároveň zjistili, že ho odprodal za zlomek jeho skutečné hodnoty náhodnému zájemci," říká policejní mluvčí Ivana Baláková s tím, že majitel si kolo cenil na 8 000 Kč.

Nová zábava na Máchově jezeře

Doksy - Milujete adrenalin a vodní atrakce? V Doksech na pláži Klůček můžete zažít obojí najednou. V pondělí se zde nafoukla vodní klouzačka Slide. Za 200 korun se zde vesele můžete klouzat celý den, ale jen do 15. července. Na skluzavku mohou i děti od osmi let. Tak neseďte doma u televize a běžte si k Máchovu jezeru užít spousty vodních radovánek.

V pondělí se zde nafoukla vodní klouzačka Slide. Návštěvníci se na ní mohou vyřádit do 15. července.Zdroj: FB Slide

Altán v Boru chtěli zbourat. Nyní je k prodeji

Nový Bor - Dřevěný altán u informačního centra v ulici T. G. M. nabídne město Nový Bor k prodeji. Rozhodli o tom zastupitelé. Jak vysvětluje starosta Nového Boru Jaromír Dvořák, stavbu v hodnotě 16 450 korun původně inventarizační komise doporučila k odstranění. „S jejím názorem se zastupitelé neztotožnili. Město se nejprve jako správný hospodář pokusí altán prodat," doplňuje Jaromír Dvořák. Objekt v podstatě slouží už jen jako výlepová plocha pro potřeby městské společnosti Kultura s. r. o. Případný nový majitel bude muset investovat do celkové rekonstrukce, neboť stav altánu je špatný. Stavba se nachází v památkové zóně, není však kulturní památkou.

Mladík měl u sebe deset gramů marihuany

Česká Lípa - Mladého muže s téměř deseti gramy marihuany v průhledném igelitovém sáčku zadrželi v úterý městští strážníci v České Lípě. Bylo to večer u prodejny vietnamského obchodníka na sídlišti Holý vrch v Jižní ulici. Na místo byli přivoláni státní policisté, kteří sáček zvážili a zjistili, že se jedná o množství 9,4 gramu. Strážníci majitele drogy předali státním policistům.

Potravinou kraje je jahodový džem

Liberecký kraj - Celkem osm ocenění udělila letos porota v soutěži Potravina Libereckého kraje. Absolutním vítězem se přitom stal Extra jahodový džem od Jana Kakose z Českého ráje. Druhé místo patří štafetce bez lepku z Jizerských pekáren a třetí místo obdržel kozí sýr zrající typu Gouda z Farmy pod Ještědem. Slavnostní vyhlášení Výrobků Libereckého kraje proběhne 3. září na krajských dožínkách v Mimoni.

Zoopark má tři mláďata pantera

Doksy - V dokském Zoo parku u Berousků už odrostl lvíček Leon, se kterým se zájemci mohli vyfotit od května. Kdo ale lvíčka Leona nestihl, nemusí zoufat, nyní je možnost se v Zoo parku vyfotit dokonce s mláďaty černého pantera. Jsou to tři malé slečinky, které se na fotku s vámi pěkně zazubí, možná dokonce ukáží i drápky.

Aqua aerobik každou sobotu

Česká Lípa - V bazénu Sportareálu Česká Lípa začal od soboty aqua aerobik. Přijít zacvičit si můžete každou sobotu od osmé ranní a každé pondělí od 19 hodin. Lektorka Jindra si pro zájemce připravila 60 minut cvičení a 3o minut relaxace. To vše za necelou sto korunu. Jedna lekce je za 95 korun. A pozor, není to cvičení pouze pro dámy. Pánové, jsou též vítáni.

Slavoj zdolal Internacionály ČR

Velký Valtinov - Exhibiční fotbalový zápas mezi Slavojem Velký Valtinov a členy Klubu internacionálů České republiky, který se odehrál v úterý 4. července, skončil po normální hrací době remízou 3:3 (1:0). Následovaly dodatečné pokutové kopy, které vyzněly pro domácí Slavoj v poměru 4:3. Utkání ve Velkém Valtinově sledovalo takřka dvě stě diváků.
Branky: Sucharda, Zelený Jan, Zelený Vratislav - Bittengel, Mičinec, Koloušek. Rozhodčí: Paulus - Böhme, Poppr.
Sestava V. Valtinova: Vimer Jakub - Ptáček Z., Ptáček L., Bezděkovský M., Vimer Václav ml., Nenes Pavel, Zelený Jan, Zelený Vratislav, Sucharda Filip, Wágner Otta, Opršal Jan, Pavlas, Kudláček Tomáš, Pícha Zdeněk, Kristek Jakub.
Sestava Internacionálů ČR: Macho - Bittengel, Hromádko, Kabyl, Mičinec, Mlejnek, Němec Jiří, Ondra, Rada, Samek, Štambacher, Ulich, Koloušek.

Internacionálové ČR zavítali do Velkého Valtinova.Zdroj: archiv klubu

Mažoretky Rytmicu prosí o finanční podporu na MS

Česká Lípa - Úspěšné mažoretky z oddílu Rytmic Česká Lípa poslaly Deníku tuto níže uvedenou prosbu a výzvu. „Jsme skupina mažoretek, která už několik let patří mezi ty nejlepší v České republice. Letos jsme se probojovaly na mistrovství světa v Chorvatsku, bohužel výdaje jsou pro nás natolik vysoké, že se šampionátu nemůžeme zúčastnit. Sháníme finance všude, kde se dá, proto jsme pomocí „Startovače" založily tento projekt. Věříme, že nám pomůžete vybrat alespoň tuto částku a hlavně dál projekt sdílet, aby byl úspěšný! Pokud se penízky nestihnou vybrat v určitém čase, tak se bohužel vracejí zpět. Předem děkujeme za jakoukoliv vaši pomoc."
ADRESA STARTOVAČE: https://www.startovac.cz/ projekty/rytmic-za-obhajenim- titulu/